Profesori

anita14

Obećava
Poruka
52
Da li imam ikakve vajde od toga sto isterujem svoje pravo. Mislim nemam sigurno. Ali zar nije glupo da sedim i slusam nesto sto nije uopste tacno. Jako me zanima da li ste se i vi svadjali ili se svadjate sa profesorima i da li ste imali probleme zbog toga. I preporuka sta da radim,sedim i slusam ili isterujem svoje pravo? :twisted: :?: :lol:
 
Bori se.
Moj savet.
Neka bude pravicno.
Neka bude nemilosrdno.
Udri.
I budi u pravu.
Inace ces snositi posledice.

Alex_Cool----
47godina, i jos uvek u 2 razredu srednje (slusaj moje savete i doguraces daleko...hihi) :twisted:
 
JAO!! nemoj bolje ti je.. onda te svi profani zapamte, neki te uzmu na zub,.. a verujmi nista od toga ne valja.. ja sam takva ja MORAM da se svadjam i isterujem pravdu tako da sluzim cesto profaanima da istresu bes na mene ili za prozivanje :lol: 8) bolje nemoj ako mozes da se suzdrzis, ja ne mogu 8)
POZ

P.S. bila je neka tema o profanima :roll:
 
Iskreno: Nemoj da se svađaš sa njima jer znaš kako je to: uvek je učenik kriv i niko njemu ne veruje . Samo nemoj da se potresaš kad ti neko nešto kaže ili te ubeđuje. Boli te uvo. Ja sam u osnovnoj imao druga koji je "isteravao" pravdu pa su na kraju njega izbacili iz škole. Takođe kad god sam se ja svađao sa profesorima nikad mi nije ništa oprošteno niti sam isterao svoje. A evo i sada u srednjoj, izbacila me profesorica sa časa iz čista mira, ali stvarno nisam ništa radio, međutim ja to razrednoj nisam mogao da objasnim i dobijem smanjenu iz vladanja. Iako je celo odeljenje govorilo da nisam ništa radio, ona nije verovala. Znači ako te neko bude mnogo nervirao zovi dečka neka mu priredi sačekušu sa njegovim društvom.
Poz.
 
Iskreno: Nemoj da se svađaš sa njima jer znaš kako je to: uvek je učenik kriv i niko njemu ne veruje . Samo nemoj da se potresaš kad ti neko nešto kaže ili te ubeđuje. Boli te uvo. Ja sam u osnovnoj imao druga koji je "isteravao" pravdu pa su na kraju njega izbacili iz škole. Takođe kad god sam se ja svađao sa profesorima nikad mi nije ništa oprošteno niti sam isterao svoje. A evo i sada u srednjoj, izbacila me profesorica sa časa iz čista mira, ali stvarno nisam ništa radio, međutim ja to razrednoj nisam mogao da objasnim i dobijem smanjenu iz vladanja. Iako je celo odeljenje govorilo da nisam ništa radio, ona nije verovala. Znači ako te neko bude mnogo nervirao zovi dečka neka mu priredi sačekušu sa njegovim društvom.
Poz.
 
ja isto ne mogu da se suzdrzim...cim je nesto nepravedno, ili cim smatram da nesto nije tacno...
cak i kad sam u pravu niko mi ne daje za pravo...to je bas trulez...u cemu je fazon, jel oni misle da mi mislimo da su oni bezgresni?!
 
Uspeo sam jednom da isteram pravdu i to je bilo za skrivenu kameru.
Naime, nova profesorka bilogije donese kontrolni i 'ladno posmanjivala ocene.
Posto mi je trebala ta ocena da bi imao 5 za kraj ja sam se svadjao i svadjao, a ona krava nece ni da pogleda kontrolni, kaze ja znam svoj posao.
I na kraju sam joj odneo knjigu i kontrolni pa se predomislila.
Ali to je bilo sve, inace svadjam se sa pojedinim profama i nema nekog efekta osim sto ih ponekad toliko iznerviram da naredna tri casa uopste ne spominju moje ime (milina).
Savet:
Nabavi negde zakon o skoli i obvezno nosi na svaki cas. Ako i pored procitane stavke Zakona nastave po svome samo im preti da ces se zaliti direktoru (svedoke imas). Efektivno
 
Кулиража:
Uspeo sam jednom da isteram pravdu i to je bilo za skrivenu kameru.
Naime, nova profesorka bilogije donese kontrolni i 'ladno posmanjivala ocene.
Posto mi je trebala ta ocena da bi imao 5 za kraj ja sam se svadjao i svadjao, a ona krava nece ni da pogleda kontrolni, kaze ja znam svoj posao.
I na kraju sam joj odneo knjigu i kontrolni pa se predomislila.
Ali to je bilo sve, inace svadjam se sa pojedinim profama i nema nekog efekta osim sto ih ponekad toliko iznerviram da naredna tri casa uopste ne spominju moje ime (milina).
Savet:
Nabavi negde zakon o skoli i obvezno nosi na svaki cas. Ako i pored procitane stavke Zakona nastave po svome samo im preti da ces se zaliti direktoru (svedoke imas). Efektivno

jel to stvarno radi?
 
Nsisim:
Кулиража:
Uspeo sam jednom da isteram pravdu i to je bilo za skrivenu kameru.
Naime, nova profesorka bilogije donese kontrolni i 'ladno posmanjivala ocene.
Posto mi je trebala ta ocena da bi imao 5 za kraj ja sam se svadjao i svadjao, a ona krava nece ni da pogleda kontrolni, kaze ja znam svoj posao.
I na kraju sam joj odneo knjigu i kontrolni pa se predomislila.
Ali to je bilo sve, inace svadjam se sa pojedinim profama i nema nekog efekta osim sto ih ponekad toliko iznerviram da naredna tri casa uopste ne spominju moje ime (milina).
Savet:
Nabavi negde zakon o skoli i obvezno nosi na svaki cas. Ako i pored procitane stavke Zakona nastave po svome samo im preti da ces se zaliti direktoru (svedoke imas). Efektivno

jel to stvarno radi?
Pa ponekad i uspe.
Iznerviras profesora, on te prozove, ti njemu samo otvoris Zakon i kazes: "Zabranjeno je uceniku dati ocenu u skladu sa njegovim ponasanjem".
I sta ti moze? Zali se razrednoj, ti i njoj procitas i ona te upozori da ne pravis sr*anja i to je to. :wink:
 
Ljudi, pa u koje vi to skole idete :roll: ?

Kod mene u skoli vlada takva demokratija, da ne mozete da verujete. Svako ima pravo da kaze sta misli, ali naravno ne da dodje i da ispsuje profesora, vec dodje kaze svoje misljenje, profesor kaze svoje i nadje se resenje :wink: .

A najvise volim prozivanja sa profesorima. Kod mene u skoli profesor matematike je nevidjeni car! On se na casu proziva sa nama, tj. on proziva nas mi prozivamo njega i nikom nista. Ali imam profesorku TC-a koja je mnogo opasna. Mnogo volimo da je prozivamo, ali kad pocne da se nervira to je cirkus. Kao sto neko vec neko rece da izbacuju sa casa bez razloga i da te uzmu na zub, to je kod mene slucaj samo sa ovom profesorkom. Sa njeog casa sam izbacivan prosecno jednom u dve nedelje (neki put zasluzeno, neki put ne zasluzeno). Sreca imam caricu od razredne pa ona malo smanji te ne opravdane, tako da sam na kraju imao 5 iz vladanja (inace po nekom mom brojanju bio sam izmedju 3 i 4). A jake su i fore kada zezas profe van skole :lol: :lol: :lol: .
 
Van skole nikad ne zezam profe.
Ako vlada takva demokratija to je dobro. Ja kad sam dobio novu profesorku Engleskog koja tek sto je zavrsila fax, digla nos do nebesa, ali u skoli nema nikakav autoritet i onda na jadne ucenike iskaljuje bes: "Vi nemate nikakva prava u skoli", "Sta vi mislite ko ste" itd.
Kad smo grupno pobegli sa casa Engleskog odma kontrolni sledeci cas.
Pored nje ima jos nekoliko profesora sa kojima se ne moze normalno i bez galame popricati.
 
Кулиража:
Uspeo sam jednom da isteram pravdu i to je bilo za skrivenu kameru.
Naime, nova profesorka bilogije donese kontrolni i 'ladno posmanjivala ocene.
Posto mi je trebala ta ocena da bi imao 5 za kraj ja sam se svadjao i svadjao, a ona krava nece ni da pogleda kontrolni, kaze ja znam svoj posao.
I na kraju sam joj odneo knjigu i kontrolni pa se predomislila.
Ali to je bilo sve, inace svadjam se sa pojedinim profama i nema nekog efekta osim sto ih ponekad toliko iznerviram da naredna tri casa uopste ne spominju moje ime (milina).
Savet:
Nabavi negde zakon o skoli i obvezno nosi na svaki cas. Ako i pored procitane stavke Zakona nastave po svome samo im preti da ces se zaliti direktoru (svedoke imas). Efektivno
Pa sto nisi ucio kad ti treba ocena?Glumis mangupcica pred curicama a places za ocenu a?Hoces da budes vukovac ili da ti tata i mama kupe rolere a?Nosis zakon u skolu.Bruka!Ja radim kao profa i bas sam hteo da vidim sta trucate na ovom sajtu.Kod mene ne bi smeo nos da pomolis, veruj mi. 8)
 
Кулиража:
Van skole nikad ne zezam profe.
Ako vlada takva demokratija to je dobro. Ja kad sam dobio novu profesorku Engleskog koja tek sto je zavrsila fax, digla nos do nebesa, ali u skoli nema nikakav autoritet i onda na jadne ucenike iskaljuje bes: "Vi nemate nikakva prava u skoli", "Sta vi mislite ko ste" itd.
Kad smo grupno pobegli sa casa Engleskog odma kontrolni sledeci cas.
Pored nje ima jos nekoliko profesora sa kojima se ne moze normalno i bez galame popricati.
Objasni mi kakva bi prava hteo u skoli, molim te?
Da dodjes kad zelis u skolu, odes kad zelis.Mozda da ti profa pripali cigaretu na hodniku?Da budete ono ortaci a?Malo basket posle skole,zezanje i tako to.Da dobijes sve petice bez ucenja.Da odgovaras samo kad ti zelis?Upamti, jedina prava koja ti ne osporavam su:
1/Da se zalis kad te profesor vredja
2/Da se zalis kad profesor ne radi svoj posao kako treba (kasni 20 minuta na cas, prica sa vama o stvarima nevezanim za predmet koji predaje itd)
3/Pravo da popravis ocenu kojom nisi zadovoljan 15 DANA pre kraja polugodista ili kraja godine a ne u zadnjem momentu.
Ko god je dao demokratiju ucenicima penjali su mu se posle po glavi.Imam ja kolege koji su demokrate pa se meni zale posle da im se penjete na glavu.A ja uzivam.Nema boljeg posla nego sto je prosveta samo ako ti nije bitno hoce li te ucenici voleti.Bolje da me se boje (a boje se) nego da me vole.Ja ne zivim od njihove ljubavi i to sam govorio nekim kolegama.Ali neki hoce da ih vi volite pa vam daju demokratiju a vi njima posle sedite na glavi.
Pozdravljam te.
 
mr black:
Pa sto nisi ucio kad ti treba ocena?Glumis mangupcica pred curicama a places za ocenu a?Hoces da budes vukovac ili da ti tata i mama kupe rolere a?Nosis zakon u skolu.Bruka!Ja radim kao profa i bas sam hteo da vidim sta trucate na ovom sajtu.Kod mene ne bi smeo nos da pomolis, veruj mi.
Jesam li rekao da nisam ucio? Rekao sam samo da sam morao da joj poturim knjigu pod nos da bi curka videla sta je tacno a sta ne. I nisam bio jedini koji je to pitanje uradio tacno.

mr black:
Objasni mi kakva bi prava hteo u skoli, molim te?
Ona koja su propisana Zakonom.

mr black:
Da dodjes kad zelis u skolu, odes kad zelis.Mozda da ti profa pripali cigaretu na hodniku?Da budete ono ortaci a?Malo basket posle skole,zezanje i tako to.Da dobijes sve petice bez ucenja.Da odgovaras samo kad ti zelis?
To nisam pominjao koliko se secam, sve sto zelim u skoli je pravda koja se kod danasnjih profesora veoma retko srece.

mr black:
Upamti, jedina prava koja ti ne osporavam su:
1/Da se zalis kad te profesor vredja
O tome i ja pricam, ko daje pravo profesorima da me teraju da se sisam, da me ubedjuje danima da idem na sxkurziju, da kad budem bolestan i ne dojdem u skolu celu sedmicu profesor kaze da sam pobegao samo zato sto sam trebao da odgovaram taj yebeni predmet, kao da je jedini za koji se dobija ocena i kad u istoj toj sedmici popijem keca za kojeg saznam tek posle dva meseca.
mr black:
2/Da se zalis kad profesor ne radi svoj posao kako treba (kasni 20 minuta na cas, prica sa vama o stvarima nevezanim za predmet koji predaje itd)
To sam pokusao ali ne vredi. Profesorka hemije na svaki praznik donosi Bibiliju i trubi o Bogu i veri ko da je to ne znam sta pa da svi moramo da slusamo. Izadje cura sa krstom od pola metra kicmu da iskrivi koliki je i dobije 4 (CETIRI), a rec da progovori.
A ja iznerviran kazem da sam ateista i sta treba da budem srecan sa trojkom?
mr black:
3/Pravo da popravis ocenu kojom nisi zadovoljan 15 DANA pre kraja polugodista ili kraja godine a ne u zadnjem momentu.
Na ovo nemam primedbu, ionako sam sve kontrolne imao u zadnjoj sedmici zbog ovih nasih silnih promena i obaveze da ucenik ima cetiri ocene u polugodistu.

mr black:
Ko god je dao demokratiju ucenicima penjali su mu se posle po glavi.Imam ja kolege koji su demokrate pa se meni zale posle da im se penjete na glavu.A ja uzivam.Nema boljeg posla nego sto je prosveta samo ako ti nije bitno hoce li te ucenici voleti.Bolje da me se boje (a boje se) nego da me vole.Ja ne zivim od njihove ljubavi i to sam govorio nekim kolegama.Ali neki hoce da ih vi volite pa vam daju demokratiju a vi njima posle sedite na glavi.
Pozdravljam te.
Sad mi je sve jasno, komunizam je prosao, a mi ako zelimo da odemo u tu yebenu Evropu moramo potpuno to da iskorenimo iz sebe.
Pitam se da li bi bio srecan kad bi ti dali stap u ruke pa da mlatis ucenike kad ne znaju ili kad si nervozan ili jos bolje kukuruz pa da klece u cosku.
 
Vi balavurdija znate za svoja prava ali ne znate vase duznosti. Ne mozes ti da se hvatas zakona i nemoj to da radis. Meni je jedan pametnjakovic kao ti podneo pod nos zakon i sta?Dogovorili smo se da postujemo zakon i on i ja.Sacekao sam ga na krivini i dao mu keca.On nije obratio paznju na to i kad je trebalo da mu zakljucim ocenu (imao je u rubrici keca i nekoliko petica) pokazao sam mu zakon u kome pise:UCENIKU SE ZAKLJUCNA OCENA IZVODI ARITMETICKOM SREDINOM OCENA ZAVEDENIH U RUBRICI.Znaci, treba muu pored keca 9 petica da ima 5 PO ZAKONU.Klinja je poludeo od muke, neka odvratna strebercina.Pustio sam ga da se pece i dao mu 5 na odeljenskom vecu.Vise mi nije pominjao zakon.Pa sam primenjivao definiciju onog sto ucenik mora da zna za peticu.U zakonu pise otprilike:
'Ocenu 5 dobija ucenik koji pokazuje osnovna i produbljena znanja i iskazuje ih BEZ POMOCI NASTAVNIKA'.Znaci, postavim pitanje i CUTIM.Kad ucenik zavrsi pitam:'Je li to sve'?On kaze: 'da'.Ja mu onda kazem gde je sve pogresio, sta je zaboravio a UVEK ima gresaka i izostavljenih cinjenica.Jos mu ukazem i DOKAZEM koliko je bitno to sto nije zanao ili rekao (ipak sam ja profa) i dam mu dvojku-trojku.Hocete po zakonu?Uvek moze kod mene po zakonu samo ga ipak bolje koristim ja nego vi.
A one koji su bolesni, njih saljem na razredni ispit.Samo napisem izvestaj da nisam uspeo da ispitam ucenika a JA nisam bio na bolovanju godisnje vise od dva dana nikada.To me ZAKONSKI pokriva, pa vi odgovarate celo polugodiste pre komisijom.Zakon je zakon.
Rezime:Cuti i uzivaj dok ne natrcis na nekog kao ja.
8)
 
Electra:
mr black:
Znaci, treba muu pored keca 9 petica da ima 5 PO ZAKONU.

Zapravo, treba mu 8 petica jer bi mu onda prosek bio 4,5555555555... 8)
Sta predajes? Matematiku sigurno ne :lol:

Ma i tu je pogresio no pusti ga.
Evo jedan deo iz 2003/04 Zakona:
Zakljucna ocena se donosi na kraju polugodista/godine, predlaze je predmetni nastavnik, a usvaja odeljensko vece.
Zakljucna ocena ne mora predstavljati matematicki prosek ocena u dnevniku - utisak nastavnika cesto je od presudnog znacaja za njeno odredjivanje - ali ne sme biti ni daleko od njega.
 
Кулиража:
Electra:
mr black:
Znaci, treba muu pored keca 9 petica da ima 5 PO ZAKONU.

Zapravo, treba mu 8 petica jer bi mu onda prosek bio 4,5555555555... 8)
Sta predajes? Matematiku sigurno ne :lol:

Ma i tu je pogresio no pusti ga.
Evo jedan deo iz 2003/04 Zakona:
Zakljucna ocena se donosi na kraju polugodista/godine, predlaze je predmetni nastavnik, a usvaja odeljensko vece.
Zakljucna ocena ne mora predstavljati matematicki prosek ocena u dnevniku - utisak nastavnika cesto je od presudnog znacaja za njeno odredjivanje - ali ne sme biti ni daleko od njega.

Predvidljivi ste kao i obicno.Svaki put kazem 'devet petica' a pogubljeni klinja odmah uzme digiton i drhtavim prsticima bocka a bled kao duh(streberska gamad se ohladila od frke)a znam da treba osam petica.Onda on srecan skoci i kaze :'Nije profesore devet nego osam sa osmehom pobednika(kao vi sad)'A ja mu kazem:'Uh, izvini.Pogresio sam.Znaci, osam petica i petica je tvoja'.Da im samo vidite face.Onda uce, odgovaraju, uvalim im neki idiotski referat koji donose 5 puta, kao da pogledam a boli me uvo.
I upamtite, ovo maltretiranje ne vazi za prave ucenike.Samo za odvratne streberske jajare kakvih ima gomila.To sto ti Kuliraza radis je isto kao kada bih ja u na cas isao sa policijskom pratnjom iz straha da me neko od ucenija ne bije.Veruj mi, drugovi iz odeljenje nece da ti kazu, ali izgledas u njihovim ocima kao najgori streber i jajara...
Bilo koji ucenik koji je dosao i rekao:'Nisam ucio, ne volim vas predmet, tezak mi je ali mi treba ocena vise za uspeh'-dobio je, garantujem ti.To je dokaz da je zreo,da ce od njega biti covek a ne gnjida i zasluzio je.
Uostalom, ako je neko od mojih djaka na ovom forumu, sigurno ce me prepoznati pa neka vam potvrdi istinitost onoga sto govorim
8)
 
mr black:
I upamtite, ovo maltretiranje ne vazi za prave ucenike.Samo za odvratne streberske jajare kakvih ima gomila.To sto ti Kuliraza radis je isto kao kada bih ja u na cas isao sa policijskom pratnjom iz straha da me neko od ucenija ne bije.Veruj mi, drugovi iz odeljenje nece da ti kazu, ali izgledas u njihovim ocima kao najgori streber i jajara...
Bilo koji ucenik koji je dosao i rekao:'Nisam ucio, ne volim vas predmet, tezak mi je ali mi treba ocena vise za uspeh'-dobio je, garantujem ti.To je dokaz da je zreo,da ce od njega biti covek a ne gnjida i zasluzio je.
Uostalom, ako je neko od mojih djaka na ovom forumu, sigurno ce me prepoznati pa neka vam potvrdi istinitost onoga sto govorim
8)
Dobro vidim da si opasan i da volis mnogo da se proseravas no dobro.
I da pored matematike, sada sam siguran da ne predajes ni psihologiju, jer si pogresio u svemu sto si rekao za mene.
 
mr black:
Vi balavurdija znate za svoja prava ali ne znate vase duznosti. Ne mozes ti da se hvatas zakona i nemoj to da radis. Meni je jedan pametnjakovic kao ti podneo pod nos zakon i sta?Dogovorili smo se da postujemo zakon i on i ja.Sacekao sam ga na krivini i dao mu keca.On nije obratio paznju na to i kad je trebalo da mu zakljucim ocenu (imao je u rubrici keca i nekoliko petica) pokazao sam mu zakon u kome pise:UCENIKU SE ZAKLJUCNA OCENA IZVODI ARITMETICKOM SREDINOM OCENA ZAVEDENIH U RUBRICI.Znaci, treba muu pored keca 9 petica da ima 5 PO ZAKONU.Klinja je poludeo od muke, neka odvratna strebercina.Pustio sam ga da se pece i dao mu 5 na odeljenskom vecu.Vise mi nije pominjao zakon.Pa sam primenjivao definiciju onog sto ucenik mora da zna za peticu.U zakonu pise otprilike:
'Ocenu 5 dobija ucenik koji pokazuje osnovna i produbljena znanja i iskazuje ih BEZ POMOCI NASTAVNIKA'.Znaci, postavim pitanje i CUTIM.Kad ucenik zavrsi pitam:'Je li to sve'?On kaze: 'da'.Ja mu onda kazem gde je sve pogresio, sta je zaboravio a UVEK ima gresaka i izostavljenih cinjenica.Jos mu ukazem i DOKAZEM koliko je bitno to sto nije zanao ili rekao (ipak sam ja profa) i dam mu dvojku-trojku.Hocete po zakonu?Uvek moze kod mene po zakonu samo ga ipak bolje koristim ja nego vi.
A one koji su bolesni, njih saljem na razredni ispit.Samo napisem izvestaj da nisam uspeo da ispitam ucenika a JA nisam bio na bolovanju godisnje vise od dva dana nikada.To me ZAKONSKI pokriva, pa vi odgovarate celo polugodiste pre komisijom.Zakon je zakon.
Rezime:Cuti i uzivaj dok ne natrcis na nekog kao ja.
8)
Majstore ja mislim da tebi nesto fali i da si zaboravio da si i ti kroz iste torture prolazio kao i omladina danas.Covece nemoj da lecis neke svoje frustracije na deci za to postoje odgovarajuce ustanove.Ti si pedagog koji mora da zainteresuje decu za ono sto im predaje, a ne da ih vreba na svakom cosku i vidis ti si zaboravio ovo da kazes i tu si pogresio.Ne kazem ja da ti treba da pricas umesto njih, ali ni deca ne mogu da znaju sta ti trazis od njih ako samo kao vocic(mali vo) cutis.
Po meni profani kao ti su ljudi koji su iskompleksirani ili vuku traume iz srednjih(osnovnih) skola kao Gojko sisa iz Munja zbog druge dece koja su bila okritna, pa sad kad imas malo vlasti udri Misko.Imali smo mi jednog takvog iskompleksiranog, pa je majstor sad u Den Haag-u.
Sto se tice odmora imas celo leto i dobre 2-3 nedelje u zimu.
 
mali37:
mr black:
Vi balavurdija znate za svoja prava ali ne znate vase duznosti. Ne mozes ti da se hvatas zakona i nemoj to da radis. Meni je jedan pametnjakovic kao ti podneo pod nos zakon i sta?Dogovorili smo se da postujemo zakon i on i ja.Sacekao sam ga na krivini i dao mu keca.On nije obratio paznju na to i kad je trebalo da mu zakljucim ocenu (imao je u rubrici keca i nekoliko petica) pokazao sam mu zakon u kome pise:UCENIKU SE ZAKLJUCNA OCENA IZVODI ARITMETICKOM SREDINOM OCENA ZAVEDENIH U RUBRICI.Znaci, treba muu pored keca 9 petica da ima 5 PO ZAKONU.Klinja je poludeo od muke, neka odvratna strebercina.Pustio sam ga da se pece i dao mu 5 na odeljenskom vecu.Vise mi nije pominjao zakon.Pa sam primenjivao definiciju onog sto ucenik mora da zna za peticu.U zakonu pise otprilike:
'Ocenu 5 dobija ucenik koji pokazuje osnovna i produbljena znanja i iskazuje ih BEZ POMOCI NASTAVNIKA'.Znaci, postavim pitanje i CUTIM.Kad ucenik zavrsi pitam:'Je li to sve'?On kaze: 'da'.Ja mu onda kazem gde je sve pogresio, sta je zaboravio a UVEK ima gresaka i izostavljenih cinjenica.Jos mu ukazem i DOKAZEM koliko je bitno to sto nije zanao ili rekao (ipak sam ja profa) i dam mu dvojku-trojku.Hocete po zakonu?Uvek moze kod mene po zakonu samo ga ipak bolje koristim ja nego vi.
A one koji su bolesni, njih saljem na razredni ispit.Samo napisem izvestaj da nisam uspeo da ispitam ucenika a JA nisam bio na bolovanju godisnje vise od dva dana nikada.To me ZAKONSKI pokriva, pa vi odgovarate celo polugodiste pre komisijom.Zakon je zakon.
Rezime:Cuti i uzivaj dok ne natrcis na nekog kao ja.
8)
Majstore ja mislim da tebi nesto fali i da si zaboravio da si i ti kroz iste torture prolazio kao i omladina danas.Covece nemoj da lecis neke svoje frustracije na deci za to postoje odgovarajuce ustanove.Ti si pedagog koji mora da zainteresuje decu za ono sto im predaje, a ne da ih vreba na svakom cosku i vidis ti si zaboravio ovo da kazes i tu si pogresio.Ne kazem ja da ti treba da pricas umesto njih, ali ni deca ne mogu da znaju sta ti trazis od njih ako samo kao vocic(mali vo) cutis.
Po meni profani kao ti su ljudi koji su iskompleksirani ili vuku traume iz srednjih(osnovnih) skola kao Gojko sisa iz Munja zbog druge dece koja su bila okritna, pa sad kad imas malo vlasti udri Misko.Imali smo mi jednog takvog iskompleksiranog, pa je majstor sad u Den Haag-u.
Sto se tice odmora imas celo leto i dobre 2-3 nedelje u zimu.

Naravno da sam imao 'torture' u skoli i to je bas ono po cemu se razlikujemo ti i ja.Ja sam bio i sa ove i sa one strane katedre a ti si samo sa jedne.
Vi logicno, vas neuspeh u skoli i vasu nemogucnost da dobijete ocenu koju zelite shvatate kao neciju isfrustriranost i lecenje kompleksa.
Slazem se sa tobo. To sto ponekad radim jeste tortura ali ona vazi samo za ucenike kao Kuliraza, veruj mi.
Nemas pojma sta znaci kad ti se nakaci neka mala gnjida koja ima fals Vukovu diplomu iz osnovne (roditelji stalno intervenisali da se navuce uspeh)pa ti takav mamlaz dodje da ti prosipa zakon koji zeli da se postuju samo stavke koje njemu idu u prilog i to striktno i kruto ali zeli fleksibilnost ako vidi da mu zakon ne ide na ruku.
A sto se tice mojih kompleksa, zaista nemam nikakve komplekse niti ima jedan razlog da ih imam.
Uostalom, mislim da su dve devojcice provalile ko sam a kao sto vidis ni jedna od njih nije rekla nista ruzno a mogle su site da se napljuju po meni. A mogu to da urade i sad ako zele, ali veruj mi mogle bi i mnogo toga dobrog da kazu (pod uslovom da su sigurne da sam ja taj).
I na kraju, za ove godine, koliko ja radim u skoli
praksa je pokazala da su odlicni djaci u 95% slucajeva (znaci, od 100 ucenika 90-jel' tako Kuliraza?)obicna gamad koja ce uciniti sve samo da dobije peticu. Ok sto ce profanima da sedi na glavi ali sta znaju da urade svojim drugovima, to je bruka.
Verovatno ti je preko glave i profana i skole ali ako te bilo sta zanima u vezi profana, nacina na koji razmisljaju o vama, slobodno pitaj i mislim da ce mnogo sta da ti bude jasnije.
Valjda si video da u svim porukama nikad nisam pomenuo u negativnom kontekstu ucenike kao ucenike vec samo odvratne streberske gnjide. Samo da njih nema sve bi bilo OK.
 

Back
Top