Molim strucan odgovor - epi napad

Lanica_bg

Početnik
Poruka
7
Postovani, imam 27. godina. U utorak sam dozivela prvu krzu svesti u zivotu. Hitna pomoc me je odvela u KBC Zemun. Rekli su mi da uradim CT kranijuma i III uzastopna EEG-a. Rezultati su sledeci:
CT kranijuma: nema promena na kostima baze i krova lobanje. Nema ekspanzivnog procesa niti svezeg krvarenja. Raspored i odnos sive i bele supstance je uredan. Nalaz je u fizioloskim granicama.
Dve serije EEG: normalan EEG nalaz sa alfa ritmom. Nema znakova za epilticnu elektrokortikalnu disfunkciju.
III EEG: Nad zadnjim regionima belezi se alfa kativnost 8-9Hz, voltaze do 45 mikroV. Modulacija u vidu vretena je slabije izrazena, opticka blokada je dobro izrazena. nad prednjim regionima belezi se beta aktivnost fr 12-14Hz, voltaze do 15 mikroV. Ne posto asimetrija osnovne aktivnosti. U nekoliko navrata tokom HV beleze se pojedinacni i u kracim nizovima, trajanja do 2 sekunde, visokovolturani ostri talasi i siljci nad temporalnim regionima leve hemisfere. U jednom navratu belezi se reverzija faza nad T3 elektrodom u longitudinalnoj montazi. Nad istom elektrodom belezi se max amplitude u referentnoj montazi.
Zakljucak treceg EEG: belezi fokalnu iritativnu aktivnost nad temporalnim regionom leve hemisfere.

Doktorka mi je rekla da nemam epilepsiju jer jedna kriza ne znaci to. Da se javim za 4 meseca na kontrolu.

Molim za misljenje o ovim nalazima. I ako bih imala epilepsiju, da li bi mogla da zivim normalno?
Unapred hvala,
 
Неуролог на основу налаза радиолога треба да извуче одговарајући закључак. Вероватно је докторка претпоставила да је неки пролазни акутни проблем и зато је предложила контролу за 4 месеца да би била сигурна у своју претпоставку. Вама саветујем да се не оптерећујете тиме, немојте се плашити, вероватно ће следећи налаз бити у реду...:)
 
Jedan nalan EEG-a koji govori u prilog epilepsije ne moze sigurno da kaze da je u pitanju ta bolest,ali isto tako cim postoji jedan EEG-a koji na to ukazuje,ne moze se ni slucajno reci da nije u pitanju epilepsija.
Nezgodno.
Zato je doktorka rekla da dodjes na kontrolu za 4 meseca.
Sa epilepsijom se zivi najnormalnije,potrebno je da se terapija uzima redovno i to ce osigurati odsustvo napada cak i godinama.
 
Za voznju kola nisam sigurna,,,sve ostalo sto si napomenula dolazi u obzir.
Ipak,da ne krojimo odelo za nerodjenog Marka,najbolje da sacekas na kontrolno snimanje,do tada,ne bi bilo lose da pronadjes sto vise informacija o Epilepsiji kako bi lakse prihvatila mogucu losu dijagnozu.
Najvaznije je da znas da su to potpuno normalni ljudi koji se ni po cemu ne razlikuju od ostalih.
 
Cao ja bih da te samo pozdavim i kazem da mnogo ne mozgas,mnoge stvari se dese mimo nasih zelja i ocekivanja.Ja imam epilepsiju os svoje 15 godine,sad mi je 29.Sa njom najnormalnije zivim,to me nije ni u cemu omelo.Sredina ume da od toga napravi kao da si zarazan ali dobro,ne mozes svima ugodti.Ja ti zelim od sveg srca da je nemas i da sve bude dobro.Malo se vise odmaraj,te krize se desavaju od nespavanja i previse nervoze.znaci opusteno.U krajnjem slucaju ali napominjem ne daj Boze to i nije najstrasnija stvar koja ti se moze desiti.Pozdrav.
 

Back
Top