DEBATNA ARENA 4

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Prvo pravila:

Odmah na pocetku svakog posta deklarisete kojoj grupi debatera pripadate pozitiv , negativ.
Afirmativna, opozivna.
Prilikom izbora bolje bi bilo da izaberete ono sto mislite da je dalje od vasheg svakodnevnog ponashanja.
Tako cete :
-biti manje zagrizeni za svadju i sujetni
-sami cete otkriti neke "prozore" u vashim stavovima
-na kraju ce vam i ako "izgubite " , biti drago jer u svakom slucaju ste na pravom putu

TEMA

Sta bih radio/la kao fashista, da li sam i tada ponekad
plemenit/a i pozitivan/na ((cak i ne krshim osnovne ideje fashizma))?


Pocetne pozicije:
Fashista (i advokat)
Nefashista (i advokat)
Antifashista ( i advokat)

P.S. Stalno toliko satanizovanje fashizma ,
pa da vidimo kako ce ovde na forumu u debati da prodje...
P.P.S. Izbegavajte uvrede i pretnje , navodite aktivnosti i argumente u vezi njih.
P.P.P.S. Ovo ne sluzi propagiranju bilo kakve ideologije , pa ni fashizma . Cilj je da izmerimo cega tu sve ima...I koliko su ove dve/tri suprotnosti
bliske ili daleke....
 
ovo mi lici na one pc igre, strategije koje se sve redom bave drugim svetskim ratom, dokle vise?
mislim, dokle cemo se zanositi nemcima i partizanima, ne podsecaj me na citanku iz osnovne skole, saseci te komunisticke korene.
pravila teme su lepo smisljena ali promeni u neku drugu temu,
npr moji predlozi za debatnu arenu -
zasto zene nisu nista stvorile na naucnom polju?
da li je marija kiri vas jedini argument?

nabrojite mi 2 poznata filozofa a da su to bile zene
 
Ako se ne izolujete od nekih ljudi sa glupim potezima , njihova glupost ce zahvatiti i vas.

Recimo u Srbiji je veliki problem polnih bolesti.
Sa ovakvim jadnim zdravstvom i jos jadnijim opstim znanjem o bolestima, nije ni cudo sto sada vec preko 55% trudnica ima problem sa odrzavanjem trudnoce zbog neadekvatno tretiranih bolesti polnih organa.

Recicete resenje je u obrazovanju (koje je tu na istim granama kao i zdravstvo).

Ali tako se ne uvodi odgovornost kod recimo zarazenih od HIV-a.

Zvanicno: Bio je projekat na institutu za majku i dete o testiranju zena koje rade abortus.
I svaki drugi dan je nadjena osoba koja je HIV pozitivna a nije registrovana...

Geto postoji kod Variole , ali nije izopshten.

Geto postoji u silikonskoj dolini , i bash je pozeljan.
 
Ako se ne izolujete od nekih ljudi sa glupim potezima , njihova glupost ce zahvatiti i vas.

Recimo u Srbiji je veliki problem polnih bolesti.
Sa ovakvim jadnim zdravstvom i jos jadnijim opstim znanjem o bolestima, nije ni cudo sto sada vec preko 55% trudnica ima problem sa odrzavanjem trudnoce zbog neadekvatno tretiranih bolesti polnih organa.

Recicete resenje je u obrazovanju (koje je tu na istim granama kao i zdravstvo).

Ali tako se ne uvodi odgovornost kod recimo zarazenih od HIV-a.

Zvanicno: Bio je projekat na institutu za majku i dete o testiranju zena koje rade abortus.
I svaki drugi dan je nadjena osoba koja je HIV pozitivna a nije registrovana...

Geto postoji kod Variole , ali nije izopshten.

Geto postoji u silikonskoj dolini , i bash je pozeljan.
 
[fashista]

Fashizam jako motivishe ljude da rade na zajednickom cilju.
Dokazivanje nadmocnosti svoje grupacije.
Profit iako se uzima kao jak motiv , ustvari izoluje ljude jer su sukobljeni interesi .
Saradnja , kao neophodnost , a ne teznja , to je kod profita.

A progres nacije i drustva nemerljiv...
I pored ogromne potrosnje za razaranja i vojnu industriju, koje ustvari umanjuju efekat zajednickog rada na napredovanju ponosnog drustva , svima je bilo jasno da je to sistem koji se brze razvija od tadasnjeg kapitalistickog ostatka sveta.A i danasheg bi.Zato je i moralo da se brzo reaguje.
Prepisivanje je pokusano i radi se pod okriljem drzavno uporavljanog trzista i drzavnih interesa
gde se forsira spoljna tajnovitost , a unutrasnja multidisciplinarnost....
Nema petostrukog gubljenja vremena na otkrivanje iste tehnologije......
Kao u doba njutna , otkrica su objavljivana i automatski su davala priliku kolegama da uskoce u brzi voz......
A onda su dosli mecene i njihovi interesi ,
taktike trzista i ostali demokratski simboli...

Sta kazu Demokratski nefashisti...
 
nefasista:
mogucnost usmeravanje nacije u jednom pravcu, pozitivnom. ali pozitivno usmeravanje(ne prisila kao u sssr sto je bio).npr funkcionisanje nemacke industrije u 2. ratu. svesno su ljudi isli na posao. treba promeniti cilj.samo fasizam ne moze preziveti izolovan. on je jednostavno suprotnost
 
inspirion:
nefasista:
mogucnost usmeravanje nacije u jednom pravcu, pozitivnom. ali pozitivno usmeravanje(ne prisila kao u sssr sto je bio).npr funkcionisanje nemacke industrije u 2. ratu. svesno su ljudi isli na posao. treba promeniti cilj.samo fasizam ne moze preziveti izolovan. on je jednostavno suprotnost


[fashista]

Smatram da fashizmu nije cilj stalno unistenje ,
vec forsiranje svojeg i kad samo ono opstane ,
automatski se ukidaju veliki troskovi za borbu protiv ostatka sveta.
Velikoj ideji tu nije kraj.
Fashizam cisti i svoje redove....
Fashizam je brz , efikasan, nelicemeran , konkretan...
To upravo pali i razume svaki pripadnik grupe.
Svako ima svoj doprinos i svoju vrednost koju takvo drustvo nikada nece negirati.

Da vas pitam?

Da li ste vishe za to da jedan nevin bude okrivljen, ili da iz straha da se to ne desi , pustimo 100 krivih usled nedostatka dokaza...
 
nefasista:
ne znam.
a kakav je tvoj odgovor? uzimajuci negativne posledice po drustvo.

u USA, tamo je zakon ostriji. ali zbog toga su ljudi malo cudne agresivnosti. ili mnogo fini ili mnogo agresivni.sada i oni malo meksaju zakon
u evropi je zakon meksi, pa su ljudi manje agresivniji.
mislim da bi fasizam po tom pitanju podigo nivo agresivnosti u drustvu. ostrim kaznama
 
inspirion:
nefasista:
ne znam.
a kakav je tvoj odgovor? uzimajuci negativne posledice po drustvo.

u USA, tamo je zakon ostriji. ali zbog toga su ljudi malo cudne agresivnosti. ili mnogo fini ili mnogo agresivni.sada i oni malo meksaju zakon
u evropi je zakon meksi, pa su ljudi manje agresivniji.
mislim da bi fasizam po tom pitanju podigo nivo agresivnosti u drustvu. ostrim kaznama

[fashista]

Izgleda druze da nisi pomislio da se vid borbe promenio..
Izvedes sistem iz ravnoteze smisljenim akcijama.
Dok se sistem na jednoj strani pribira , dotle na drugoj radish shta hoces....
USA ima taktiku drzanja high level raspolozenja i upotrebe po potrebi.
Prevedeno : radnike najnizeg obrazovanja u stalnoj zavisnosti od sindikata.
U svetu , uvek neka labilna ravnoteza , cim zatreba onda akcija i kolizija...
A kapitalizam ide na ruku fashizmu.
Sve je veca produktivnost, sve manja zelja za podelom prihoda.
Nema vishe alternative socijalizma da stoji kao ideja radnicima sveta...
Onda menadzerski makijavelisticki pristup je skoro isto nehuman kao i fashisticki za laika.
Cak verujem da se svako radije opredeli na fashizam koji ima etiku od menadzerije koja ima profit i rupe u zakonu kao premisu...

A posto ljudi ne vole da se plashe ,
idealno za stalnu hranu fashistickih ideja u svakome
je strah od gubitka posla i egzistencije,
a plus to sto i ovako coveku ne pruza neko posebno kreativno okruzenje.
Dobro, u odnosu na nashu trenutnu situaciju je bajkoliko , ali to i jeste bio cilj ,
sabij 120 ovaca u tor za 60 pa kasnije pusti 20 , i svi ce reci :"kako je sad bolje i Ok je"..
 
Po pokretanju ove debate , mislio sam da cu biti u manjini , ali izgleda da u Srbiji ima dobre podloge za fashizam.....

Ustvari , neka se neko postavi i kao demokrata , iako i u prirodi pripada istom opredeljenju...
 
lepo si rekao sa usa i za ravnotezu.
sto se tice menadzerisanje, tu se stvari menjaju. pokusava da se uvede humaniji odnos.mada si za drugi deo menadzerisanja u pravu.dosta si vise upucen u opste stvari.

sto se tice profita gresis da bi fasizam doneo nesto. to je samo faza kapitalizma. i tu profit igra veliku ulogu. npr sidlerova lista: podmicivanje, radi zabusavanja u proizvodnji. nemacki predsednik, nobelovac, socijaldemokrata je rekao: dok ga je deda vozio negde, za vreme fasizma, rekao da su pravi njegovi neprijatelji ,njegovi bogati vlasnici.

p.s. usmeri malo temu na neke detalje.suvise siroko, makar za mene
 
[fashista]

Evo razmisljam kako da zatalasam.

Posto je fashizam jako cvrst sistem sa kodeksom,
da nebi deca vukla nemilosrdnost i traume iz detinjstva , u fashizmu modernog doba zene nebi radile dok im deca ne napune 10 godina.
Ovo stoga sto je potrebna jaka nacija ali ne i umobolna nacija. Po pravilu dobar /losh policajac
i po tome sto treba deci dozvoljavati i decije nestasluke a nadlezan za to je nezniji i vishe sklon oprastanju roditelj - Majka.
Dalje iako ne rade u fabrikama , moraju da budu aktivne u drustvima(recimo 2 puta nedeljno)
u kojima ce dobijati obavestenja o bolestima , o vodjenju vaspitanja dece , o svojim inicijativama.
One koje nemaju decu ne moraju nista od ovoga da rade.Njihova "kazna" ce biti njihova uocljivost i izolovanost iz sistema . Kao sto su i nekad nerotkinje shvatane kao hermafroditi.Takodje zena pored muza sterilnog moze imati i jos jednog muza ili ljubavnika.Inache u fashizmu se svalerisanje kaznjava jer je to razarajuche za naciju.
GETO sa HIV,hepatitis...
Razdvajanje stanovanja po nivou obrazovanja.

Izgleda kao da nema niceg radikalnog ali ima.
Rec mora.
A drustveno koristan rad u USA vec lichi na nesto ovako.
 
Zar postoje jos uvek ljudi na ovoj planeti koji fasizam opravdavaju? O cemu vi pricate..o konc logorima, o ratnim strahotama, umiranju nevinih i pregladnelih. Jeste li vi gledali nekad snimke iz Ausvica, ili govor Hitlera pred hipnotisanom masom. Zar je vama to idolopoklonstvo normalno? :shock:
 
nefasista


pa nisu majke nezniji i sklon prastanju roditelj. to su muskarci. oni su bolji roditelji. pogledaj arape. tamo ti je cist matrijarhat u vaspitanju dece. zene su kuci i vaspitavaju decu. to nevalja.

drzava bi mogla da organizuje inicijativa za sve ljude u slobodno vreme.drustveni rad,organizacije za usavrsavanje ljudi(mentalno,poslovno),INFORMACIJE O BOLESTIMA(POGOTOVU POLNIM). tu ljudi birali izmedju drustvenog rada i izbora organizacija.

sto se tice nerotkinja i narkomana, primenio bih metod u americi. udaljavanje ljudi od narkomana, provlacenjem negativnih aspekata druzenja sa narkomanima. a za nerotkinje, ubediti ljude da ih psihicki sikaniraju. pri tome koristiti javna sredstva informisanja.kao ameri: filmovi, emisija. propagandu. bez vidljivih oblika zabrana.

za zarazene, vec imaju svoj geto u bolnici. uvesti obaveznu godisnju kontrolu kod doktora za svakog coveka. analize itd..

ne mozes razdvajati ljude na osnovu obrazovanja. stvaras onda administraciju, koja dovodi do zagusenja(svi bi upisivali pravni,ekonomski,privatne faxove). i drugo, razdvojeni ljudi stvaraju svoje svetova. nemaju isti kvalitet informacija. to je ipak suprotno ideji fasizma.

a prevare samo poboljsavaju kvalitet zivota.muskarci i zene se onda vise trude oko svojih partnerki. promiskuitet zadovoljava ljude. sve dokle radjaju decu i odrzavaju odredjeni nivo vaspitavanja. propisan od strane drzave.
 
[simpatizer fasizma]

Meni je glupo da se odredim kao fasista jer nisam. A ova druga dva sam jos manje tako da sam se opredelio za [simpatizer fasizma]

To sto su kod arapa ocevi nezniji i sklon prastanju roditelj ne mora, i ne znaci da je svuda po svetu ista situacija.

Matrijarhat (koliko ja znam) nije (uredjenje) da zene sede kuci i vaspitavaju decu. A nisam bas siguran koliko ne valja da zene vaspitavaju decu. Objasni zasto?

Ako bi drzava ucinila tako nesto ne znam koliko bi to moglo da se nazove "slobodno vreme".

Ne mozes da trpas narkomane i nerotkinje u isti kosh. Nerotkinje nisu krive za svoju nesrecu i mogu da budu korisne (u svakom slucaju korisnije nego narkomani). Takodje postoje razliciti razlozi njihove ne plodnosti. Neke nerotkinje mogu da se oplode vestackim putem. Na taj nacin ako nista drugo mogu da postanu (doslovno) "hodajuci inkubatori". Ovakav projekat je vec postojao u nacistickoj Nemackoj.

Godisnja kontrola kod doktrora podrazumevala bi dodatan trosak. Pazi ovamo: S obzirom da (skoro) niko od nas ne ide na godisnju kontrolu kod doktora (pri tome podrazumevam testiranje svega sto se testirti moze) a doktora ima taman toliko da zadovolji trenutne potrebe (otprilike). Koliko ce tom (nasem npr.) drustvu trebati doktora da bi izrzali taj tempo rada, i koliko ce para trebati drzavi za takve testove.

Ustvari moze se napaviti takva administracija koja bi mogla da razvrsta ljude po stepenu obrazovanosti. To bi molo da se vrsi u okviru popisa stanovnistva u razmaku od nekoliko godina. Takodje bi mogla da se napravi sluzba za update (nism mogao da nadjem bolju rec) podataka o strunoj spremi gradjana. Mogla bi da bude u okviru gradskih opstina. Ali ja smatram da je tako nesto bezpotrebno.

Razdvojeni ljudi ne mogu da stvore svoje svetove ako im neko to zabrani. A i ako stvore uvek moze da se napravi karantin za njih. Osim toga to ne bi bio problem ovde je bi te granice bile neviljive (kazem nevidljive jer bi covek u ovakvom drustvu mogao da napreduje. Primer: danas si moler sutra kancelar) tako da niko ne bi imao potrebu za stvaranje svog sveta.

Kada bi svi upisivali vise skole standard bi rastao a to nije nesto sto celo to drusvo ne bi zelelo. E sad se namece pitanje ko bi radio sitnije i sitne poslove razliciti ljudi imaju razlicite ambicije i talente. Ako neko ima talenta za fudbal i nizasta vise, tesko da ce moci da zavrsi pravni fakultet. Znaci bice fudbaler (zabavljac).

Prevare izazivaju mrznju izmedju ljudi i nikako ne mogu da budu tolerisane. Prevare mozda izazivaju trenuto zadovoljstvo, ali na duge staze nikako nisu dobre zato sto se sve one pre ili kasnije razotkriju.
 
ms:
Zar postoje jos uvek ljudi na ovoj planeti koji fasizam opravdavaju? O cemu vi pricate..o konc logorima, o ratnim strahotama, umiranju nevinih i pregladnelih. Jeste li vi gledali nekad snimke iz Ausvica, ili govor Hitlera pred hipnotisanom masom. Zar je vama to idolopoklonstvo normalno? :shock:
Mesas fasizam i nacizam i ko zna sta sve...
 
Dakle, ako ste vi svi ovde normalni, onda sam ja primerak koji izumire. Po vama sve sto ne valja u drustvu, problem je tih individua, tipa narkomana ili nerotkinja. Pazi samo po vama narkomanima ne treba pomoc nego kazna, po mogucstvu ih satrti sa lica zemlje. Dalje, nerotkinje su smrt za naciju, jer nisu korisne sa stanovista produzetka vrste. :shock:
Sto ne kazete da visak penzosa treba naterati da se ubaci u rake, ili ih izgladneti do smrti, posto su to orudja fasista ili ti nacista. :twisted:
Ajde neko nek mi pojasni razliku izmedju fasiste i naciste? Meni je to isto sranje, samo drugo pakovanje. Ma vi ste odumiruca vrsta, pojedinci koji misle da se drustvo kreira ideologijom....
Nikad vise u zemlji Srbiji nije bilo likova koji umisljaju da znaju prava resenja, pa kad izvale...bas ono izvale da se smrznes... :x


Po meni, narkomani postoje, jer ih drustvo USMERAVA na to da budu narkomani, a nerotkinje su nerotkinje, jer im je BOG tako predodredio, a ko ste vi da se mesate u stvarno stanje stvari?
 
ms:
Dakle, ako ste vi svi ovde normalni, onda sam ja primerak koji izumire. Po vama sve sto ne valja u drustvu, problem je tih individua, tipa narkomana ili nerotkinja. Pazi samo po vama narkomanima ne treba pomoc nego kazna, po mogucstvu ih satrti sa lica zemlje. Dalje, nerotkinje su smrt za naciju, jer nisu korisne sa stanovista produzetka vrste. :shock:
Sto ne kazete da visak penzosa treba naterati da se ubaci u rake, ili ih izgladneti do smrti, posto su to orudja fasista ili ti nacista. :twisted:
Ajde neko nek mi pojasni razliku izmedju fasiste i naciste? Meni je to isto *, samo drugo pakovanje. Ma vi ste odumiruca vrsta, pojedinci koji misle da se drustvo kreira ideologijom....
Nikad vise u zemlji Srbiji nije bilo likova koji umisljaju da znaju prava resenja, pa kad izvale...bas ono izvale da se smrznes... :x


Po meni, narkomani postoje, jer ih drustvo USMERAVA na to da budu narkomani, a nerotkinje su nerotkinje, jer im je BOG tako predodredio, a ko ste vi da se mesate u stvarno stanje stvari?
Prestani da shvatas ovo licno. Ako ti ne odgovara slobodno mozes da ne dolazis na ovu temu. Ne mozes ti nama (ili bilo kome drugome) da odedjujes da ne pricamo o cemu mi hocemo (Nisi nam ti mama, barem meni nisi).

Problem narkomana i nerotkinja nije jedini problem oni su samo primer, polazna tacka (nesto sto je prvo palo na pamet nekome od ove dvojice).

Ja nisam rekao da narkomane treba kazniti. Nadam se da nisi mislila na mene kada si to rekla (napisala). Nerotkinje su ljudi (skoro) isti kao i ostatak te neke "nacije". I, njima bi bilo gore kada bi ih ceo zivot sazaljevali zbog njihovog defekta. Dakle, dati im sansu da budu korisne i vazan cinoc u drustvu.

Penzosi nose nesto vazno i korisno, "iskustvo". Steta bi bilo baciti takvu stvar zar ne.

Ukratko: nacizam je mrznja prema nacijama ili rasizam prema rasama. Cesto idu u paketu pa bi ih mogli staviti u jedno. Ideja nacizma je nacija, rasa. Konkretno bela, arijevska rasa, ali moze da bude i bilo koja druga. Ide ovako nesto: U stvarnom, istinskom svetu Prirode, ono sto je vazno je RASA. Mi kao pojedinci smo samo deo nase rase - veza, spoj izmedju proslosti i buducnosti. Jedina svrha naseg zivota je da se odbrani i pomogne rasa, da poveca sanse za opstanak i pomogne svoju evoluciju. Rasa je vaznija od licne srece bilo kog pojedinca. Ako za prezivljavanje ili buduci razvoj rase, neki pojedinci moraju da trpe ili umiru, onda tako mora biti. To je istina Majke Prirode. Mi se moramo pridrzavati te istine. Moramo staviti rasu iznad pojedinca.
Ovo je oprilike bio prvi pasus iz knjige jednog lika R.P. -a. To je nacizam. A fasizam je ovo o cemu smo mi do sada polemisali. Vise je drustveno uredjenje. Nacizam je izasao iz fasizma. Shvtas ili dalje da objasnjavam.... Fasizam ne propagira mrznju prema ostalim nacijama i rasama za razliku od Nacizma.

Slobodno vredjaj ali ovo ti kazem iz iskustva nista dobro time neces postici. I, nazalost Nacisti & Fasisti nisu odumiruca vrsta. Kazem nazalost jer vecina njih ne shvata lepo to za sta se zalazu i propagiraju.

Prestani da napadas za nesto sto ocito nisi upucena. Ne mozes me ubediti da Fashizm ne valja, zato sto znas mnogo manje od mene (mozda je ova moja izjava neskromna, ali je istinita). Na kraju krajeva ja sam o ovoj temi (fasizmu) procitao odredjeni (skromni) broj knjiga, a tvoje jedino znanje o tome je to sto ti je baka (ili deka ili mama ili tata) rekla da to ne valja (verovatno). I to je jedan od problema ovog drustva jer neke teme (stvari) su zle i o njima se ne razmislja, i niko ne postavlja pitanje zasto su te stvari zle i koliko . Ne zaboravi onu: "Ko pobedi pise istoriju". Nista u ovom realnom (ili bar mi taj svet smatramo realnim, ali da ostavimo matrix) svetu nije crno-belo (na srecu).

Da li ti smatras da mi ne bi smeli u ovom demokratskom drustvu da imamo svoj glas?

Narkomani ne postaju zato sto drustvo to zeli. To je apsurdno. Covek (ili zena) postaje narkoman (uglavnom) po svom izboru. Klasina prica: Covek propadne nema da jede i pije pa postane narkos. Glupost, Ako nema para da jede i pije kako ima para da se drogira. Drogiranje ne, ne, drogiranje, "narkomanisanje" je luksuz koji se placa skupo. Narkomani su ljudi koji su bili, pre nego sto su se navukli: povodljivi, zavidni (ne zavisni, to postaju kasnije) istripovani (da su pametni, ql...) to su mentalno nestabilni ljudi.

Ne mesaj boga i religiju u ovo jer ne mozes sa sigurnoscu reci i pruziti dokaze o tome koliko je on kome dao a koliko kome uskratio i zasto. I naravno ne mozes dokazati njegovo (ako je on uopste on) postojanje.
 
Sta je ovo zamenila se prva postava u oba tima!? :) A ostatak foruma sedi na tribinama i pozira... I ja sam mislio da nece biti dobar balans izmedju jednih i drugih (i trecih). Ovo nisam ocekivao. Nemate nista da kazete? :?
 

Back
Top