Нејасноћa: Прва књига Мојсијева

3. глава
"И зачуше глас Господа Бога, који иђаше по пустињи кад захладни и сакри се Адам и жена му иcпред Господа Бога међу дрвета у врту."
Зар се Бог буквално шетао по врту ?

Slazem se, glas koji nije stacionaran mora da ima pokretan izvor.
 
Slazem se, glas koji nije stacionaran mora da ima pokretan izvor.

Adam je kao bio savrsen-super covek.A kad je cuo Boga mislio je da se moze sakriti u grmlje.Sto mu neko nije objasnio da se ne moze sakriti?
Igraju se Bog i Adam zmurke.Ovaj nije znao gde je Adam pa vice:"Adame gde si?"
Adam odgovara:"Evo me u zbunju"
Samo ne znam ko je koga zapljunuo.
 
Bog nije bukvalno setao, ali su Adam i Eva u Edemskom vrtu imali daleko bliskiji zivi odnos sa Bogom nego mi. Nemoj da zaboravis da se ovde radi o vremenu pre nego sto je Bog kaznio Adama i Evu zbog njihove neposlusnosti.

Hmm, ovo ne razumem bas najbolje.
Jasno je da razgovarati sa Bogom i biti u raju je mnogo blize Bogu nego sto smo mi sada, ali u isto vreme jasno je da ih Bog ne nadgleda sve vreme, niti je sveprisutan, odlazi i dolazi. Npr. Bog ne kaze odmah Adamu zasto si pojeo jabuku, vec ga prvo pita zasto si obucen i kako znas da si nag, sto ukazuje da nije odmah znao da su pojeli jabuku, sto opet govori da je bio odsutan, pa se vratio. :think:
 
Prva knjiga Mojsijeva ili Postajanje je napiso Mojsije za vreme izganstva iz Egipta i to po uputima Bozijeg naroda (Andjela) sa kojima je kumunicirao bas iz tog razloga da se zna kako je sve pocelo
Ne zaboravite da je I knjiga Mojsijeva pisana Herbejskim jezikom (mislim da je taj jezik)
A neke reci na tom jeziku kao i nas jezik imaju dvojna znacenja tako da npr. pojam koža oznacava i svetlost
Tako da Boziji narod (kao i Adam i Eva pre greha) ustvari su obuceni u svetlost a ne u odecu
A sakrivanje Adama i Eve ne treba bukvalno interpretirati - sakrivanje u ovome tekstu treba da ima znacenje sramote zbog neposlusnosti nisu hteli da se suoce sa Stvoriteljem zbog svoga greha
A da li je Gospod isao po zemlji ima znacenje da je bio prisutan i kumunicirao je sa njima prenosio im je znanja kao i Andjeli koji su im bili ucitelji
 
Није Бог био одсутан већ просто проверава да ли ће Адам покушати слагати... и слагао је ...Нећемо претеривати сада...

"8 I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.

9 A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: Gde si?

10 A on reče: Čuh glas Tvoj u vrtu, pa se poplaših, jer sam go, te se sakrih.


11 A Bog reče: Ko ti kaza da si go? Da nisi jeo s onog drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

12 A Adam reče: Žena koju si udružio sa mnom, ona mi dade s drveta, te jedoh.

13 A Gospod Bog reče ženi: Zašto si to učinila? A žena odgovori: Zmija me prevari, te jedoh."

Idemo redom, Bog pita Adama: "Gde si?"
Zar sveprisutni Bog ne zna gde je Adam?
Pa Bog pita, ko ti kaza da si go?, znaci ne zna zasto je Adam obucem i odmah postavlja pitanje da nisi jeo jabuku, pretpostavka, tj. nije video Adama dok je jeo jabuku. Jedini nacin na koji je mogao to da ne vidi, je ako nije bio tu.

I gde vidis da je Adam slagao Boga?
 
Druze da li vredi pisati kad se svako slepo drzi svoje price?
Ja vise pisem zbog ljudi koji jos citaju pa neko prihvati tvoju neko moju teoriju...
Da ti kazem da postoji jos izvora informacije a da nije biblija ....
Reci mi molim te zasto ateisti imaju potrebu da citaju bibliju?
Moras nekog ateistu pitati zasto ima potrebu da cita Bibliju,ja ne znam.
Nemam ja svoju teoriju,vec citam ono sto pise.
A navodno je knjigu pisao neko ko je u njoj opisao svoju smrt.
I ako uzmemo kao neku poentu,Bog nije bio zadovoljan time sto su Adam i Eva postali kao"jedan od nas".
 

Back
Top