Tadić: Izlazak iz krize vidljiv

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Predsednik Srbije i lider Demokratske stranke Boris Tadić izjavio je da je izlazak iz ekonomske krize "vidljiv", ali da ona još nije u potpunosti prošla.

3871893914a99a64c910fd219691851_extreme.jpg


On poručuje da Srbiju čekaju dug i težak oporavak i ozbiljne strukturne reforme. Tadić je, obraćajući se Glavnom odboru DS, rekao da mere koje će biti donete nisu mere samo jedne političke stranke, već mere za koje će vladajuća koalicija tražiti podršku sindikata, nevladinih organizacija i opozicionih stranaka.
"Mere nisu kreirane samo za 2010. godinu, već i za duži vremenski period i o njima želimo da postignemo društveni konsenzus, kao što smo ga postigli u vezi sa odbranom teritorijalnog integriteta države i evropskim integracijama", istakao je predsednik Srbije.

Tadić je rekao da je izlazak iz ekonomske krize "vidljiv", ali da ne sme da dođe do opuštanja, već da je potrebno uvesti novu disciplinu u administraciji.

"Ako bude otpuštanja ljudi u administraciji, to će značiti obezbeđivanje novih radnih mesta u privredi", naveo je Tadić i dodao da je cilj Srbije da sprovođenjem unturašnjih reformi stvori projekciju bolje budućnosti i da u predvorje EU uđe sa stabilnim ekonomskim poretkom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=12&nav_category=11&nav_id=381104

Baš sam pomislio da novih mladih ekonomista u Srbiji više nema kad ono-međutim.Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo.:rtfm:
 
Beograd -- Predsednik Srbije i lider Demokratske stranke Boris Tadić izjavio je da je izlazak iz ekonomske krize "vidljiv", ali da ona još nije u potpunosti prošla.

3871893914a99a64c910fd219691851_extreme.jpg


On poručuje da Srbiju čekaju dug i težak oporavak i ozbiljne strukturne reforme. Tadić je, obraćajući se Glavnom odboru DS, rekao da mere koje će biti donete nisu mere samo jedne političke stranke, već mere za koje će vladajuća koalicija tražiti podršku sindikata, nevladinih organizacija i opozicionih stranaka.
"Mere nisu kreirane samo za 2010. godinu, već i za duži vremenski period i o njima želimo da postignemo društveni konsenzus, kao što smo ga postigli u vezi sa odbranom teritorijalnog integriteta države i evropskim integracijama", istakao je predsednik Srbije.

Tadić je rekao da je izlazak iz ekonomske krize "vidljiv", ali da ne sme da dođe do opuštanja, već da je potrebno uvesti novu disciplinu u administraciji.

"Ako bude otpuštanja ljudi u administraciji, to će značiti obezbeđivanje novih radnih mesta u privredi", naveo je Tadić i dodao da je cilj Srbije da sprovođenjem unturašnjih reformi stvori projekciju bolje budućnosti i da u predvorje EU uđe sa stabilnim ekonomskim poretkom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=12&nav_category=11&nav_id=381104

Baš sam pomislio da novih mladih ekonomista u Srbiji više nema kad ono-međutim.Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo.:rtfm:

Izlaz se vidi na sledecim izborima
 
Sta je trebalo da uradi ? Odgovori konkretno !! Ko je dao ostavku zbog globalne ekonomske krize ?
Stvar vredna poštovanja bi bila da ne ponavlja ono što u Srbiji znaju i osnovci.Time vređa inteligenciju odraslih ljudi koji su odavno u životu osetili raznorazne pljačke i ''krize''.S druge strane nemam ništa protiv da to radi svojim obožavaocima i glasačima.
 
ja znam da ti patis sada sto taj zakon ne vazi ni ovde, al znas kako kazu , cyberspace je bezgranican pa ako ne ovde mi bi se druzili i izrazavali svoje misljenje na nekom drugom mestu.

Pa kako da ne patim. Logujem se, poželim da se malo zezamo, čačkamo, pričamo, a onda vidim par bolida što se frljaju sa frazama, pišu paušalne izjave, poluinformacije...
I onda odem posle 10 minuta. I tako gomila ljudi postupi, a ostaje isturena grana Kurira npr... I naravno da je blam svakog normalnog. Ostaje jedini motiv da se sprdaš (pa ako skapiraju - skapiraju)... Ili da uradi istu stvar samo u kontrasmeru, a onda neki briljantni mozgovi to protumače kao ne znam šta...
 
usvojen je novi zakon o informisanju kritika rezima preko novina je zabranjena

sada cemo slusati samo lepe vesti od dinkica i tadica

samo sto nismo izasli iz krize

gotovo skoro izlazimo iz krize

kriza samo sto nije prosla

a narodu sve gore i gore

мора да они много воле наш народ, чим су наредили да нам медији дају само добре вести? велики су то душебрижници....:sad2:
 
Globalna kriza nema veze sa drzavnim kriminalom u Srbiji.

upravo tako . sadasnja kriza u srbiji nema direktne veze sa globalnom krizom , koja je na zapadu vec skoro pa i prosla, vec indirektne.

indirektne veze ima jer su zbog globalne krize domaci vlastodrsci ostali bez jeftinih para za kreditiranje svoje potrosnje

mi smo u krizi zato sto je vlast vec 9 godina konstantno vodila ekonomsku politiku favorizovanja uvoza i unistavanja domace proizvodnje, povecavanja birokratskog aparata i konstantnog zaduzivanja zemlje da bi se pokrili ti njihovi silni troskovi.
 
pa da podnese ostavku sobzirom da je nesposoban da vodi ovu nasu drzavu i narod. al srasla mu bulja sa foteljom , pa bez jedne dobre hirurske intervencije nece biti moguce da tadic tako nesto i uradi.

I to bi bilo po tebi resenje ?..Kriza bi ostala ista !

Stvar vredna poštovanja bi bila da ne ponavlja ono što u Srbiji znaju i osnovci.Time vređa inteligenciju odraslih ljudi koji su odavno u životu osetili raznorazne pljačke i ''krize''.S druge strane nemam ništa protiv da to radi svojim obožavaocima i glasačima.

Prosle godine u Danskoj firmama je pretio kolaps zbog pomankanja radne snage cak ni uvoz iz Poljske, Madjarske pa i Nemacke nije toliko ublazio potraznju i odjednom vupti...Na hilade domacih bez posla za ove uvezene zna se...Ovdasnja vlada nije se srusila niti ju je neko kudio zbog toga..
 
I to bi bilo po tebi resenje ?..Kriza bi ostala ista !



Prosle godine u Danskoj firmama je pretio kolaps zbog pomankanja radne snage cak ni uvoz iz Poljske, Madjarske pa i Nemacke nije toliko ublazio potraznju i odjednom vupti...Na hilade domacih bez posla za ove uvezene zna se...Ovdasnja vlada nije se srusila niti ju je neko kudio zbog toga..

dosli bi neki drugi ljudi koji bi ponudili neka resenja za aktuelne probleme.

tadic i njegova vlast nemaju resenje problema , vec samo kupuju vreme dodatnim zaduzivanjem srbije sto kratkorocno resava problem a dugorocno nas ostavlja u jos gorem stanju.

a ja znam da vi siptari , navijate za tadica, jer sto nama gore - vama bolje.
 
E sad bi mu ja rekla čega mi je izlazak vidljiv pa neka podviri!

Цењна моја па то је нека промена серве?

Glupetanje je zabranjeno majstore. A da je i ovde, ovo bi bilo lepše mesto.

Апсолутно се слажем са тобом ,али до последњег слова ,ма и даље чак

Pa kako da ne patim. Logujem se, poželim da se malo zezamo, čačkamo, pričamo, a onda vidim par bolida što se frljaju sa frazama, pišu paušalne izjave, poluinformacije...
I onda odem posle 10 minuta. I tako gomila ljudi postupi, a ostaje isturena grana Kurira npr... I naravno da je blam svakog normalnog. Ostaje jedini motiv da se sprdaš (pa ako skapiraju - skapiraju)... Ili da uradi istu stvar samo u kontrasmeru, a onda neki briljantni mozgovi to protumače kao ne znam šta...

И онда се питаш зашто си смењен?
Па кад су корисници за тебе болиди ,,када је за тебе религија превара
није питање како си постао администратор већ и модератор како постаде?

Мада могуће је да си раније био другачији,али ако је тако онда си сада пуко човече
 
Prosle godine u Danskoj firmama je pretio kolaps zbog pomankanja radne snage cak ni uvoz iz Poljske, Madjarske pa i Nemacke nije toliko ublazio potraznju i odjednom vupti...Na hilade domacih bez posla za ove uvezene zna se...Ovdasnja vlada nije se srusila niti ju je neko kudio zbog toga..
Ko kudi vladu zbog otkaza?Kudimo je zato što nije ranije razbucala lokalne samouprave i državnu upravu i što je uništila industriju pošto ''glavni ekonomista'' u državi Dinkić ne zna šta je industrija.
 
dosli bi neki drugi ljudi koji bi ponudili neka resenja za aktuelne probleme.

tadic i njegova vlast nemaju resenje problema , vec samo kupuju vreme dodatnim zaduzivanjem srbije sto kratkorocno resava problem a dugorocno nas ostavlja u jos gorem stanju.

a ja znam da vi siptari , navijate za tadica, jer sto nama gore - vama bolje.



:worth::worth: Nama isto ka Haso ka Huso
Ponovo nista konkretno ! Koji ljudi gde su ti ljudi ? npr. Velimir Ilic ili kadrovi razni na Kosovu ? Halo gledanje polu prazne case, jel ti uopste shvatas pojam makro ekonomije, privatizacije i te drangulije

Ko kudi vladu zbog otkaza?Kudimo je zato što nije ranije razbucala lokalne samouprave i državnu upravu i što je uništila industriju pošto ''glavni ekonomista'' u državi Dinkić ne zna šta je industrija.[/QUOTE

Tu si u pravu ali nije samo krivica/odgovornost na jednoj strani, pisali smo koliko kostaju poslanici dnevno, o Tominim cipelama sa sve ilovacom i Veljine ljubavnice, i dzipovi raznih vladika itd...
 
bas ces ti albanac da mi drzis predavanje iz makroekonomije z:D

ono sto ja znam jeste da se privreda jakih ekonomskih drzava zasniva na 2 stvari - proizvodnji i izvozu

A sobzirom da nasa vlast pospesuje uvoz a obeshrabruje proizvodnju i izvoz prevelikim porezima, birokratskim smicalicama i precenjenim kursom dinara jasno je da rade sve suprotno od onoga sto bi trebali.

Samim tim jasno je da onaj ko je doveo svojim cinjenjem do krize - iz nje nece moci da te izvuce i da je vreme za neke nove ljude na vlasti u Srbiji

znam ja da tebi ne valja kostunica i DSS, nije ni meni nesto narocito simpatican niti je savrsen al opet je 1000 puta bolji od borisa tadica i njegovih lopova.


cenim da bi dobra vlast u srbiji bila koalicija DSS-NS i SRS.

No sobzirom da je SNS sada najpopularnija realne koalicije za sledecu vlast su SNS + DSS + SPS ili SNS + DSS + SRS
 

Back
Top