Kako bi Srbija danas izgledala da Broz nije osvojio vlast 1945?

Да је Михајловић победио,Хрватска би била у својим природним границама,а не као што је случај данас да постоји велика Хрватска(као наследница НДХ) која држи српске територије и која је створена на сличан начин као и прва велика Хрватска(НДХ).

deci u vrrtiću pričaj te bajke:bye:
 
Ljudi koji su isli na rad u Nemacku su trebali da rade i zive u svojoj zemlji ako je ona bila tako dobra kao sto tvrdite..cemu onda tolika kuknjava za odlaskom mladih 90-ih? Mozda zato sto su ovo srpski seljacki sinovi?A..oni nisu vazni?:think: To je cisto licemerje.

Neko je struco odradio posao...a zna se i ko..:cool:

Da je bilo zabranjeno ljudima da sami biraju gde ce da rade, tj. da im je receno "nemere, odbij, ima bre tu da radis!", bilo bi kasnije "u majku mu komunisticku diktatorsku!"
 
za ovo podvuceno treba da pitas te seljake kojih ima jos puno u zivotu da ti objasne kako su ziveli pod predratnim kapitalizmom i da su radili kod tih gazda kojih je bilo oko 5% za saku brasna ..bukvalno to pominjem svaki put..
nije seljak u krljevini bio gazda..gazde su bili samo neki..manjina..ostalo je bilo golja..
taj proleterijat je za njih bio ..beli konj iz bajke..s obziron na zivot koji su imali god predratnih gazdi.

E..pa vidis..ja znam drugacije.Mom dedi su oduzeli veliko imanje..na njemu su sada kuce drugih ljudi..moj otac je morao da ide na fax i skoluje se i ode sa svoje zemlje..Ko je imao pravo da to uradi??? To su generacije sticale..nisu rasipale..pijancile..kockale...

Mozda ti znas za drugacije primere,ali ni danas se ne postaje lako gazda.Evo..sad je slobodno pa opet ne moze svako da bude gazda..

Ako su zeleli da pomognu bezzemljasima..ok..sve ih poslati u fabrike..Ali, kojim pravom otimaju drugima privatnu imovinu..A, uz put su se dobro napljackali i za sebe i svoje potomke..:cool: To je propaganda..
 
Da je bilo zabranjeno ljudima da sami biraju gde ce da rade, tj. da im je receno "nemere, odbij, ima bre tu da radis!", bilo bi kasnije "u majku mu komunisticku diktatorsku!"

To je bio dogovor Tita i Branta.Ne znam da li razumes sta je on Brantu oprostio i u cije ime.Da je samo Srbija naplatila ratnu odstetu od Nemacke..bilo bi jos vise mecki u garzama..novih radnih mesta..bankovnih konta..

Ne znam kako sve to da nazovem,a da bude civilizovano..:sad2:
 
To je bio dogovor Tita i Branta.Ne znam da li razumes sta je on Brantu oprostio i u cije ime.Da je samo Srbija naplatila ratnu odstetu od Nemacke..bilo bi jos vise mecki u garzama..novih radnih mesta..bankovnih konta..

Ne znam kako sve to da nazovem,a da bude civilizovano..:sad2:

I ja mislim da je mozda trebao izvuci ratnu odstetu, ali onda niko od nasih ne bi isao tamo da radi, znaci ne bi bilo ni prilivanja ogromne kolicine deviza decenijama u zemlju preko iseljenika.

Sredstva za izgradnju zemlje je ionako dobio od USA, plus najmodernije naoruzanje, badava, nije da nije bilo.
 
:eek::eek::sad2: Uh...OPET kreću bajke , moj deda imao pet ulica, dve fabrike i susedno selo al' došli komunisti i ...dalje je budućnos' počinje juče...:mrgreen:

Odo' i ja sa ove teme...dok mi je dobro:D
a pa ovde ti je sve predratna elita veleposednici , fabrikanti ,a ima i jedan mladi naprednjak ciji su preci bili i grofovi i naravno svi su bili cetnicke vojvode , ovde vise potomaka milionera i plemstva nego na Eton College :mrgreen:
 
za ovo podvuceno treba da pitas te seljake kojih ima jos puno u zivotu da ti objasne kako su ziveli pod predratnim kapitalizmom i da su radili kod tih gazda kojih je bilo oko 5% za saku brasna ..bukvalno to pominjem svaki put..
nije seljak u krljevini bio gazda..gazde su bili samo neki..manjina..ostalo je bilo golja..
taj proleterijat je za njih bio ..beli konj iz bajke..s obziron na zivot koji su imali god predratnih gazdi
.


:ok: Upravo tako...al' džaba pisati:sad2:
 
Броз није освојио власт 1945. он је у Напуљу 1944. именован за господара Југославије од стране премијера Винстона Черчила.

post-35235-1232196766_thumb.jpg


Да нису њега именовали нашли би неког другог тако да нам се исто хвата.
Проблем је много дубљи него што на први поглед изгледа и ако се промени један човека макар био и председник или краљ, не мора да значи да ће се ишта у стврности променити .
 
a pa ovde ti je sve predratna elita veleposednici , fabrikanti ,a ima i jedan mladi naprednjak ciji su preci bili i grofovi i naravno svi su bili cetnicke vojvode , ovde vise potomaka milionera i plemstva nego na Eton College :mrgreen:


:rotf: ma šta da ti pričam kad sve znaš:mrgreen:

A sad bi da proteruju nas raju, sirotinju koji se nekako snađosmo i bez tih fabrika i vojvodstava...pih:sad2::(
 
:rotf: ma šta da ti pričam kad sve znaš:mrgreen:

A sad bi da proteruju nas raju, sirotinju koji se nekako snađosmo i bez tih fabrika i vojvodstava...pih:sad2::(

Za neverne Tome..Evo radikalan primer..gde je veliko bogatstvo u pitanju,ako oni mali nisu bitni pa ko ih sisa..moze im se otimati..

Glumac Tanasije Uzunuvic je odrastao i rodjen i proveo rano detinjstvo u svojoj kuci koja je danas Americka ambasada.

Njegovom ocu je to oteto..besplatno dato Amerima,a Tanasije nikada nece uspeti da vrati svoj posed.

Posteno?:think:
 
Za neverne Tome..Evo radikalan primer..gde je veliko bogatstvo u pitanju,ako oni mali nisu bitni pa ko ih sisa..moze im se otimati..

Glumac Tanasije Uzunuvic je odrastao i rodjen i proveo rano detinjstvo u svojoj kuci koja je danas Americka ambasada.

Njegovom ocu je to oteto..besplatno dato Amerima,a Tanasije nikada nece uspeti da vrati svoj posed.

Posteno?:think:


A da li je taj glumac onako iskreno zabrinut zbog nekih mojih problema, eventualno nepravdi i slično?:think:
Pošteno ?:)

Ja mu sigurno neću dati svoje , a ponajmanje se boriti za" njegovo "???????...ali to ovde i nije tema, jel'...:D
 
i turska je osvedocena kapitalisticka zemlja, pa je mnogo vise turaka od srba migriralo u nemacku

i italija je osvedocena kapitalisricka zemlja pa je mnogo vise juznjaka migriralo na sever, a i u nemacku

oduvek se migrira, iz srbije i crne gore cak i pre WWI
dobra ti jeova paralela sa turskom kolega..u nemackoj ces pre na ulici da sretnes turcina nego nemca koliko ih je..a turska kapitalisticka zemlja..jos kako..pa masa turaka i dan dans migrira za nemacku..to im je omiljena destinacija..
 
Bili bi lišeni diktature,zaostalosti,siromaštva,ratova,sankcija ...


Pa nesto izmedju Svedske i Holandije .

bili bi vodeca zemlja u evropi, ovako smo unazadjeni od smrdljivih poturica, ustasa, arbanasa, *********a.......

srbija bi bila jaka i prosperitetna drzava sa domacinima srbije na pozicijama vlasti.

:ok::ok::ok:
bila bi moderna evropska država, kraljevina sa velikim autoritetom u svetu
najgore što je moglo da nas snadje, Titov * izum, masovnih migracija iz sela u grad (Vlak bez voznog reda), tako da danas imamo sela koja su izumrla i gradove pune neprilagodjenih bivših domaćina koji su bili prinudjeni da daju velika seoska imanja za jedan pišljivi dečji dodatak.................sve je to smišljeno negde u Ljubjanki pa i danas plaćamo danak toj *pameti

Srecna i dosadna drzava...gde bi sve bilo po pe esu

Demokratska zemlja,ekonomsko i pravno uredjena,verovatno monarhija...i sada cenjena clanica EU...nazalost,pobedio je bravar i njegovi banditi....:sad2:

da je pobjedila dražina opcija, hrvatska bi bila do zemuna, a srbija manja nego je danas.

A po kojoj yebenoj logici :hahaha:

Jaci od vas X puta,jos smo izasli kao pobednici,vi nacisti.........ajoj,samo bi vas pitali -ocete li da vas gazimo ili da se kulturno selite :mrgreen::hahaha:

A za sve ovo.......................:hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ti ljudi su pravili kuce, skolovali decu, odrzavali celu rodbinu u SFRJ.

A kod SFRJ je uspeh raditi u drzavnoj firmi i sediti po ceo da i piti kafu.

Bez gastosa SFRJ, SRJ, SCG i Srbija bi pukla sto puta.

ipak je u sfrj vecina radila u nekoj proizvodnji znas..oni radnici u petoletci 14om itd..nisu sedeli i ispijali kafu nego radili u 3 (tri) smene..cesti su bili slucajevi da su obicni radnici na slozenijim poslovima zaradjivali vece plate i od direktora..

mora se povuci crta izmedju komunista i *********..
obicno su deca komunista starih ..postajali komunjare tzv..kvazi aristokratija..isti oblik kvaziaristokratije koja danas vlada zemljom srbijom..kojima nije bio interes zemlja i narod vec privilegija i beneficija..tako krece negativna selekcija kadrova i opstala je do dana danasnjeg..i narasla je ta "uci sine skolu da ne bi radio" ardministracija..koja je opet i dan danas netaknuta..i vlada srbijom..nisi isti ljudi al su definitivno u istom fazonu da kazem
uostalom..efekti ovdasnjih kapitalistickih reorganizacija evroatlantskog puta integacija su vise nego evidnetni..pogledaj kroz prozor
 
E..pa vidis..ja znam drugacije.Mom dedi su oduzeli veliko imanje..na njemu su sada kuce drugih ljudi..moj otac je morao da ide na fax i skoluje se i ode sa svoje zemlje..Ko je imao pravo da to uradi??? To su generacije sticale..nisu rasipale..pijancile..kockale...

Mozda ti znas za drugacije primere,ali ni danas se ne postaje lako gazda.Evo..sad je slobodno pa opet ne moze svako da bude gazda..

Ako su zeleli da pomognu bezzemljasima..ok..sve ih poslati u fabrike..Ali, kojim pravom otimaju drugima privatnu imovinu..A, uz put su se dobro napljackali i za sebe i svoje potomke..:cool: To je propaganda..
danas se mnogi kojima je nesto oduzeto busaju oko toga ali vecini je oduzeto jer su bogatstvo stekli surovom eksploatacijom naroda..
ima i slucajeva kada ljudima nije oduzeto nista..
a ima i slucajeva kada je ljudima i zaista oduzeto bez valjanog razloga
 
Velike fabrike koje su radile za Wehrmacht nastavile su i kasnije sa proizvodnjom, to je istina, ali brale od Nemacke su saveznici napravili livadu, prosle sedmice je (nisam cuo ime grada) prilikom radova u U - Bahnu explodirala avio bomba iz WW2, to se STALNO dogadja od zavrsetka rata, pre par meseci na radovima na autocesti bager naletio na jednu, radnik poginuo, iako su im Amerikanci dali avionske snimke svih podrucja posle bombardovanja na kojima se vidi koja nije pukla.
Svi veliki gradovi pogotovo na severu i u sredisnjem delu bili su sravnjeni sa zemljom, 4 godine, dan i noc, bez pauze, Englezi nocu Ameri danju.
da ne preterujes malo..?:think: 4 godine bombardovali nemacku??? do nemacke nisu mogli ni da dodju sve do 44te

tek kad su saveznici krenuli u ofanzivu..i zauzeli italiju..francusku ..tek tad su krenuli sa smislenim napadima na nemacku iz vazduha ..ali samo zato sto su rusi sa 6000 jakova proizvedenih iza urala..potukli luftwafe kad su probijali istocni front..rusi su fakticki dobili ww2 ..pa cuvena tenkovska bitka na kusrkom polju..60% nemacke ratne tehnike su zbrisali ljuti rusi kojih je stradalo 27 miliona..naspram 8 miliona nemaca
 

Back
Top