varalicarenje na gruzanskom jezeru

stefan_kg

Obećava
Poruka
53
Kupio sam varalicarski pribor a do sada nikada nisam varalicario pa bi mi koristilo kada bi me ljudi koji imaju iskustva u tome uputili u neke osnovne stvari i predlozili kako da svoj pribor iskoristim sto bolje.Stap je AWA SHIMA EXEL RUDE 2,7m a masinica SPRO dragmaster C-class.Od vrsta riba me,pored ostalih,najvise zanima stuka.
 
Tezina bacanja 10-60 grama,karbonac,akcija B;masinica kapaciteta 110 m/o,30,mislim da je velicine 3,nisam siguran.Pecao bih najvise na jezeru(gore pomenutom).Na stap sam slucajno naleteo,bio je jeftin i nisam hteo da propustim priliku,a masinicu imam vec godinama unazad.Sto se tice ribolova uopste,nisam apsolutni pocetnik,pecam vec nekoliko godina na plovak a to mi postaje suvise monotono.Nema adrenalina!:metla:
 
Sa razlogom su jeftini, mom komsiji/drugu u ribolovu je jedan Hitman dva puta pucao, dao covek 50 eura za stap i doziveo da ga krpi dvaput posle 4-5-6 pecanja, nadam se da ces imati bolja iskustva, gramaza je idealna za stuku, akcija isto za vobler bombona, namotaj na masinicu najlon 0,27-0,30mm ili eventualno pletenicu 0,12-0,15mm (meksi stapovi vole pletenicu) i vozi, sad joj je pravo vreme za varalicarenje!
Pozdrav :cool:
 
Nemam net u Nisu pa zato tek sad odgovaram...
Ne peca bas puno ljudi stuku na silikonce, hoce ona da pojuri finog silikonskog seda ali verovatno si kao vecina pocetnika precenio tezinu olovne glave za jezero (ja furam 4gr a sad mi stizu i 2gr za hlaaaadne dane) pa se bolje sad dok trava jos nije polegla koncetrisi na leptire tipa Lusox (i njegove dosta jeftinije a lovne kopije by Spro, Robinson...) i poneki vobler, Rapala Shad Rap Shallow Runner od 7cm ti je najuniverzalniji vobler za nase ribe recimo, Rapala Original 9 i 11cm takodje, Countdown 7 i 9cm isto...
A vodi svakako ali glavno da pratis putanju nekog zaklona u kome moze biti stuka, znaci ako je drvo palo u vodi bacaj tamo gde mu je krosnja i vuci ka sebi, ako ima trave par metara uz obalu pa posle nestaje bacaj tu na granici trava-cistina i vuci paralelno sa obalom, stuka je lovac iz zasede pa nikad nece biti na cistini!
Pozdrav :cool:
 
Od olovnih glava trenutno imam 4,8,14,18 gr,a za stuku sam spremio silikonce kombinacija crveno-bela i crveno-zuta,inace imam raznih.Ovo trenutno imam u arsenalu (mada polovinu ne koristim).
DSC00448.jpg


DSC00451.jpg
 
Male sedove i tvistere kao i ovaj duguljasti No name vobler za smudja i bandara (njemu u klenu mozes da serviras i ove male leptire), ove vece sedove i kasike kao i ovaj Spro za stuku i soma (kome ovaj Mastery, ocito kopija Shakespear Big S, moze ekstra da posluzi), mada je bolje da im promenis troke jer ni jedan od ovih voblera nema nesto kvalitetne a ovaj Mastery ni dovoljno velike troke, njima bi jedino klena izvukao, soma jako tesko.
Pozdrav :cool:
 

Back
Top