PAHOMIJE - PART 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Aitchison

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.991
Eparhija vranjska kupila je za potrebe vladike Pahomija terensko vozilo marke džip kompas 2.0 CRD sport, vredan 26.341 evra da bi zamenila „dotrajali“ službeni automobil micubiši karizmu koji je prešao 200.000 kilometara, a na kupovinu terenca su se odlučili „zbog konfiguracije terena Eparhije“.:whistling:

Nije poznato kakav vozni park ima duhovni brat vladike Pahomija i ostalih vladika SPC, patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril. On je međutim početkom avgusta uslikan tokom verske službe u hramu u Kijevu kako nosi na ruci sat marke Breguet, koji košta između 28.000 i 36.000 evra, u zavisnosti od prodavca.
:per:


Patrijarh Kiril je tokom svoje posete Ukrajini pozvao vernike da odbace modele zapadne kulture i izjavio da ukoliko „društvo ne odbaci naviku nekontrolisanog trošenja novca planeta neće opstati“.
:dash::dash::dash:


 
Nije jedini, ne budite nepravedni:

Da bi kupila džip, Eparhija vranjska se na 36 meseci zadužila kod Komercijalne banke. U Vladičanskom dvoru smatraju da kupovina luksuzne drumske krstarice nije neprilična, jer ju je podržao Eparhijski savet, dakle najviši vladičanski organ.

Sedmorica vladika SPC ima vozni park koji vredi oko 220.000 evra:

Vladika mileševski Filaret - kombi folksvagen - 40.000 evra

Vladika šabački Lavrentije - audi A6 - 40.000 evra

Vladika banatski Nikanor - škoda superb - 34.000 evra

Vladika žički Hrizostom - pasat tredlajn - 28.000 evra

Vladika vranjski Pahomije - džip kompas 2.0 CRD sport - 26.000 evra

Vladika valjevski Milutin - sitroen C5 - 25.000 evra

Vladika timočki Justin - sitroen C5 - 25.000 evra

Nije poznato kakav vozni park ima duhovni brat vladike Pahomija i ostalih vladika SPC, patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril. On je međutim početkom avgusta uslikan tokom verske službe u hramu u Kijevu kako nosi na ruci sat marke Breguet, koji košta između 28.000 i 36.000 evra, u zavisnosti od prodavca.

Patrijarh Kiril je tokom svoje posete Ukrajini pozvao vernike da odbace modele zapadne kulture i izjavio da ukoliko „društvo ne odbaci naviku nekontrolisanog trošenja novca planeta neće opstati“.
http://www.pescanik.net/content/view/3602/103/

.......... sad kad nas okrpe vernici...odoh ja sa teme...:bye:
 
Ви што не идете у цркву постадосте највећи верници,
а поред тога и ходочасници,
који су мишљења да свештеници и данас треба да иду пешке.
Хало људи. 3. миленијум је.:dash:
 
Ви што не идете у цркву постадосте највећи верници,
а поред тога и ходочасници,
који су мишљења да свештеници и данас треба да иду пешке.
Хало људи. 3. миленијум је.:dash:

naravno, zato treba da furaju dzipove, i kao onaj Bane sa lopatom, Harley Davidsona...svetosavski :hahaha:
 

Хало људи. 3. миленијум је.:dash:

kanda bese toga i pre 3. milenijuma??:think:

Kaluđeri
Đura Jakšić

Gledo sam vam metanije,
Kad varate Boga živa;
Gledo sam vas, gde se pije,
Gde se jede i uživa.

Slušo sam vas, kad kunete
Svoje stado, svoje verne,
I kad tajni prizovete,
Licemerni, licemerne!

Gledo sam vas - ne da nisam,
Kad razbludom usplamtite;
Gledo sam vas, ne da nisam,
Licemerni, upamtite!
 
Eparhija vranjska kupila je za potrebe vladike Pahomija terensko vozilo marke džip kompas 2.0 CRD sport, vredan 26.341 evra da bi zamenila „dotrajali“ službeni automobil micubiši karizmu koji je prešao 200.000 kilometara, a na kupovinu terenca su se odlučili „zbog konfiguracije terena Eparhije“.:whistling:

Nije poznato kakav vozni park ima duhovni brat vladike Pahomija i ostalih vladika SPC, patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril. On je međutim početkom avgusta uslikan tokom verske službe u hramu u Kijevu kako nosi na ruci sat marke Breguet, koji košta između 28.000 i 36.000 evra, u zavisnosti od prodavca.
:per:


Patrijarh Kiril je tokom svoje posete Ukrajini pozvao vernike da odbace modele zapadne kulture i izjavio da ukoliko „društvo ne odbaci naviku nekontrolisanog trošenja novca planeta neće opstati“.
:dash::dash::dash:



Lično osuđujem razbacivanje bogatstvom i novcem u crkvi!
možda sam nekako "protestantski" nastrojem po tom pitanju, ali je tako. Kao i policija, i vojska tako i crkva može da izabere jedno puno i jedno terensko vozilo kao tipsko i da ga nabavlja za svoje potrebe.
ne vidim zašto bi bratska ruska Lada Priora ili Lada Niva bile loše.
 
Lično osuđujem razbacivanje bogatstvom i novcem u crkvi!
možda sam nekako "protestantski" nastrojem po tom pitanju, ali je tako. Kao i policija, i vojska tako i crkva može da izabere jedno puno i jedno terensko vozilo kao tipsko i da ga nabavlja za svoje potrebe.
ne vidim zašto bi bratska ruska Lada Priora ili Lada Niva bile loše.

Nisu loše, ali nisu "in".:D
 
Боље да јашу метле, приличи им ...

ЕВО ПРИЛИКЕ
Ти као искусна са метлама, могла би да направиш бизнис.
Отвори трговину за продају метли, на излогу напиши
ПРОДАВАЧИЦА ЛИЧНО ИСПРОБАВА ВОЗИЛО
и лова ће само да капље.:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Nisu loše, ali nisu "in".:D

Uz svo poštovanje prema SPC...

Pa neki naši popovi voel da pljuju Vatikan a da voze bolja kolica od kardinala....


šalu na stranu, sutra bih otišao do čika pope i zamolio ga da u ime svoje i SPC daruje ta skupa kola za lečenje obolele dece, a ja ću mu naći isto tako dobru Ladu nivu u zamenu....

Ako veruje u Boga i Hrišćansku samilost....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top