Prvi mjeseci trudnoce

Tratincica:
Koliko su uobicajeni povremeni bolovi nisko u stomaku u prvim mjesecima trudnoce? Bolovi se povremeno pojavljuju kao u predjelu jajnika.

Cini mi se da smo nas dve trenutno trudne na ovom forumu :D , posto postavljamo bezbroj pitanja vezanih za trudnocu.
Kako ti je prosao test za trudnocu? (ako je post za utvrdjivanje trudnoce bio tvoj).
Sto se bolova tice, meni su se protezli duz citavog stomaka, jaki i iznenadni. Ponekad tako jaki da sam morala da se potpuno umirim dok ne prodje. Procitala sam da se materica priprema za sve sto joj sledi i da je to normalno a i ginic. mi je rekla slicno.
Takodje sam procitala da nije dobro ukoliko se bol pojavljuje samo sa jedne strane, mada ne mora nista da znaci.

Sve najbolje
 
Da, test za utvrdjivanje trudnoce mi je bio pozitivan. Sad cekam na ultrazvuk. Poznato mi je da se povremeni bolovi javljaju zbog pripremanja maternice, ali ipak me malo ovo brine jer trudnoca nije velika. Hvala na dobrim zeljama, i ja tebi zelim sve najbolje.
Planiran i uplaceni godisnji odmor me malo sad dovodi u nedoumicu. Koliko je dobro sad ici na malo duza putovanja, mada je automobil konforan i udoban? Meni se cini da sam prije pa dana daleko vise znala o trudnoci nego sad kad sam saznala da sam trudna..ha ha.. , to je valjda ovih prvih dana poslije ce to sve vec doci na svoje.
 
Tratincica:
Da, test za utvrdjivanje trudnoce mi je bio pozitivan. Sad cekam na ultrazvuk. Poznato mi je da se povremeni bolovi javljaju zbog pripremanja maternice, ali ipak me malo ovo brine jer trudnoca nije velika. Hvala na dobrim zeljama, i ja tebi zelim sve najbolje.
Planiran i uplaceni godisnji odmor me malo sad dovodi u nedoumicu. Koliko je dobro sad ici na malo duza putovanja, mada je automobil konforan i udoban? Meni se cini da sam prije pa dana daleko vise znala o trudnoci nego sad kad sam saznala da sam trudna..ha ha.. , to je valjda ovih prvih dana poslije ce to sve vec doci na svoje.

To oko putovanja je i meni bilo pitanje.
Ja sam planirala da idem sad u julu pa mi je gin. rekla da sacekam dok ne prodje tih prvih dvanaest
rizicnijih nedelja. Ja sam ipak odlucila da idem u dvanaestoj nedelji jer mi tako odgovara sa rasporedom vremena, a hvala bogu zdrava sam i nemam nekih tegoba. Putovacu avionom. Koliko znam bitno je da se dugo ne sedi, te ako budes isla kolima odmarajte svako malo.
Ti bi trebalo prvo da obavis sve analize koje ti lekar kaze da uradis, te da zajedno procenite da li je to dobro za tebe i bebicu.
 
Sad do ultrazvuka ni nisam sigurna o kojoj nedjelji trudnoce se nalazim. U svakom slucaju znam da se moram cuvati te prve nedjelje. Vidjet cu sta ce mi ljekar reci. Za sad nemam nikakvih tegoba, mucnina..jedino sam juce povremeno osjecala malo bolove u stomaku skroz nisko. Poslije su prestali na tom mjestu pa se javili s malo vislje sa strane. Kad sam s posla dola kuci, legla sam malo da odmaram i nakon toga su i bolovi prestali.
 
Koliko ja znam o trudnoci, a imala sam ih 2, bolovi mogu biti razlicitog tipa. Ne bih da kazem nesto sto nije tacno ili nije tvoj slucaj, pa ti najbolje razgovaraj sa svojim ginekologom. On ce ti reci da li da putujes ili ne. Nista ne radi bez njega, i nadji nekog dobrog ginekologa. Ja sam imala obe rizicne trudnoce sa povremenim bolovima i nisam smela da putujem. Uz pomoc lekova i mirovanja iznela sam ih obe. Do duse drugo dete je prevremeno rodjeno, ali s obzirom na ne strucnost dr. koja mi je vodila trudnocu i moj organizam, beba je super prosla. Idi sto pre kod lekara jer je bitno da te pregleda na samom pocetku trudnoce. Srecno :lol: :lol: :lol:
 
Ja sam u sedmoj nedelji trudnoce i isto tako imam bolove u stomaku,sto su normalni, osim ako nisu jaki grcevi i veoma jaki bolovi. Sto se putovanja tice, ja ti toplo preporucujem idi kod dr i posavetuj se, nikad se ne zna sta sve moze da se dogodi. Srecno!
 
Hvala vam svima na lijepim zeljama i savjetima.I ja vama trudnicama koje ste mi se javile zelim i sretnu trudnocu i sretan porod.
Sto se ono kaze, vise ljudi vise zna. Vidjet cu sta ce mi ljekar savjetovai za putovanje, pa cu tako i uraditi.
Bolovi koji mi se sad javljaju, su povremeni, kratkotrajni i ostri nisko u stomaku i malo blazi, isto ratkotrajni vislje na stomaku, s bocnih strana. Nisu ni jedni ni drugi strasni ali ne mogu da ne obracam paznju na njih. Mislim da je bolje i badava da odem doktoru nego da to sve tek tako ostavim.
 
Tratincica:
Hvala vam svima na lijepim zeljama i savjetima.I ja vama trudnicama koje ste mi se javile zelim i sretnu trudnocu i sretan porod.
Sto se ono kaze, vise ljudi vise zna. Vidjet cu sta ce mi ljekar savjetovai za putovanje, pa cu tako i uraditi.
Bolovi koji mi se sad javljaju, su povremeni, kratkotrajni i ostri nisko u stomaku i malo blazi, isto ratkotrajni vislje na stomaku, s bocnih strana. Nisu ni jedni ni drugi strasni ali ne mogu da ne obracam paznju na njih. Mislim da je bolje i badava da odem doktoru nego da to sve tek tako ostavim.
Nikada nije badava. Redovne kontrole i uz pregled su znacajne za zdravu trudnocu. Svaka iole edukovana zena, iako nema problema, zna da je to apsolutno normalna stvar.
 

Back
Top