novi atak na tekovine NOB-a

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.748
Pogledam "Politiku" i imam sta i da vidim... nije im bilo dosta sto je Marsala Tita data nekom levom kralju, a trg Marksa i Engelsa pripao nekom bradonji (verovarno cetniku), i sve tako, pa je cak i velikom Lenjinu oduzet bulevar, nego se sad vrsi pokvaren i podmukli napad i na sam bulevar JNA!

Kako javlja nas najveci dnevni list,

Општина Вождовац и месна заједница Јајинци обратиле су се молбом да, због компликоване ситуације на терену, пет улица које се воде као делови Булевара ЈНА добију нове називе. Завод за статистику и информатику и Републички геодетски завод су сагласни са променама. Нове улице ће носити имена Кефалонијска, Ликсури, Атика и Олимпијска (Вождовац се побратимио са грчким острвом Кефалонија).

Dakle, bas im je bulevar JNA smetao 'zbog komplikovane situacije na terenu'. Drugde, u ulicama koje nisu nazvane po partizanskoj vojsci, komplikacija nema. Istovremeno, u Zemunu su bas slucajno morali da preimenuju ulice nazvane po herojima drugih naroda i narodnosti -

Због дуплирања имена, на предлог општине Земун биће промењена имена улица Албанска, Ивана Цанкара, Франца Прешерна и Гајева у Задужбинска, Јована Миодраговића, др Миливоја Бабића и Лагумска. Са променама се сложила Комисија за споменике и називе улица и тргова Скупштине града на седници 9. фебруара.

Kako se bas potrefise samo Gajeva, Presernova, Cankarjeva i Albanska kao duple ulice? Kako ni jedna nazvana po raznim Srbendama nije duplirana?

Dokle ovi ataci na najsvetlije tekovine? Da li se oglasio Stevan Mirkovic?

JNA_Logo.JPG
 
lepo je to zoki onommad objasnio:
"Ако скувате рибе из акваријума, добићете рибљу чорбу. Рибе из чорбе не можете да вратите у акваријум. То је историја."

tochak istorije je nezaustavljiv
 
Koliko sam ja razumela ne ukidaju Bulevar JNA nego samo preimenuju neke delove koji fizički nisu povezani sa ostatkom bulevara nego skreću levo i desno? Tu nema ništa loše i ne verujem da postoji bilo kakva skrivena namera. Isto to je rađeno na Bežanijskoj Kosi pre par godina pošto je numeracija bila apsolutno katastrofalna (ni sada nije puno popravljena situacija ali ipak je malo bolje). Ne moramo baš da politizujemo svaku odluku gradskih vlasti ... da je ovo atak na NOB oglasili bi se SUBNOR, NKPJ i SKS a koliko vidim oni mudro ćute i bave se prikupljanjem potpisa za preregistraciju.

Evo ti slika bulevara JNA, iz vazduha se vidi koji delovi komotno mogu da se vode kao zasebne ulice:
2h878et.png
 
Pazi ulice oko mene:

Omladinskih brigada, Proleterske solidarnosti, Milentija Popovića, Bulevar Lenjina, Bulevar AVNOJ-a (njega su preimenovali...:(...AL' ĆE U NAŠIM DUŠAMA ZAUVEK OSTATI BULEVAR AVNOJ-A!!! :heart: ). Jedino ona srboćetnićka ulica Arsenija Čarnojevića još uvek čuva uspomenu na velikosrpsku hegemoniju, ali i njoj planiramo da promenimo ime u Bulevar Anke Partizanke. Šta vi mislite o tome, drugovi?

Šta bi ovaj grad bez nas, poslednjeg bastiona bratstva i jedinstva i najodanijeg sledbenika Titovog puta.
 
Pazi ulice oko mene:

Omladinskih brigada, Proleterske solidarnosti, Milentija Popovića, Bulevar Lenjina, Bulevar AVNOJ-a (njega su preimenovali...:(...AL' ĆE U NAŠIM DUŠAMA ZAUVEK OSTATI BULEVAR AVNOJ-A!!! :heart: ). Jedino ona srboćetnićka ulica Arsenija Čarnojevića još uvek čuva uspomenu na velikosrpsku hegemoniju, ali i njoj planiramo da promenimo ime u Bulevar Anke Partizanke. Šta vi mislite o tome, drugovi?

Šta bi ovaj grad bez nas, poslednjeg bastiona bratstva i jedinstva i najodanijeg sledbenika Titovog puta.

Komšija :lol::lol::lol:
Ja sam u Arsenija Čarnojevića ali se nešto priča da Ivica muti da se to dodeli Slobi pošto je paralelan sa ovim Đinđićevim :lol:
 
Pazi ulice oko mene:

Omladinskih brigada, Proleterske solidarnosti, Milentija Popovića, Bulevar Lenjina, Bulevar AVNOJ-a (njega su preimenovali...:(...AL' ĆE U NAŠIM DUŠAMA ZAUVEK OSTATI BULEVAR AVNOJ-A!!! :heart: ). Jedino ona srboćetnićka ulica Arsenija Čarnojevića još uvek čuva uspomenu na velikosrpsku hegemoniju, ali i njoj planiramo da promenimo ime u Bulevar Anke Partizanke. Šta vi mislite o tome, drugovi?

Šta bi ovaj grad bez nas, poslednjeg bastiona bratstva i jedinstva i najodanijeg sledbenika Titovog puta.

burzuju
zivish u YU biznis centru
kada proleterijat i radnichka klasa uz pomoc poshtene inteligencije ponovo preuzmu poluge vlasti,tako mi hectoriusa,svi vi cete ici na goli otok na kolektivno prevaspitavanje
 

Back
Top