Teleport

zeljko612

Domaćin
Poruka
4.266
Ovako palo mi je napamet da li osoba moze da se teleportuje,tj dali neko ima iskustva sa tim pa malo da mi objasni.Ja mislim da je moguce samo ako ima neko veliku snagu uma tako da cujem odgovore...:ok::ok::ok:
 
Može, naravno!

Napraviš stolicu koja mora da bude ofarbana u fluorescento roze ili zelenu boju. Mora da ima držač za ruke, da ruke ne bi lelujale dok se teleportuješ. Onda sa sve stolicon sedneš sa leve strane kontejnera, sačekaš da dođu dvojica čikica sa jednim velikim kamionom, i kažeš im 3 puta: "Teleportuj me na neko bolje mesto!", a u sebi zamisliš to mesto. Budi spreman na kratak, oštar bol, a zatim ćeš se naći na boljem mestu, nego što je realni svet.

Srećno ti bilo!
 
Dokle će ljudi da veruju u sve što neki idioti objavljuju na internetu?! :dash: :evil:

Pa kada ti pokazes diplomu nekog fakulteta i budes znao malo vise o ovome, mozda budem verovao tebi :)


A posto se o kvantnoj mehanici i fizici zna koliko i ti sto znas o genetskom inzenjeringu onda bas i nisi za neku diskusiju.
 
osobine jednog atoma, je moguce prevesti na drugi atom!
to je uradjeno.
i to predstavlja naucnu osnovu za funkcionisanje teleporta.

moderan inzenjering ne poznaje granicu sta se moze,
vec se postavlja pitanje uvek, koliko ce to da kosta....
;-)
 
Pa mentalnu koristim svaki dan.
Nabijem slušalice na uši,pustim neku ziku i odoh...
Nekad žmurim,a nekad i ne.
Samo obično žmurim ako je još neko tu,jer se unjajuke kad mi okice budu staklaste.
:hahaha:
A onaj Star trek koncept da me rastave na atome i sastave?
Ne,fala.
 
Teleportiranje je mnogo pretresam pojam u SF-u.

Sa aspekta savremene fizike je moguce (naucnici su uspeli da teleportuju neku cesticu na jako maloj razdaljini) ali nosi i odredjene implikacije.

Elem, ako zaobidjemo teleport kao ulaz u crvotocinu ili paralelni univer ( a u istoj postoji njeno vreme, znaci nije trenutno) jedina opcija teleportovanja su elektromagnetni talasi.

Da bi se kompleksna molekularna struktura teleportovala, ista se mora rastociti (ubiti), pretvoriti najverovatnije u binarni kod (kilometrima dug) i odaslati na datu destinaciju, na kojoj je prijemnik (teleporter) sa masinom koja pretvara kilometarski binarni kod u istu takvu molekularnu strukturi.

Zanci, rastoce vas, neki komp zapise sve , svaku poziciju atoma u vasoj strukturi, emituje radio talas ka prijemniku, i isti vas po tom obrascu sastav tamo.

A svest, vase ja?
Nema.

Drugo, neko mora otici tamo i montirati prijemnik.
Ako je vec u mogucnosti da ode hiljadama svetlosnoh godina negde da montira prijemnik, teleport kao ideja umire.

Zasto se rastakati i sastavljati, kada se moze otici i bez te traume na odrediste
(kao sto je monter teleporta otisao)

Ovo pisem sa danasnjeg aspekta fizike...ali ko zna, mozda za teleportovanje u buducnosti nece trebati prijemnik...
Opet, isto tako, ako ta tehnika bude toliko usavrsena da se ljudi teleportuju bez prijemnika, ta ista tehnologija ce biti u mogucnosti da transportuje ljude nadsvetlosnim, ili svetlosnim brzinama ka odredistu.

I opet ce teleporter ostati suvisan.
U samom startu ideje, po mom kontu, nema nikakve sanse da opstane .
 
osobine jednog atoma, je moguce prevesti na drugi atom!
to je uradjeno.
i to predstavlja naucnu osnovu za funkcionisanje teleporta.
moderan inzenjering ne poznaje granicu sta se moze,
vec se postavlja pitanje uvek, koliko ce to da kosta....
;-)

Da bi jedan atom postao drugaciji mora da primi ili otpusti neki od svojih elektrona a to se zove fuzija i fisija.
Pri tome dolazi do enormnog oslobadjanja energije poznatije kao nuklearne energije.
Dakle, mozda je moguce manipulistai atomima ali je problem manipulisati oslobodjenom energijom.
A na kraju krajeva atomi danas daleko su od Demokritovih atoma a kako ih izgleda vecina ovde zamislja. Atomi danas su paketi neodredjenosti gde imamo posla sa talasima a ne sa cesticama u prostoru.

I na kraju krajeva ljudski DUH je nesto sasvim nezavisno od te price.

Cak i da teleprtuju telo kako ce to isto uraditi sa duhom.

Ma to su sve mastarije materijalista i pozitivista koji misle da je covek skup delova koje moze po volji da sastavlja i rastavlja.
 
Da bi jedan atom postao drugaciji mora da primi ili otpusti neki od svojih elektrona a to se zove fuzija i fisija.

U stvari, nije tako.
Fuzija i fisija su termini koji se odnose na jezgro atoma, a tu nema elektrona. Jezgro je pozitivno, dakle sadrži protone, koji su pozitivni, i neutrone koji ne nose naelektrisanje. Dakle ni fuzija ni fisija se ne odnose na elektronski omotač, već na jezgro.
Što se elektrona tiče, otpuštaju se i primaju samo valentni elektroni i to je normalan proces kod hemijskih reakcija, bez toga nema reakcije. Ali to je druga priča...
 
U stvari, nije tako.
Fuzija i fisija su termini koji se odnose na jezgro atoma, a tu nema elektrona. Jezgro je pozitivno, dakle sadrži protone, koji su pozitivni, i neutrone koji ne nose naelektrisanje. Dakle ni fuzija ni fisija se ne odnose na elektronski omotač, već na jezgro.
Što se elektrona tiče, otpuštaju se i primaju samo valentni elektroni i to je normalan proces kod hemijskih reakcija, bez toga nema reakcije. Ali to je druga priča...

U pravu si.... Ne elektroni, vec sadrzaji atomskog jezgra. Ali bilo kako bilo, nadam se da si svesna da u svemu tome nemamo Demokritove cestice -atome vec nesto sasvim drugacije od toga.
 

Back
Top