A posle vencanja...slike...:-D

А ја не волим оно фотографисање у круг где, као, ми гости седимо по двоје-троје, а младенци стану изнад нас, па нас држе за рамена.... :roll:
И кад смо правили свадбу (а то је било још давне 94.) хтели смо да избегнемо такво сликање, него смо се, после венчања, сликали у једном паркићу са гостима који то желе. Значи, није било обазвезно ко у другим свадбама кад не можеш да избегнеш него мораш да седиш док те младенци држе за рамена.....
И то нису биле слике така двоје по двоје, него, рецимо, са ујаком и целом његовом породицом, са свим пријатељима, са браћом и сестрама са татине стране....леп амбијент, слике групне...:)

И супер :), ми срећни што смо после венчања отаљали и то, тако да у току саме свадбе неће бити таквог сликања са гостима.........кад, не лези враже, гости навалили да идемо тако до стола до стола....:eek: :besna: На крају смо морали скоро са свима и тако да се сликамо! :(:roll:
 
А ја не волим оно фотографисање у круг где, као, ми гости седимо по двоје-троје, а младенци стану изнад нас, па нас држе за рамена.... :roll:
И кад смо правили свадбу (а то је било још давне 94.) хтели смо да избегнемо такво сликање, него смо се, после венчања, сликали у једном паркићу са гостима који то желе. Значи, није било обазвезно ко у другим свадбама кад не можеш да избегнеш него мораш да седиш док те младенци држе за рамена.....
И то нису биле слике така двоје по двоје, него, рецимо, са ујаком и целом његовом породицом, са свим пријатељима, са браћом и сестрама са татине стране....леп амбијент, слике групне...:)

И супер :), ми срећни што смо после венчања отаљали и то, тако да у току саме свадбе неће бити таквог сликања са гостима.........кад, не лези враже, гости навалили да идемо тако до стола до стола....:eek: :besna: На крају смо морали скоро са свима и тако да се сликамо! :(:roll:

Е, сад још признај од кога си добила идеју да не шеташ около, него да се слика са младенцима ко хоће у паркићу...:whistling:
Додуше, ја морам да кажем да су наши фотографи слабо зарадили у нашој свадби, јер сам ја забранила продају слика од стола до стола.
Заиста ми је било ружно то кад фотографи пељеше госте исликавајући около, а још гора ми је такозвана ,,шетња'' где младенци стају изнад гостију да позирају.
Имам сијасет таквих слика са полупознатим младенцима, који су ме пола своје свадбе вукли за рукав да купим слике да би они своје добили за џ.
 
Давно нисам била на свадби где су се младенци сликали са гостима који седе. Углавном сви практикују два круга сликања, један у цркви и један у ресторану, али тако да сви стоје. Ја волим да имам те велике слике са свадбе и то не само са младенцима. Јесте да сви имамо дигиталце, али некако никад то није то као слика профи апаратом. Увек узмем скоро све што ми фотограф понуди.:rumenko:
 
Prvi put cujem za ovo.
Fotografisala sam gomilu svadbi i svako kupi svoje slike, naravno da za kumove smanjim cenu.

Proslog meseca mi se cerka vencala. Fotografisanje je bilo samo u gradskoj kuci i to ko je hteo.Medjutim, u roku od sat vremena fotograf se pojavio u restoranu i od stola do stola nudio fotografije za 120 dinara.Uzeo je ko je hteo. Fotografije su bile profesionealne. Svi su bili zadovoljni pa i fotograf zaradom. To mi je cerka rekla. Mladenci su dobili album i CD.
 
Ovo prvi put cujem...malamargo.Blago Vama.:)

pa imali smo jos dva profi fotografa i ovom kafanskom smo zabranili prilaz crkvi i opstini pa je verovatno mislio da cemo i iz kafane da ga izbacimo pa daj sta das......a i imao je jos jedno vencanje mi smo bili unutra a drugi u basti.......
da i jos se zezao sa nama po skadarliji i pravio super slike......mnogo su dobre samo nas dvoje.......
 
Poslednja izmena:
Mi nismo imali veliku svadbu, venčanje je bilo u restoranu, ručak takođe tu,
bilo je oko 60 ljudi...
Slikali smo se sa onima koji su želeli da se slikaju, ali njih to ništa nije koštalo,
sve smo mi platili.

Mi smo u porodici imali malu svadbu:hahaha:, bila je samo oko 300 zvanica, a slikali su se oni koji su zeleli. Slika bila 100 kinte za vise komada 80.
 
Proslog meseca mi se cerka vencala. Fotografisanje je bilo samo u gradskoj kuci i to ko je hteo.Medjutim, u roku od sat vremena fotograf se pojavio u restoranu i od stola do stola nudio fotografije za 120 dinara.Uzeo je ko je hteo. Fotografije su bile profesionealne. Svi su bili zadovoljni pa i fotograf zaradom. To mi je cerka rekla. Mladenci su dobili album i CD.

To je ok, tako i ja radim.
 
Malo mi je ta cena svadbenih fotografija problematična ..... naročito sve što je preko 100 dinara ..... ajde sad ti nama, kao profi fotograf, reci šta ulazi u tu cenu i zašto je ona tolika?

Kod mene su jos 100 din. Od te cene odbijem izradu slike, baterije za aparat i blic, prevoz. Kad se sve odbije ostane mi zarada 30 din po slici. Ne mozemo ni mi slikati za dzabe. :D
 
Kakve sad baterije za aparat ... pa zar su vaši aparati na one obične baterije ... ili imate one koje se pune na struju????

A prevoz i to mi je bezveze ... koliko možete da potrošite litara goriva dok jednom ili dva puta u toku svadbe odete da izradite slike??


Ne mislim da treba raditi za džabe, ali definitivno su cene fotki jako skupe.

30 dinara ti ostane po fotografiji, a prodate bar 1000 fotografija za jednu ''normalnu'' svadbu ..... to baš i nije za džabe :lol:
 
Ne znam koliko ostali fotografi imaju slika, ali ja imam daleko manje jer nisam od onih napadnih sto slikaju sve i svasta, vec ono najbitnije. U pravu si, za aparat imam punjivu bateriju, ali za blic svaki put kupujem. Sto se tice prevoza, vecina svadbi, bar sto sam ja radila nije u mom mestu vec Bogu iza nogu pa moram racunati gorivo. Pa opet kad sutradan mladencima nosim slike opet trosim gorivo.
 
Мени не сметају фотографи на свадбама. Они раде свој посао, од тога живе.
Нервирају ме младенци који ме терају да купим фотографије!

Ja prvi put čujem da te mladenci teraju da kupiš fotografije.... Mladenci uglavnom i nemaju pojma ko kakve slike uzima i da li ih uzima.

Ja imam princip da kupujem samo one fotografije koje mi se svidjaju ... opušteno vraćam sve one koje ne želim .....
 
evo mene da se malo požalim, a sama sam kriva :rumenko:
u subotu sam bila na svadbi.
krenuli silni fotografi da nas slikaju: prvo u svatovima, pa ispred zgrade, zatim u crkvi, pa ispred crkve, na putu do restorana, u restoranu, u bašti restorana... same, sa mladom, mladoženjom, društvom...
čak su me i zvali da se slikam ne znam ni ja više gde, ja rekla da ne mogu jer hoću da jedem. :)
onda kreće prodaja... u 10 krugova...
prvo se nude najružnije slike... a onda sve lepše i lepše...
prvo one gde si sam... pa u društvu sa jednom osobom... a zatim grupne i slike sa mladencima...
na vrhuncu se nude neobično isečene slike, crno-bele...
a sve su prelepe, nešto im urade, obrade ih, isfiltriraju... šta već... uglavnom, kao da su za časopis...
i tako ja kupih od pedesetak svojih slika jedanaest. po sto pedeset dinara. pa vi računajte.
ako mi je za utehu, ni ovi ostali ljudi za mojim stolom nisu bili bolji.
 
Ja sam u subotu došla tek posle venčanja u 4 sata popodne na jednu svadbu .... od 4 do 9 sam kupila 10 slika .... mogu misliti koliko slika imaju ljudi koji su bili od ujutru na toj istoj svadbi.

Znači 10x120=1200.00 dinara samo od mene

Na svadbi bilo 190 ljudi ... nije to baš zanemarljiva cifra .....

ALi dobro, niko nas ne bije po ušima da kupimo ... oni rade svoj posao i mirna Bačka.
 

Back
Top