HR: Odbio da leči pacijenta Srbina

Waterfall

Legenda
Poruka
50.359
Zagreb -- Čelnici opštine Vrhovine optužili su lekara u Otočcu Enesa Mujkanovića da je odbio da pomogne pacijentu Bošku Radiću zato što je Srbin, piše "Jutarnji list".

Načelnik opštine Vrhovine Milorad Delić najavio je da će se na ponašanje Mujkanovića žaliti ministru zdravlja, a da će obavestiti i delegaciju Evropske komisije u Hrvatskoj, jer to nije prvi put da građani srpske nacionalnosti imaju primedbe na postupke tog lekara. Pacijent Boško Radić dovezen je u Dom zdravlja sa simptomima moždanog udara.

Problemi su, tvrdi Delić, nastali kada je Mujkanovića pozvao telefonom i zamolio ga da bolesnog sugrađanina sanitetskim vozilom otpremi u bolnicu u Ogulinu, što je on odbio.

Miroslav Mašić tvrdi da ih je, kada su on i Delić došli u stacionar u Otočcu, lekar odmah počeo vređati, a malo je nedostajalo i da ih fizički napadne.

"Govorio nam je 'dosta je bilo vašeg četnikovanja u Vrhovinama... gamad vrhovljanska... skinuću vam ja kokarde sa glave obojici... što ćete kad ste rođeni kao četnici svi... hoćete li možda zapevati Vojvodu Sinđelića ovde' i mnoge druge uvrede kojih se više i ne sećam", rekao je Mašić.

On je naveo da je Mujkanović sve to govorio u hodniku stacionara pred još desetak pacijenata, a na kraju je čelnike opštine isterao rečima "marš van".

Delić i Mašić su Radića opštinskim automobilom prevezli do bolnice u Ogulinu tek posle telefonske intervencije direktora Doma zdravlja Otočac Ivice Miletića i tamo mu je dijagnostifikovan modžani udar.

Prozvani Mujkanović nije komentarisao slučaj, samo je rekao da ga nije briga za novinare i da se za ono što radi jedino može izjasniti na sudu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=07&nav_category=167&nav_id=380120

Ne mogu da verujem da jos uvek postoje ljudi koji nekome ne zele da pomognu samo zato jer je druge nacionalnosti..
 
kako ne bi bilo? pola srbije i dalje ne kapira da ih hrvati mrze:mrgreen:

vjeruj mi Hrvati nemaju nikakve osjećaje prema vama, ono malo na TV-ju što se spominjete npr. emisija "otvoreno" i ono na stadionu kad kliču "ubi Srbina", kako i sami možete uočiti tog je sve manje i manje...ustvari toga više i nema. A u običnom puku ste zadnja rupa na svirali, mislim da se ne sjećam da sam ćuo u nekom društvu da se prića o Srbima ili Srbiji ,možda jedino kad je neka utakmica ili sl.
Naravno to se ne odnosi na vrijeme rata, kada smo itekako gajili prema vama takove osjećaje.
 
vjeruj mi Hrvati nemaju nikakve osjećaje prema vama, ono malo na TV-ju što se spominjete npr. emisija "otvoreno" i ono na stadionu kad kliču "ubi Srbina", kako i sami možete uočiti tog je sve manje i manje...ustvari toga više i nema. A u običnom puku ste zadnja rupa na svirali, mislim da se ne sjećam da sam ćuo u nekom društvu da se prića o Srbima ili Srbiji ,možda jedino kad je neka utakmica ili sl.
Naravno to se ne odnosi na vrijeme rata, kada smo itekako gajili prema vama takove osjećaje.

ma hocete vi da ste tolerantni,ali vatikanski trening je ucinio svoje:rtfm:
 
ma hocete vi da ste tolerantni,ali vatikanski trening je ucinio svoje:rtfm:

mi smo tolerantni narod u koju godišnje dođe 12 miliona stranaca i nikom ne fali dlaka na glavi, tu i tamo koji incident.
Ovaj doktor je musliman , pa se može pretpostaviti da ima razlog da se tako ponaša, mada mislim da nijedan razlog nemože opravdati to što nije pomogao čovjeku.
 
vjeruj mi Hrvati nemaju nikakve osjećaje prema vama, ono malo na TV-ju što se spominjete npr. emisija "otvoreno" i ono na stadionu kad kliču "ubi Srbina", kako i sami možete uočiti tog je sve manje i manje...ustvari toga više i nema. A u običnom puku ste zadnja rupa na svirali, mislim da se ne sjećam da sam ćuo u nekom društvu da se prića o Srbima ili Srbiji ,možda jedino kad je neka utakmica ili sl.
Naravno to se ne odnosi na vrijeme rata, kada smo itekako gajili prema vama takove osjećaje.


ko koko ko ko kokoooo..

ono malo 120 000 ustaša koji vuce Ubi srbina a ?

naravno da nisu više na Meniju Srbi sada je *in* Slovenija

ali pitanje
ako ne pljuvate jedne ili druge u kome baš pričate hrvati?
 
vjeruj mi Hrvati nemaju nikakve osjećaje prema vama, ono malo na TV-ju što se spominjete npr. emisija "otvoreno" i ono na stadionu kad kliču "ubi Srbina", kako i sami možete uočiti tog je sve manje i manje...ustvari toga više i nema. ]A u običnom puku ste zadnja rupa na svirali, mislim da se ne sjećam da sam ćuo u nekom društvu da se prića o Srbima ili Srbiji [/B],možda jedino kad je neka utakmica ili sl.
Naravno to se ne odnosi na vrijeme rata, kada smo itekako gajili prema vama takove osjećaje.


ko koko ko ko kokoooo..

ono malo 120 000 ustaša koji vuce Ubi srbina a ?

naravno da nisu više na Meniju Srbi sada je *in* Slovenija

ali pitanje
ako ne pljuvate jedne ili druge u kome baš pričate hrvati?


legendo slovenacka :rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 

Back
Top