Jos jedna glupa smrt...

VWaddict

Zainteresovan član
Poruka
130
1507.jpg


Vecernje novosti:
Živ izgoreo u "mercedesu"
M. PANTIĆ 14.07.2004, 18:27:32

VOZAČ crvenog "mercedesa C klase" VŠ 270-05 poginuo je pre podne u saobraćajnoj nesreći na pančevačkom putu.Najpre je udario u betonski stub, a potom je izgoreo u zapaljenom automobilu. Identitet vozača do juče kasno posle podne nije bio poznat.
Vozeći iz pravca Pančeva prema Beogradu, vozač je pokušao da pređe iz treće u drugu traku, ali je izgubio kontrolu nad vozilom i udario u uličnu svetiljku. Neposredno nakon što se auto zapalio, vozač je pokušavao da izađe iz auta: mlatarao je rukama, mrdao nogama... Nažalost, u tome nije uspeo, najverovatnije zbog teških povreda .
Građani koji su se u tom trenutku zatekli na putu i videli zapaljeni auto i čoveka kako se bori za život, odmah su izašli iz svojih automobila i pokušali da ga spasu. Kako smo čuli očevidaca, nekoliko njih je uzelo boce za gašenje vatre, ali je auto buknuo i vozaču više nije bilo spasa.
- Vozač je izgubio kontrolu nad vozilom i udario u stub. Auto je počeo da gori i vozaču više nije bilo pomoći rekla nam je očevidac događaja Biljana Babić iz Bačke Palanke.
Ostali očevici su nam rekli da je "mercedes" išao brzinom većom od 120 kilometara na čas. Pre nesreće vozač je ispreticao nekoliko automobila.
Dve vatrogasne ekipe iz Pančeva i jedna iz Beograda stigle su veoma brzo na mesto događaja. Pristigla su i kola hitne pomoći. Ugljenisani leš bio je slepljen za sedište smrskanog crvenog mercedesa.

Dokle ce ljudi da prave ovakve gluposti? Srecom nije jos nekog ubio...
 
VWaddict:
1507.jpg


Vecernje novosti:
Živ izgoreo u "mercedesu"
M. PANTIĆ 14.07.2004, 18:27:32

VOZAČ crvenog "mercedesa C klase" VŠ 270-05 poginuo je pre podne u saobraćajnoj nesreći na pančevačkom putu.Najpre je udario u betonski stub, a potom je izgoreo u zapaljenom automobilu. Identitet vozača do juče kasno posle podne nije bio poznat.
Vozeći iz pravca Pančeva prema Beogradu, vozač je pokušao da pređe iz treće u drugu traku, ali je izgubio kontrolu nad vozilom i udario u uličnu svetiljku. Neposredno nakon što se auto zapalio, vozač je pokušavao da izađe iz auta: mlatarao je rukama, mrdao nogama... Nažalost, u tome nije uspeo, najverovatnije zbog teških povreda .
Građani koji su se u tom trenutku zatekli na putu i videli zapaljeni auto i čoveka kako se bori za život, odmah su izašli iz svojih automobila i pokušali da ga spasu. Kako smo čuli očevidaca, nekoliko njih je uzelo boce za gašenje vatre, ali je auto buknuo i vozaču više nije bilo spasa.
- Vozač je izgubio kontrolu nad vozilom i udario u stub. Auto je počeo da gori i vozaču više nije bilo pomoći rekla nam je očevidac događaja Biljana Babić iz Bačke Palanke.
Ostali očevici su nam rekli da je "mercedes" išao brzinom većom od 120 kilometara na čas. Pre nesreće vozač je ispreticao nekoliko automobila.
Dve vatrogasne ekipe iz Pančeva i jedna iz Beograda stigle su veoma brzo na mesto događaja. Pristigla su i kola hitne pomoći. Ugljenisani leš bio je slepljen za sedište smrskanog crvenog mercedesa.

Dokle ce ljudi da prave ovakve gluposti? Srecom nije jos nekog ubio...
Zagovornicima Mercedesa, sa fotografije je verovatno jasno koliko je bezbedan kad se upljeskaš u banderu. U izveštaju policije još stoji da je najverovatniji razlog požara ogromni "booster" (bas zvučnik) u zadnjem delu koji je posle udara počeo da varniči i izazvao požar. Naravoučenije: svako preterivanje mora loše da se završi. Valjda će ove fotke (morbidne i neprimerene naslovnim stranama) bar da opomenu sve ulične trkače, posebno one genije kod CK, što onomad zagovaraše neki imbecilko. I taj jadni momak (oko 25 godina) mislio je da je strašno moćan u polovnoj i izraubovanoj kanti uvezenoj iz Nemačke, sa par stotina vati muzike. Tužno, ali to je naša stvarnost.
 
Sto mu gromova. :shock: Covek je bash ugazio autic. Sva sreca shto niko vishe nije stradao. Kazu da imamo dobre zakone, ali da je primena losha. Valjda ce uskoro da se opamete pa da rezu zbog nepropisne voznje. Bash sam i ja mislio da postavim takvu temu na konto ovog slucaja. Nego, jeste li videli da se jedna felga istopila!!??!! :shock:
 
s.so:
strsno!!!!

ali nesto ne verujem da je to na slici mercedes c klasa

jeste, ima lepa slika iz profila u jucerasnjoj "Politici". Ja sam ga prepoznao samo po mestima gde su bile stopaljke...

jer neko razmisljao sta bi mogao biti uzrok? meni padaju na pamet dve varijante:

1. pukla zadnja guma (malo verovatno)
2. kad je pokusao prelazak iz trake u traku, jace cimnuo volan pod gasom pa mu rep pobegao (nesto kao kada se radi test "severnog jelena") :?

ajde da cujem vase procene...
 
VWaddict:
s.so:
strsno!!!!

ali nesto ne verujem da je to na slici mercedes c klasa

jeste, ima lepa slika iz profila u jucerasnjoj "Politici". Ja sam ga prepoznao samo po mestima gde su bile stopaljke...

jer neko razmisljao sta bi mogao biti uzrok? meni padaju na pamet dve varijante:

1. pukla zadnja guma (malo verovatno)
2. kad je pokusao prelazak iz trake u traku, jace cimnuo volan pod gasom pa mu rep pobegao (nesto kao kada se radi test "severnog jelena") :?

ajde da cujem vase procene...
Svedoci koje je usput preticao tvrde da je sumanutom brzinom pravio slalom iz trake u traku. Pre udarca je pokušao da pretekne auto skrenuvši naglo u desnu traku i tu se zaneo. Klasični "severni jelen".
 
mali37:
sta god da je uzrok nije toliko bitno jel njega vise nema i mislim da nije bas humano da mi raspravljamo tome.Ipak on nije vise medju zivima i mislim da nije uredu da sad mi nesto polemisemo o tome.
Neslazem se sa tobom. Mi polemishemo kao "veshtaci" shta je moglo prouzrokovati karambol. To moze da doprinese opshtoj kulturi u saobracaju. O moralnosti i eticnosti je i on sam trebao misliti kada je jurcao(razlog nebitan) i mogao ubiti apsolutno neduzne ljude.
Slicna situacija: devojka stradala kada je RAV4 ministra poljoprivrede naleteo na 101-a. Da li je to za polemiku ili su opet u pitanju dupli arshini???
 
Candyman:
mali37:
sta god da je uzrok nije toliko bitno jel njega vise nema i mislim da nije bas humano da mi raspravljamo tome.Ipak on nije vise medju zivima i mislim da nije uredu da sad mi nesto polemisemo o tome.
Neslazem se sa tobom. Mi polemishemo kao "veshtaci" shta je moglo prouzrokovati karambol. To moze da doprinese opshtoj kulturi u saobracaju. O moralnosti i eticnosti je i on sam trebao misliti kada je jurcao(razlog nebitan) i mogao ubiti apsolutno neduzne ljude.
Slicna situacija: devojka stradala kada je RAV4 ministra poljoprivrede naleteo na 101-a. Da li je to za polemiku ili su opet u pitanju dupli arshini???
Nije za polemiku ni jedno ni drugo jel su i jedan i drugi slucaj zavrsili tragicno i njih vise nema pa prema tome o onima kojih nema ne treba nista ruzno. sad na koji nacin ti pricas o tome je svejedno, a i ta polemika ti nece doneti kulturu u saobracaj ako je nisi poneo iz kuce tj. ako nisi sankcionisan na vreme od zna se koga.Tako se stize do kulture u saobracaju, a ne polemisanjem gde je on pogresio.
Ne mozes da ocekujes da obicni smrtnici postuju pravila kad oni sto treba da ih sprovode i kaznjavaju nje vode racuna.Meni pandur pise kaznu sto sam vozio 70, a dozvoljeno je 60 i to je u redu nisam se bunio i pokusavao da se izvucem jel sam pogresio ali zato kolega pandur vozi punta 117km/h i to je uredu.Kako ti onda ocekujes da mi obicni smrtnici postujemo zakon.
 
mali37:
UrBaNiYaK:
sta je "severni jelen", kad ga startujes u krivini pa se on zanese a pritom imas zadnju vucu???neki reli trik?
Ne to ti je test koji moraju da prodju sva kola, a i izmedju ostalih Mercedes A klase nije uspeo da ga prodje.Nisam bas mnogo kvalifikovan za ovo, a i Espanol ce ti bolje objasniti.
To je jednostavni (uslovno) test koji su izmislili Švedi pa se zato i zove "severni jelen". Izvodi se na ravnom putu između kegli, tako što pri brzini od oko 80 km/ h naglo treba da skreneš i izbegneš prepreku na putu (jelena koji su tamo masovni na putevima). Test se pokazao kao odličan za proveru stabilnosti automobila i usvojen je kao standard u testiranju. Mnogi automobili ga nisu prošli na zadovoljacajući način, a najcrnje je prošao Mercedes A klase koji se masovno prevrtao preko krova.
 
mali37:
Nije za polemiku ni jedno ni drugo jel su i jedan i drugi slucaj zavrsili tragicno i njih vise nema pa prema tome o onima kojih nema ne treba nista ruzno. sad na koji nacin ti pricas o tome je svejedno, a i ta polemika ti nece doneti kulturu u saobracaj ako je nisi poneo iz kuce tj. ako nisi sankcionisan na vreme od zna se koga.Tako se stize do kulture u saobracaju, a ne polemisanjem gde je on pogresio.
Ne mozes da ocekujes da obicni smrtnici postuju pravila kad oni sto treba da ih sprovode i kaznjavaju nje vode racuna.Meni pandur pise kaznu sto sam vozio 70, a dozvoljeno je 60 i to je u redu nisam se bunio i pokusavao da se izvucem jel sam pogresio ali zato kolega pandur vozi punta 117km/h i to je uredu.Kako ti onda ocekujes da mi obicni smrtnici postujemo zakon.

smetnuo si jednu jako bitnu stvar sa uma: posle liberalizacije uvoza, jako puno ljudi je ovde direktno preslo iz jugica ili lade sa 55, 60 konja u BMW-e, Mercedese i Audije sa preko 200 ili 300 KS, i jednostavno - NE ZNAJU DA IH VOZE. Ili jos gore: odmah po polozenom vozackom ispitu, tatica se ispruzi 10000 evra i sincicu kupi takav auto - automatski NESRECA U NAJAVI. Nemas pojma koliko njih znam koji ne mogu da izadju na kraj sa SERVO KOCNICAMA na Daciji, a kamoli necim ozbiljnijim...

upravo zbog toga treba vrsiti masovnu edukaciju naroda, i na televiziji, u stampi, pa ako hoces, i preko interneta...
 
Izgleda da mi Srbi znamo da stisnemo gas do daske ali retko ko od nas pedantno održava svoj automobil. Kao sto se dobar lovac prepoznaje po dobro obučenom psu, a ne po vrednom oružju tako se dobar vozač poznaje po načinu koliko poznaje mehaniku, kako održava svoj auto. Hondu CRX poznatiju kao dečji grob kupuju momci pubertetlije koji samo pričaju o brzinu, kubikaži i ''konjaži'' i ne razmišljaju koliko kilograma treba da ima auto od preko 100 konja da bi držao stazu. Čak je žena Makinena jednom prilikom na pitanje kako njen muž vozi u svakodnevnom životu odgovorila uobičajeno i na drugo pitanje da li ga nerviraju oni koji ga pretiču rekla ne i da često komentariše: vidi ove budale. 8)
 
mali/37:
dobro onda ti i candyman sirite edukaciju po internetu i svaki put kad neko pogine u saobracajnoj nesreci vi kao "vestaci" to objasnite neukim.
Problem je u tome shto treba spreciti a ne leciti. Mogu ja sada baljezgati o raznoraznim stvarima pri cemu ce mnogi reci: "ne slusahaj budalu, nema on pojma...". Zalosno je to shto neki autice znaju samo kao "kol'ko juri?".
Pozdrav. 8)
 
Anonymous:
mali/37:
dobro onda ti i candyman sirite edukaciju po internetu i svaki put kad neko pogine u saobracajnoj nesreci vi kao "vestaci" to objasnite neukim.
Problem je u tome shto treba spreciti a ne leciti. Mogu ja sada baljezgati o raznoraznim stvarima pri cemu ce mnogi reci: "ne slusahaj budalu, nema on pojma...". Zalosno je to shto neki autice znaju samo kao "kol'ko juri?".
Pozdrav. 8)
JA!!!
 
Zagor Bg:
Izgleda da mi Srbi znamo da stisnemo gas do daske ali retko ko od nas pedantno održava svoj automobil. Kao sto se dobar lovac prepoznaje po dobro obučenom psu, a ne po vrednom oružju tako se dobar vozač poznaje po načinu koliko poznaje mehaniku, kako održava svoj auto. Hondu CRX poznatiju kao dečji grob kupuju momci pubertetlije koji samo pričaju o brzinu, kubikaži i ''konjaži'' i ne razmišljaju koliko kilograma treba da ima auto od preko 100 konja da bi držao stazu. Čak je žena Makinena jednom prilikom na pitanje kako njen muž vozi u svakodnevnom životu odgovorila uobičajeno i na drugo pitanje da li ga nerviraju oni koji ga pretiču rekla ne i da često komentariše: vidi ove budale. 8)
Mnogi ne shvataju da je imati dobre kocnice vaznije od snage agregata!!! :x
 
VWaddict:
s.so:
strsno!!!!

ali nesto ne verujem da je to na slici mercedes c klasa

jeste, ima lepa slika iz profila u jucerasnjoj "Politici". Ja sam ga prepoznao samo po mestima gde su bile stopaljke...

jer neko razmisljao sta bi mogao biti uzrok? meni padaju na pamet dve varijante:

1. pukla zadnja guma (malo verovatno)
2. kad je pokusao prelazak iz trake u traku, jace cimnuo volan pod gasom pa mu rep pobegao (nesto kao kada se radi test "severnog jelena") :?

ajde da cujem vase procene...

Pa to je onda nova c klasa, jer ima dva brisaca a stara ima 1 na sredini, ako se dobro secam...
Mislila sam da je mercedes bezbedniji jos nisam videla da je tako "zguzvan"
 
Max Rockatansky:
Mislim da je ovde rec o ljudskom faktoru.

Mercedes sa pocetka teme, par dana pre tragicnog dogadjaja,na putu Vrsac-Beograd, pretekao me je i za dlaku izbegao sleper iz suprotnog pravca...

Da! A isto tako i bezbedan auto. I kad ga je zanelo sigurno je isao na kocnicu i skroz odleteo, a da je dao po gasu mozda bi se i izvukao
U nekim situacijama u voznji vazno je proceniti da li kociti ili dati gas
 
Anonymous:
VWaddict:
s.so:
strsno!!!!

ali nesto ne verujem da je to na slici mercedes c klasa

jeste, ima lepa slika iz profila u jucerasnjoj "Politici". Ja sam ga prepoznao samo po mestima gde su bile stopaljke...

jer neko razmisljao sta bi mogao biti uzrok? meni padaju na pamet dve varijante:

1. pukla zadnja guma (malo verovatno)
2. kad je pokusao prelazak iz trake u traku, jace cimnuo volan pod gasom pa mu rep pobegao (nesto kao kada se radi test "severnog jelena") :?

ajde da cujem vase procene...

Pa to je onda nova c klasa, jer ima dva brisaca a stara ima 1 na sredini, ako se dobro secam...
Mislila sam da je mercedes bezbedniji jos nisam videla da je tako "zguzvan"
Gotovo svi drugi autici bi bilo isto tako zguzvani(Hummer bi pocupao banderu). :( Fora je u tome shto na tom mestu autici imaju izuzetno malo prostora za guzvanje(u odnosu na frontalni pogotovo). Zbog toga i bocni airbag-ovi(SRS) mora imati znatno brze vreme reakcije. Nazalost citav splet okolnosti je doveo do pogibije coveka.
CIAO! 8)
 

Back
Top