U Rusiji za trećinu porastao broj siromašnih.

ljubo001

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.575
„Zvaničnih“ siromašnih, to jest ljudi čiji prihodi ne dosežu do životnog minimuma (ili, kako to još kažu, do granice ili do linije siromaštva), u Rusiji je u prvom tromesečju ove godine postalo za trećinu više nego ranije. Ako ih je u prošloj godini bilo 18,5 miliona, početkom aprila je taj broj poskočio na 24,5 miliona.

Kriva je – naravno – kriza. Pad potražnje i kreditna kriza doveli su do smanjenja prihoda (a ponegde i do gubitaka) banaka i preduzeća. Rezultat toga je svuda prisutan „režim stroge štednje“, koji se pretvorio u pad dohotka stanovništva, izazvan smanjenjem plata i otpuštanjem personala. Sve je to razumljivo, moglo se predvideti, a moglo se i videti u skoro svim zemljama, s izuzetkom, možda, Kine.

Ipak, to je teorija koja je dobra kada je potvrđuju brojke. Prosečna nominalna zarada smanjena je u Rusiji u prvom tromesečju ove godine sa skoro 19.000 rubalja (jedna rublja vredi oko dva dinara), koliko je iznosila u poslednjem tromesečju prošle godine, na 17.440.
.........................
O razornom efektu devalvacije na ekonomiju koja je nagomilala devizne kredite pisalo se već mnogo. Takođe se pisalo o tome kako nije opravdao očekivanja porast proizvodnje na račun zamene uvoznih proivoda domaćim – čime su teoretičari i činovnici opravdavali devalvaciju rublje. A podaci o najranjivijem sloju stanovništva su do nas stigli tek sada.

Ne bi bilo loše ako bi idući put, kada nekome padne na pamet da se raspriča o korisnosti devalvacije rublje, taj pristalica devalvacije bacio pogled i na podatke Ruskog statističkog zavoda o uzajamnom odnosu prihoda stanovništva i granice siromaštva za prvo tromesečje ove godine.
http://www.pescanik.net/content/view/3610/61/

Zanima me što misle dežurni rusofili na Krstarici o ovome.
Nakon frenetičnih ovacija o pronalasku novih rudnih bogratstava Rusije, nakon veličanja moći ruske armade i čak prizivanja stvaranja nekih gubernija, nadam se da će pogledati i drugu stranu medalje ruskog društva.
Sav taj sjaj o kojem se priča tiče se najmanje ruskog naroda, a najviše raznih mafijaških oligarha koji se s jedne strane užasno bogate, dok je s druge strane svaki osmi Rus više gladan nego sit.
Da ne govorim o Medvedevu i Putinu koji izgleda imaju namjeru postati novi Romanovi, pa će uskoro i oni kao nekad Ekaterina oblagati svoja zdanja zlatom, dok će narod umirati od gladi.
 
http://www.pescanik.net/content/view/3610/61/

Zanima me što misle dežurni rusofili na Krstarici o ovome.
Nakon frenetičnih ovacija o pronalasku novih rudnih bogratstava Rusije, nakon veličanja moći ruske armade i čak prizivanja stvaranja nekih gubernija, nadam se da će pogledati i drugu stranu medalje ruskog društva.
Sav taj sjaj o kojem se priča tiče se najmanje ruskog naroda, a najviše raznih mafijaških oligarha koji se s jedne strane užasno bogate, dok je s druge strane svaki osmi Rus više gladan nego sit.
Da ne govorim o Medvedevu i Putinu koji izgleda imaju namjeru postati novi Romanovi, pa će uskoro i oni kao nekad Ekaterina oblagati svoja zdanja zlatom, dok će narod umirati od gladi.

Odgovori:
na boldirano: Putin ih je iskorenio,vise ne postoje.Citaj malo knjige
na podvuceno: Putin,je Rusiju izvadio iz takvih gov*a,da bi je sad vratio u njih/Nesto tu bas i nema logike,sta mislis?
 
Odgovori:
na boldirano: Putin ih je iskorenio,vise ne postoje.Citaj malo knjige
na podvuceno: Putin,je Rusiju izvadio iz takvih gov*a,da bi je sad vratio u njih/Nesto tu bas i nema logike,sta mislis?

Jel?
A Abramovič i kompanija?
Moguće da ih je iskorjenio tako što im je promjenio ime.

Osim toga, nije lud da ih dira. On lično od njih ima najviše koristi! :D
 
Sve jedno,niko od rusa ne veruje novinama,ti si naveo nesto kao "novaja gazeta"(mozda i jeste to ta),a procitaj knjigu "Putin" Roja Medvedeva.Ni jedan Rus ne veruje novinama,jer su skoro sve u vlasnistvu opozicije.

Pa ne moraju da vjeruju novinama.
Siromaštvo osjećaju u svakodnevnom životu kad idu u prodavnicu, a ne kad o tome pročitaju u novinama.
 
Pa ne moraju da vjeruju novinama.
Siromaštvo osjećaju u svakodnevnom životu kad idu u prodavnicu, a ne kad o tome pročitaju u novinama.

Jesi li ti siguran u ono sto si napisao?
I Gorbacov je teo da umanji uticaj Putina na narod,pa je davao svojim novinama svasta da pise,ne secam se ali valjda ima list "novaja gazeta",koji bas iznosi prave lazi.
Ne shvatas znacaj novina?One bi trebale nekog da "informisu" da Putin ne valja,da je osiromasio ljude........... :eek:
 
kao sto rekoh,procitaj knjigu koju sam naveo.Svi oliogara....kako vec se zovu,su ili pobegli na zapad(a sva imovina u Rusiji im je oduzeta),ili su bili uhapseni.

Pa kako, majku mu, kad ja na svoje oči vidio prije mjesec dana jahtu ruskog bankara u Dubrovniku koja vrijedi 250 milijuna eura !!!
Zaboravio sam kako se zove, ali mogu pronaći.

Ej!!!
250.000.000 eura dao čovjek za čamac!!
A ti kažeš da on ne postoji!

Mani knjige. Papir izdrži svašta. :D
 
Inostrani dug Rusije izražen u evrima smanjio se u periodu januar - jul ove godine 3,8 odsto, na 27,7 milijardi evra, objavilo je rusko ministarstvo finansija. Najveći deo navedenog ruskog državnog duga odnosi se na zajmove izražene u evroobveznicama, u vrednosti od blizu 27 milijardi dolara, ili 19,2 milijarde evra.
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2009&mm=08&dd=24&nav_id=377857

Spoljni dug Hrvatske dostigao 39,83 milijarde evra
Hrvatski spoljni dug je krajem aprila ove godine iznosio 39,83 milijarde evra, što je 434 miliona više nego na kraju prošle godine, prenela je danas Hina.
http://www.emportal.rs/vesti/region/95100.html
 
Inostrani dug Rusije izražen u evrima smanjio se u periodu januar - jul ove godine 3,8 odsto, na 27,7 milijardi evra, objavilo je rusko ministarstvo finansija. Najveći deo navedenog ruskog državnog duga odnosi se na zajmove izražene u evroobveznicama, u vrednosti od blizu 27 milijardi dolara, ili 19,2 milijarde evra.
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2009&mm=08&dd=24&nav_id=377857

Spoljni dug Hrvatske dostigao 39,83 milijarde evra
Hrvatski spoljni dug je krajem aprila ove godine iznosio 39,83 milijarde evra, što je 434 miliona više nego na kraju prošle godine, prenela je danas Hina.
http://www.emportal.rs/vesti/region/95100.html

Da nisi ti promašio temu druže? :think:
Ako želiš pisati o vanjskom dugu Hrvatske, otvori temu.
Ovdje se govori o ruskom siromaštvu! :lol:
 
Pa kako, majku mu, kad ja na svoje oči vidio prije mjesec dana jahtu ruskog bankara u Dubrovniku koja vrijedi 250 milijuna eura !!!
Zaboravio sam kako se zove, ali mogu pronaći.

Ej!!!
250.000.000 eura dao čovjek za čamac!!
A ti kažeš da on ne postoji!

Mani knjige. Papir izdrži svašta. :D

Pa sad,slozio bi se za knjige,ali ovde ima tacno clanak gde to pise,i tacno pise zasto se demantuje :D ne bi ja ni predlagao knjigu da nije dobra ;)
Ma ne muci se da trazis,nije bitno ko je,a inace,svuda postoje ljudi koji se obogate.Znas li koliko privatnika radi sa naftom,gasom itd?
Na kraju krajeva,otkud znas?Mozda covek skupljao godinama...........:hahaha:
 
Pa sad,slozio bi se za knjige,ali ovde ima tacno clanak gde to pise,i tacno pise zasto se demantuje :D ne bi ja ni predlagao knjigu da nije dobra ;)
Ma ne muci se da trazis,nije bitno ko je,a inace,svuda postoje ljudi koji se obogate.Znas li koliko privatnika radi sa naftom,gasom itd?
Na kraju krajeva,otkud znas?Mozda covek skupljao godinama...........:hahaha:

Pa duže od 20 godina nije mogao da sakuplja ni teoretski.

Ja bih volio da me nauči metodi kojom možeš skupiti za 20 godina toliko ojra da ladno izdvojiš 250 milijuna za brodić! :per:

O tom biznisu sa naftom i drugim prirodnim bogatstvima se i radi!
Od toga ima koristi samo mali broj ljudi, dok drugi kubure ko i svugdje u svijetu.
Ali ja sam postavio temu radi toga da se prizemlje malo oni koji Putina i Rusiju uzdižu u nebesa, a u stvari je u istim govnima ko i svi drugi.
 
Pa duže od 20 godina nije mogao da sakuplja ni teoretski.

Ja bih volio da me nauči metodi kojom možeš skupiti za 20 godina toliko ojra da ladno izdvojiš 250 milijuna za brodić! :per:

O tom biznisu sa naftom i drugim prirodnim bogatstvima se i radi!
Od toga ima koristi samo mali broj ljudi, dok drugi kubure ko i svugdje u svijetu.
Ali ja sam postavio temu radi toga da se prizemlje malo oni koji Putina i Rusiju uzdižu u nebesa, a u stvari je u istim govnima ko i svi drugi.

E pa druze,i po avataru vidis da sam i ja jedan od njih ;)
Sledeci put pokusaj da nadjes izjavu njihovih lidera(ministra finansija ili Medvedeva ili Putina),ako hoces da ti ja licno poverujem(u stvari,ne tebi,vec tome sto tvrdis preko opozicionih novina).
Jeste u istim govnima,ali ta govna su neuporedivo manja od americkih :D
 
E pa druze,i po avataru vidis da sam i ja jedan od njih ;)
Sledeci put pokusaj da nadjes izjavu njihovih lidera(ministra finansija ili Medvedeva ili Putina),ako hoces da ti ja licno poverujem(u stvari,ne tebi,vec tome sto tvrdis preko opozicionih novina).
Jeste u istim govnima,ali ta govna su neuporedivo manja od americkih :D

Ne kontam zašto ti misliš da lideri govore istinu? :eek::eek:

Pa onaj ko je na vlasti uvijek laže i uljepšava, dok opozicija ima puno realniju sliku na pravo stanje stvari!
 
:eek: wrong!
Situacija u Srbiji je gora od vase,ali samo zbog vlasti.A vi sa vlascu koja vam je dobra,imate toliki gubitak,postavlja se pitanje,sta bi bilo da vam na vlasti bude neko kao tadic? :mrgreen:

Daleko od toga da je situacija u Hrvatskoj onakva kakva bi trebala biti.
Ali se Hrvatska u zadnjih 14 godina izgradila i napredovala, tako da je zaduženje jednim djelom opravdano.
A i standard ima svoju cijenu! :D

Naravno da su prisutne korupcija, malverzacije, nepotizam, ... ali ipak se tome pokušava stati na kraj.
Dok recimo u Srbiji o zaustavljanju takvih pojava još uvijek nema govora.

No, vratimo se na Rusiju.
Ti ako tamo živiš onda znaš kako tamo stvari stoje u vezi korupcije i nepotizma.
Jel ima takvih pojava u Rusiji?
 
Ма нек дигну цену гаса и реше проблем сиромашних у Русији, ко нема да плати гас и нетреба му, нек се греје на струју, дрва или неко друго алтернативно гориво.

Pa o tome ja govorim.
Teoretski bi bilo moguće.
Pošto su prirodna bogatstva, logično je da svi imaju koristi od njih.
Međutim, od ruskog plina, nafte, zlata, ... najveću korist ima tek mali broj ljudi koje je Putin okupio oko sebe, a ostali tonu u siromaštvo.
 
No, vratimo se na Rusiju.
Ti ako tamo živiš onda znaš kako tamo stvari stoje u vezi korupcije i nepotizma.
Jel ima takvih pojava u Rusiji?

Tako ;)
Ne zivim tamo(trenutno),evo za jedno 4 godine idem tamo,pa ces dobiti informaciju iz prve ruke :D
Inace(posto se dosta interesujem za rusku ekonomiju,i uopste Rusiju),mogu da ti kazem dosta sigurnije da korupcije ima,ali ne toliko kao na balkanu(ako hoces poredjenje),a za nepotizam,ne znam,ali verovatno da i jeste u nekoj meri prisutan :)
Hvala na zanimljivoj diskusiji,sada idem negde,al brzo se vracam,tako da sacuvajte nesto i za mene ;)
 
Poslednja izmena:
Tako ;)
Ne zivim tamo(trenutno),evo za jedno 4 godine idem tamo,pa ces dobiti informaciju iz prve ruke :D
Inace(posto se dosta interesujem za rusku ekonomiju,i uopste Rusiju),mogu da ti kazem dosta sigurnije da korupcije ima,ali ne toliko kao na balkanu(ako hoces poredjenje),a za nepotizam,ne znam,ali verovatno da i jeste u nekoj meri prisutan :)
Hvala na zanimljivoj diskusiji,sada idem negde,al brzo se vracam,tako da sacuvajte nesto i za mene ;)

Eh, pa nas mogu po pitanju korupcije preyebat jedino afričke zemlje! :hahaha:
 

Back
Top