Nismo samo mi pravoslavci

Ma puna je planeta religioznih ljudi samo sto niko nece da zavrsi u raju, jer ako ga ima zavrsice u paklu jer su svi licemeri lazljivi, koji lazu i sami sebe, a ako ga nema onda isto nece zarsiti u raju :D

Jedino sam ja i nekolicina zdravorazumnih forumasa u stanju da kazem JA U BOGA NE VERUJEM. Mi smo iskreni, pa onda mislim da i ako ima raja da cemo mi jedini tamo i da zaglavimo jer jedini nismo licemerni.

A ovi sto hebu sve sto im padne pod ruku, sto jure novac, gramzivi, bore se za bolje pozicije na poslu, varaju, krady, varaju zene, a sve to vreme govore kao su pobozni, oni idu pravac do Lucifera :D
 
Tema je sjajna da se pokrene jedna pametna diskusija: pre svega, Srbima ne treba pravoslavlje da bude znak za raspoznavanje- tim pre što, gledajući mnoge naše narodne običaje, mi uopšte nismo pravi hrišćani, ima još puno toga paganskog- uključujući i krsnu slavu...
 
Pa nije mi jasno da li su monofiziti pravoslavci, kao ni kakve veze imaju Turci sa papom, osim što htedoše da ga smaknu. :eek: samo daj da se nešto napiše, nije bitno šta jel' :confused:

Jesu ....
inace oni su najstarija hriscanska drzava na svetu,pa se zbog toga malo izdvajaju jer su ponosni na to....
Dali je papa katolik ? je fraza,a ne tvrdnja.
a jermene spomenuh kao dokaz da nismo samo mi ''stradali'' ... da su mnogi drugi stradali jos vise od nas,samo mi to ne znamo,bar ne vecina.
 
Jesu ....
inace oni su najstarija hriscanska drzava na svetu,pa se zbog toga malo izdvajaju jer su ponosni na to....
Dali je papa katolik ? je fraza,a ne tvrdnja.
a jermene spomenuh kao dokaz da nismo samo mi ''stradali'' ... da su mnogi drugi stradali jos vise od nas,samo mi to ne znamo,bar ne vecina.

Ne znam ni kakve veze ima religija sa stradanjem Srba samo zato što su pravoslavci. Pa i Bugari su pravoslavci, pa se kidasmo međusobno, napadaše oni nas, napadasmo mi njih (doduše manje nego oni nas), pa ništa. Muslimani kidali monofizite, katolici kidali muslimane, pa svi onda međusobno jedni druge, pa treće...pa katolici međusobno itd. itd.
Na kraju se sve uvek svodilo na teritoriju i koristoljublje, kakva vera
 
Ne znam ni kakve veze ima religija sa stradanjem Srba samo zato što su pravoslavci. Pa i Bugari su pravoslavci, pa se kidasmo međusobno, napadaše oni nas, napadasmo mi njih (doduše manje nego oni nas), pa ništa. Muslimani kidali monofizite, katolici kidali muslimane, pa svi onda međusobno jedni druge, pa treće...pa katolici međusobno itd. itd.
Na kraju se sve uvek svodilo na teritoriju i koristoljublje, kakva vera

Pa jesi ti procitao naslov i uvod u temu, il si doso samo da zezas posten svet :)

ps:sto se tice bugara, bilo je ''napadamo malo mi njih,pa opet mi njih.... '' malo smo ih nekoliko puta ''napali'' a bogami jednom i dobrano izgubili,pa nam Rusi spasili dupeta.
 
Pa jesi ti procitao naslov i uvod u temu, il si doso samo da zezas posten svet :)

ps:sto se tice bugara, bilo je ''napadamo malo mi njih,pa opet mi njih.... '' malo smo ih nekoliko puta ''napali'' a bogami jednom i dobrano izgubili,pa nam Rusi spasili dupeta.

Pa, j...te, ti si zapeo s tim da svi nešto kidaju pravoslavce, ne ja. Te pokidaše Jermene (koji uzgred nisu pravoslavci ;)), te Gruzijce...te nas...
I ajd sad da ne širimo priču, napali smo Bugare jednom kad smo i izgubili, ostalo su sve oni započeli
 
Tema je sjajna da se pokrene jedna pametna diskusija: pre svega, Srbima ne treba pravoslavlje da bude znak za raspoznavanje- tim pre što, gledajući mnoge naše narodne običaje, mi uopšte nismo pravi hrišćani, ima još puno toga paganskog- uključujući i krsnu slavu...

Paganskog po poreklu ima mnogo, i to ne samo kod nas, ali svemu paganskom što je Crkva prihvatila data je hrišćanska suština i značenje
 
Pa, j...te, ti si zapeo s tim da svi nešto kidaju pravoslavce, ne ja. Te pokidaše Jermene (koji uzgred nisu pravoslavci ;)), te Gruzijce...te nas...
I ajd sad da ne širimo priču, napali smo Bugare jednom kad smo i izgubili, ostalo su sve oni započeli

Ja zapeo :)
ajde ponovo, sve ispocetka....
tema glasi u fazonu ''sto hebu nas zato sto smo pravoslavci a ne hebu i ostale pravoslavce'' e sada ja samo dao dva primera, gruzine i jermene,da hebu i njih. :)
da ne sirimo temu,drugi put su nas napali zato sto smo im maznuli njihov deo makedonije,i preksrsili dogovor :)

ma odkud su jermeni pravoslavci, samo imaju patrijarha, nista vise... :per:
 
a stalno se pominje teza da nas ceo svet ebe jer smo pravoslavci...
a druge pravoslavce ne ebu...

:(

:dontunderstand:

sta mislite?

???...pa kako de ebu druge pravoslavce kad su grci u NATO-u, rusija sila..to je sto se tice jakih...sto se tice malih..bugare, sto bi ? imaju li za sad razloga?, jok ! makedonce lupaju po usima preko siptara, jer tako odrzavaju balans ...malo rata ,malo mira, malo tenzija, malo odmora od tenzija...
 

Back
Top