Americki Stounhendz - Monument sa instrukcijama za posle apokalipse

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.104
http://www.wired.com/science/discoveries/magazine/17-05/ff_guidestones

http://www.wired.com/science/discoveries/magazine/17-05/ff_guidestones?currentPage=2

ff_guidestones3_f.jpg


Da li neko zna sta bi owo moglo biti?
 
Poslednja izmena od moderatora:
"Uradila domaci" :D
Malo sam guglala i evo na sta sam sve naisla vezano za ovaj cudni "spomenik".
In June 1979, an unknown person(s) under the pseudonym R. C. Christian hired Elberton Granite Finishing Company to build the structure.[2] One popular hypothesis is that the author pseudonym may be a tribute to the legendary 14th-century founder of Rosicrucianism, Christian Rosenkreuz.

Da se podsetimo ....
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_Rosenkreuz

Evo sta pise na tabli ispred "spomenika"
On the left side of the tablet is the following column of text:

Astronomic Features
1. channel through stone
indicates celestial pole.
2. horizontal slot indicates
annual travel of sun.
3. sunbeam through capstone
marks noontime throughout
the year

Author: R.C. Christian
(a pseudonyn) [sic]

Sponsors: A small group
of Americans who seek
the Age of Reason

Time Capsule
Placed six feet below this spot
On
To Be Opened on

The words appear as shown under the time capsule heading; no dates are engraved.

Inace, na GoogleEarth programu, kada sam ukucala pojmove, pojavile su se tri slike, jedna od njih je prikazivala tu tablu sa velikim crvenim grafitom, pisalo je "Death to the world new order".
Evo kako tabla izgleda.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/63/Georgia_Guidestones_Tablet.JPG

I jos, ono glavno.
A message consisting of a set of ten guidelines or principles is engraved on the Georgia Guidestones in eight different languages, one language on each face of the four large upright stones. Moving clockwise around the structure from due north, these languages are: English, Spanish, Swahili, Hindi, Hebrew, Arabic, Chinese, and Russian.

1.Maintain humanity under 500,000,000 in perpetual balance with nature.
2.Guide reproduction wisely - improving fitness and diversity.
3.Unite humanity with a living new language.
4.Rule passion - faith - tradition - and all things with tempered reason.
5.Protect people and nations with fair laws and just courts.
6.Let all nations rule internally resolving external disputes in a world court.
7.Avoid petty laws and useless officials.
8.Balance personal rights with social duties.
9.Prize truth - beauty - love - seeking harmony with the infinite.
10.Be not a cancer on the earth - Leave room for nature - Leave room for nature.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sedi,5! :)

1-održavajte broj ljudi čovečanstva ispod 500,000,000 u kontinualnom balansu sa prirodom.

2-vodite reprodukciju mudro-unapređujući opšte stanje tela i raznolikost.

3-ujedinite čovečanstvo sa novim živim jezikom

4-neka vladaju strast, vera, tradicija i sve stvari umerenim razumom.

5-zaštitite ljude i nacije sa pravednim zakonima i pravičnim sudovima.

6-neka sve nacije vladaju interno, iznoseći diskusije van na svetskom sudu.

7-izbegavajte sitničave zakone i beskorisne državnike.

8-balansirajte lična prava sa socijalnim dužnostima.

9-nagrađujte istinu,lepotu,ljubav, tražeći harmononiju sa beskonačnim.

10-nemojte biti tumor na Zemlji, ostavite prostora za prirodu, ostavite prostora za prirodu.

Pored 4 stara jezika napisano je :Let these be guidestones for an age of reason
Neka ovo bude vodič za doba razuma

To pise na spomeniku. (prewod)
 
Nazivaju se Americki Stonehenge i nalaze se u drzavi Georgia.
5 masivnih monumenata od granita, 6.1 metar visoki i 4 su teska vise od 20 tona.
U obliku astronomskog sata su postavljeni se specificnim koordinatima. Na kamenje su napisane
instrukcije za covecanstvo na 8 jezika. Engleski,Spanski,Swahili,Hindu,Hebrejski,Arapski,Kineski i Ruski. Na ivicama svakog od 4 kamena su imena starih jezika,Vavilonski kunaj forma,klasnicni grcki,
sanskrit,i egipatski hieroglifi.
 
Poslednja izmena:
additional information available at elberton granite museum

to je ono sto sam procitala na toj famoznoj ploci. elem, da je neko malo bolje citao, skontao bi da je rec o gradicu gde je sve od granita, svaki znak, svaki spomenik, sve... da li je nekome palo na pamet da je ovaj spomenik u stvari napravila pomenuta kompanija? nije. a zasto bi ta kompanija napravila takvu pricu, takav spomenik i td, pa... mozda da zaradi dodatnu kintu?
 
Mene cude cemu oni natpisi na zaboravljenim jezicima. Starogrckom, sanskritu, Vavilonskom???!! I natpis egipatskim hijeroglifima?

Da nije to upustvo hipotetickim posetiocima iz svemira koji su vec posecivali te civilizacije u proslosti i koji ce se sigurno opet vratiti posle kataklizme na lice mesta da vide sta se to desilo. Dakle poruka njima kako da lakse uspostve kontakt sa prezivelima na zemlji jer te drevne jezike oni sigruno poznaju a ove danas ne.

Sta uostalom pise na tim jezicima na onoj gornjoj ploci? :neutral:
 
Upravo si izgovorio carobne reci "molim"...
Nekad to i upali...
A sad ozbiljno, vezano za temu.
Ako znamo ko je to i kada postavio, a i sa kojim ciljem, cemu onda misterija u tome, da ne kazem natprirodno?

Otkud znamo? Oni koji su ono napravili sigurno imaju neku pricu i obrazlozenje namenjeno masama koje ce takvi poput tebe odmah da prihvate bez razmisljanja. Ali zasto su to oni to zapravo napravili...NE ZNAMO!
 
Otkud znamo? Oni koji su ono napravili sigurno imaju neku pricu i obrazlozenje namenjeno masama koje ce takvi poput tebe odmah da prihvate bez razmisljanja. Ali zasto su to oni to zapravo napravili...NE ZNAMO!

Izvini, ali mislim da si dosada uvideo da ja ne prihvatam nista zdravo za gotovo.
I ako je to neko uputstvo za eventualne posetioce iz svemira, da "obidju" drevne civilizacije, a znamo da su te ploce novijeg datuma, otkuda tvorci istih znaju da su posetioci obilazili te iste drevne narode?

Ako su tvorci ploca saznali od istih drevnih naroda da su bili i da ce doci ponovo, mislim da ne bi bilo potrebe na taj nacin sacekati posetioce iz svemira.
 
Izvini, ali mislim da si dosada uvideo da ja ne prihvatam nista zdravo za gotovo.
I ako je to neko uputstvo za eventualne posetioce iz svemira, da "obidju" drevne civilizacije, a znamo da su te ploce novijeg datuma, otkuda tvorci istih znaju da su posetioci obilazili te iste drevne narode?
Ako su tvorci ploca saznali od istih drevnih naroda da su bili i da ce doci ponovo, mislim da ne bi bilo potrebe na taj nacin sacekati posetioce iz svemira.

Otkud? PA OTUD sto vladari sveta znaju o svetu, zivotu i istoriji ono sto masa moze samo da sanja. Eto otud.

A na koji drugi nacin da ih docekaju posle svetske kataklizme?
 
PA OD samih vladara sveta. Zar nije u tome vic? Nije u tome vasa teorija?

U predpostavci gde su premise nepoznate ne mozemo donositi ingeniozne zakljucke. Ili zasto bi vladari sveta komunicirali sa njima na ovaj nacin. Pa verovatno zato sto ce oni i njihovi potomci biti jediini preziveli u svojim bunkerima koje uveliko grade svuda po svetu. Ne mislis valdja da cemo ja i ti biti pozvani u te bunkere medju njima.
 
Ne kontas ocito sta sma hteo reci.
Vasa teorija se sastoji od toga da vladari VEC komuniciraju sa njima.
Pa zasto bi im onda trebao putokaz (vanzemaljcima) ?
Cak i nakon kataklizme?

Ma ne lupaj. Koja "nasa" teorija? A kada smo vec kod toga i u nedostatku preciznijih infomracija mozemo eto reci da to ocito nisu ovi vanzemljaci koji su vec ovde. Ne mozes tom tvojom "logikom" da se batrgas ovde nego kao i svi ostali. Ne znamo, predpostvaljamo. A ako ti je do dokaza eno ti filozofija forum.
 
Eto. Moj pokusaj normalne diskusije nije urodio plodom.

ZA, lepo si me zamolio, i ja sam izasao u susret...medjutim, ja ovde "lupam" i salje me na filozofiju, koja nema veze sa mojim postovima.

"U nedostatku preciznih informacija". Tacno.
Svo vreme tvrdite da su vanzemaljci vec ovde. Niko nije spomenuo "nove" Time sam se vodio, vasim tvrdnjama.

Ma....zaboravi.
 
E pa mene i dalje kopka ona tabla... Posebno ovaj deo
Astronomic Features
1. channel through stone
indicates celestial pole.
2. horizontal slot indicates
annual travel of sun.
3. sunbeam through capstone
marks noontime throughout
the year

Mozda kada bi se koristio bukvalni prevod "prikazuje godisnje putovanje OD sunca"...
Sve u svemu, na 6 fita ispod te ploce je vremenska kapsula. Njen sadrzaj nije nigde prikazan, niti se tacno zna ko je narucilac ovog spomenika. Niti ima preciznih uputstava kada je postavljena kapsula ni kada da se otvori.
A uputstva, mozda su ih ovi odavde ostavili nekim sledecima. Nikad se ne zna ;)
 
Da ovo nije neka fora,u slucaju da dodje do kataklizme pa da ostane neki spomenik da smo postojali,a naravno na vise jezika jer ko zna kako ce ljudi govoriti u buducnosti.Mislim nije losa ideja,jer ostalo je u svetu dosta jezika i pisama za koje pojma nemamo sta znaci i sta govore nasi spisi.Jer zamislite samo da nije pronadjen kamen iz Rozeta,ni dan danas ne bi imali pojma sta pise na egipatskim hijeroglifima.Slazem se da ovo nije neka misterija,ali ideja je odlicna i pozdravljam je kao takvu.
 

Back
Top