Zena u braku

Peta W.

Veoma poznat
Poruka
10.038
Sedim pre neki dan sa dve zhene, jedna oko 35, druga oko 45 god. I da ne duzhim, obe su mishljenja da je zheni u braku sudjeno da bude nesrecna, da nije objektivno, chak nije normalno da ochekuje od muzha da uradi neshto u kuci, sve u svemu "tako nam je pisano" od momenta kad potpishemo... i totalno me izvredjaju shto ja ochekujem da on ponekad sebi neshto opegla ili skloni sto,ne daj bozhe opere sudove... skuva??? Pa da li sam ja normalna???? Ono shto mi nikako nije jasno je kako je moguce da one, relativno mlade, zastupaju takvu teoriju....?.. ja sam mislila da je objashnjenje u tome shto su se obe udale sa 17-18 god... da su zapravo dozvolile da ih stave u polozhaj " Ja sam gladan, prinesi,sazhvaci, odnesi,operi" .... naravno, nisam im to rekla,jer mi je zazvuchalo u glavi kao nizak udarac... I na kraju njihov zakljuchak je bio da cu "ostati kod kuce da pletem sede" ako budem "terala po svom"...

Da li je iluzorno ochekivati happily ever after?
 
Sedim pre neki dan sa dve zhene, jedna oko 35, druga oko 45 god. I da ne duzhim, obe su mishljenja da je zheni u braku sudjeno da bude nesrecna, da nije objektivno, chak nije normalno da ochekuje od muzha da uradi neshto u kuci, sve u svemu "tako nam je pisano" od momenta kad potpishemo... i totalno me izvredjaju shto ja ochekujem da on ponekad sebi neshto opegla ili skloni sto,ne daj bozhe opere sudove... skuva??? Pa da li sam ja normalna???? Ono shto mi nikako nije jasno je kako je moguce da one, relativno mlade, zastupaju takvu teoriju....?.. ja sam mislila da je objashnjenje u tome shto su se obe udale sa 17-18 god... da su zapravo dozvolile da ih stave u polozhaj " Ja sam gladan, prinesi,sazhvaci, odnesi,operi" .... naravno, nisam im to rekla,jer mi je zazvuchalo u glavi kao nizak udarac... I na kraju njihov zakljuchak je bio da cu "ostati kod kuce da pletem sede" ako budem "terala po svom"...

Da li je iluzorno ochekivati happily ever after?

To sto su one nesrecne u braku i truju ljude naokolo ne treba da utice na tebe...a happily ever after je ok, ukoliko je u granicama razuma, a ako ocekujes neke prenaglasene predstave o savrsenoj ljubavi..onda treba da sazris jos valjda.
 
Sedim pre neki dan sa dve zhene, jedna oko 35, druga oko 45 god. I da ne duzhim, obe su mishljenja da je zheni u braku sudjeno da bude nesrecna, da nije objektivno, chak nije normalno da ochekuje od muzha da uradi neshto u kuci, sve u svemu "tako nam je pisano" od momenta kad potpishemo... i totalno me izvredjaju shto ja ochekujem da on ponekad sebi neshto opegla ili skloni sto,ne daj bozhe opere sudove... skuva??? Pa da li sam ja normalna???? Ono shto mi nikako nije jasno je kako je moguce da one, relativno mlade, zastupaju takvu teoriju....?.. ja sam mislila da je objashnjenje u tome shto su se obe udale sa 17-18 god... da su zapravo dozvolile da ih stave u polozhaj " Ja sam gladan, prinesi,sazhvaci, odnesi,operi" .... naravno, nisam im to rekla,jer mi je zazvuchalo u glavi kao nizak udarac... I na kraju njihov zakljuchak je bio da cu "ostati kod kuce da pletem sede" ako budem "terala po svom"...

Da li je iluzorno ochekivati happily ever after?

Jedini ti je minus sto si uopste bila u drustvu takvih likova...
 
Statisticki gledano su veoma realne. Al' bar sto se te srece tice, izbor je itekako u nasim rukama. Tako gledano koliko je s jedne strane je jako glupo kukati i pljuvati po sopstvenom izboru, toliko je i glupo postaviti pitanje dal' su takva ocekivanja iluzija. Jesu u onolikoj meri kolikoj ti sebi dozvolis da napravis iluziju.
 
Jedini ti je minus sto si uopste bila u drustvu takvih likova...

slazem se.
sto slusas pacenice koje priznaju da su nesrecne
zar takve treba da ti daju savete?da su znale ne bi upale u zivo blato:zper:
cilj svakog normalnog coveka je da bude srecan, a sta tebe cini srecnom to ti znas i to treba da trazis
i uopste ne kapiram sta ti savetuju, da li su protiv braka ili ne:dontunderstand:
 
slazem se.
sto slusas pacenice koje priznaju da su nesrecne
zar takve treba da ti daju savete?da su znale ne bi upale u zivo blato:zper:
cilj svakog normalnog coveka je da bude srecan, a sta tebe cini srecnom to ti znas i to treba da trazis
i uopste ne kapiram sta ti savetuju, da li su protiv braka ili ne:dontunderstand:

Pa one su nesrecne u braku, ali je savetuju da se uda sto pre da ne bi posle sama plela sede nego da bude sapatnica sa njima, pa da trachaju po klupama i mrze zivot i sve koji su srecni..
 
slazem se.
sto slusas pacenice koje priznaju da su nesrecne
zar takve treba da ti daju savete?da su znale ne bi upale u zivo blato:zper:
cilj svakog normalnog coveka je da bude srecan, a sta tebe cini srecnom to ti znas i to treba da trazis
i uopste ne kapiram sta ti savetuju, da li su protiv braka ili ne:dontunderstand:

Nisu to saveti - to su frustracije glOOpacha - kojima za zivota nije doslo do mozga (?) da su glOOpe.
 
Sedim pre neki dan sa dve zhene, jedna oko 35, druga oko 45 god. I da ne duzhim, obe su mishljenja da je zheni u braku sudjeno da bude nesrecna, da nije objektivno, chak nije normalno da ochekuje od muzha da uradi neshto u kuci, sve u svemu "tako nam je pisano" od momenta kad potpishemo... i totalno me izvredjaju shto ja ochekujem da on ponekad sebi neshto opegla ili skloni sto,ne daj bozhe opere sudove... skuva??? Pa da li sam ja normalna???? Ono shto mi nikako nije jasno je kako je moguce da one, relativno mlade, zastupaju takvu teoriju....?.. ja sam mislila da je objashnjenje u tome shto su se obe udale sa 17-18 god... da su zapravo dozvolile da ih stave u polozhaj " Ja sam gladan, prinesi,sazhvaci, odnesi,operi" .... naravno, nisam im to rekla,jer mi je zazvuchalo u glavi kao nizak udarac... I na kraju njihov zakljuchak je bio da cu "ostati kod kuce da pletem sede" ako budem "terala po svom"...

Da li je iluzorno ochekivati happily ever after?

upravo to sto su se udale mlade je zapecatilo njihovu sudbinu... ja smatram da zena treba da prozivi pre braka, u suprotnom, sjebala je se...
 
Pa one su nesrecne u braku, ali je savetuju da se uda sto pre da ne bi posle sama plela sede nego da bude sapatnica sa njima, pa da trachaju po klupama i mrze zivot i sve koji su srecni..

tpicno zenski ,kad sam se ja zeznula daj zezni se i ti. zvuce sektaski.ako je brak iz njihovog iskustva zlo, bar nemaju iskustva sa bezbracnoscu,narocito jer su se udale kao klinke.
ima zena koje su srecne u braku
licni izbor je upitanju. nisu svi muskarci iz kamenog doba ima i novijih modela:cmok2:
 
slazem se.
sto slusas pacenice koje priznaju da su nesrecne
zar takve treba da ti daju savete?da su znale ne bi upale u zivo blato:zper:
cilj svakog normalnog coveka je da bude srecan, a sta tebe cini srecnom to ti znas i to treba da trazis
i uopste ne kapiram sta ti savetuju, da li su protiv braka ili ne:dontunderstand:

Zapravo,savetuju mi da se pomirim sa chinjenicom da cu jednog dana u braku biti nesrecna...shto pre!
 
To sto su one nesrecne u braku i truju ljude naokolo ne treba da utice na tebe...a happily ever after je ok, ukoliko je u granicama razuma, a ako ocekujes neke prenaglasene predstave o savrsenoj ljubavi..onda treba da sazris jos valjda.

Pod happily ever after nisam mislila na bajke :lol: nego jednostavno na zhivot drugachiji ( da ne kazhem srecniji) od tog koji su one opisale....
Ako vam budem rekla da sam morala da pazim kako razgovaram sa njima, shvaticete da te dve zhene nisu bilo ko u mom zhivotu...u ovom sluchaju,na moju veliku nesrecu...
 
Pod happily ever after nisam mislila na bajke :lol: nego jednostavno na zhivot drugachiji ( da ne kazhem srecniji) od tog koji su one opisale....
Ako vam budem rekla da sam morala da pazim kako razgovaram sa njima, shvaticete da te dve zhene nisu bilo ko u mom zhivotu...u ovom sluchaju,na moju veliku nesrecu...

Sta da ti kazem... uchi na njihovim greskama.
Niko osim tebe i izabranika ne moze da utiche na vas licni, uzajamni zivot, ako vi to ne zelite.
 
Patrijarhalno vaspitanje :mrgreen: Od malena se ženska deca uče, srećom ne u svakoj porodici, da trebaju da budu dobre i poslušne žene svom mužu. Pa nisu invalidi, Bogu hvala, da mora sve da im se servira na gotovs. Niti su manje muško ako skuvaju, operu ili opeglaju nešto.

Ispade da žena treba da robuje muškarcu kad se uda. Žena će biti bolja žena ako je srećna i zadovoljna.

Mrzim kad čujem "dobronamernu" rečenicu starijih gospođa: "Trpi, takva ti je sudbina nas žena."
 
Pod JEDAN.....DA ..da tako je moja bivsha tashta govorila ..U braku uvek mora neko da povuce vishe ..i nikad nemoze da se izmaeri..ko je koliko doprineo ..u zajednickom zivotu oko kuce dece ..posla i svega ostalog...
Naravno to je tacno pod predpostavkom da su obe osobe korektne pa ko koliko moze ..dobro jes...samo je je bitmno da svako da svoj maksimum...
Ali POTPISUJEM da to naglashavaju osobe koje nisu spremne da daju sebe ..vec ocekuju sve od drugih....i NEMA Omashke da su u 100% posto slucajeva NEkorektne....
Elem ..pod DVA...
Moram da budem kreten i ovo da pricam ali me je tema izuzetno podstakla....
Dakle...Kuvao sam ...peglao...radio generalku..decu svako vece sredjivao...
Ishao u nabavku...Radio u dvorishtu...sve Pola na pola + fizicki poslovi samo moji..(alde..realno..tu nema shta da se deli)...ishao na posao ..vodio decu u obdanishte..pre posla pa ih vracao posle posla...
Zaradjivao...sasvim solidno...i malo vishe od toga...
I nije bila zadovoljna...Ma ne.. bila je potpuno nezadovoljna...Besna....
Godinama sam se pitao shta je ..da nije do mene...
Na kraju sam ukapirao....Ona nikad nece biti Hepy..a kamoli fore forewer...i sama je kriva za to ..i danas joj niko ne valja...
To su potpune gluposti....pune ti glavu...ortodoksnim budalashtinama...
Iako mi svi kazu da sam ustvari ja kriv shto sam joj sve to dopustio....
opet cu ako budem imao priliku...samo..ovaj put..ne sedam godina....
i ne takvoj osobi nadam se Nikada...Ako neka bude O.K.. zashto da ne...(ja ipak ne mislim da su sve iste..)
Ionako nisam sve to radio zbog nje .....vec velikim delom i zbog samog sebe...i shto mislim da tako treba.....
 
Pod JEDAN.....DA ..da tako je moja bivsha tashta govorila ..U braku uvek mora neko da povuce vishe ..i nikad nemoze da se izmaeri..ko je koliko doprineo ..u zajednickom zivotu oko kuce dece ..posla i svega ostalog...
Naravno to je tacno pod predpostavkom da su obe osobe korektne pa ko koliko moze ..dobro jes...samo je je bitmno da svako da svoj maksimum...
Ali POTPISUJEM da to naglashavaju osobe koje nisu spremne da daju sebe ..vec ocekuju sve od drugih....i NEMA Omashke da su u 100% posto slucajeva NEkorektne....
Elem ..pod DVA...
Moram da budem kreten i ovo da pricam ali me je tema izuzetno podstakla....
Dakle...Kuvao sam ...peglao...radio generalku..decu svako vece sredjivao...
Ishao u nabavku...Radio u dvorishtu...sve Pola na pola + fizicki poslovi samo moji..(alde..realno..tu nema shta da se deli)...ishao na posao ..vodio decu u obdanishte..pre posla pa ih vracao posle posla...
Zaradjivao...sasvim solidno...i malo vishe od toga...
I nije bila zadovoljna...Ma ne.. bila je potpuno nezadovoljna...Besna....
Godinama sam se pitao shta je ..da nije do mene...
Na kraju sam ukapirao....Ona nikad nece biti Hepy..a kamoli fore forewer...i sama je kriva za to ..i danas joj niko ne valja...
To su potpune gluposti....pune ti glavu...ortodoksnim budalashtinama...
Iako mi svi kazu da sam ustvari ja kriv shto sam joj sve to dopustio....
opet cu ako budem imao priliku...samo..ovaj put..ne sedam godina....
i ne takvoj osobi nadam se Nikada...Ako neka bude O.K.. zashto da ne...(ja ipak ne mislim da su sve iste..)
Ionako nisam sve to radio zbog nje .....vec velikim delom i zbog samog sebe...i shto mislim da tako treba.....

kako si ti divan,pozdravi mamu koja te tako vaspitala:klap:
mozda vam je hemija bila losa:)
 
Sedim pre neki dan sa dve zhene, jedna oko 35, druga oko 45 god. I da ne duzhim, obe su mishljenja da je zheni u braku sudjeno da bude nesrecna, da nije objektivno, chak nije normalno da ochekuje od muzha da uradi neshto u kuci, sve u svemu "tako nam je pisano" od momenta kad potpishemo... i totalno me izvredjaju shto ja ochekujem da on ponekad sebi neshto opegla ili skloni sto,ne daj bozhe opere sudove... skuva??? Pa da li sam ja normalna???? Ono shto mi nikako nije jasno je kako je moguce da one, relativno mlade, zastupaju takvu teoriju....?.. ja sam mislila da je objashnjenje u tome shto su se obe udale sa 17-18 god... da su zapravo dozvolile da ih stave u polozhaj " Ja sam gladan, prinesi,sazhvaci, odnesi,operi" .... naravno, nisam im to rekla,jer mi je zazvuchalo u glavi kao nizak udarac... I na kraju njihov zakljuchak je bio da cu "ostati kod kuce da pletem sede" ako budem "terala po svom"...

Da li je iluzorno ochekivati happily ever after?
Једноставно, оне су тако васпитане и ти ту не можеш ништа.
Васпитане по принципу да су сви мушкарци исти (уз све оне сочне епитете) и да је то суђено свакој жени...
Зато су се и удале тако младе јер им је било све једно и што пре скину и ту бригу с врата кад већ мора...

А срећно разведена жена ти каже: да, постоји.
Само треба препознати особу, тренутак...
И ићи стално напред, без освртања.
И само позитивне мисли. :)
 
nemam nista protiv podele poslova....i ne dozvoljavam da mi se mota po kuhinji niti ostalo....da pripomogne kad ga zamolim, to da, ali ne mogu da se mesaju babe i zabe....on treba da vodi racuna o drugim stvarima.....a tih drugih, ako je on okrenut porodici, ima dosta i sasvim fin balans bude sto se tice obaveza....kod mene je problem nastao kad se kod njega ta opredeljenost i angazovanost pocela osipati a moje obaveze su i dalje ostale....bez obzira na moj status osobe koja sama odgaja dete i ne planira novi brak, verujem da je brak divna institucija kad oboje podjednako, svako iz svoje sfere, rade za porodicu....malo ljudi koje znam ima brak po mojim merilima, to je istina, ali me to ne deprimira....svako nek se nosi sa svoim problemima.....
 
Sedim pre neki dan sa dve zhene, jedna oko 35, druga oko 45 god. I da ne duzhim, obe su mishljenja da je zheni u braku sudjeno da bude nesrecna, da nije objektivno, chak nije normalno da ochekuje od muzha da uradi neshto u kuci, sve u svemu "tako nam je pisano" od momenta kad potpishemo... i totalno me izvredjaju shto ja ochekujem da on ponekad sebi neshto opegla ili skloni sto,ne daj bozhe opere sudove... skuva??? Pa da li sam ja normalna???? Ono shto mi nikako nije jasno je kako je moguce da one, relativno mlade, zastupaju takvu teoriju....?.. ja sam mislila da je objashnjenje u tome shto su se obe udale sa 17-18 god... da su zapravo dozvolile da ih stave u polozhaj " Ja sam gladan, prinesi,sazhvaci, odnesi,operi" .... naravno, nisam im to rekla,jer mi je zazvuchalo u glavi kao nizak udarac... I na kraju njihov zakljuchak je bio da cu "ostati kod kuce da pletem sede" ako budem "terala po svom"...

Da li je iluzorno ochekivati happily ever after?

ja sam moderan covek ako si resila da se udajes
dijemo negde na picence da se bolje upoznamo
ps. peglam ali case ne perem sve gi pokrsim kad stegnem
sundjer pa casu sve se pokrse
 

Back
Top