Maja i Meda

K aja

Ističe se
Poruka
2.820
Negde s proleća 2006. ostali smo bez ijedne mačke, a pošto kuća bez dlaka i nije kuća - raspisan je konkurs za 2 mačeta. Zove me kuma i pita da li hoću jednog dugodlakog mačorčića? Ja, naravno, hoću i uskoro stiže prinova, ali nije ni dugodlako ni muško.
Stigla je Njeno Veličanstvo MAJA.

ifc4dy.jpg


Imala je tako simpatičnu facu, a krzno vrlo gusto i mekano kao svila. Morala je sve da vidi i zna, svugde je stizala, sa svime se igrala, penjala se uz dugačke zavese, jurila loptice... sve je radila, ali joj je i dalje bilo dosadno.

oj4l78.jpg


Posle dva dana stigla je i mala siva sestrica. Bila je vrlo prijateljski raspoložena, ali je Maja već prisvojila celu kuću i posesivno joj otimala igračke (kao da je već godinama ovde, a ne dva dana!). Ipak, želja za društvom je nadvladala i njih dve su postale prave sestre. Na žalost, malu macu su posle mesec dana ubila kola.
Onda smo navatali neku mačkicu iz kontejnera, pa je i nju je nekako prihvatila

27zdgzd.jpg


Na žalost, i ova je stradala, a mi više nismo imali snage da pokušavamo. Maja je ostala sama.

k4bf6g.jpg
azewav.jpg


Postala je prava kućna maza. Spavala je sa nama, gledala TV (i malo lovila divlje zveri...).

10x8pbp.jpg
2jfr4p.jpg
bi4eo9.jpg


A onda je počeo opstruktivni brinhitis; sita se naprimala boca, veterinar je stalno dolazio, 4 dana sam joj špricom davala vodu i mleko da ne umre - ali se izvukla.
Tako je prošlo njeno detinjstvo - bez mačijeg društva za igranje i uz mnogo tuge.
 
Prošla je i Nova godina, moja cica je i dalje bila glavna carica u kući. Nakako u isto vreme kad i Maja, u kuću se doselila i moja bolesna mama. Njih dve su se ubrzo slizale "ko dve mačke", pa je baba plakala kad je maca bila bolesna, a ova je opet stalno sedela pored babe i čekala da je ova hrani iz ruke. Uglavnom, mačkica se lepo ugojila.

21edt0p.jpg


Posle je došao i prošao februar, a mi smo primetili da mladoj dami raste stomak!

2yvtajd.jpg


11. aprila rodili su se MEDA i SIVKO. Bili su vrlo lepi i krupni, ali novopečena mama potpuno zbenavljena. Srećom, ja sam iskusna mačija mama pa je sve prošlo kao po loju.
Evo bebica, tamniji je Medo (ima neku široku glavu i male, primaknute oči pa liči na medvedića) a svetliji Sivko.

2nvv7fm.jpg
2ed4hs7.jpg
eq9s2h.jpg
1zmctxe.jpg
5yen83.jpg
21mtdz7.jpg
 
Bebice su rasle, a mama Maja presrećna. Ponovo je podetinjila jer je imala s kim da se igra. Uostalom, i ona je imala tek jednu godinu! Evo gospođice na vrh kuhinje i baš neće da siđe!
257h9ol.jpg
ae645h.jpg
24zybf8.jpg



Uskoro su i klinci počeli da se zanimaju za svet oko sebe. U životu se nisam toliko smejala kao kad sam slikala ovu slikicu. Meda je oduvek bio pravi maneken, a ovaj put je hteo dobro da osmotri i mene i aparat, čak se i odupro šapicom o policu, samo što je sve bilo jaaaaaako visoko za njega, a on se toliko istezao da se prevrnuo na leđa!
2yjtr4o.jpg



Evo njih dvojice kako hoće da budu fini, uprepodobili se i sede kao anđeli nebeski (jedno 10 sekundi....).
9s6j3c.jpg



Sivka je teško slikati, on nema vremena da sedi mirno kad umesto toga može da se juri.
eugbdg.jpg
291gr2x.jpg
25guk42.jpg



Zato sa Medom nema frke - on će da sedi i pozira kao Badelov maneken!
34t3ac9.jpg

wrdi0i.jpg

2rmb9lx.jpg

vhe2k1.jpg
2h89v77.jpg



Uskoro su dorasli dovoljno zadave čak i jednu strašnu zver: gazdinu papuču.
6h5hg7.jpg

29ekwb9.jpg



A posle uspešnog lova, veliki lovci moraju i da dremnu.
29uw1zq.jpg
 
Klinci su bili veseli i lepi. Maja se stalno igrala sa njima, donosila u kuću žive miševe i vrapce, vodila ih po dvorištu, bašti ali i na ulicu, učila ih kako se penje po drveću i sakriva u travi... Bila je prava posvećena mama, srećna kao nikad pre.
21blzyc.jpg

14b2g4h.jpg

2hi6ueo.jpg

Na žalost, ovo je poslednja slika sa Sivkom. Negde polovinom avgusta ubila su ga kola.


Maja je opet krenula u duge šetnje po komšiluku i obilazak svoje teritorije.
1yk0lv.jpg

29vgktl.jpg



Meda je ostajao sam pa se uglavnom družio sa nama.
x0qvb7.jpg



Septembar i oktobar smo nas dvoje uglavnom preležali. Ja sam se oporavljala od teške operacije, a on mi je od sveg srca pomagao. Postao je neverovatna maza. Mislim da je negde u to vreme naučio i da "govori". Nas dvoje se i dan-danas siti "izmjaučemo" a ovi moji crkavaju od smeha. Ako on spava a neko samo prođe pored njega, Meda mjaukne da ga pozdravi. Ako taj ne reaguje, Meda ponavlja sve dok se ovaj ne upristoji i lepo mu odgovori na pozdrav (maženjem i pričanjem). Sve po bontonu!
 
Evo nas u novembru, Meda ima oko 7 meseci. Veoma je veliki, repina ogromna, bogami ni glava ne zaostaje. Sad ga zovemo Mazuljko i Kezuljko (zbog pričanja). Ulizica je, kao i uvek.
29ypmqa.jpg

2v8281c.jpg

28a8h1f.jpg

1zyws50.jpg



Pošto je stalno visio sa mnom, počela je da ga fascinira tekuća voda. Nije bilo šanse da perem sudove bez njega, on je sedeo na sudoperi i pomagao. Posle je prešao u kupatilo pa i tamo dobro prostudirao vodovodni sistem. Ponekad je spavao u bideu, sve u nadi da će voda samo da poteče...
2z6tpck.jpg

25sszex.jpg

244nqep.jpg

2gwgux0.jpg



Maja ga je prilično izbegavala, pošto je i dalje sisao a bio je skoro veći od nje. Ali, majka kao majka, često je i popustila, lizala ga je, igrala se s njim, a kad je bila kod kuće zajedno su spavali.
2qswktv.jpg



U punom zdravlju i veselju opet smo čekali Novu Godinu, pa je komisija pažljivo ispitala prase:
2ryiu5d.jpg

28mme15.jpg
 
Bože, kako su lepi............i slatki......i medeni.......i divni........i veseli......oduševljena sam. Način na koji govoriš o macama je...........kao moj kad govorim o psima......zato te razumem.......čekamo nastavak :heart:
 
e pa stvar je očigledno u tom zanju dorade
ja takođe koristim (koristila sam pošto je pre par dana crko, by the way isplate li se uopšte popravke aparata) canon
nijedan aparat nema takve boje....
 
U januaru 2008. smo uživali i pomalo učili kuvanje...
2mxjx34.jpg


2my0xlt.jpg


hstieg.jpg


U februaru je bio, pa februar (mačiji mesec), Maja je tražila momke a Meda je išao sa njom da gleda, uči i smeta mami...
Posle je mama bila trudna i nervozna pa se Medonja zabavljao sam.

ir3j4o.jpg



A onda je došao april i ponovo bebice!

9u7nlf.jpg



Da ih predstavim:
ovo je lepotica Macana
20rsbow.jpg


Sivko, uvek fin, čist i dostojanstven
2mx26pd.jpg


I glavna faca Gagi, frajer kakav se retko rađa...
34dnbz9.jpg
 
Što su lepe šare ovih mačića... ja sam mislio da će naši biti bar malo šareni, crno-beli naravno....

Čekam nastavak, i priče i lepe fotografije, ali ovo do sada prikazano je fantastično. :D
 
Ovde su slikani u kupatilu, gde ih je mama preselila, pa sam morala pod hitno da im sagradim novi kamp.
35aptut.jpg



Ali čim su lepo prohodali, sami su se vratili u dnevnu sobu, pa su dobili i svoj mali mačiji tepih.
98yplh.jpg


21njt01.jpg


29x7j9g.jpg



A ovo je kolektivno pijenje mleka: SVI su morali da piju istovremeno, i to iz istog tanjira!
dyw102.jpg



Nekako su se najlepše slagali Gagi i Macana.
1hs75e.jpg


2u55en6.jpg


2qmot4g.jpg


293a9u8.jpg


206ewd4.jpg


2pqqtd0.jpg
 
Pošto je Gagi bio najzanimljiviji, njegovih slika ima ubedljivo najviše.
15x6e51.jpg


Evo ovde kako pokušava da se uvali Medi.
16hvuhd.jpg


Kad niko drugi nije hteo - on se igrao sam.
a1jsrc.jpg


167pkc8.jpg


Pa malo i sa nama
2vnmidc.jpg


Često je i pomagao:
"Gle kako je neko ostavio - sad ću ja to da pospremim!"
29ur7zp.jpg



Posle toga treba i lično doterivanje, počevši od musave gazdarice
2cncykl.jpg


A onda i sebe
15wgl55.jpg


Ako i nije savršeno, nema veze, mama će da udari završni sjaj
dwdy06.jpg


I posle ovolikog napora - šta bi drugo sledilo nego dremka!
2wqabua.jpg
 
Macana je bila i vesela i umiljata, pa se sa svima lepo slagala.
wldsau.jpg


Evo je sa mamom
k9hymp.jpg


Sa Gagijem pod omiljenom stolicom
kp1eh.jpg


A Meda ju je prosto obožavao. Nije umeo da se igra sa klincima, ali nije skidao pogled sa Macane, a kad bi ona došla da legne pored njega - sav bi se raspilavio od miline!
pqbrr.jpg


24wx46w.jpg
 
I Sivko je bio veseljak, ali je voleo i da se sam poigra.

xdtelv.jpg


2hehb45.jpg


Voleo je loptice
2mzk30m.jpg


I da se pomazi
23h7nvb.jpg



Ali njegov vlastiti izum je bio mačiji skejt.
Prvo je probao ovako, ali je bilo jako nezgodno voziti na slepo
169nr0y.jpg


Onda je usavršio patent pa je vožnja bila supeeeeer! Prednjim šapicama se upravlja a zadnjima juri punom parom
dxx6v.jpg



I na kraju uvek ono standardno "Hoću malo kod tebe"
2eprp11.jpg
 
I Meda je pokušavao da se igra sa klincima, ali je bio malo preveliki za njihov "dvorac", tj. posle se jedva izvukao... A oni su bili više šokirani nego oduševljeni.

2efugp2.jpg


rlb61t.jpg
 
Pošto su klinci napunili 10 nedelja, otišli su u nove porodice.
Maja i Meda su opet ostali sami. Bilo im je vrlo neobično, a bogami i nama. Kuća tiha, pusta, ovo dvoje su se uglavnom igrali napolju...

ilcc9g.jpg


eqdnax.jpg


11s2ght.jpg


25aov3o.jpg




Sve dok nije zahladnelo, pa je postalo lepše na krevetu.
2nbufwk.jpg


2q1vyft.jpg
 

Back
Top