Slivanje sekreta iz nosa u grlo?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Slivanje sekreta iz nosa u grlo?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Slivanje sekreta iz nosa u grlo?

Pozdrav,
    ovako... imam problem da mi se sekret u nosu non stop pojavljuje u vecim kolicinama, i sliva mi se u grlo. Skoro stalno imam potrebu za prociscavanjem grla (kada onako glasno povucem sav sekret koji se skupio u grlu i gledam da ga ispljunem) i to deluje veoma ruzno ako neko vidi sa strane, ali to moram da radim jer mi se trazi. Imam neki cudan osecaj da imam mnogo vise sekreta u grlu nego u nosu, vise cistim grlo nego nos. Znate ono kad neko glasno procisti grlo i onda to ispljune, e to mi se stalno trazi jer se sekret stalno nastanjuje u grlu, sliva iz nosa...

Takodje grlo mi je iz nekog razloga zbog svega ovoga non stop suvo, narocito ujutru kad se probudim grlo mi je potpuno suvo i ovo ponekad zna da bude bas iritirajuce, ali takodje i u drugim periodima dana osecam to hronicno suvo grlo.. Inace, iz hobija se bavim pevanjem i ovo zna bas da smeta za tako nesto recimo...

Naravno da nameravam da posetim doktora povodom ovoga, ali voleo bih da cujem i neka vasa misljenja, sta je u pitanju, kako se naziva ova bolest (ako ima neki profesionalni naziv da istrazim dalje na internetu) i kako se leci...

Hvala,

Nikola

Starosedelac smeđooka vodolija (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    524

Podrazumevano Re: Slivanje sekreta iz nosa u grlo?

Mislim da je to zbog sinusa.

Zaslužan član Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    17.907
    Reputaciona moć
    584

I ja mislim da je zbog sinusa.
    Mogu da imas sinuzitis
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Legenda -Night - (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3435

Sinusi...
    Moguće je da bude vezano sa promenom vremena ali i alergijski...

Zaslužan član Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1230

Citat Original postavio The Scientist Pogledaj poruku
    Pozdrav,
    ovako... imam problem da mi se sekret u nosu non stop pojavljuje u vecim kolicinama, i sliva mi se u grlo. Skoro stalno imam potrebu za prociscavanjem grla (kada onako glasno povucem sav sekret koji se skupio u grlu i gledam da ga ispljunem) i to deluje veoma ruzno ako neko vidi sa strane, ali to moram da radim jer mi se trazi. Imam neki cudan osecaj da imam mnogo vise sekreta u grlu nego u nosu, vise cistim grlo nego nos. Znate ono kad neko glasno procisti grlo i onda to ispljune, e to mi se stalno trazi jer se sekret stalno nastanjuje u grlu, sliva iz nosa...

Takodje grlo mi je iz nekog razloga zbog svega ovoga non stop suvo, narocito ujutru kad se probudim grlo mi je potpuno suvo i ovo ponekad zna da bude bas iritirajuce, ali takodje i u drugim periodima dana osecam to hronicno suvo grlo.. Inace, iz hobija se bavim pevanjem i ovo zna bas da smeta za tako nesto recimo...

Naravno da nameravam da posetim doktora povodom ovoga, ali voleo bih da cujem i neka vasa misljenja, sta je u pitanju, kako se naziva ova bolest (ako ima neki profesionalni naziv da istrazim dalje na internetu) i kako se leci...

Hvala,

Nikola
    1. иди код др-а
    2. не бих рекла да су синуси, пре нека алергија, алергијски ринитис

Синузитиси дају фронталне главобоље, или осећај напетости у пределу максиле ( горње вилице), у зависности од тога који су синуси захваћени.

Имаш ли још неку тегобу поред наведеног секрета и сувог грла?
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Nov član
    Učlanjen
    21.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Caoste dobri ljudi sa problemima...I ja sam jedan od njih...Nikad nisam kuckao na ovakvim forumima,pa bi hteo da proverim da'l sam uradio sve kako valja,dali mogu da komuniciram s vama...Ako sve stima neka mi neko to potvrdi,unapred hvala,pa cu detaljnije da izlozim svoj zdravstveni problem

Zaslužan član greba (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1875

Citat Original postavio The Scientist Pogledaj poruku
    Pozdrav,

sve ovo meni bilo i plus mi krcalo ili kako kaze dr-polifono svirala pluca sa svih strana.nisam mogla da podnesem mirise,nikakvu `kucnu hemiju`,gusila sam se i krcala jos vise i vise.i meni je grlo ujutru bilo suvo,a to verovatno sto mi je nos obavezno bio zapusen kad god bih legla,pa sam disala na usta...zbog te zapusenosti nosa,cesto mi je ceono pucala glava,boleo me i nos i vilica...
    mucila sam se 2 godine sve dok se nisam nakanalila i otisla kod pulmologa...slikala sam pluca,radila spirometriju,KS,biohemiju...ni jedan rezultat mi nije bio ok...dr mi je dala terapiju,i rekla ako simptomi ne prodju,ispitivacemo na sta sam alergicna...
    odmah mi je bilo bolje od terapije,popih ja sve to do kraja,i kao sto mi je ona i rekla,od toga cu se resiti i opisanih tegoba u nosu.
    ma,sad sam ko nova.
    bolje 100 godina živeti kao bogataš nego 1 dan kao siromah

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    190

Citat Original postavio greba Pogledaj poruku
    sve ovo meni bilo i plus mi krcalo ili kako kaze dr-polifono svirala pluca sa svih strana.nisam mogla da podnesem mirise,nikakvu `kucnu hemiju`,gusila sam se i krcala jos vise i vise.i meni je grlo ujutru bilo suvo,a to verovatno sto mi je nos obavezno bio zapusen kad god bih legla,pa sam disala na usta...zbog te zapusenosti nosa,cesto mi je ceono pucala glava,boleo me i nos i vilica...
    mucila sam se 2 godine sve dok se nisam nakanalila i otisla kod pulmologa...slikala sam pluca,radila spirometriju,KS,biohemiju...ni jedan rezultat mi nije bio ok...dr mi je dala terapiju,i rekla ako simptomi ne prodju,ispitivacemo na sta sam alergicna...
    odmah mi je bilo bolje od terapije,popih ja sve to do kraja,i kao sto mi je ona i rekla,od toga cu se resiti i opisanih tegoba u nosu.
    ma,sad sam ko nova.
    Koja je terapija bila? Vise nemas tih problema?

Slične teme

1. Treca grupa vaginalnog sekreta
    Autor oppen for mail u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.06.2009., 22:51
  2. treca grupa sekreta???
    Autor studentkinja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.06.2009., 08:14
  3. Grlo
    Autor Nevernik u to u forumu Zdravlje
    Odgovora: 56