misljnje zene

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
samo za udate....sta mislite o onoj doktorki iz paracina sto samlela muzu lobanju sa sekirom, 17 udaraca sa tupim delom sekire, verovatno nije dzabe .... molim muskarce da ne odgovaraju,
 
Mislim da je strasno. Meni je neshvatljivo da zena intelektualka tako nesto uradi. Postoji hiljadu nacina da prekines da zivis sa nekim. Ubistvo je najgluplje resenje. Pa koliko ja znam vec se bila razvela od njega. Sad je upropastila zivot i deci i sebi.
 
ne znam koliko ce se uzeti u obzir na sudu, dali je taj muskarac bio pijandura, svaleras, dali je maltretirao porodicu, musko je... mozda je zlostavljao cerku, ili maltretirao psihicki zenu, ili vec nesto.... retko koja zena puca iz cista mira ...
 
avesic:
ne znam koliko ce se uzeti u obzir na sudu, dali je taj muskarac bio pijandura, svaleras, dali je maltretirao porodicu, musko je... mozda je zlostavljao cerku, ili maltretirao psihicki zenu, ili vec nesto.... retko koja zena puca iz cista mira ...
Ali sve to sto si nabrojao-la nije razlog da nekog ubijes.Ja sam protiv bilo kakvog nasilja.Moze ona sada da navodi koliko hoces razloga kad on ne moze da se brani.Meni se cini da sa njom psihicki nesto nije u redu,cim ga je ubila sa predumisljajem.
 
ja sam za to da sve muskarce tako...po kratkom postupku, cim vidis da nesto zardjao sekiru pa u glavu, sportiste nebi dirala, mozda bi u mom svetu preteko neki doktor, ne oni sto su za prirodan porodjaj nego one sto gledaju kako da unaprede medicinu i pomognu ljudima na pravi nacin, uklonila bi sve sadiste.....zene alo... musko čim ne vredi sto posto ima komplekse, ne kao zene da im se javi ljubomora, frustracija... njihova osecanja, kada su negativna, mnogo su jaca od nasih, u vecini slucajeva zavrsava se kobno po okolinu.... zena ubila muza, udarna vest, zato sto je retkost, obično oni ubijaju ...
 
Ti se zavitlavas sa ozbiljno poremecenom osobom. To je UBICA. Interesantno je da u nasem sudstvu daju razlicite kazne za neka ubistva ili kriminalne radnje. Zar nije jeziv onaj slucaj pijanaca koji su svoju bebu ostavili da UMRE od gladi. I za to dobili po tri godine, a onaj matori pedofil sa detetom od 12 godina dobio samo 2 i po godine. Pazi sta pises.
 
poremecana osoba, rodjena sa manom, iskrivljeni genetski kod ili vec nesto to su slucajevi, trebalo bi da postoji komisija koja odobrava razmnozavanje takvih pacijenata ...bila sam dva puta u porodilistu, veruj mi zena koja je bukvalno mentalać znaci bas ono pravi, tezak socijalni slucaj ,muz jos veca grdosija, oni se razmnozavaju ...bas lepo... a ova zena sto dohvatila sekiru, neverujem da je poremecena rodjena, verovatno je pokojnik drndao do neizmoglosti, zasto ti ne verujes da ima muskaraca koji su teski skotovi , neda zeni razvod ili moze razvod al i dalje ima da me gledas, ima nacina da se ubije zena u pojam do te mere da joj je to jedini izlaz
 
Procitah clanak jos jednom u novinama. Nadam se da je novinar napisao odgovarajuce podatke. Dakle ovako - covek nije bio zaposlen... Vecina ljudi nije... Negde su se kompletne porodice ubijale zbog nezaposlenosti, prvo decu, pa bracnog druga pa sebe... Zatim, ona mucenica kakvu sebe zeli da predstavi, radila toboz drugu smenu (16 sati mozda) kako bi prehranila decu? Dan ima 24 sata a ako radi 16 sati... Posto je zivela u stanu coveka od kog se razvela (sad je malo jasnije koj moj tu trazi sa njim sto nije otisla posle razvoda kod svojih, sud bi joj dao decu), pokusavala bi mu da zabrani da ide na internet. Dobro znamo koliko internet oduzima vremena da bi se napravili racuni o kojima ona kuka... Eto ja za 50 sati platih 1100 dinara A tu su jos i klasicna telefonanisanja ukucana... Dakle doticna osoba laze a mrtva usta ne govore... Kazes sta ako je maltretirao? Pa sigurno! Ali ni vi ne ostajete duzne... Zato su se i razveli... A ja tebe AVESIC pitam: sta je sa tom decom o kojoj se ON nije brinuo a ONA jeste? JEl to briga? Da deca odu u dom? Kod nekog od njihovih roditelja? Kod cijih? Od SILEDZIJE ili od UBICE? Kako se ljudi uzimaju kad vide da nisu jedno za drugo? Po sistemu - "promenice se". Nece se niko promeniti. Prihvatite partnera na vreme i odustanite od nekih osobina koje smetaju vasem partneru/ki ali ne mozemo od svih. Te osobine to smo mi. Ako vam bas sve smeta - promenite partnera. Emotivni bogalji. Eto sta je vecina tipova i riba - EMOTIVNI BOGALJI!!! Jadna deca! Mislim da bi trebalo da se vrati Dusanov zakonik, besh ti ova sudjenja - ubiti ubicu, odseci ruku lopovu, oko za oko - zub za zub... Daj AVESIC nemoj da me razocaravas... Zivot nije ljubavni roman sa trafike od 5 banki... niti americki debilni film o zenama "junacima" koje su se "muka otarasile". Vidim da si donela sud na osnovu LICNIH iskustava... KAkvi su momci prema tebi? Eto, kod mene si na drugoj temi napisala kako decku peres noge jer SMRDI? Pa sta? I vi smrdite.. Zar zbog toga da se ubijamo? Od smrada niko nije umro... Obicno dodjem na ovaj forum da se malo nasalim ili uputim na drugacije razmisljanje posto se koliko vidim javljaju "priucena" deca iz tinejdzerskih casopisa o odnosima medju polovima!? Ko to bre savetuje nasu decu? Onaj isti zapad ciji sajtovi na internetu obiluju nastranostima... Daj, nemoj da me razocaravas...
 
jeli koja ti je brzina kucanja u minuti, ako je preko 200 onda nisi imao problema oko ovog teksta, sve ispod toga.... ne ocekujem uskoro tvoj odgovor jer si sigurno otiso da se istuširaš...
 
Dlakava_Strvina:
Procitah clanak jos jednom u novinama. Nadam se da je novinar napisao odgovarajuce podatke. Dakle ovako - covek nije bio zaposlen... Vecina ljudi nije... Negde su se kompletne porodice ubijale zbog nezaposlenosti, prvo decu, pa bracnog druga pa sebe... Zatim, ona mucenica kakvu sebe zeli da predstavi, radila toboz drugu smenu (16 sati mozda) kako bi prehranila decu? Dan ima 24 sata a ako radi 16 sati... Posto je zivela u stanu coveka od kog se razvela (sad je malo jasnije koj moj tu trazi sa njim sto nije otisla posle razvoda kod svojih, sud bi joj dao decu), pokusavala bi mu da zabrani da ide na internet. Dobro znamo koliko internet oduzima vremena da bi se napravili racuni o kojima ona kuka... Eto ja za 50 sati platih 1100 dinara A tu su jos i klasicna telefonanisanja ukucana... Dakle doticna osoba laze a mrtva usta ne govore... Kazes sta ako je maltretirao? Pa sigurno! Ali ni vi ne ostajete duzne... Zato su se i razveli... A ja tebe AVESIC pitam: sta je sa tom decom o kojoj se ON nije brinuo a ONA jeste? JEl to briga? Da deca odu u dom? Kod nekog od njihovih roditelja? Kod cijih? Od SILEDZIJE ili od UBICE? Kako se ljudi uzimaju kad vide da nisu jedno za drugo? Po sistemu - "promenice se". Nece se niko promeniti. Prihvatite partnera na vreme i odustanite od nekih osobina koje smetaju vasem partneru/ki ali ne mozemo od svih. Te osobine to smo mi. Ako vam bas sve smeta - promenite partnera. Emotivni bogalji. Eto sta je vecina tipova i riba - EMOTIVNI BOGALJI!!! Jadna deca! Mislim da bi trebalo da se vrati Dusanov zakonik, besh ti ova sudjenja - ubiti ubicu, odseci ruku lopovu, oko za oko - zub za zub... Daj AVESIC nemoj da me razocaravas... Zivot nije ljubavni roman sa trafike od 5 banki... niti americki debilni film o zenama "junacima" koje su se "muka otarasile". Vidim da si donela sud na osnovu LICNIH iskustava... KAkvi su momci prema tebi? Eto, kod mene si na drugoj temi napisala kako decku peres noge jer SMRDI? Pa sta? I vi smrdite.. Zar zbog toga da se ubijamo? Od smrada niko nije umro... Obicno dodjem na ovaj forum da se malo nasalim ili uputim na drugacije razmisljanje posto se koliko vidim javljaju "priucena" deca iz tinejdzerskih casopisa o odnosima medju polovima!? Ko to bre savetuje nasu decu? Onaj isti zapad ciji sajtovi na internetu obiluju nastranostima... Daj, nemoj da me razocaravas...
Oboga puta se slazem sa tobom,sada bar zene imaju izbora u pogledu partnera,ali deca su svakoj pravoj majci na prvom mestu,pa je prvenstveno trebalo da razmisli sta ce sa njima biti,pa onda da odluci sta dalje.Nije lako ni maltretiranim zenama,ali ima toliko nadleznih sluzbi i nevladinih organizacija koje se bave ovom problematikom i pruzaju pomoc,da je pozeljno ukoliko nemozes sam da se izboris sa problemima potraziti pomoc.Volontirala sam u jednoj takvoj organizaciji ranije i znam da u vecini slucajeva je bilo moguce pomoci,cak i pri pronalazenju posla i slicnim egzistencijalnim stvarima.
 
Ovo nije tema za zezanje jer se stvarno dogodilo. Ovako nesto ne znam da li mozda moze tek "uzivo" da se isprica a da bi se dozivelo kao sala ne sme biti potkrepljeno istinitim dogadjajem. Pokretati osobe na ovakav nacin razmisljanja sigurno ne dovodi do niceg dobrog. Ni u sali se ne sme navoditi na neki zlocin. To je jedno od najvecih problema u psihologiji - sugestija. Da li ste podlozni tudjim zeljama sugestijama savetima? Koliko ste skloni da prihvatite procenu vase prijateljice da vam recimo nov decko "ne stoji dobro" (decka zamenite bilo kojim drugim materijalnim dobrom)... Da li je to iz postovanja ili cisto zenske zavisti. Sto se tice ljiljinog odgovora samo bih dodao da vecina zena koja zivi u takvim uslovima ne zna ili ne ume da trazi svoja prava. Obicno se svodi na poziv policije i eventualno da ode do socijalnog radnika ali zbog para (ako moze) ne razmisljajuci da je sve to prolaznog karaktera i da treba promeniti zivotno okruzenje. Ta odluka je veoma teska i zenama i muskarcima. Devojke, vi birate sa kim ce te da zivite, tako je priroda udesila a onaj nas primitivni patrijahalizam nazalost jos postoji pa eto nesrece u brakovima, od pocetka. Uzimaju se na silu, zive na silu... i rezultira nesrecom sa kojom niko ne sme da se igra! :!:
 
Dlakava_Strvina:
Ovo nije tema za zezanje jer se stvarno dogodilo. Ovako nesto ne znam da li mozda moze tek "uzivo" da se isprica a da bi se dozivelo kao sala ne sme biti potkrepljeno istinitim dogadjajem. Pokretati osobe na ovakav nacin razmisljanja sigurno ne dovodi do niceg dobrog. Ni u sali se ne sme navoditi na neki zlocin. To je jedno od najvecih problema u psihologiji - sugestija. Da li ste podlozni tudjim zeljama sugestijama savetima? Koliko ste skloni da prihvatite procenu vase prijateljice da vam recimo nov decko "ne stoji dobro" (decka zamenite bilo kojim drugim materijalnim dobrom)... Da li je to iz postovanja ili cisto zenske zavisti. Sto se tice ljiljinog odgovora samo bih dodao da vecina zena koja zivi u takvim uslovima ne zna ili ne ume da trazi svoja prava. Obicno se svodi na poziv policije i eventualno da ode do socijalnog radnika ali zbog para (ako moze) ne razmisljajuci da je sve to prolaznog karaktera i da treba promeniti zivotno okruzenje. Ta odluka je veoma teska i zenama i muskarcima. Devojke, vi birate sa kim ce te da zivite, tako je priroda udesila a onaj nas primitivni patrijahalizam nazalost jos postoji pa eto nesrece u brakovima, od pocetka. Uzimaju se na silu, zive na silu... i rezultira nesrecom sa kojom niko ne sme da se igra! :!:
Ima istine u tome da su to obicno osobe loseg materijalnog statusa,ali nije pravilo.Po nekim analizama ima tu dosta visokoobrazovanih osoba(i zrtava i nasilnika),pri cemu motiv za netrazenje pomoci nije ni novac,ni neobavestenost, vec na moju veliku zalost "SRAMOTA".One pri tome zrtvuju pre svega svoj mir,ali najvece zrtve su deca takvih porodica.Obicno postanu osobe devijantnog ponasanj,na ovaj ili onaj nacin. Devojke,ukoliko Vasi momci pokazuju cak i trgove nasilnog ponasanja ili ogranicavanja vasih elementarnih ljudskih sloboda,nemojte ocekivati velike promene ucvrscivanjem veze.To im obicno da vecu sigurnost da Vas maltretiraju.Ukoliko Vam je stalo do te osobe potrudite se da mu ukazete da je nasilnistvo njegov problem i pokusajte da ga nagovorite da potrazi pomoc.
 
Ok, slazem se a nadam se da ces se sloziti i u ovome samnom: deca se do puberteta ovako ponasaju - decaci su vezaniji za majke, a devojcice za oceve kasnije se to nekim zakonom prirode promeni. Dakle majke, probajte da svoje sinove naucite da se ponasaju kako treba. Mozda se ljutite na decka kojeg je njegova majka tako vaspitala. Uvek o svim temama sa decom treba otvoreno razgovarati, nedoreceni ili nepotpuni odgovori navode mladu osobu u pogresan smer a na osnovu odgovora koje je dobilo ili dopunjeno nekim losim iskustvom... To kasnije postaje osoba koja ima problematicno ponasanje jer ne zna kako da se postavi... Da li ste primetili da na TV-u nemamo ni jednu emisiju o porodici a u skolama se lome izmedju demagogije 1 i demagogije 2 kao izborni predmet...
 
Dlakava_Strvina:
Ok, slazem se a nadam se da ces se sloziti i u ovome samnom: deca se do puberteta ovako ponasaju - decaci su vezaniji za majke, a devojcice za oceve kasnije se to nekim zakonom prirode promeni. Dakle majke, probajte da svoje sinove naucite da se ponasaju kako treba. Mozda se ljutite na decka kojeg je njegova majka tako vaspitala. Uvek o svim temama sa decom treba otvoreno razgovarati, nedoreceni ili nepotpuni odgovori navode mladu osobu u pogresan smer a na osnovu odgovora koje je dobilo ili dopunjeno nekim losim iskustvom... To kasnije postaje osoba koja ima problematicno ponasanje jer ne zna kako da se postavi... Da li ste primetili da na TV-u nemamo ni jednu emisiju o porodici a u skolama se lome izmedju demagogije 1 i demagogije 2 kao izborni predmet...
U potpunost se slazem sa tobom,narocito u onom delu da sa decom treba otvoreno o svemu razgovarati,kao i da treba zaboraviti onu "batina je iz raja izasla".Ja licno imam cerke,ali muza mi je vaspitavala normalna,pacifisticki nastrojena majka i to se vidi u njegovom ponasanju,narocito u sitnim stvarima.Vaspitanje!!!!!!-pola posla zavrseno.Uticaj okoline,o tome tek moze da se prica.
 
Ne, prvo deca a ona kako ce raditi to obicno ne znamo... Dalje, vecina radi SUPROTNO u vaspitavanju svoje dece od nacina kako su NJIH vaspitavali roditelji...[/quote]
Greska,trude se da nerade ono sto misle da su gresili njihovi roditelji,ali koliko ste puta culi onu "i mene su tukli pa sta mi fali".Obicno vremenom pocinju da vuku iste poteze kao njihovi roditelji,a narocito one pogresne(istrazivanja su to pokazala).
 
ljilja br.0905967:
Ne, prvo deca a ona kako ce raditi to obicno ne znamo... Dalje, vecina radi SUPROTNO u vaspitavanju svoje dece od nacina kako su NJIH vaspitavali roditelji...
Greska,trude se da nerade ono sto misle da su gresili njihovi roditelji,ali koliko ste puta culi onu "i mene su tukli pa sta mi fali".Obicno vremenom pocinju da vuku iste poteze kao njihovi roditelji,a narocito one pogresne(istrazivanja su to pokazala).[/quote]
ufff... a sta da kazem o ovom primeru koji se desio skoro? Vodi "moderna mama" (glupacha lokalna) dete i pekinezera na lancu (dete slobodno trckara okolo)... E sad, kuce ide levo, moderna mama za kucetom i tepa mu: "ajde Boni idemo kuci da luckamo" a dete je (oko tri godine) otrcalo malkice napred, na sta je ova pocela da bukvalno URLA "DEJANE DOLAZI OVAMO KO TI RKAO DA SE UDALJAVAS?" Problem u glavi, ocigledno...
 
avesic:
samo za udate....sta mislite o onoj doktorki iz paracina sto samlela muzu lobanju sa sekirom, 17 udaraca sa tupim delom sekire, verovatno nije dzabe .... molim muskarce da ne odgovaraju,
Je li to bila doktorka ili mesarka? Mislim da je to monstruozno i da zbog takvih osoba treba uvesti smrtnu kaznu. Mogla se jednostavno razvesti.
 
Tristana:
Ne kaze se dzabe da ima od gorega gore. Ovde gde ja zivim ubila zena i muza i decu pa onda posle sat vremena i sebe. Zasto? Zbog nekih dugova koje su imali :shock:
da bas cudno ...zasto ...nije mi jasno ..sto je cekala sat vremena ..koja lujka ..o cemu li je razmisljala tih sat vremena, verovatno je gledala ispred sebe..u tacku...htela je da vrati vreme ali ne sat vremena nego pet sest godina, nije se kajala, nije se vise mucila, oslobodila je porodicu gladi, gde zivimo ljudiiiii...izgleda da je srbija neciji eksperiment...hej sloveni jos ste zivi...svi se cude a...kao je..te ovi jos mrdaju
 
Treba posvetiti paznju edukovanju naseg stanovnistva(poceti sa tim jos od detinstva)da kada covek ima mentalne krize treba potraziti pomoc strucnjaka.Ovde jos uvek vazi pravilo da samo ludi idu kod psihijatra,pa posle ti nazovi pametni poubijaju muzeve,,decu i td.
 

Back
Top