Underworld @ BG Arena (10. novembar 2009)

Pa sta sad, jel prva ili druga, dogvorite se :lol:

Ok. Aj' da budemo realni. Nesto je sinoc falilo opasno i to ni manje ni vise, nego tehnicki sa ozvucenjem. Ja nisam blesav sigurno, kad tvrdim da su se niski tonovi mnogo vise culi od bilo cega srednjeg i visokog. Ko je sta zaebo i ko je odgovoran, ne znam. Ali meni je ono sve toliko tutnjalo i bilo, sto rece ortak, meko. Ince, stajao sam na sredini, doslovnoj, gde bi zvuk trebao da bude najrealniji.
Meni su se neke stvari poput Dino Adventure 3D ili King of Snake ili Jumbo, cinile strasno praznim... ali ne mogu da sudim dal' je to zbog njihovog mixa ili zbog loseg zvuka. Pre ce biti da je do ovog drugog.
Neko je kriv i za to bi trebao da visi umesto zvucnika.
S druge strane, malo mi je zasmetalo sharanje izmedju starih stvari i novih. Cinjenica je da Underworld bez Darena Emersona vise nije isti i da Karl i Smith vise vole cistiji Electro-amibentalni zvuk nego li danceabilni techno-house. Ovo mesanje starog i novog je ucinilo da sinocni nastup trci iz punog ravea u skrstene slusalacke ruke. Naravno, za ocekivati je bilo da ce promocija novih stvari biti neizbezna... a pitanje je koliko bi bilo pametno izolovati staro i novo u dva odvojena dela. Tako da nam je ovo nuzno zlo i neizbeznost zemlje koja je '90tih bila veoma zatvorena za spoljni svet.
A i na kraju, ruku na srce, verujem da smo svi previse ocekivali pod utiskom neponovljive Beacoup Fish turneje '99-2000te i Everything, Everything momenata.

Svejedno, nastup je bio vise nego vrlo dobar ipak, a Underworld je bend koji svakako treba cuti uzivo i obavezno shtivo svakog pravog ljubitelja Elektronske muzike.
 

Back
Top