A što Srbija ne može kao i drugi

munjoliki

Domaćin
Poruka
4.324
Japan
Na nekoj od tv stanica sam pogledao reportažu o Tokiju i njihovoj kandidaturi za OI 2016.
Megalopolis,tehnologija,infrastruktura,čuveni "jašući vozovi",ideala i perfekcionizam,ali kakvu moć imaju Japanci da tako izgrade svoju zemlju kada se nalaze na trusnom području,gde svakodnevno zemlju pogađaju zemljotresi,a periodično sa velikim štetama i razaranjima pa opet iznova grade.
Izrael
Zemlja u polupustinjskom području,i nije neka teritorija za život,plus tenzije sa susednim državama ali je država i njihov narod prionuo na posao i stvorio uslove za savremeno društvo i uređenu zemlju.
Finska
Zemlja na severu Evrope,6 meseci snega i mraza,ljudi se prilagodili ekstremima i takođe stvorili ugodnu i razvijenu državu.
Naravno Srbija.
Umerena klima,nema zemljotresa,mraza,pustinje,uragana i ostalih katastrofa pa opet kaskamo za gore nabrojanim zemljama daleko sa razvojom ekonomije,tehnologije i uređenenjem društva i zemlje.
Da li je imala i ima Srbija dugoročne planove gde,kako i šta ili ima li entuzijazma za razvojem zemlje i stabilnog i uređenog društva sa zdravom i jakom ekonomijom i tehnologijom.
Koju "politiku" Srbija uopšte vodi?
 
evo bio sam u Izraelu prosle godine i mogu ti reci da mi je doslo bilo da placem.

Od mrtvog mora do Jerusalima kroz pustinju Nagev , nalaze se jevrejski kibuci u kojima oni pustinjsku zemlju pretvaraju u obradivu i na njoj gaje voce povrce i cvece.... U celoj drzavi imaju samo jednu jedinu reku sa tecnom vodom - reku Jordan, pa zato do vode neophodne za poljoprivrednu proizvodnju dolaze preradom morske vode.

I sa takvim veoma nepovoljnim uslovima za razvoj poljoprivrede , Izrael i Jevreji ne samo da podmiruju sopstvene potrebe za hranom , vec su i jedni od glavnih izvoznika limuna, mandarina, pomorandzi i cveca u Evropi.

Sa druge strane kod nas se poljoprivreda unistava od strane lopova na vlasti konstantno vise od 50 godina.

Vlast ne da ne zeli da pomogne nego odmaze gde god moze, ne daje subvencije seljacima , ne dozvoljava slobodan izvoz poljoprivrednih proizvoda vec raznoraznim birokratskim smicalicama pravi da samo odabrani tajkuni mogu imati izvozne dozvole. Tako nas seljak ne moze recimo, ako proizvede malinu, da napuni malinom kombi i tu malinu otera u Cesku, Madjarsku, Austriju ili Italiju.

Zato se kod nas poljoprivredna proizvodnja ne isplati , i zato su kod nas najbolje njive zarasle u korov, dok u Izraelu je sve sa obe strane puta pod obradivim povrsinama.


Takodje u drzavi je napravljen sistem vrednosti po kojem je sramota biti poljoprivredni proizvodjac, i da je bolje biti radnik u butiku , trafici ili prodavnici nego sam svoj gazda na svojoj zemlji.
 
evo bio sam u Izraelu prosle godine i mogu ti reci da mi je doslo bilo da placem.

Od mrtvog mora do Jerusalima kroz pustinju Nagev , nalaze se jevrejski kibuci u kojima oni pustinjsku zemlju pretvaraju u obradivu i na njoj gaje voce povrce i cvece.... U celoj drzavi imaju samo jednu jedinu reku sa tecnom vodom - reku Jordan, pa zato do vode neophodne za poljoprivrednu proizvodnju dolaze preradom morske vode.

I sa takvim veoma nepovoljnim uslovima za razvoj poljoprivrede , Izrael i Jevreji ne samo da podmiruju sopstvene potrebe za hranom , vec su i jedni od glavnih izvoznika limuna, mandarina, pomorandzi i cveca u Evropi.

Sa druge strane kod nas se poljoprivreda unistava od strane lopova na vlasti konstantno vise od 50 godina.

Vlast ne da ne zeli da pomogne nego odmaze gde god moze, ne daje subvencije seljacima , ne dozvoljava slobodan izvoz poljoprivrednih proizvoda vec raznoraznim birokratskim smicalicama pravi da samo odabrani tajkuni mogu imati izvozne dozvole. Tako nas seljak ne moze recimo, ako proizvede malinu, da napuni malinom kombi i tu malinu otera u Cesku, Madjarsku, Austriju ili Italiju.

Zato se kod nas poljoprivredna proizvodnja ne isplati , i zato su kod nas najbolje njive zarasle u korov, dok u Izraelu je sve sa obe strane puta pod obradivim povrsinama.


Takodje u drzavi je napravljen sistem vrednosti po kojem je sramota biti poljoprivredni proizvodjac, i da je bolje biti radnik u butiku , trafici ili prodavnici nego sam svoj gazda na svojoj zemlji.
Лако је њима...
Што се Израела тиче - они добијају огромну ПОМОЋ и од Америка и са свих страна света - тако да је њима лако да технолошки напредују.

А код нас се иста та Америка и ЕУ труде на најразличитије и најмонструозније начине да униште државу и то интензивно последњих 20 година - па нека неко замисли било коју другу државу на свету која би могла да поднесе и издржи све оно што је издржала Србија - оно, искрено речено, баш смо на издисају и не видим да ће нам било ко помоћи а онај који хоће да помогне УСЛОВЉАВА тако да у ствари уопште није помоћ него УЦЕНА.

А о уништавању села пре 1990. тј. од 1945. боље и да не почнемо јер о томе постоје небројени сведоци трагедије претварања сељака у "радничку класу" која и данас није НИГДЕ, ни у селу ни у граду.
 
ma ne dobijaju eremita oni nista za dzabe. ako dobiju pomoc od amerike to je zato sto su to platili dobro lobiranjem.

niko ti nikada nece dati nista dzabe , jevreji su vredan sposoban i pametan narod kod kojeg je opsti interes na prvom mestu.

a srbi su lenj nesposoban narod koji bira jos nesposobniju vlast koja mesto da pomogne pametnim da zemlju povuku napred, ona ih sve vraca u nazad.
 
Zato jer oni rade a ne kukaju...
@ Tihi, za subvencije seljacima treba prvo ta kasa da se odnekud napuni ? Vidi primer npr. Makedonije.

Od poljoprivede ( Srbija,Kosovo itd..) moze solidno da se zivi rec je o malim i srednjim proizvodjacima.Posnajem par slucajeva a ima ih sigurno vise.
 
Poslednja izmena:
Japan
Na nekoj od tv stanica sam pogledao reportažu o Tokiju i njihovoj kandidaturi za OI 2016.
Megalopolis,tehnologija,infrastruktura,čuveni "jašući vozovi",ideala i perfekcionizam,ali kakvu moć imaju Japanci da tako izgrade svoju zemlju kada se nalaze na trusnom području,gde svakodnevno zemlju pogađaju zemljotresi,a periodično sa velikim štetama i razaranjima pa opet iznova grade.
Izrael
Zemlja u polupustinjskom području,i nije neka teritorija za život,plus tenzije sa susednim državama ali je država i njihov narod prionuo na posao i stvorio uslove za savremeno društvo i uređenu zemlju.
Finska
Zemlja na severu Evrope,6 meseci snega i mraza,ljudi se prilagodili ekstremima i takođe stvorili ugodnu i razvijenu državu.
Naravno Srbija.
Umerena klima,nema zemljotresa,mraza,pustinje,uragana i ostalih katastrofa pa opet kaskamo za gore nabrojanim zemljama daleko sa razvojom ekonomije,tehnologije i uređenenjem društva i zemlje.
Da li je imala i ima Srbija dugoročne planove gde,kako i šta ili ima li entuzijazma za razvojem zemlje i stabilnog i uređenog društva sa zdravom i jakom ekonomijom i tehnologijom.
Koju "politiku" Srbija uopšte vodi?

Главне одлике Јапана и Шведске и њиховог народа је ПАТРИОТИЗАМ
 
Главне одлике Јапана и Шведске и њиховог народа је ПАТРИОТИЗАМ

greška. tu ste vi daleko ispred. problem u vas je lijenost, kao i u nas, samo smo mi u nekakvoj boljoj poziciji (manje nas je i na boljem smo geopolitičkom položaju od vas)
 
Lenjost i polupismenost.
To se za Vojvodinu ne moze reci a za ove iz unutrasnjosti , ne znam.
Trebalp bi nesto promeniti.........................................ili doneti.
Мош да престанеш да вршиш промоцију свог сепаратизма на свакој теми?
Изађи бре мацане на центар свог града ,села па митингуј
дођи бре у НС на центар па митингуј имаш код Милетића колко ош места
а овде претерујеш
 
Japan
Na nekoj od tv stanica sam pogledao reportažu o Tokiju i njihovoj kandidaturi za OI 2016.
Megalopolis,tehnologija,infrastruktura,čuveni "jašući vozovi",ideala i perfekcionizam,ali kakvu moć imaju Japanci da tako izgrade svoju zemlju kada se nalaze na trusnom području,gde svakodnevno zemlju pogađaju zemljotresi,a periodično sa velikim štetama i razaranjima pa opet iznova grade.
Izrael
Zemlja u polupustinjskom području,i nije neka teritorija za život,plus tenzije sa susednim državama ali je država i njihov narod prionuo na posao i stvorio uslove za savremeno društvo i uređenu zemlju.
Finska
Zemlja na severu Evrope,6 meseci snega i mraza,ljudi se prilagodili ekstremima i takođe stvorili ugodnu i razvijenu državu.
Naravno Srbija.
Umerena klima,nema zemljotresa,mraza,pustinje,uragana i ostalih katastrofa pa opet kaskamo za gore nabrojanim zemljama daleko sa razvojom ekonomije,tehnologije i uređenenjem društva i zemlje.
Da li je imala i ima Srbija dugoročne planove gde,kako i šta ili ima li entuzijazma za razvojem zemlje i stabilnog i uređenog društva sa zdravom i jakom ekonomijom i tehnologijom.
Koju "politiku" Srbija uopšte vodi?

Da, Izrael je pustinja a izvozi hranu...

Mogli bi i mi, ali previse je ovakvih :




 
Кад Србија престане са жељом да буде под шапом ЕУ и да буде њихова колонија,онда ће се створити услови за развитак,пре свега развитак живота(рађање деце),јер без развитка живота нема развоја друге врсте.
Самосталност је основа сваке врсте развоја и ту је Израел огледало на које ми треба да се огледамо.
 
Pa eto, Srbija ne može kao drugi zato što se nikad ne trezni i uvek izabere najgore. Zato ona nije te sreće kao na primer Nemci ili Rusi, da posle katastrofe koja je snađe, dođe k pameti i krene stazama oporavka i uzleta. Nema ona potrebnu pamet za to.

Nema to veze sa srecom vec sa mentalitetom.

Ruse ne bi dizao tako visoko i poredio ih sa Nemcima.
 
Кад Србија престане са жељом да буде под шапом ЕУ и да буде њихова колонија,онда ће се створити услови за развитак,пре свега развитак живота(рађање деце),јер без развитка живота нема развоја друге врсте.
Самосталност је основа сваке врсте развоја и ту је Израел огледало на које ми треба да се огледамо.

Niko nas i ne pita sta zelimo.
 
Izvoznici gluposti, samo sto niko ne kupuje i sve ostaje ovde.

Te sa fotki ne zanima ni ekonomija ni razvoj, i sto ih je vise to je gore po nas.

Хекторе брате не генерализуј ,једна генерализација вуче другу и тако у круг
Интелеигенција је тако која мора да да решење обичан народ је ту да га спроведе уз контролу државе
 
Хекторе брате не генерализуј ,једна генерализација вуче другу и тако у круг
Интелеигенција је тако која мора да да решење обичан народ је ту да га спроведе уз контролу државе

Ako poazljivo procitas napisao sam da je previse ovakvih, ne da su svi takvi, ja nikad ne generalizujem.

Kako da neko inteligenciju slusa kad ih na maltene svaki normalniji predlog proglase izdajnicima, komunjarama, Jevrejsko-masonskim zavernicima itd...?

Bas zbog tog generalizovanja i nesposobnosti samokritike, zbog netolerancije, nesposobnosti kompromisa, opste krize morala u drustvu nista i ne funkcionise.

Problemi moraju da se od temelja resavaju, ljudi moraju poceti da drugacije razmisljaju, inace nista od svega.

Srbiji ne trebaju neprijatelji izvana kad sama sebe iznutra izjeda, Izraelci su jedinstveni, svesni su da ce samo tako da opstanu.

Nema srece dokle god jedan znatan postotak stanovnistva pljuje coveka kao sto je Tadic, a slavi budalu poput Seselja potpuno nezavisno od toga sta ova dva rade ili govore.
 

Back
Top