TURBO /rerna/ PECNICA

JasminaBlazevski

Početnik
Poruka
8
Nova rerna
new-generation-in-cooking-3.jpg


1.Pod jedan, ovo ne bih ni razmatrala da kupim, barem ne za 11.490 din, možda kad bi našla kakav jeftin plagijat kod Kineza, jer za te pare mogu da na mesec dana unajmim kuvaricu, a kuvanje za 10 min uvek deluje primamljivo. Molim vas da mi javite ako ga gde spazite.

2.Pod dva, razlog što mi je ovo čudo privuklo pažnju je to što se u reklami pojavljuje Mr. T.

ZVANIČNA STRANICA NA ENGLESKOM

3.Pod tri, reklama koju puštaju na našim televizijama mi je urnebesna, jer su je sinhronizovali, a imajući u vidu Mr. T-jev glas, moglo je da ispadne sve, samo ne ozbiljno. Nisam bila sigurna da li da ovu temu postavim u forum zabava.:hahaha:

LINK KA VIDEO ZAPISU DOMAĆE REKLAME

Imate li kakav komentar (bilo o rerni, bilo o reklami)?

Disclamer: Ni na koji način nisam povezana sa proizvodjacima, prodavcima, niti reklamatorima ovog proizvoda, i spomenula sam ga potpuno svojevoljno, bez ičijeg novčanog podstreka, misleći da će ljudima biti zanimljivo da vide Mr. T'ija sa keceljom, ili da, pak, ozbiljno porazgovaramo o rerni.
 
Poslednja izmena:
Meni sve te stvari lepo izgledaju na TV-u ali im nekako ne verujem.Jedina stvar koju sam ja uzela preko TV-a je bilo sokovnik ,preteca Power juiser-a,ali sam jako,jako zadovoljna.Moram priznati da me privlace sve te reklame...
 
Rerna je super, imaju je dve moje drugarice , jela sam klopu spremanu iz nje, brzo se sprema, lako održava. A što se reklame tiče, ma reklama ko reklama za američko tržište. Nema reklame u kojima se ne pominje ono njihovo čuveno AMAZING, AMAZING.NJima je sve neverovatno, pa i kad pržiš krompir a on ti još i ukusan.Sve je šou, sve je nikad vidjeno.....:manikir:Verovatno naši zastupnici imaju takav ugovor sa dobavljačem da moraju tu reklamu da puste, misle Ameri da su svi paljevine kao oni
 
Sve još i nekako, ali kad prikažu ono pile kako se peče, a ono migolji kao da je živo... uvek se štrecnem.

:rotf::super: A na mene tako deluje onaj riblji filet. :zcepanje:

Šalu na stranu, mislim da sam negde videla da reklamiraju jeftinije (nešto oko 7-8000) ali gde pojma nemam, inače mi se jako sviđa cela ideja. I da, i ja sam prvo videla reklamu na engleskom, rano ujutru na nekom sportskom kanalu i potražila odmah na netu sajt, kod nas je još nije bilo. Kad se pojavila i kod nas reklama, blago rečeno, cena me je šokirala ali mi se rerna i dalje jako sviđa.
 
Kako će kad naši prave samo reklame za pivo i deterdžente? I to kakve... obično mi se toliko zgade da ne bih taj proizvod uzela ni džabe!
P.S.: Danas sam negde na internet prodaji videla sličnu rernu za nekih 6-7000.
 
sta mislite o trenutno aktuelnoj, bar na svakodnevni reklamama, TURBO RERNI??

pece istovremeno na tri nacina:
- halogeno
konvekcijski i
infracrveno

pece, kuva, podgreva, przi, rostilja,
sve bez ulja i vode, samo se cisti....

to je zamena za profesionalne infracrvene rerne.....

da li ju je neko nabavio? ima li iskustva?

navodno moze da se stavi i zamrznuta hrana, bez odmrzavanja, i da se za jako kratko vreme spremi sa svim prilozima istovremeno??
 
ok
ali to nije tema, ja sam pitao cisto sa kulinarske strane, buduci da sam planirao da kupim najmanju konvektnu profi rernu, sa tri tepsije, pa opet kosta oko 5.ooo eura!!!!

zato mi je ovo super povoljno ali ne znam da li je to to ?
 
Moja mama je kupila pre 10 godina, samo sto se zove Aroma robot i razlika je u tome sto su rucke metalne. Odlicna sprava! Nismo jedino nista pohovano spremale u tome, jer pohovano ne jedemo, pa ne mogu da kazem kako je. Inace, hrana je ukusna, a i odlicno je to sto ne greje kucu, kao obicna rerna, pa je zgodno za pecenje zu zu-a ili kada nesto hocete samo da zapecete.
 
ja sam je dobila za godisnjicu braka(zivela svekrva:)))))) i za sada ono sto sam probala je extra. meso zamrznuto je gotovo za dvadesetak minuta(mi volimo malo resije) a pomfrit je uhhhhh divannnn super je jer nije upio mast kao kad ga przim u tiganju a nije suv. ja sam za sada vrlo zadovoljna i super je sto ne greje kucu kao obicne rerne. jedino ne znam da li mogu da stavvim vatrostalnu ciniju unutra,jer sam videla da to rade na reklami. kad probam jos nesto od jela javicu utiske
pozz
 
...pecnica je odlicna...nedavno sam je kupila, digitalnu, "platinum" verziju...ne zauzima nista vise mesta od obicne mirkotalasne, a hranu sprema izvrsno...probala sam vec dosta ali me je najvise odusevilo da sam za 10 minuta dobila savrseno ispeceni file lososa (stavljen u pecnicu direktno iz zamrzaivaca) koji je ostao neverovatno socan...tako ga jos nisam uspela spremiti u staroj dobroj rerni ili u tiganju ili na rostilju...
:jede:
 
prvo smo izbombardovani osiromasenim uranijumom na to na zalost nismo mogli da uticemo
biljke koje jedemo rastu iz te zemlje,naravno moraju jer drugu nemamo
proizvodjaci ih prskaju kojecime od cvetanja do branja takodje primorani jer od toga zive i cilj je da prinosi budu sto veci
da bi svi ti proizvodi sto duze ostali svezi uglavnom se prskaju raznoraznim hemikalijama
stoka se pumpa kojecime da bi sto pre postigla kilazu i otisla u klanice
pilici zoblju koncentrat do poslednjeg dana,kad vam se nadju kao odrasle koke na stolu koske su im crne i krezuba baba moze da ih prelomi...
postujem svaciji izbor,ali zar nije suludo da se sve ovo jos i spremi za 10 minuta.To mu dodje kao slag na neku fantasticnu tortu kojoj bih ja najradije rekla:"ne,hvala,sita sam"
 
Pozdrav, Stvarno vam je ovaj kuharski dio foruma super.

Ono sta mene zanima ako netko zna je dali ta pecnica mjenja molekularni sastav hrani kao mikrovalna tj. dal je zdrava kao i obicna. Imam ja mikrovalnu i vjerujem ko i daca da je danas sve otrovano, al me svejedno zanima kolika je i dal je uopce stetna ta pecnica.

Cjena joj je prevelika ali vjerujem da u nekom normalnom ducanu nebi bila tolika, jer tv prodaja mora naplatiti i reklamiranje na tv-u koje je skupo.
 
I mene to u proncipu najvise interesuje, ako bi imao neko strucan da nam odgovori i podrobnije objasni. Koliko je zapravo opasno ili beszopasno to halogeno-infracrveno ili kakvo vec, zracenje na osnovu kojeg ova pecnica funkcionise?
 
Ja imam sličnu rernu oko 8-10 godina. Kupljena svojevremeno preko TV shopa a tada sezvala 'ti ti aj rerna ' (TTI) . Od ove se razlikuje po veličini (duplo je veća jer joj se dodaje obruč i na taj način se povećava veličina - spratnost ) i po vrsti materijala jer je od deblje plastike - što se kasnije ispostavilo kao velika mana jer nije trajan materijal.
Što se tiče spremanja hrane skoro sve može i jako je ukusno, doduše treba se navići na novi ukus jer se razlikuje od našeg tradicionalnog. Pohovala sam i šnicle, stom razlikom što sam na svaku kanula po nekoliko kapi ulja da bi bile vazdušastije.
Jedino što nisam uspela da uradim je da ispečem projaru i proju. Obe sam probala i nije mi uspelo. toliko su bile rastresite da su se mrvile.
Ono što joj ja najveća prednost a to je:
1. kad se sprena riba skoro da se ništa ne oseća i
2. paprike se peku fenomenalno, a posle se i ljšte super.
 
Moja tetka je zapela da kupi FlavorWave oven, onaj koji se reklamira na TV-u, za one koji ne znaju o cemu govorim http://www.thane.com/products/housewares/flavorwave-turbo/flavorwave-turbo.php

Cena je 12000, da li je po vasem misljenju ovo dobra stvar? Znam da su vecina stvari koje se tako rekalmiraju sranye, ali Dry Cooker je bio dobar, bar mi tako kazu ljudi koji su ga kupili, pa mozda ni ovo nije potpuna glupost :think:
 
I mene jako zanima turbo pecnica, pa sam pronasla jednu na tv shopu, kosta oko 6,5 000, zatim ima Clatronikova u tehnomaniji za 6,5 a u metrou 5,5 000! Cula sam da i u Tempu ima i to od razlicitih proizvodjaca a cene su tu negde oko 6,5 000.
moj prijatelj je kupio u Metrou pre 2 meseca, ali nije bila sa halogenom lampom, vec sa obicnim grejacem i nije losa, mada mislim da je bolja sa halogenom lampom, jer ova malo vise susi hranu, a i meso ne moze da se ispece za 15 minuta :( probala sam!
 
Ja imam Flavorwave turbo oven rernu. Kupio sam je posto zivim sam te i svako spremanje hrane ne volim da traje preterano mnogo dugo. U svakom slucaju vrlo zahvalna sprava. Za tu rernu inace preporucujem obavezno da se uzmu i dodaci. Ono sto treba znati o ovoj rerni je da osim obicnog termoventilatora koji vrti vreo vazduh u penici halogena lampa ima i infracrveno grejanje koje hranu zapece. Zato se ne mogu porediti sve ostale jeftinije varijante sa ovim modelom jer one samo vrte vreo vazduh. Prednost je ta sto hranu mozete da zapecete normalno. Dodaci su vam potrebni da bi mogli da spremate kako treba recimo pomfrit a da vam na propada kroz resetke. Zatim, jako je dobro bilo koja vrsta mesa da se spremi stim sto treba imati na umu da se obavezno okrene da bi se i donja strana zapekla koliko to vi zelite. Ista tako je jako bitno okretati smrznuto testo jer ako ostavite donju stranu nezapecenu onda ce vam biti gletavo na ukus. Ja sam sve od mesa spremao, raznic koji je recimo uvek nezgodan da se spremi na skari a da vam iznutra ne bude zilav tj nepecen, ovde ispadne jako dobro. Takodje, jako je bitno da rostiljsko meso ne ostavite predugo jer ce vam dehidrirati usled vrtlozenja vazduha pa ce vam biti presuvo. Zato morate malo da se ispraksujete.

Sta da kazem, skupa stvar ali vredi. Po meni. :super:
 
Sve jeftinije pecnice koje sam nabrojala su halogene i sve lice jedna na drugu, pocev od turbo oven pecnice, kao da ih prave u jednoj istoj fabrici, samo napisu drugacije ime na svakoj! Moja koleginica je kupila pre 10 godina takvu pecnicu, pod nazivom Aroma robot i koristi je jos uvek! Njena pecnica ima obican grejac i kostala je na prezentaciji nekih 600 maraka! Sada je turbo oven najskuplja, ali polako je sustizu jeftinije varijante drugih proizvodjaca, jedini problem je sto treba rizikovati sa jeftinijom varijantom, jer ako se ispostavi da to nije to:dash:...
Mene zanima da li je neko kupio neku jeftiniju varijantu i da li je zadovoljan, jer razlika u ceni je skoro dupla!:think:
Na tv shopu tvrde da je rec o istoj pecnici, samo su proizvodjaci razliciti, a ja nesto mislim da sve to prave braca Kinezi:mrgreen:
 
U potpunosti se slazem sa protomajstor mi je imamo vec par meseci i svi smo odusevljeni i ako je ne bih ni u ludilu narucila, vec ju je moj muz narucio i vec posle par dana sam zakljucila da je sprava stvarno super. Sve je ukusnije, brze spremljeno, manje nereda po kuhinji, a i racuni za struju su manji i pored poskupljenja iste. Mene jedino zanima kuvanje u vatrostalnoj ciniji, ako neko ima iskustva.
 

Back
Top