Skolovanje u Americi *intervju*

Ako je razmena tipa "elective exchange", odnosno izbornog tipa, intervju nije prepreka. Spremite odgovore na pitanja kao sto su:
Zasto zelis da ides na razmenu?
Zasto bas tamo?
Da li ce ti pomoci u karijeri razmena?
I jos pitanja tipa "zasto". Spremi dovoljno "zato".
Srecno!
 
Taj intervju je ustvari razgovor u ambasadi.Ja sam tako isla u Ameriku-preko neke agencije u kojoj radis test na engleskom i imas razgovor sa covekom koji je zaduzen za to(I razgovor je na engleskom).Taj razgovor u ambasadi je najgori.Sve zivo te ispitaju:Zasto ides u Ameriku,imas li nekog tamo,koliko ostajes,gde ces da zivis,kako si dos(la)ao na tu ideju da ides u Ameriku....Nemoj samo da dopzvolis da te zbune,posto im je to ustvari cilj,pa ti onda zbog toga ne daju vizu,a obrazlozenje je da ne znas dovoljno engleski.Kad te pitaju zasto ides u SAD,nemoj da govoris da ides da naucis jezik,jer te tako sigurno nece pustiti,vec reci da ides da usavrsis jezik,da upoznas novu kulturu,ljude,nacin zivota u SAD,...
E sad,ne znam nista sigurno,al mozda je taj intervju i razgovor sa covekom iz agencije,ako je to,to nemoj da te brine tu ces sigurno da prodjes,samo ako dobro znas engleski.Najgori ti je razgovor u ambasadi.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla,ako te jos nesto interesuje,javi se.
 
Ja sam bio na intervjuu u agenciji i prosao sam 'ladno. Treba da idem sad, ove godine. Dali su mi prijavu koju treba da popunim (na Engleskom) i koja posle toga ide u USA gde vec, tad na osnovu te prijave bira me porodica u koju bi ja boravio. Za taj razgovor u ambasadi nisam cuo, jer su mi rekli da po dobijanju porodice, vrlo lako dobijam vizu (neka viza J2), bez nekih vecih problema i razgovora. Ako su me zeznuli, bice svasta Ja sam resio da idem, pa sta i kako bude. Imam malo tremu, ne znam kako ce sve to da izgleda. Zato, ako neko moze da mi preporuci sta bih mogao da upisem sve u prijavi, kako bih dobio sto bolju (pre svega prijatniju) porodicu. Hvala svima unapred. 8)
 
U toj prijavi sta god da napises dobices porodicu kakvu ti oni nadju,ustvari onu koja pristane da ti bude "host family".A sto se tice razgovora u ambasadi,to ti je najgore,ne mora da znaci da ces da dobijes vizu,ako si prosao na intervijuu u agenciji.Nemoj misliti da te plasim,al govorim ti iz licnog iskustva.Ja sam trebala da odem u SAD u 3.razredu srednje,pa su me odbili za vizu.Tek sam je dobila naredne godine.U ambasadi se trudi da te ne zbune.Pitace te zasto zelis da ides u SAD,koliko ces da ostanes,imas li rodbine tamo,kako si dosao na ideju da ides tamo na skolovanje...Kad te budu pitali zasto hoces da ides u SAD,reci da ides da upoznas novu kulturu,nove ljude,da je to jedno veliko iskustvo za tebe.Nemoj govoriti da ides da naucis jezik,vec da ides da ga usavrsis-to je bio razlog zasto mene nisu pustili prvi put.Nadam se da sam ti pomogla,ako ti jos nesto treba,javi se!!!
Srecno u ambasadi!!
 
Pre svega, hvala na odgovoru. Ja sam mislio da ambasada i viza ne treba da predstavlja neki problem, ali dobro valjda ce i to da se uspesno zavrsi. Meni su rekli da za vizu idem tek kad mi nadju porodicu, tako da imam dosta vremena i da se spremim za taj razgovor (ne verujem da ce da mi nadju porodicu pre marta, mozda i aprila).
Pa znas kako, ja sam resio da idem preko agencije WIZANTIANA. Cena je 3900$, sto je ubdeljivo najjeftinije od ostalih agencija ovog tipa, a razlike gotovo da nema (i to je zaista tako, posto sam se dobro raspitao). Ja trenutno popunjavam prijavu koja je podosta slozena. Treba da pisem i pismo o sebi, nemam pojma kako cu da sastavim. Nakon toga ta prijava mi se salje u USA gde pre koje mi traze porodicu (tako su mi bar rekli). POZDRAV!
 
Ne mora da znaci da ces dobiti porodicu pre razgovora u ambasadi.Ja na primer nisam imala porodicu kad sam isla u ambasadu,tek su mi je kasnije nasli.Al to nema veze.Ako ti nadju porodicu pre odlaska u ambasadu(razgovor u ambasadi je negde sredinom jula),obavezno stupi sa njom u kontakt,jer ce ti u ambasadi traziti dokaz da si ti sa njima u kontaktu.Sto je najvaznije:nemoj se zbuniti u ambasadi.Taj razgovor ces voditi sa glavnim konzulom americke ambasade(pre 2 godine to je bila neka zena koja se zove Ana Sajt,pa se malo informisi preko neta o njoj).
Zelim ti puno srece,a ako ti jos nesto zatreba,tu sam!!!!!!!!!
 
i ja sam kontaktirala tu agenciju i jako su ljubazni i cena je niza nego u drugim pa sam planirala oktobra ,novembra da odem na razgovor. sto si ti tako pozurio moj mail je teai@hemo.net pa bih volela da budemo u vezi bice nam lakse ako razmenjujemo informacije.koliko godina imas i u koju skolu ides. ja nisam iz beograda pa mi malo teze ide sa prikupljanjem informacija
 
Hvala gostu koja mi je dala odgovor u vezi ambasade (Kako se zoves?).
Sto se tice Tee,Tea poslao sam ti mail. Proveri mailbox.
Nadam se da nece da bude vecih problema u ambasadi, mada mozda i hoce POSTO JA BAS I NE ZNAM NAJBOLJE ENGLESKI (mada su naravno u ageniciji bili zadovoljni mojim znanjem engleskog.) Ipak kad dodje vreme za to, o tome cu i da razmisljam. Trenutno sam okupiran iskljucivo PRIJAVOM, koju trebam pazljivo popuniti. Mene zanima jer mozes da mi pomognes oko sastavljanja pisma preporuke. Bas ne znam kako to da "srocim"??!!!?
 
Ja sam Milica,al svi me zovu Eva,ne znam zasto.Pomocicu ti oko svega,posto sam ja to vec jednom prosla.Mislim da je bolje da mi se javis na moj mail:apradoje@eunet.yu.Pomocicu ti da sastavis pismo,a i da malo bolje naucis engleski.Nemoj da brines,tako sam isto i ja.U agenciji su mi rekli da engleski govorim savrseno,a u ambasadi je bilo obratno,pa mi zato prve godine nisu dali vizu.
Ti se javi na ovaj mail,pa cemo se o svemu dogovoriti.Odakle si?
 

Back
Top