Psihologija..upis...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cinderela_91

Zainteresovan član
Poruka
154
e..cao svima...ima li ovde nekog ko je skoro upisao psihologiju?ja bih da studiram psihologiju,pa me interesuje mnogo toga vezano za ovaj fax....prvo...chula sam da je vrlo teshko da se upadne...a jel to na filozofskom?i zbog chega prave tlike kiksove?da li je u pitanju test opshte inf ili test znanja?i da li je moguce(negde sam chula) da mozhesh posle psihologije upisati nesht..nzm kao neke postdiplomske studije.traje josh 4 god...i zavrshiti za psihoterapeuta??
 
e..cao svima...ima li ovde nekog ko je skoro upisao psihologiju?ja bih da studiram psihologiju,pa me interesuje mnogo toga vezano za ovaj fax....prvo...chula sam da je vrlo teshko da se upadne...a jel to na filozofskom?i zbog chega prave tlike kiksove?da li je u pitanju test opshte inf ili test znanja?i da li je moguce(negde sam chula) da mozhesh posle psihologije upisati nesht..nzm kao neke postdiplomske studije.traje josh 4 god...i zavrshiti za psihoterapeuta??

Da da...psihologija je pri Filozofskom fakultetu. Teško je upisati iz razloga što postoji velika konkurencija, tako da bi trebalo razmisliti o broju poena koje donosiš iz srednje škole, iako naravno, oni nisu presudni ako dobro spremiš prijemni i ako imaš odgovarajući nivo opšte informisanosti. Prijemni znaš iz koje se knjige sprema. Studije traju 4 godine (bachelor) + 1 godina (master). Psihoterapijsku edukaciju možeš upisati nakon fakulteta ili u toku studija na kasnijim godinama, a njeno trajanje zavisi od psihoterapijske orijentacije.

Ukoliko te još nešto interesuje...slobodno pitaj :)
 
Da da...psihologija je pri Filozofskom fakultetu. Teško je upisati iz razloga što postoji velika konkurencija, tako da bi trebalo razmisliti o broju poena koje donosiš iz srednje škole, iako naravno, oni nisu presudni ako dobro spremiš prijemni i ako imaš odgovarajući nivo opšte informisanosti. Prijemni znaš iz koje se knjige sprema. Studije traju 4 godine (bachelor) + 1 godina (master). Psihoterapijsku edukaciju možeš upisati nakon fakulteta ili u toku studija na kasnijim godinama, a njeno trajanje zavisi od psihoterapijske orijentacije.

Ukoliko te još nešto interesuje...slobodno pitaj :)

Samo jedna mala ispravka. Studije psihologije traju 3 + 2 godine na svim fakultetima u Srbiji (privatnim i drzavnim), kao i na gotovo svim fakultetima u Evropi, osim u Beogradu i Novom Pazaru. Tacnije, osim ova dva programa, nigde u Evropi ne postoji sistem studiranja psihologije 4+1 godina...
 
e..cao svima...ima li ovde nekog ko je skoro upisao psihologiju?ja bih da studiram psihologiju,pa me interesuje mnogo toga vezano za ovaj fax....prvo...chula sam da je vrlo teshko da se upadne...a jel to na filozofskom?i zbog chega prave tlike kiksove?da li je u pitanju test opshte inf ili test znanja?i da li je moguce(negde sam chula) da mozhesh posle psihologije upisati nesht..nzm kao neke postdiplomske studije.traje josh 4 god...i zavrshiti za psihoterapeuta??

Katedra za psihologiju se nalazi na Filozofskom fakultetu www.f.bg.ac.rs cini mi se...pa imas tamo sve informacije o prijemnom. Vazno je da se test znanja vise ne polaze iz srednoskolskog udzbenika, nego nekog drugog, ali raspitaj se o tome kod sekretara odeljenja. Sami testovi uopste nisu teski, ali je velika konkurencija, a malo primaju pa se svede na to da moras da imas skoro maksimum poena da bi upala na listu. Test znanja nije tezak, ali jedan deo donosi i negativne bodove, pa onda mora bas pazljivo da se popunjava. A za psihoterapeuta moras da zavrsis dodatne edukacije, koje mozes da zapocnes i dok si jos na IV godini...ali one se ne rade na faksu, nego u nezavisnim centrima...
 
Edukacija za psihoterapeuta je komplikovana kod nas...kad zavrsite fakultet (ili ste pri kraju) prijavite se na kurs, npr. gestalt psihoterapije u okviru udruzenja koje radi tu obuku. One traju par godina i kada ih zavrsite dobijete zvanje gestalt psihoterapeuta (ili nekog drugog modaliteta, koji odaberete transakciona analiza, telesna, REBT...)
A detalje o tome kako se odvija ovaj proces i koliko sve to traje, mozete detaljno da nadjete objasnjene ovde: edukacija za psihoterapeuta

Doduse, ove edukacije mozete da zavrsite i ako imate zavrsen neki drugi humanisticki fakultet (pedagogija, andragogija, defektologija i sl.) ili medicinski, pa ako zelite da budete psihoterapeut, nije neophodno da zavrsite bas psihologiju.
 
Nisam batalila,evo me,upisah psihologiju,3. sam godina :D Nisam se pokajala,zanimljive su studije,s tim sto me sad trenutno ne zanima psihoterapija.Postoji sirok dijapazon grana na psihologiji(zanimljivijih),jos uvek se nisam opredelila.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top