Mit o dugačkom jeziku

  • Začetnik teme Feministkinja
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
F

Feministkinja

Gost
Hi hi, verovatno će da me zaključaju ALI: Volela bih da čujem mišljenja o statusu žena u Srbiji (i šire) od strane i muškaraca i žena, da li ima onih koji uviđaju u kakvom smo haosu baš u tom našem DOMU I PORODICI, zašto se pretvaramo u kućnu poslugu u braku, zašto trpimo da nam se popuje, najbitnije - ZAŠTO SE MUŠKARCI PLAŠE BRAKA KADA SU ŽENE TU ISKLJUČIVO UGROŽENE.... Povraća mi se od komentara: "Jaoj, gde ja da se ženim pa da me žena zarobi, a juri me non-stop, hoće da se uda za mene, željna, jadnica, braka, da ima muškarca u kući!"
Užasavam se od rečenica: "E, jesam je udario, ali - izazvala me je svojim dugačkim ženskim jezikom..."
Ko imalo mozga ima zna da su muškarci jači kako fizički tako i psihički, samim tim i u jeziku (svađi). Moja teorija je da su mit o ženskom jeziku izmislili popovi da bi muškarci imali izgovor da tuku svoje žene. Šta mislite o tome?
 
Neka je i ovo osoba sa vise nickova, ali tema je zanimljiva.
Moj muz se ozenio sa 34 godine pod istom parolom kako se plasi braka i isto tako da mu brakom prestaje zivot. Iz tog straha se tako kasno ozenio. Znate na sta je licila nasa I godina braka, na njegovo konstantno druzenje pa cak i sa ljudima s kojima nikada pre toga nije seo da popije pice, cisto da bi dokazao kako na njega brak ne utice, tj. da se njegovom zenidbom nije nista promenilo, da moze da se ponasa kao momak.
Dalje, tvrdi da svaku zenu koja ima dugacak jezik prvo treba izudarati. To samo prica, a nisam upoznala mnogo osoba koje imaju duzi jezik od mene. Covek samo laje. Dalje, ima komentare na svoje snajke kako su ovakve i onakve, ali zato su mu sestre predivne zene. Ne kazem da su lose osobe, ali su ove prve bolje zene svojim muzevima.
E pa to je nas balkanizam, i mi bi u 21. vek, a muskarci su nam ostali negde u 5. veku pne.
 
Iako se uglavnom slazem sa onim sto si rekla, moram da reagujem na tvoju pretposlednju recenicu.Stvarno ne znam odkud ti to za popove.Svako ko Pravoslavno Hriscanstvo poznaje malo dublje od cinjenice da zna gde se u njegovom mestu nalazi crkva, zna da Pravoslavlje tretira zenu i muskarca potpuno ravnopravno.Pritom se ni muskarcu ni zeni ne oduzima pravo na polnu individualnost,tj priznaje im se da su oni po prirodi bica sa licnim odlikama.Cini mi se da je po tom pitanju izjednacavanja muskarca i zene po vaznosti,Hriscanstvo jedna od retkih, ako ne i jedina religija u svetu.To je zato sto u Hriscanstvu postoji covek,a pod tim pojmom se podrazumeva i muskarac i zena.Zar to ne govori o ravnopravnosti.Mislim da se u nasem jeziku odomacilo da se koristi rec covek, samo kad se misli na muskarca.Pogresno.Pa i zena je covek.Takodje Hriscanstvo osudjuje nasilje svakog oblika,a pogotovu nasilje u porodici, koju nasa vera, a trebalo bi i drustvo, smatra osnovnom jedinicom razvoja coveka.Zato draga moja nemam pojma sto si popove stavila u tako negativan kontekst.Puno te pozdravljam
 
Posto nisam u srbiji ne bih znao nista da kazem o trenutnom polozaju zena tamo, ali moram da kazem da kad vidim ovo feministkinja najezim se . Taj termin me uvjek asocira na zadrigle kvaziintelektualke masnih kosa, propalih brakova, neizmjerne seksualne frustracije i razocarane u zivot. FEMINIZAM je prevazidjeni corsokak.
Bthw maki ovo nije nzena i ostali, nije njen stil :wink:
 
I ja sam pretpostavljala, ali sam vise isfrustrirana.
Sto se tice zenidbe, mozda nije kasno sa 34 godine, ali je kasno za decu. Ona trebaju da imaju tatu koji ima energiju, a osoba sa 34-35 godina nema energije za decu kao neko do 30. Tako da ipak mislim da je malo kasno. U ostalom koliko ti imas godina?
 
sa makimaki, da se ne lazemo, muskarac koji se ozeni od 35- 40 godina je muskarac koji se KASNO ozenio to jeste tako i ne treba govoriti da nije, ali naravno za srecu nikada nije kasno mada jeste kasnije.
Ja mislim da su za muskarca prave godine za zenidbu (samo po kriterijumu da mu tada niko ne moze prebacivati da se ozenio premlad) od 25 do 30 sve preko 30 za mene je kasna zenidba. Mozda postoje neki izuzeci kada muskarac ceka do gornje granice 30 da bi mozda zavrsio produzeno skolovanje ako se bai naukom ili zbog nekog napredovanja u poslu ili zbog bilo cega drugog ali 30 godina za muskarace je plafon po mom misljenju.
O devojkama ovom prilikom necu ni prichati jer se zna koliko muke zeni moze da zada ta pozna udaja misli se naravno na sposobnost bezbednog radjanja i povecanje rizika pri istom zbog cega se onda cesto takva kasno udata zena opredeljuje za manje dece nego sto je mastala i zelela.
Kod muskaraca naravno ne postoji bash taj problem ali svejedno deca uvek vishe vole da su im roditelji mladji nego stariji.
Ipak niko se ne moze pa ne bi ni trebalo, ozeniti ni udati dok ne nadje pravu/og a to ljudi bash ne mogu da predvide kada ce da se desi.
I hocu da napishem da ja zaista ne razumem one veze u kojima devojka koja se godinama zabavlja sa muskarcem ceka da je on zaprosi a on to nikako da ucini jer boze, decko ne zeli da se vezuje ili obaveze itd. Ja mislim da tada taj decko ili nije nacisto sta oseca prema devojci sa kojom je ili misli da ona nije prava pa je ipak s njom da ne bio sam ili zbog neodlucnosti ili sexa odrzava vezu a trazi druge devojke sa strane pa onda verovatno kada nista bolje ne nadje i kada i njega stignu godine ozeni se sa onom sa kojom je vec u vezi.
Moj MOZAK drugacije ne moze da objasni tu situaciji kada on nece da je zaprosi osim ovako, da je on ne voli dovoljno.
Ne shvatam zasto bi muskarci bezali od vezivanja i bracnih "obaveza" kada se zna da je bash zena ta koja , bar u vecini slucajeva, u braku vishe gubi samostalnost nego muskarac.
I ne radi se ni o tome, nego se radi o osecanjima o tome da bi kada se sretnu dvoje koji se zavole trebalo da oboje osecaju jednaku potrebu i zelju da budu muz i zena a ne neko vishe a neko manje. A to moze da se desi cak i bez veze samo u jednom susretu.
Mozda sam ja preveliki idealista ili previshe iskljuciva ali zaista kad god cujem za neko zatezanje u nekoj vezi ja to tumacim samo na jedan nacin, da ljubav nije prava.

Kada se momak ozeni sa svojih npr. 21 sigurno nece ozeniti neku babu od 34 godine nego isto tako mladu devojku od npr. 15 godina i pitam vas da li je bolje njemu koji isto moze da izadje u grad kao i njegovi neozenjeni drugovi ali kada se uvece kasno vrati njega ceka njegova zena a verovatno uskoro i deca i ima siguran seks po zelji za razliku od njegovih neozenjenih drugova koji mogu te i tih noci da se vrate umorni, prljavog auta , mamurni od alkohola i smrdljivi od duvana sa toliko predjenih kilometara a bez i najmanjeg "ulova" jer ne moze uvek coveku da ide, pa onda u takvim tuznim nocima mislim da vishe oni zavide onom opeglanom i nalickanom ozenjenom nego sto on njima zavidi.
Opet decko mozda josh nije odluzio vojsku pa super, zar mu nije bolje da ga kuci cega njegova sigurna zena koja ce uz to i biti sa njegovim roditeljima da ublazi makar malo njegovo odsustvo ,od toga da ga ne ceka niko ili neka devojka koja naravno nece izdrzati ni prvi mesec da se ne "snadje" ne mora da znaci naravno ali zena je ipak zena.
 
one situacije u kojima se dvoje vide, sretnu, upoznaju kao veoma mladi i odmah osete ono nesto posebno dakle ne dvoume se da li je to sto osecaju ljubav ili da li je jaka ili da li je prava sve im je odmah jasno on je taj i ona je ta.
Npr. on je odrastao i ima 25 godina a ona 15 i vole se pa zar ne bi bilo logicno da se tada i uzmu?
Ili, evo ovako, ako mora da se bira izmedju tog trenutka on 25 ona 15 (zbog toga sto imaju problema da ostvare vezu ili daljina ili strogi roditelji i ostalo)i onog kada ona ima ogranicenu sposobnost radjanja, kada izgleda katastrofalno dakle kada ima 35, zar ne bi bilo logicno da je bolje i lepse ako su se uzeli u prvom slucaju?
Ali sta da se radi neka se bar uzmu u ovom drugom slucaju kad nisu imali vishe srece.
Samo da znate zao mi je i uvek ce mi biti zao.
 
Ihihihihihi, nisam nžena, voćkice i sve njene ličnosti, u pravu ste. Da odgovorim: Tretman Crkve, koju veoma poštujem mada nisam veliki vernik, prema ženama me nervira zbog (nemojte prevrtati očima) dobre stare: EVA JE NASTALA OD ADAMOVOG REBRA, ONA GA JE NAVELA NA GREH PA ZA KAZNU MORA DA GA SLUŽI DO KRAJA ŽIVOTA. :roll: :roll: :roll:
Vidite, to je teško zanemariti. Mislim - OTKUD TO???
Zato pominjem popove, jer mislim da je prapočetak svih muških šovinizama ukorenjen u crkvenim idejama poput ove.
A, Argonautu, koji ima tako razvijeno zapažanje ostavljam da otkrije ko sam, ako želi. Potpisala sam se ovako da bih ostavila jači utisak (kao ne uspeva?), inače nemam masnu kosu, ustvari preterano je suva.
 
Ja cu vam se prvi prikljuciti ako cete se boriti i protiv zenskog sovinizma koji je barem na zapadu veoma uobicajena pojava.
Feministkinji se izvinjavam zbog stereotipisanja ali sta mogu kad vidim ovo feminizam najezim se. Zene su se oslobodile muske dominacije i sada su postale robovi svog oslobodjenja.
Moje misljenje je da svijetu nedostaje istinske ljubavi (kada se vec citira biblija ima tamo jedan pasus o ljubavi, jovano evandjelje mislim, nesto kao Prava ljubav se ne uznosi....ne mogu sad traziti ali sjajnp je receno) izmedju muskarca i zene. Samo kada muskarac i zena iskreno vole jedno drugo nestaje bilo kakva potreba za dominacijom...
Maki ako netko nema energije u 35-toj onda on treba pod hitno da posjeti doktora.
 
Moje misljenje je da svijetu nedostaje istinske ljubavi (kada se vec citira biblija ima tamo jedan pasus o ljubavi, jovano evandjelje mislim, nesto kao Prava ljubav se ne uznosi....ne mogu sad traziti ali sjajnp je receno) izmedju muskarca i zene. Samo kada muskarac i zena iskreno vole jedno drugo nestaje bilo kakva potreba za dominacijom...
Maki ako netko nema energije u 35-toj onda on treba pod hitno da posjeti doktora.[/quote]

Slazem se sa Argonautom.Ove sovinisticki nastrojene zene su kao protiv stereotipa, a ovamo imaju zacrtan plan sta u kojoj godini mora da se obavi.Pa ljudi nije zivot plan na papiru,nego covek mora da se snadje najbolje u svakoj situaciji i okrene je u svoju korist.MIslim smesno je to da je neko sa 35 mator za roditeljstvo.To ne zavisi od toga sta vam pise u krstenici.Neko je zreo sa 19, a neko nije nikada.TO je po fazonu, ja sam rodila decu i zavrsila sve poslove u zivotu, a vi sto jos niste, za vas je kasno, pregazilo vas je vreme i kraj.Pa gde ces veci sovinizam od toga.Svako to treba da uradi kad oseti da moze.Za sve u zivotu postoji vreme.Ne mogu ja da zivim neciji drugi zivot po njegovom planu, niti on moze moj.
 
Feministkinja:
Ali, kazna zene je po Bibliji DA SLUZI MUSKARCA, da si procitala Bibliju znala bi to. A kazna muskarca je, jadnog, da se zlopati na ovom svetu, ili sta vec... :twisted:

Ti duso mozda jesi procitala Bibliju, ali ocigledno ne kapiras sustinu,jer to nije samo slovo na papiru, kao i svaka druga knjiga.To je ziva rec, koja se sprovodi svaki dan u zivotu.To je cista ljubav.Davanje i primanje ljubavi.Nemoj da imas takav negativan stav o ljubavi i da je svodis na neke prizemne ideje.Nije sluzenje bukvalno da ti nekom budes sluskinja.Ti nekom sluzis i kad ga volis, time sto mu dajes svoja osecanja, vreme.....zar ne.Puno te pozdravljam.
 
a sve ostale, ako postoje su lazne. Odavno je receno da covek stvarno voli samo jedan put, jednog/u.
Problema da se jedna veza ostvari dakle krunishe brakom uvek ima a ponekad i mnogo a jedan od njih je sto ljudi ne mogu da isplaniraju kada ce se sresti i zaljubiti to moze da bude bash u godinama kada okolina ne bi opravdala niti podrzava taj Brak.
Medjutim i to se od pamtiveka prevazilazilo na razne nacine ali najvece problem je kada dvoje ne zive u istom gradu i ne mogu da odrzavaju normalnu vezu u tom slucaju Brak je na neki nacin zastita njihove ljubavi, mnogo je lakse i sigurnije uci u brak pa makar i ako muskarac ima 21 god a ona 15 nego u tako prosto nemogucim uslovima odrzavati vezu, na kraju krajeva i finansijski je mnogo isplativije iako to ruzno zvuci kada se kaze i prozaicno ali eto i to moze biti razlog.
Drugo su lezerni parovi koji nemaju tih problema i "normalno" u tim godina ne trce odmah u brak nego uzivaju u svojoj stabilnoj vezi i cekaju recimo da ona zavrsi skolu.
Mozda sam ja uzasno iskljuciva ili ne volim da rizikujem ali sam misljenja da kada se jednom sretne i dozivi nesto istinski pravo svako odugovlacenje je samo skopcano sa sve vecim i vecim rizikom ne zbog para samog neko zbog svih onih koji bi zeleli da umesaju svoje prste.
Eto i to je razlog zasto neki ulaze u brak mladi a i bolje nego matori.
Naravno svaki par je strogo individualan i ima svoje probleme kao i nacin kako ih resava, ali ako me pitate da li treba uci u brak sa pravom osobom pre po cenu recimo karijere ili rizikovati i ostaviti za kasnije, ja licno nikad ne bih tako nesto rizikovala uradila bih pre.
 
argonaut:
Ja cu vam se prvi prikljuciti ako cete se boriti i protiv zenskog sovinizma koji je barem na zapadu veoma uobicajena pojava.
Feministkinji se izvinjavam zbog stereotipisanja ali sta mogu kad vidim ovo feminizam najezim se. Zene su se oslobodile muske dominacije i sada su postale robovi svog oslobodjenja. Moje misljenje je da svijetu nedostaje istinske ljubavi (kada se vec citira biblija ima tamo jedan pasus o ljubavi, jovano evandjelje mislim, nesto kao Prava ljubav se ne uznosi....ne mogu sad traziti ali sjajnp je receno) izmedju muskarca i zene. Samo kada muskarac i zena iskreno vole jedno drugo nestaje bilo kakva potreba za dominacijom...
Maki ako netko nema energije u 35-toj onda on treba pod hitno da posjeti doktora.
Mi jesmo postale robovi svog "oslobođenja" jer: nekad su žene dočekivale svoje muževe da se vrate s posla i njih bi sve čekalo spremno i uredno, a žene su po ceo dan samo brinule o ručku i o čistoj kući. I to je bio neki, da kažem, fer odnos. A danas idemo na posao ISTO KAO I VI, vraćamo se kući i radimo sve, apsolutno sve kućne poslove, dok vi gledate TV, peremo vaše prljave gaće i čistimo WC šolje za vama... To je neizdrživo. U našoj zemlji (šteta što ti ne živiš barem u tvojoj) nemoguć je opstanak porodice u kojoj samo Homer radi. Ne mogu 4 ljudska bića (obično i više) da se prehrane od 10000 dinara, a to je PROSEK!
S druge strane, ako dođu bolja vremena i žene ne budu morale da rade opet će biti problem njihovog opstanka jer će muževi davati sebi za pravo da ih doslovno maltretiraju, pošto jadnice neće imati gde da odu niti će moći opstati bez dana radnog staža... Nepotrebno je komentarisati razloge. Pored svega - zamislite život po ceo dan u kući, poznajete ceo život dve komšinice, svaki dan isti kao ostali, nema nikakvog izazova u životu...........
Ljubavi nedostaje, i to mnogo, ali najviše nedostaje tolerancije i razumevanja.
 
Feministkinja:
... A danas idemo na posao ISTO KAO I VI, vraćamo se kući i radimo sve, apsolutno sve kućne poslove, dok vi gledate TV, peremo vaše prljave gaće i čistimo WC šolje za vama... To je neizdrživo.
Cekaj polako, da li to TI radis ili pricas uopsteno ?
Jer, ako govoris u svoje ime, pisi u jednini. A ako nije tako, otkud ti pravo da toliko generalizujes ?
 
A šta je to sa vama pa toliko volite tu reč "generalizovanje"? :roll: Ja to, hvala Bogu ne radim JOŠ (sumnjam da ću ikad, što se i vidi) i govorim o OGROMNOM BROJU PRIMERA iz života. A što se čuvenog GENERALIZOVANJA tiče - mislim da se podrazumeva da svaki slučaj ima svoje izuzetke i mrzelo me je da opet to naglašavam jer se to PODRAZUMEVA. Govorim o veeeeeeelikoj većini današnjih i ovdašnjih brakova.
Ne želim da se muškarci osete uvređenim ovde. Nije samo do njih. Ista je naša krivica za ovakvo stanje, ustvari - ono što najviše mrzim da vidim je žena koja dođe pa mi popuje - pa to tako i treba, on je muško, gde on da pegla......... Uuuuuuuuf! :evil: :evil: :evil: A ovde ima mnogo takvih, kako primećujem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top