Zamrzavanje windowsa i BIOSA u novom kućiš tu

Szerbo

Početnik
Poruka
16
Poštovani učesnici ovoga foruma molim za pomoć.

Matična: ASUS P5KC
Procesor core2duo E6750
2x1gb GEIL
Grafička saphire radeon 2600xt 512mb
dva do (sata) tri hard diska
jedan dvd rezač
Napajanje COOLER MASTER RS-430

itd.

Koristio sam ovu konfiguraciju u starom no name kućištu. Radi boljeg provetravanja i većeg broja hard diskova odlučio sam da ga prebacim u drugo prostranije kućište.

Prebacio sam sve isto kao što je bilo u starom kućištu, broj ventilatora je veći za dve devetke što znači da napajanje nije nešto više opterećeno nego što je bilo. U stvari u starom kućištu sam imao jedno vreme i tri hard diska odjednom i sve je radilo O:K: jedino što sam se zbog malo veće temperature vratio na dva.

E sad, ne lezi vraže, sve sam lepo izvadio iz starog, iskoristio trenutak sve lepo očistio (doduše bez kompresora) koliko sam mogao i vratio kako je bilo. Ali sada se zamrzava ekran, nekad u windowsu a nekad i u BIOSU. Temperatura procesora je 39C.

Sumnjam na napajanje ali nije mi jasno da tako odjednom ne radi. Proverio sam sve spojeve da li dobru naležu, smanjio broj ventilatora, jedino nisam siguran sa utikačima napajanja, da li postoji neko pravilo, sve je vezano na SATA i dvd je sata.
Probao sam da sve isključim osim hdd sa sistemom pa opet zamrzne posle nekog vremena.


Ako treba još nešto opisati rado ću to uraditi-.
P.S.Kućište je CHIEFTEC CH-02 ali mislim da to nije bitno.


Hvala unapred
 
proveri i grafičku da je dobro upala , i onaj njen dodatni kabli.

jesi na napajanje sve identično prikačio?
prilikom transfera/vađenja komponenti si preuzeo antistatičke mere ili
je sve stavljano na običnu podlogu ?

da li se okreću glavni fan i onaj na grafičkoj?

edit
proveri chassis intrusion na ploči da nije uključeno?
asus p5q baš za nju


400 W je napajanje ? nisam baš u toku sa novim hw da li je ok za gornju grafiku
COOLER MASTER RS-430
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817171007
(da li je raspoređeno ako ima više od +12v : +12v1 i +12v2 po njima ravnomerno ? )
 
Poslednja izmena:
proveri i grafičku da je dobro upala , i onaj njen dodatni kabli.

jesi na napajanje sve identično prikačio?
prilikom transfera/vađenja komponenti si preuzeo antistatičke mere ili
je sve stavljano na običnu podlogu ?

da li se okreću glavni fan i onaj na grafičkoj?

edit
proveri chassis intrusion na ploči da nije uključeno?
asus p5q baš za nju


400 W je napajanje ? nisam baš u toku sa novim hw da li je ok za gornju grafiku
COOLER MASTER RS-430
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817171007
(da li je raspoređeno ako ima više od +12v : +12v1 i +12v2 po njima ravnomerno ? )
Uradi ovako,a napajanje bi trebalo da izgura,ipak grafa nije toliki potrosac...;)
 
Prvo da se zahvalim svima na odgovorima i predlozima.
Mislim da sam našao problem, nisam hteo ranije da napišem rešenje problema jer nisam bio siguran da je to 100% (mada ni sad nisam siguran).
Elem rešenje je bilo na mestu na kojem nikako nisam pomišljao da bi moglo biti . Moj prijatelj iz srednje škole nošen dugogodišnjem iskustvom u prčkanju po kompjuterima (to mu je inače i posao) reče mi da pogledam da li sam slučajno pri prebacivanju u novo kućište stavio neki višak od šrafova koji drže matičnu i da taj višak može da pravi neki kratak spoj. Ja dođoh kući odšrafim sve, skidoh ploču i vidim da stvarno ima dva šrafčića višak. Na kućištu su sve rupice obeležene po formatu matičnih ploča i ja vidim da za moju ploču odgovara slovo A i zašrafim višak (da se opravdam bilo je kasno a ja umoran). Imao sam sreću pa na ploči ništa nije izgorelo.
Kompjuter za sada radi stabilno sa svim ventilatorima tri hard diska itd.
Dok sam sve skidao otvorio sam i napajanje i malo ga očistio (nije bilo jako prljavo) i sve ostalo ponovo vratio, učvrstio tako da stavljam malu ogradu da je ono sa šrafčićima sto posto rešenje problema.

Eto jednog bizarnog slučaju u moru istih u radu sa PC računarima (sreća to je samo hardver a tek da je windows !?)

Hvala svima, neću zatvoriti ovu temu još koji dan (za svaki slučaj)
 
Prvo da se zahvalim svima na odgovorima i predlozima.
Mislim da sam našao problem, nisam hteo ranije da napišem rešenje problema jer nisam bio siguran da je to 100% (mada ni sad nisam siguran).
Elem rešenje je bilo na mestu na kojem nikako nisam pomišljao da bi moglo biti . Moj prijatelj iz srednje škole nošen dugogodišnjem iskustvom u prčkanju po kompjuterima (to mu je inače i posao) reče mi da pogledam da li sam slučajno pri prebacivanju u novo kućište stavio neki višak od šrafova koji drže matičnu i da taj višak može da pravi neki kratak spoj. Ja dođoh kući odšrafim sve, skidoh ploču i vidim da stvarno ima dva šrafčića višak. Na kućištu su sve rupice obeležene po formatu matičnih ploča i ja vidim da za moju ploču odgovara slovo A i zašrafim višak (da se opravdam bilo je kasno a ja umoran). Imao sam sreću pa na ploči ništa nije izgorelo.
Kompjuter za sada radi stabilno sa svim ventilatorima tri hard diska itd.
Dok sam sve skidao otvorio sam i napajanje i malo ga očistio (nije bilo jako prljavo) i sve ostalo ponovo vratio, učvrstio tako da stavljam malu ogradu da je ono sa šrafčićima sto posto rešenje problema.

Eto jednog bizarnog slučaju u moru istih u radu sa PC računarima (sreća to je samo hardver a tek da je windows !?)

Hvala svima, neću zatvoriti ovu temu još koji dan (za svaki slučaj)

ja reko ploca odma :D
ma cuti, ko bi znao da sraf mzoe da pravi kratak spoj na mestu za sraf..***..vazno da sad radi..:)
 
e znao sam da ima nesto sa tim podzemnim vodama..ma samo nabavis macku punu buva, i gde spava tu nema podzeminh voda i tu smes da stavi komp..

ps: kad vidi gosn muddoonj ghm moderator ovo ima samo da lete kazne..:)
Ma zajebano je to,ima tu cvorova...:mrgreen:
ili je mozda problem u samoj wc solji :butkice:

Moguce i da je to,nista nije iskljuceno...:zper:
 

Back
Top