Ustaše ne miruju

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Gotovinu kandiduju za predsednika
Ponedeljak - 14.09.2009
Desničarska organizacija „Hrvatski uljudbeni pokret“ najavila je da će na predsedničkim izborima u Hrvatskoj kandidovati haškog optuženika generala Antu Gotovinu! Anti Gotovini se pred Haškim Tribunalom sudi za ratne zločine nad Srbima u „Oluji“.



Direktor dokumentacionog centra „Veritas“ Savo Štrbac izjavio je za „Alo!“ da je inicijativa ove krajnje desničarske organizacije koja baštini zaostavštinu zloglasne NDH „osuđena na propast“.
- Sve je to bezveze jer se u tom „uljudbenom pokretu“ okupilo par šovinističkih budala koji nemaju nikakav uticaj u Hrvatskoj. Čak i ako bi zakon dozvoljavao da se Gotovina kandiduje po principu „svi su nevini do pravosnažne presude“, oni ne bi mogli da skupe dovoljan broj potpisa - smatra Štrbac. On podseća da je „uljudbeni pokret“ više puta podnosio krivične prijave protiv njega i Karle del Ponte, smatrajući ih odgovornima za haške optužnice protiv hrvatskih generala, ali da od toga nije bilo ništa.
Ipak, kaže Štrbac, ovo je još jedna u nizu loših poruka Srbima iz Hrvatske.

- Na ovaj način poručili su Srbima: Bolje vam je ne vraćajte se jer kad dođe Ante, dokusuriće i ono malo što vas je ostalo! Ova inicijativa će imati efekat na neke Srbe koji nameravaju da se vrate da odustanu od povratka ili na pojedine povratnike da ponovo pobegnu iz Hrvatske - kaže Štrbac.
Funkcioner Srpske napredne stranke Tihomir Arsić nije iznenađen ovom inicijativom jer „kad mogu radikali da kandiduju Šešelja, ne vidimo zašto tamo neka udruga ne bi kandidovala Gotovinu“.
- Mislim da su ta vremena prošla i da su došla vremena regionalne saradnje. Što se tiče Srba iz Hrvatske, poručio bih im da učine sve da se vrate na svoja ognjišta, jer se tako najbolje čuvaju i Srbija i srpstvo - rekao je Arsić.
Funkcionerka Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta kaže da je za odnos Srbije i Hrvatske potpuno nebitno ko će biti kandidati na predsedničkim izborima, pa čak i ko će biti izabran za predsednika Hrvatske.
- Bilo ko da bude predsednik Hrvatske, odnos prema Srbima se neće promeniti. Niko tamo ne krije da veličaju Antu Gotovinu, za razliku od naših zvaničnika koji čine sve da uhapse Mladića i Hadžića i isporuče ih Hagu - kaže Radeta.

Em domoljubni, em državotvorni

Na čelu „Hrvatskog uljudbenog pokreta“ je Tomislav Dragun, koji je u Hrvatskoj poznat kao čovek koji je zbog raznih razloga tužio na stotine ljudi, ali su te tužbe mahom odbijane. Inače, ova organizacija je za 19. septembar najavila „Drugo okupljanje domoljubnih i državotvornih Hrvata“ koje će se održati ispred kuće Josipa Manolića. Manolić je od Drugog svetskog rata do 1971. i početkom devedesetih godina prošlog veka zauzimao značajne položaje u policijskim i obaveštajnim službama, a ekstremno desni krugovi smatraju ga komunističkim ratnim zločincem.

http://www.alo.rs/politika/19230/Gotovinu_kandiduju_za_predsednika

Eto,samo da zahvalim onima koji bi da nas mire.Srećom,veliki deo Srbije je protiv takvog licemernog bezobrazluka.
 
Ko hoće da nas miri sa ustašama? Ja za takve nisam čula ;)
Valjda i u HR ima nekih normalnih ljudi a Gotovina i ti što bi ga kandidovali to nisu. Videćemo hoće on pristati a i da pristane - nema taj šanse da išta postigne.
 
Ko hoće da nas miri sa ustašama? Ja za takve nisam čula ;)
Valjda i u HR ima nekih normalnih ljudi a Gotovina i ti što bi ga kandidovali to nisu. Videćemo hoće on pristati a i da pristane - nema taj šanse da išta postigne.
...recimo neki Tadić.Do današnjih dana je pokušavao sve i svašta,od nekog izvinjavanja dok ga ti kojima se izvinjavao nisu dobro upljuvali,pa do nekih prijateljskih susreta sa Mesićem posle kojih nas je isti pljuvao više nego pre njih.Uspeh je evidentan.
 
...recimo neki Tadić.Do današnjih dana je pokušavao sve i svašta,od nekog izvinjavanja dok ga ti kojima se izvinjavao nisu dobro upljuvali,pa do nekih prijateljskih susreta sa Mesićem posle kojih nas je isti pljuvao više nego pre njih.Uspeh je evidentan.

Tadić se nije izvinjavao nikome ko je dokazani ustaša već samo ljudima hrvatske nacionalnosti koji nisu osuđivani niti gonjeni za ratne zločine.
 
Tadić se nije izvinjavao nikome ko je dokazani ustaša već samo ljudima hrvatske nacionalnosti koji nisu osuđivani niti gonjeni za ratne zločine.
To što si napisala je bajka i priča.Mi takođe imamo ogromne spiskove mrtvih i nestalih ljudi koji nikome ništa nisu skrivili pa nam se nijedan muslimanski a ni hrvatski političar nije izvinio(Mesića ne računam,jer je kao nešto rekao a onda zabašurio nekom praznom pričom).
 
A zašta im se izvinjavao?

Verovatno za zločine koje su naši počinili nad njihovima u ratu. I to uopšte ne znači da oni nisu počinili još gore zločine nad nama niti to neko negira ali na svu sreću Tadić je mnogo zreliji i politički odgovorniji od Hrvata pa da stavi tačku, pruži im ruku i ide dalje dok su oni jadni sitne duše pa ne mogu da urade isto. Ne govori to ružno o njemu nego o njima koji nisu sposobni da priznaju sopstvene greške i zločine ...
 
To što si napisala je bajka i priča.Mi takođe imamo ogromne spiskove mrtvih i nestalih ljudi koji nikome ništa nisu skrivili pa nam se nijedan muslimanski a ni hrvatski političar nije izvinio(Mesića ne računam,jer je kao nešto rekao a onda zabašurio nekom praznom pričom).

Imamo a to samo pokazuje koliko su oni jadni i iskompleksirani u odnosu na nas ;)
 
Verovatno za zločine koje su naši počinili nad njihovima u ratu. I to uopšte ne znači da oni nisu počinili još gore zločine nad nama niti to neko negira ali na svu sreću Tadić je mnogo zreliji i politički odgovorniji od Hrvata pa da stavi tačku, pruži im ruku i ide dalje dok su oni jadni sitne duše pa ne mogu da urade isto. Ne govori to ružno o njemu nego o njima koji nisu sposobni da priznaju sopstvene greške i zločine ...

Odlika zrelosti bi bila da znaš KOME pružaš ruku, i da li uopšte treba da je pružaš.
On tom pruženom rukom ništa nije postigao osim satisfakcije Hrvata da su oni bili žrtve a mi agresori! Tako da je taj potez ne samo nezreo već i politički neodgovoran.
 
To što si rekla neće doneti nikakvu satisfakciju rođacima i porodicama unesrećenih.A šljam koji je to uradio će da likuje pošto će u svojoj religiji doboti oprost.Toliko o različitim viđenjima ljudskosti.

To je tvoje mišljenje, njegovo je drugačije a on je taj koji ima podršku većine i pravo da govori u ime naroda. Uvek će biti nekoga ko je nezadovoljan i od toga se ne može pobeći ... ono što možete da uradite je da ga kaznite ne glasanjem za njega na izborima pa ako vas bude više koji osporavate to što radi otići će u istoriju i to je to, nema tu mnogo filozofije. Ne možeš očekivati da predsednik kog nisi podržao i sa kojim se generalno ne slažeš radi stvari koje će ti se dopasti. Da imate isti pogled na svet verovatno bi glasao za njega. Da je umesto Tadića Nikolić verovatno bih i ja ludela na svaki njegov potez koji je za mene pogrešan ali zato se ne vredi nervirati, nemoćni smo da na to utičemo.
 
To je tvoje mišljenje, njegovo je drugačije a on je taj koji ima podršku većine i pravo da govori u ime naroda. Uvek će biti nekoga ko je nezadovoljan i od toga se ne može pobeći ... ono što možete da uradite je da ga kaznite ne glasanjem za njega na izborima pa ako vas bude više koji osporavate to što radi otići će u istoriju i to je to, nema tu mnogo filozofije. Ne možeš očekivati da predsednik kog nisi podržao i sa kojim se generalno ne slažeš radi stvari koje će ti se dopasti. Da imate isti pogled na svet verovatno bi glasao za njega. Da je umesto Tadića Nikolić verovatno bih i ja ludela na svaki njegov potez koji je za mene pogrešan ali zato se ne vredi nervirati, nemoćni smo da na to utičemo.

Nebitno ko je - Tadić, Nikolić ili neko deseti, meni bar, ako ne radi dobro ništa me ne može sprečiti da ga kritikujem.
A konkretno za Tadića - SVAKI njegov potez je bio pogrešan.
 
Свако извињење има смисла ако се искрено даје и искрено прими.

У овом случају тога нема. Тадић се не извињава због своје искрене жеље за помирењем, већ због разноразних политичких поена и уцена , а ови други та извињења користе у сврху још већег понижења Србије.
 
To je tvoje mišljenje, njegovo je drugačije a on je taj koji ima podršku većine i pravo da govori u ime naroda. Uvek će biti nekoga ko je nezadovoljan i od toga se ne može pobeći ... ono što možete da uradite je da ga kaznite ne glasanjem za njega na izborima pa ako vas bude više koji osporavate to što radi otići će u istoriju i to je to, nema tu mnogo filozofije. Ne možeš očekivati da predsednik kog nisi podržao i sa kojim se generalno ne slažeš radi stvari koje će ti se dopasti. Da imate isti pogled na svet verovatno bi glasao za njega. Da je umesto Tadića Nikolić verovatno bih i ja ludela na svaki njegov potez koji je za mene pogrešan ali zato se ne vredi nervirati, nemoćni smo da na to utičemo.
Džabe uzimaš Nikolića za paralelu,njega tek ne smatram nizašta.Ja nisam partijski vojnik niti bilo čiji obožavalac.Što se tiče Tadića,da je malo bolje proučio svoje nadležnosti i ovlašćenja,manje bi nas gnjavio besmislicama i glupostima u medijima.Oni koji ga zbog nečeg vole,naći će ponovo razlog,oni koji ga mrze ga neće zavoleti a oni koji misle svojom glavom će uraditi ono što misle da je dobro za njih i ignorisaće ga koliko mogu.
 
sumnjam da je gotovina puno gori od nekog kandidata kojeg bi predlozio obraz, 1389, dveri ili...
inace sta ste ocekivali od

Desničarska organizacija „Hrvatski uljudbeni pokret“ najavila
 
sumnjam da je gotovina puno gori od nekog kandidata kojeg bi predlozio obraz, 1389, dveri ili...
inace sta ste ocekivali od

Desničarska organizacija „Hrvatski uljudbeni pokret“ najavila
Gotovina je zločinac,kao i oni što su na vlasti na Kosovu.Da bi bilo mira zločinci moraju da budu u zatvoru ili pod zemljom,najbolje je ovo drugo.
 
Nebitno ko je - Tadić, Nikolić ili neko deseti, meni bar, ako ne radi dobro ništa me ne može sprečiti da ga kritikujem.
A konkretno za Tadića - SVAKI njegov potez je bio pogrešan.

Ali to je samo tvoj stav na koji imaš pravo. Ako je stav većine suprotan on će opet pobediti i to je to, nema prostora da se bilo šta uradi. To da je svaki njegov potez pogrešan je tvoje viđenje situacije, moje je da su mu potezi uglavnom dobri a mišljenje većine smo videli na izborima.


Džabe uzimaš Nikolića za paralelu,njega tek ne smatram nizašta.Ja nisam partijski vojnik niti bilo čiji obožavalac.Što se tiče Tadića,da je malo bolje proučio svoje nadležnosti i ovlašćenja,manje bi nas gnjavio besmislicama i glupostima u medijima.Oni koji ga zbog nečeg vole,naći će ponovo razlog,oni koji ga mrze ga neće zavoleti a oni koji misle svojom glavom će uraditi ono što misle da je dobro za njih i ignorisaće ga koliko mogu.

Nisam uzela Nikolića za primer zato što mislim da si ti lično za njega već zato što je bio oponent tadiću u drugom krugu. Da je on pobedio ja bih verovatno bila nezadovoljna njegovim odlukama kao što je sada neko Tadićevim ... tako to ide, uvek je neko nezadovoljan a većina bira.
 
Gotovina je zločinac,kao i oni što su na vlasti na Kosovu.Da bi bilo mira zločinci moraju da budu u zatvoru ili pod zemljom,najbolje je ovo drugo.

ja ne znam da li je zlocinac, to drugi odlucuju. ali ako jeste, onda se nalazi u zatvoru, pod uslovom da se ne krije, i mislim da u tom slucaju predlog nije opasan, jer takav ne moze zaista voditi zemlju makar i pobedio, u sta sumnjam.
i jos jednom naglasavam, da li je ko zlocinac odlucuje kompetentni organ koji je za to placen. ne ja, ne ti
 
Ko hoće da nas miri sa ustašama? Ja za takve nisam čula ;)
Valjda i u HR ima nekih normalnih ljudi a Gotovina i ti što bi ga kandidovali to nisu. Videćemo hoće on pristati a i da pristane - nema taj šanse da išta postigne.

ma to malo za čitatelje Kurira da naraše raju u Srbiji...:dash:

svako sa iole mozga u glavi zna da nema šanse da Gotovina, BuđmanJr i njima slični nema šanse da postanu predsjednici:roll:

ono ako se bruka par mentola u Hrvatskoj da "ono kao imaju žanse" ne mora zato cela Srbija da padne u "trans" zbog toga:rtfm:

toliko:bye:
 

Back
Top