Pajtić i ekipa zatečeni najnovijim Tadićevim izjavama

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Uvod u rascep DS-a? Srbija-Gubernija?
Discuss.

"Ravnomerni razvoj, ne paradržave"
12. septembar 2009. | 12:54 -> 15:02 | Izvor: FoNet, Beta, Politika, Dnevnik, Tanjug
Beograd, Novi Sad -- Lider DS-a i predsednik Srbije Boris Tadić rekao je da proces regionalizacije u Srbiji ne podrazumeva stvaranje novih "paradržava" na njenoj teritoriji.

Boris Tadić na sednici GO DS-a (Tanjug)

"Decentralizacija države treba da dovede do ravnomernog i ubrzanog razvoja i zadržavanja stanovništva na svim tačkama Srbije", rekao je Tadić na sednici Glavnog odbora DS-a. On je ukazao da će za regionalizaciju biti potrebno nekoliko godina i da ona ne može da se desi u jednoj godini ili jednom mesecu.

"To nije pitanje političke volje, nego održive politike koja u narednih nekoliko godina treba da obezbedi svoju materijalizaciju kroz ustavne ili zakonske promene, koje će obezbediti ravnomerni regionalni razvoj i decentralizaciju Srbije", istakao je Tadić

On je kazao da pitanje regionalizacije može da bude iskorišćeno na uspešan način, ali i zloupotrebljeno.

"Nije ideja regionalizacije Srbije da se stvaraju neki novi politički centri i nije ideja da imamo nove paradržave na tlu Srbije, već je ideja regionalizacije obezbeđivanje ravnomernog razvoja, zadržavanja stanovništva na svim tačkama naše zemlje koje imaju strategijski značaj i korišćenje prirodnih resursa na tim područjima", naveo je predsednik Srbije.

Predsednik, međutim, nije govorio o dugo najavljivanom usvajanju Statuta Vojvodine. Tadić je o tom dokumentu govorio u četvrtak, na prijemu pred odlazak treće generacije studenata u organizaciji Fonda "Dr Zoran Đinđić" .

"Kada neki ljudi u Vojvodini danas žele autonomiju koja se graniči sa državom, onda zaboravljaju da je samo sedam minuta razlike između Beograda i Novog Sada ukoliko se ide najsavremenijim tehničkim sredstvima, a da li je potrebno da unutar jedne države na svakih sedam minuta bude drugi državni sistem", primetio je predsednik Srbije.

Sednici prisustvuju 323 člana glavnog odbora, a u dnevni red uvrštena je i potvrda sporazuma o političkoj saradnji sa Demohrišćanskom strankom Srbije.

Više o ostalim temama Glavnog odbora DS-a možete čitati u posebnoj vesti.

Pajtić: Voleo bih da je predsednik precizirao izjavu

Predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić ocenio je da se pitanje predsednika Srbije Borisa Tadića o potrebi da unutar jedne države na svakih sedam minuta bude drugi državni sistem ne odnosi na pokrajinske institucije.

"Ipak, voleo bih da je predsednik precizirao na koga se ta tvrdnja odnosi, jer će sada protivnici modernizacije ovog društva zloupotrebiti njegovu, inače sasvim korektnu izjavu", rekao je Pajtić za novosadski “Dnevnik”.


"Ono što mi tražimo za Vojvodinu je daleko manje autonomije nego što je imaju mnoge regije u Austriji, Italiji, Španiji, Nemačkoj, Rusiji i drugim evropskim zemljama", naveo je Pajtić.

Direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov ocenio je, međutim, da ovom izjavom predsednik Srbije "ide korak dalje" u odnosu "na takođe neodređene komentare u vezi sa sudbinom vojvođanskog statuta".

"Suština te poruke jeste da je predloženi statut za njega neprihvatljiv i da on smatra da je to što se iz Vojvodine zahteva - stvaranje države u državi", naveo je Popov za “Dnevnik”.

On je rekao i da se, kad takve izjave iznose radikali i naprednjaci, to može tumačiti i kao politički marketing, ali da su one "neprimerene za šefa države, ali i lidera stranke koja je u Vojvodini iznedrila takav tekst statuta".

Ako se samo pogledaju statuti regiona u evropskim zemljama, onda se može jasno videti da je predloženi vojvođanski statut minimum minimuma, pošto je i ustavni okvir u tom pogledu prilično tesan, rekao je Popov.

"Zato nije jasno o kakva dva sistema priča predsednik države? To mora da se jasno obrazloži, jer su takve ocene uvredljive za Vojvođane, ali i mogu da budu motiv za jačanje političkih tenzija u zemlji", zaključio je Popov.
 
ovo je logicno i dobro i dobar potez tadica ako zaista tako misli, sad dal ce doci do sukoba pajtica i tadica i da li je pajtic ovim potezom pusten niz vodu mozda>?

sad ovo znaci da ce canak i madjari otkazati podrsku vladi srbije? i mozda rascep u DS-u?
Био је занимљив текст у НИН-у, има више месеци, баш на тему односа Тадића и Пајтића где је и написано да нису у љубави и да је Тадић припремао оног Горана Кнежевића из Зрењанина да замени Пајтића, али да су Пајтић и компањони сконтали шта смера врх ДС-а, па је онако кварно скембао овога из Зрењанина. Ко зна, можда је и истина.
 
Био је занимљив текст у НИН-у, има више месеци, баш на тему односа Тадића и Пајтића где је и написано да нису у љубави и да је Тадић припремао оног Горана Кнежевића из Зрењанина да замени Пајтића, али да су Пајтић и компањони сконтали шта смера врх ДС-а, па је онако кварно скембао овога из Зрењанина. Ко зна, можда је и истина.

Sumnjam da Pajtic ima veci uticaj na MUP i pravosudje od Tadica i vrha DS iz Beograda :think:sada je koliko cujem novi kandidat Dulic :lol:
 
Sumnjam da Pajtic ima veci uticaj na MUP i pravosudje od Tadica i vrha DS iz Beograda :think:sada je koliko cujem novi kandidat Dulic :lol:
А што не би имао утицај на МУП, посебно ако овај из Зрењанина има путера на глави, а овај их само послао на њега и успут себи продужио седење на фотељи?

Онда, засигурно би нашао неки медиј да опљује правосуђе које пушта лопава напоље, у случају да се интервенисало за Кнежевића.

Не заборави и на Мађаре који роваре по Војводини, њима је дражи на тој функцији Пајтић, а и они имају неки утицај.

Тако да, није све онако како изгледа.

Да и ја сам начула за Дулића.
Мада, лош је избор.
 
Skontala sam ... navodna insinuacija na otcepljenje Vojvodine ali tek to je tolika glupost da je ne vredi komentarisati ;)

Ipak nisi skontala :dash:

...navodna insinuacija na otcepljenje vojvođanskog dela DS-a, a ne Vojvodine, koji bi postao toliko jaka autonomaška stranka, da bi se Čanak, sa svojim klovnovskim ponašanjem morao momentalno maći u stranu.

Većina vojvođanskih DS-ovaca su autonomaši, koji ne slede Čanka samo radi njegovog ponašanja. Zato u Pajtića itekako veruju.
 
Ipak nisi skontala :dash:

...navodna insinuacija na otcepljenje vojvođanskog dela DS-a, a ne Vojvodine, koji bi postao toliko jaka autonomaška stranka, da bi se Čanak, sa svojim klovnovskim ponašanjem morao momentalno maći u stranu.

Većina vojvođanskih DS-ovaca su autonomaši, koji ne slede Čanka samo radi njegovog ponašanja. Zato u Pajtića itekako veruju.
:ok: А имали би и финансијере.:neutral:
Мада, питање је да ли би имали неки рејтинг...вероватно би имали, јер се Пајтић крије иза сто завеса, веома опрезно и вешто скрива своје ставове по питању сецесионизма.
 
Ja nisam skontala zasto su moju komsinicu, koja se zaposlila kao medicinska sestra u Novom Sadu, predstavili kao "malu IZ SRBIJE".
Glavna medicinska sestra je bukvalno rekla jednoj doktorki: Imamo i jednu malu IZ SRBIJE!

Devojka je bilo shokirana, i kako mi sama rece: Osecala sam se tako jadno i tako puna besa, da se zamalo nisam okrenula i vratila nazad "u Srbiju":confused:
 
Ako dođe do rascepa DS-a Vojvodina će biti nezavisna.

Bojan Pajtić će formirati DSV, koja će imati program sličan Nenadu Čanku. Ta stranka bi imala oko 60% glasova od ukupnog broja kojeg sada ima DS u Vojvodini. Tako da bi manjine + Čanak + Čeda + Pajtić + Kombi autonomaške stranke imale većinu, i vojvodina postaje država u državi.

Ova stvar podseća na Crnu Goru. Čanak = crnogorski liberali iz devedesetih
Pajtić = Milo iz devedesetih.
 
Znaš li koliku on podršku ima u stranci, u Vojvodini? Odgovorno tvrdim da je minimalna i da bi posledica njegovog otcepljenja bila kao kad bi se iz SRS izdvojio Srboljub Živanović.

Vidiš šta čovek dole kaže? E, o tome ti ja govorim.

Moj radni kolega je u gradskom odboru DS-a, i žali mi se kako će već da popizdi od Mađara i Hrvata. Kaže da teško može da naiđeš na Srbina u subotičkom DS-u. Pa, ti vidi...

Ako dođe do rascepa DS-a Vojvodina će biti nezavisna.

Bojan Pajtić će formirati DSV, koja će imati program sličan Nenadu Čanku. Ta stranka bi imala oko 60% glasova od ukupnog broja kojeg sada ima DS u Vojvodini. Tako da bi manjine + Čanak + Čeda + Pajtić + Kombi autonomaške stranke imale većinu, i vojvodina postaje država u državi.

Ova stvar podseća na Crnu Goru. Čanak = crnogorski liberali iz devedesetih
Pajtić = Milo iz devedesetih.

Odlična komparacija. Jedino što ja mislim da No passaran
 

Back
Top