SSP PODVALA!!!!

RКЕКОКЕ

Aktivan član
Poruka
1.082
Сам текст ССП-а (са анексима) има 720 страна. У нашој јавности пажња се првенствено обраћала на ону реченицу о Косову. Међутим, као што су упозоравали неки стручњаци, у тих 720 страна ССП-а налазе се и неке друге важне, али спорне одредбе. На њих је, рецимо, указивала Маја Ковачевић, некадашњи шефКанцеларије за придруживање СРЈ Европској унији(2001–2003), у тексту објављеном у „Политици” 24. априла 2008.

Маја Ковачевић је тада протестовала што су наши преговарачи укључили у ССП и одредбу по којој се предузећима из ЕУ даје право стицања власништва над непокретностима у Србији. По тој одредби странци се изједначавају са српским привредним друштвима и у погледу коришћења јавних добара. Ковачевићева је указала да су многе земље, које су склапале ССП, изричито ограничиле могућност да фирме и појединци из ЕУ постају власници природних богатстава и земљишта. Тако су Естонија, Летонија, Литванија, Словачка и Мађарска прописале да странци не могу да купују пољопривредно земљиште и шуме у наредних седам година од учлањења тих земаља у ЕУ (са могућношћу да се тај рок продужи за још три године). Чешка је поступила слично овим земљама, а Пољска је исту рестрикцију проширила на читавих 12 година! И Словенија је оставила могућност да може примењивати сличан механизам током седам година од учлањења. Албанија и Хрватска су, упозорава даље Маја Ковачевић, у својим ССП изричито искључиле могућност да у тим државама странци купују земљиште. Једино је то допустила Србија. Далеко пре учлањења, па чак и реално далеко пре званичног стицања статуса кандидата.Србија не само да није чланица ЕУ. Она још није ни кандидат за чланство у ЕУ. Србији ни ССП није ратификован. На Србију се чак не примењује ни елементарни Прелазни споразум. Али, наши политичари су решени да се у Србији одмах примењује све оно што друге земље неће да примене ни као чланице. А питања која би слободна и одговорна јавност поставила јесу: Зар је могуће да нема граница нашем (само)понижавању? Зар је могуће да смо толико бедни? Или се то самопонижавање и дешава само зато да би неко постао још сиромашнији, а неко још богатији?
 
takodje koliko citam nas Ministar Inostranih Poslova g-din Vuk Jeremic se sa Svedskim prestavnikom raspricao i u tom momentu naveo sledeci detalj:
"da ce Srbija do kraja ove godine dok je Svedska predsedavajuca EU da "PODNESE" zahtev za uclanjenje u EU.
E ja bih hteo samo jedno da pitam,sa kojim to prevom neko ima pravo u Srbiji da ucioni bez predhodnog "REFERENDUMA" u Srbiji o tom UCLANJENJU.Oni nas eto vec bez ikakvog i pitanja odvode gde oni hoce i kako hoce.
Mislim da bi neko trebao da otvori temu na taj problem
 
takodje koliko citam nas Ministar Inostranih Poslova g-din Vuk Jeremic se sa Svedskim prestavnikom raspricao i u tom momentu naveo sledeci detalj:
"da ce Srbija do kraja ove godine dok je Svedska predsedavajuca EU da "PODNESE" zahtev za uclanjenje u EU.
E ja bih hteo samo jedno da pitam,sa kojim to prevom neko ima pravo u Srbiji da ucioni bez predhodnog "REFERENDUMA" u Srbiji o tom UCLANJENJU.Oni nas eto vec bez ikakvog i pitanja odvode gde oni hoce i kako hoce.
Mislim da bi neko trebao da otvori temu na taj problem

rade oni kako hoce bez znanja srpskog naroda, prodaju suplje price,rasprodaju zemlju, zaduzuju do besvesti, uvode nacisticke zakone koji nisu u skladu sa EU,nece se ovo dobro zavrsiti.....
 

Back
Top