gasi mi se komp pomagajte!!!!!!

googi 77:
Gasi mi se komp! Kada hocu da uradim reinstalaciju sistema najednom se ugasi i prekine sve.
Imao sam pre problem s pojedinim igricama kada ih igram isto pocne da se gasi komp,pomagajte neznam sta da radim podrav goran.

Moguce da ti se nesto suvise greje?
Imao sam problem da kada restartujem comp on se ugasi, postavio sam ovde to pitanje ali odgovor nisam dobio, imam athlon 2400+ i on normalno bez kloka radi na 2000MHz, spustio sam ga na 1500 i nije se gasio.
Ovo mi se nije svidelo pa sam otvorio comp i ocistio ga i posle vratio na 2000 i od tada se ne gasi!
 
Nemoj to da radis - uradi generalno cicenje i softvera i hardvera:
1. Izbaci sve nepotrebne programe i one koji se dupliraju
2. Otvori kuciste pa ako ima prasine onda veoma,veoma pazljivo (sa dna kucista - ako je ima mnogo)prasinu pokupi usisivem. Onda kupi kompresovani vazduh i sa njim pocisti ostatak. Mozda bi mogao ugraditi i filter da bi se manje skupljala prasina
 
Ako ti se komp gasi uglavnom tokom igranja igara razlog je skoro uvek pregrevanje procesora jer ga igre guraju do maksimuma kad "prokuva".
Pored vec navedenog, dodatni savet : Ako ti je komp stariji od godinu dana razmisli o menjanju kulera, jer pretpostavljam da imash generichki AMD-approved kuler koji i nije neko reshenje. Takodje, ako vec menjash kuler, potrazhi i dobru pastu, jer standardni 'film' nije nishta posebno, a i "rok trajanja" mu je 6 meseci (npr. Arctic Silver 3 je odlichna termal-pasta)
 
Кулиража:
Andreavk:
2. Otvori kuciste pa ako ima prasine onda veoma,veoma pazljivo (sa dna kucista - ako je ima mnogo)prasinu pokupi usisivem.

Usisivac u kuciste, samo ako moze da izduvava, ali ni slucajno nemoj da uduvava.

Opet? :) A sta da radi ako nadje mnogo prasine na dnu kucista - da izduvava pa da se sve razleti po kucistu. Postoji i preporuka da se kompjuter cisti napolju da se prasina ne bi izduvavanjem opet vracala
 
Lord British:
Ako ti se komp gasi uglavnom tokom igranja igara razlog je skoro uvek pregrevanje procesora jer ga igre guraju do maksimuma kad "prokuva".
Pored vec navedenog, dodatni savet : Ako ti je komp stariji od godinu dana razmisli o menjanju kulera, jer pretpostavljam da imash generichki AMD-approved kuler koji i nije neko reshenje. Takodje, ako vec menjash kuler, potrazhi i dobru pastu, jer standardni 'film' nije nishta posebno, a i "rok trajanja" mu je 6 meseci (npr. Arctic Silver 3 je odlichna termal-pasta)

Postavio sam jednom pitanje gde se kupuje ta pasta, molim te ako znas napisi!!
 
Andreavk:
Кулиража:
Andreavk:
2. Otvori kuciste pa ako ima prasine onda veoma,veoma pazljivo (sa dna kucista - ako je ima mnogo)prasinu pokupi usisivem.

Usisivac u kuciste, samo ako moze da izduvava, ali ni slucajno nemoj da uduvava.

Opet? :) A sta da radi ako nadje mnogo prasine na dnu kucista - da izduvava pa da se sve razleti po kucistu. Postoji i preporuka da se kompjuter cisti napolju da se prasina ne bi izduvavanjem opet vracala
Pa sta cu kad mi sve smeta :)
Ako naidje na mnogo prasine neka uzme neku cetku za farbanje ili za brijanje, nije to supa ili magaza pa da mora usisivacem.
Inace ako usisava dolazi do strujanja vazduha (logicno) cev usisivaca se moze naelektrisati, a ako slucajno iz te iste cevi neka varnica tresne po bilo kojoj komponenti racunara mozes se pozdraviti s njome.
 

Back
Top