Sudbina BiH- pitanje za racionalne ljude...

Hrvatima Hercegovina, Srbima Srpska Bosnama, a Bošnjama neka im onaj trougao zenica - tuzla - sarajevo i bosanska krajina...

А не...где Херцегову земљу да дамо.. :rtfm:

Ако те чују Требињци...куку...

Немају они ништа у БиХ...једне "довели" турци...друге аустроугари...
Зна се БиХ је Српска држава...
 
А не...где Херцегову земљу да дамо.. :rtfm:

Ако те чују Требињци...куку...

Немају они ништа у БиХ...једне "довели" турци...друге аустроугари...
Зна се БиХ је Српска држава...

Nisam ni mislio Hercegovinu u cjelini, nego nama onaj dio što je u RS, a hrvatima neka do mostara...

Znam, trebinjci su ludaci :D
 
Видиш..то си се лепо сетила...и да се врнемо и на почетак рата...ко је започео...ко је хтео независност у земљи где се 40% стнаовника са тим није сложило...

I ko je jos mnogo pre rata predao zahtev za prijem Bosne (vecinski hriscanske zemlje) u savez islamskih zemalja.
I ko je izdao studentski list VOX u kome se trazi programer koji ce napraviti video igricu u kojoj se prave nove Cele kule (braca Kresevljakovic cini mi se) i ko je isao "mirno i dostojanstveno" da demolira televiziju i ko je pucao na svatove i ko je pobio vojnike a ko je tek posle toga zaista preterao u upotrebi sile na mnogim mestima.
Ocekivati drzavu tamo gde se komsije, pa i braca kolju svakih pola veka je smesno ali...Ko veruje da moze nek se nosi s njima pa dokle moze. :)
 
Nisam ni mislio Hercegovinu u cjelini, nego nama onaj dio što je u RS, a hrvatima neka do mostara...

Znam, trebinjci su ludaci :D

Ма знам да знаш..него да речеш..да нам се Херцеговци не побуне..
:D


I ko je jos mnogo pre rata predao zahtev za prijem Bosne (vecinski hriscanske zemlje) u savez islamskih zemalja.
I ko je izdao studentski list VOX u kome se trazi programer koji ce napraviti video igricu u kojoj se prave nove Cele kule (braca Kresevljakovic cini mi se) i ko je isao "mirno i dostojanstveno" da demolira televiziju i ko je pucao na svatove i ko je pobio vojnike a ko je tek posle toga zaista preterao u upotrebi sile na mnogim mestima.
Ocekivati drzavu tamo gde se komsije, pa i braca kolju svakih pola veka je smesno ali...Ko veruje da moze nek se nosi s njima pa dokle moze. :)

Браво....пола сам заборавио..колико има тих њихових манифетлука...
:ok:


V-2-1.png
 
Prije svega, tema je jako dobra. Iako su stavovi različiti, bitno je da se vodi normalan dijalog.

Amerikancima i cijelom svijetu da je bio interes podjela BiH, podjelile bi je prije 17 godina i završena priča. Međutim, to im nije cilj i to treba uvažiti.
Ako gledamo današnju politiku sva tri naroda u BiH, po mom viđenju stvari stoje ovako:
Većina Srba želi entitetsko uređenje BiH, sa RS kao jednim od entiteta. Bilo kakav pokušaj da neki srpski političar RS vodi u nezavisnost je nerealno jer osim što mora dobiti saglasnost u svijetu, mora dobiti saglasnost i druga dva naroda, što je opet nemoguće. Sama RS je srpski narod dovela, po mom mišljenju u jedan geto. Zalaganjem isključivo za RS, Srbi se odriču velikih gradova u BiH koji su nosilac državnog razvoja i u sastavu su Federacije.
Hrvatima smeta ostanak Posavine u RS, zbog čega će uvijek biti protiv nezavisnosti RS. Za treći (hrvatski) entitet se ne zalažu jer objektivno nemaju ni u jednom velikom gradu većinu. Izuzev Mostara, gdje je vlast podjeljena između Hrvata i Bošnjaka. Hrvatski entitet sastavljen od nekoliko varošica nema perspektive jer nema urbane sredine koja je opet nosilac razvoja. To im nedostaje i to je razlog zbog čega su '94 odustali od HR Herceg-Bosne upravo kada su vidjeli da Hrvati neće biti dominirajući u Mostaru zbog tadašnjeg jačanja ARBiH i nekoliko poraza HVO na tom mostarskom području.
Bošnjaci zbog onoga što im se desilo masovnim stradanjm u tokom rata, pogotovo '92, RS smatraju rezultatom genocidne politike nad Bošnjacima. Pristali su na "Dayton" isključivo zbog koridora Brčkog koji je trebao biti proglašen distriktom čime je RS podjelio na dva dijela i time osigurao nemogućnost nezavisnosti RS. Smatraju da je nad njima izvršena najveća nepravda jer je ARBiH uoči samog potpisivanja Daytona bila blizu da znatno smanji teritorij RS, činjenica je da je ARBiH bila pri zauzimanju Banja Luke. Danas u BiH, iako imaju vlast u 25% teritorije, najviše im u prilog ide činjenica da imaju vlast u najvećim urbanim centrima u BiH. To su: Sarajevo, Tuzla, Zenica, Bihać i Mostar (50% vlasti). Svjesni su činjenice da mnoge sredine (izuzev banjalučke regije) u RS mora da se orijentiraju prema ovim gradovima da bi sami sebe sačuvale od totalnog kolapsa.

Smatram da BiH neće biti podjeljena zbog toga što su protiv podjele Bošnjaci i Hrvati kao dva od tri ravnopravna naroda. Neće ni biti ukidanja entiteta jer su Srbi kao jedan od tri ravnopravna naroda protiv tog ukidanja. Ostat će "status quo" koji djelimično ne odgovara nikome, ali koji djelimično daje velike garancije svakom narodu.
 
Босна и Херцеговина је држава Срба, Бошњака, Хрвата и других грађана који у њој живе. У будућности је видим као пуноправну чланицу Европске Уније и НАТО-а, државу уређену на федералном принципу, као чврсту федерацију Републике Српске и ФБиХ која ће бити гарант очувања и опстанка сва три њена конститутивна народа на цијелој територији државе. Видим је као простор сусрета и договора, а никако сукоба.
 
Miroslav Tuđman, najstariji sin prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana i profesor zagrebačkog Filozofskog fakulteta, uvjeren je da će nakon izbora početkom naredne godine biti novi predsjednik Republike Hrvatske i svih Hrvata.

"Raspoloženje u Hrvatskoj takvo je da više nema niti nade, niti povjerenja u aktualnu politiku, dakle da može Hrvatsku izvesti iz ove finansijske i dužničke krize. Hrvatska je danas prezadužena. Osnovni razlozi zašto sam se odlučio za kandidaturu jeste moje uvjerenje da se Hrvatskoj može vratiti nada i ponos i da se može drugačije voditi politika. Moramo obnoviti Hrvatsku kako bismo stvorili sigurno i stabilno društvo u kojem će se dobro živjeti" - kazao je Tuđman na početku razgovora za "Dnevni avaz. nastavak teksta imate na linku; http://hakave.org/index.php?option=com_content&task=view&id=4277&Itemid=142
 
Koliko ja znam , u planu je da se Herceg Bosna otvcepi i pripoji Hrvatskoj , bez i jednog muslimana, a to je izborio za Hrvatsku Vatikan i Nemacka . Samo sto su rvati savetovani da sacekaju da Srbi zapocnu pricu o odvajanju RS , pa tek onda ni da krenu ...

Nama ce izgleda da ostanu muje da sa njima vrat lomimo.
 
Sada je na redu da hrvati i muslimani urede svoje odnose a mi pamet u glavu ,oprezno i mudro.Tiha voda breg roni.Na Balkanu je dosta bilo lomova.
Doslo je vreme da Jevreji vide sta ce sa muslimanima i Amerima.Odlucuju da li ce ratovati ili izgubiti drzavu.Neki ljudi kazu da su oni medju glavnima u svetu.Ne secam se da su nas podrzali kada je kod nas bilo vruce.
Ne stvarajmo probleme Zapadu.Dosta su mu Irak,Avganistan i ekonomska kriza.
Zapadnjaci i neznaju u sta su se upustili.Zivo blato.Videli smo kako jeSSSR prosao tamo a za ove ako seuspesnou izvuku alal im vera.
 

Back
Top