NAJOZBILJNIJE TRAZIM SAVET

Milena26

Zainteresovan član
Poruka
222
Dakle, da pocnem odmah. Zabavljamo se vise od godine, nekih 15 meseci. Fino nam je zajedno, vidjamo se cesto ali i pored toga imam svoj zivot i nisam od onih sto opterecuju momka a i on je super. On planira da pocnemo da zivimo zajedno sledece godine i da se vencamo godinu posle toga i sve u tom fazonu. Kaze da bi voleo odmah da zivi sa mnom i da je odradio vojsku to bi vec uradio. Voli me, vidi me kao majku svoje dece i td. , klasika.
E sad, uvek ima ono "ali" sto devojci srecu kvari:-))))))))))))). Za ovih 15 meseci on me nikada nije odveo kod sebe kuci niti me je upoznao sa roditeljima i sestrama. Sticajem okolnosti ne zivim sa svojima pa je on uvek kod mene ili idemo u grad. Kod njega nikada nismo bili, bas nikada. Do pre dva meseca nisam znala ni koji je njegov ulaz, ulicu sam znala:-))))))))))
Kad sam ga pitala zasto me nikada nije upoznao ni sa kim od rodbine on kaze da moze to da uradi kad god ja hocu, samo da kazem a meni to sve izgleda kao da ja insistiram na tome a zaista ne insistiram i inace i ne ide mi se kod njega ali mislim da nema smisla da se nijednom nije udostojio da me pozove. Mislim da je red da njegovi roditelji upoznaju osobu sa kojom njihov sin planira da provede zivot. Ne znam u cemu je stvar. Zavrsila sam faks, pametna sam, zanimljiva, komunikativna, kulturna....NJegovi su me videli na slikama i tatu sam mu upoznala jednom sasvim slucajno kad smo ga sreli, cak je rekao da je slusao o meni itd. ali neke formalne scene su izostale. Zbog toga ni ja njega nisam upoznala sa svojima i ne planiram to uskoro. Ja znam da ce mnogi reci da je lepse da on dolazi kod mene i da budemo sami nego da idemo kod njega gde ih ima petoro ali mislim da zaista nema smisla da me nikada ni ne pozove kod sebe.
Osim toga, za 15 meseci od njega nisam dobila nijedan poklon a za taj vremenski period imali smo i godisnjicu zabavljanja, i Novu godinu, Dan zaljubljenih, grozomorni 8. mart, moj rodjendan i moje diplomiranje. Dobila sam jedan parfem i to je ujedno bilo i za godisnjicu i za rodjendan. Na diplomskoj zurci se pojavio bez icega, doduse rekla sam mu da mi nista ne kupuje.
Ok, mozda nema para (generalno, nemaju ih mnogi) ali mislim da se za takve prilike mora malo ustedeti pa obradovati devojka. Ni ja nisam zaradjivala pa sam ipak kupovala poklone i za rodjendan, diplomski njegov, za godisnjicu, za Dan zaljubljenih.....nista nisam propustila zaista, cak sam mu jednom kupila poklon i bez razloga.
Sta vi mislite o svemu? Pre neki dan mi je rekao kako je video super burmu i verenicki prsten sa dijamantom a ja iskreno da vam kazem nisam sigurna sta bih mu odgovorila kada bi me sutra zaprosio a sve zbog toga sto imam ponekad utisak, pogotovo kad razmisljam o ovim stvarima o kojima sam pisala, da me ne postuje dovoljno.
 
U cemu je problem? Ako je decko rekao da uskladite vreme onda tako i uradi. Mozda je cudan po tom pitanju. Ako ti sve ostalo odgovara glupo je onda traziti probleme gde ih nema. Sto se poklona tice, znam da znas da ono sto mozes naci u nekom ne mogu kupiti nikakve pare ali istina je sa druge strane da ti sitni znaci paznje nama zenama znace. Stoga mu skreni paznju po principu 'ja tebi a ti meni nikada....zasto?' Nema niceg loseg u tome. U svakoj vezi je potrebna maksimalna komunikacija, kao sto sam vec rekla,ljudi obicno nisu vidoviti :)
 
Uhhh... Jel su tebi bitni njegovi roditelji ili on? Nisam za to da se roditelji mesaju u zivot mladog bracnog para! Moze, ali kao gosti! Sto se tice odgovora - moram da ti postavim pitanje - 15 meseci zivite svakodnevno zajedno ili se samo vidjate? Eto, moj drug je ziveo konstantno 3 meseca po 24 sata sa devojkom i sad mu je zena i imaju dete odavno... Dakle nije isto 15 meseci vidjanja kad se napicanite za izlazak i tri meseca konstantnog zajednickog zivota!
 
Dlakava_Strvina:
Uhhh... Jel su tebi bitni njegovi roditelji ili on? Nisam za to da se roditelji mesaju u zivot mladog bracnog para! Moze, ali kao gosti! Sto se tice odgovora - moram da ti postavim pitanje - 15 meseci zivite svakodnevno zajedno ili se samo vidjate? Eto, moj drug je ziveo konstantno 3 meseca po 24 sata sa devojkom i sad mu je zena i imaju dete odavno... Dakle nije isto 15 meseci vidjanja kad se napicanite za izlazak i tri meseca konstantnog zajednickog zivota!

:) 8)
 
Dlakava_Strvina:
Uhhh... Jel su tebi bitni njegovi roditelji ili on? Nisam za to da se roditelji mesaju u zivot mladog bracnog para! Moze, ali kao gosti! Sto se tice odgovora - moram da ti postavim pitanje - 15 meseci zivite svakodnevno zajedno ili se samo vidjate? Eto, moj drug je ziveo konstantno 3 meseca po 24 sata sa devojkom i sad mu je zena i imaju dete odavno... Dakle nije isto 15 meseci vidjanja kad se napicanite za izlazak i tri meseca konstantnog zajednickog zivota!

Ma moraju pojesti makar vrecu soli zajedno... :wink:
 
To sto se on tako ponasa nemora nista lose da znaci, al' ja bi se igrao malo psihologa da saznam kakva ga to filozofija i misljenja vodi takvom ponasanju... cisto da budes sigurna da nije neki skriveni psihic il' tako nesto! Misim ako otkrijes valjan razlog za takav njegov postupak, onda je sve OK?
 
ne bi da te uvredim, ali si mnogo popustljiva.Delujes mi nekako lako. Neznam njegovu stuaciju. ali ako hoce da te zeni morao je da te vodi kod svojih. jer kad nije sa njima, sa tobom je.pa ko mu je jos bitan u zivotu?toliko o njegovoj ozbiljnosti.ako ti nije davao poklone, znaci da nema motiva. pod uslovom da ima pare, normalne.mislim da te je on olako shvatio, pa kao nesto planira.da se ti ne smoris.ja nisam trenutno srecan u ljubavi, pa sa oprezom prihvati sledece.ali ja bi ga sutnuo. da sam na tvom mestu.jer u braku muskarci postaju samo gori. pa zamisli takav brak
 
Ne zvimo zajedno, samo se vidjamo. Znam da je druga stvar ziveti sa nekim konstantno ali nisam sigurna da zelim da zivim sa nekim ko smatra da ne zasluzujem cvetic kad diplomiram, ili bar cokoladu za Dan zaljubljenih. Imam drugaricu ciji je momak u zaista teskoj materijalnoj situaciji ali nikada nijedan datum ne propusti (datum znacajan za njih) a pored toga skoro svaki dan je iznenadi necim, bilo da je to neko cvece kad npr. ona sprema ispit pa je nervozna ili neki slatkis koji ona najvise voli. I ja sam njemu uvek nesto kupila i ni meni pare ne padaju sa neba ali se snadjem i iznenadim ga. Mislim da je poenta u tome da li ti u svojoj glavi mislis da treba nekoga necim da obradujes ili ga dozivljavas zdravo za gotovo.
 
Devojko, citajuci tvoje prethodne teme postavljane na forumima shvatih da ti imas zescih problema sa deckom. Te mozda te prevario zbog otiska karmina na reklamnom pamfletu, te dosadno ti je kad si sa njim radije bi bila na forumu, te brzo svrsi...Da li je potrebno da nabrajam dalje ili je i tebi jasna poruka odnosno zakljucak koji iz svega toga sledi?
 
Pa sta a radim kad imam problema?!
Znas kako, uvek postoji nesto sto ne stima i ti onda gledas da to saniras i da popravis. Dok to popravis, pojavi se neki novi problem i tako uvek. Ja samo zelim da budem cista pred sobom da sam dala sve od sebe i da nisam pokleknula pred prvom preprekom i problemom. Svako ima svoj prag tolerancije a ja se trudim da moj ne bude prenizak.
 
Milena26:
Mislis? Pa kako onda ljudi zive jedni sa drugima? Ne znam da li postoji par koji je u svemu idealan... :?:
Naravno da ne postoji idealan par. Ali ako vec ima sanse da nadjes nekog boljeg-koji ce ti ovaj dripac. U stvari, mozda ima druge kvalitete.Pokusaj da procenis kakav bi bio kao glava porodice. U sustini, zena je stub porodice i mora biti inicijator mnogih vaznih stvari a muskarac mora biti efikasan realizator.Proveri kakav mu je odnos prema roditeljima. Ako je ***** koja ce sutra za sve probleme da kuka roditeljima ili ako ce tebi da **** mater ako se sporeckas sa svekrvom-tutanj!Znaci, mora biti UVEK UZ TEBE I NA TVOJOJ STRANI.
Proveri da li je u stanju da izdrzava porodicu.Mislim, da li zna da radi jos nesto pored svog zvanicnog zanimanja jer u ovoj usranoj zemlji svi moramo dodatno da radimo da bi preziveli.Proceni kakav je odnos sa prijatwljima.Ako nema prijatelje ne koje moze da se osloni a i oni na njega-hm.Ma ima gomila stvari.Pozdrav.
 
Milena26:
Pa sta a radim kad imam problema?!
Znas kako, uvek postoji nesto sto ne stima i ti onda gledas da to saniras i da popravis. Dok to popravis, pojavi se neki novi problem i tako uvek. Ja samo zelim da budem cista pred sobom da sam dala sve od sebe i da nisam pokleknula pred prvom preprekom i problemom. Svako ima svoj prag tolerancije a ja se trudim da moj ne bude prenizak.
Sumnja je najgora za neku vezu...a ti ocigledno sumnjas,sto dovodi do neminovne pukotine.....a pukotina se siri....dok se nacisto ne odvoji.. :wink:
 
I ja sam se malo vratila unazad sa tvojim pitanjima... Ti nemas jedan problem, ti ih imas nekoliko: te da li je on veran ili nije, te ne uzivas u sexu, te nece da te upozna sa roditeljima, te ti neces njega sa svojima zainat, te nema poklona imalih paznji... ko zna sta ce jos da ti "iskrsne" sve sto si napisala za vezu od 15 meseci nije bas malo.
Da sam na vasem mestu ja bih odavno raskinula jer se vi ne volite. Da se volite vi bi ste te sitnice resili za ovih 15 meseci. Meni je cudno da neko ne zeli da upozna devojku sa roditeljima toliko dugo, a ti si jos cudnija sto mu teras inat umesto da si ga ti odavno upoznala sa tvojima onako neobavezno, a pogotovo mi je cudno sto ti nemas pojma gde on stanuje... Ej!!! o cemu i o kakvoj vezi ti nama pricas. I kakav brak spominjes tj. on spominje?! Dobro ste vi i do tih 15 meseci dogurali.
Nisi ti mala, imas 26 godina... mucni malo glavom. Sex vam nije dobar... kako ocekujes da vam veza na dalje stima, a kamoli da budete nesto dugo u braku?! Sta, zelis da celog zivota ne saznas sta je dobar sex i da ne uzivas sve pod navodnim izgovorom da su to sitnice i da se volite i da su druge stvari bitnije (Ne kaze narod dzaba "dobar qurac, mir u kuci"). I da do kraja zivota ne dobijes poklon za rodjendan ili godisnjicu braka, ni ubran cvet, ni krem bananicu, ili da njegovi i tvoji roditelji budu samo gosti koji dodju i odu i da se udaljis umesto da imas normalne odnose sa njima? Izem ti sestro takav brak i buduci zivot.
Kazem ti ako zelis takav zivot gde mislis da su tvoji problemi sitnice i ne bi da stvaras problem bez problema, celog zivota ces ici zatvorenih ociju... i lupiti glavom u zid kada bude suvise kasno!
 
Ocigledno je da ti detalji smetaju.... a puno puta detalji znace zivot! Mislim da ti vec u sebi s eubedjena da ga zelish ostaviti ali da ti savest bude cista,...trazish najbezbolniji nacin! Pogledaj ga u oci...reci sta ne znelish ..ili bolje sta zelish...i to je to! Znam da zvuci veoma jednostavno ( a zanm da nije) ali pazi..svako bjeznje je privremeno resenje...suociti se sa tome je trajno resenje!
 
Efendijo, a kako ja mogu da znam kakav mu je odnos sa roditeljima kad ga nikada nisam videla u odnosu sa njima? Doduse, kad sam mu upoznala oca covek je bio malo pripit pa je bio veseo.
Juce sam bas dugo razmisljala o svemu i zaista ne znam sta da radim. Drugarice mi kazu da treba da se spustim na zemlju jer je moj decko obrazovan, dobar, pametan, iz dobre porodice, pocece da radi i td. i da sam budala ako trazim nesto vise jer kao, mozes da nadjes bogatijeg ali on mozda nece biti obrazovan, ili lepseg ali on ce imati neku drugu manu i sve u tom stilu pa ja onda kontam u fazonu ko sam bre ja da trazim sve idealno kad ni ja nisam idealna. I moja sestra sa svojim deckom ima slican problem cak i oko toga da joj on plati pice pa sam nekako dosla do zakljucka da je sve zapravo u tome kako momak dozivljava svoju devojku. Ako je dozivljava kao zentvenu damu ili nesto slicno onda ce valjda u glavi imati to da treba da je obasipa poklonima i tretira je kao damu a ako je dozivljava kao zenu sa kojom je sto godina u braku onda ce je uzimati zdravo za gotovo. Nas dve oni ocigledno dozivljavaju u ovom drugom smislu a ne znam zasto kad nismo ni malo muskobanjaste, ne sedimo kod kuce i kuvamo, ne pricamo o strikanju i zimnici.......
 
kavu god frku da ima na gajbi TREBAO bi da podeli sa tobom, pazi godinu dana a nisi mu bila na gajbi???
pa nije tvoja veza kao iz filma "dogodilo se na danasnji dan"
SAMA ODLUCI ALI MENI KAO NAZOVI DECAKU TU OKO NJEGA NESTO SMRDI.
KAD SI SA DEVOJKOM DELIS SVE I DOBRO I LOSE.
PA VALJDA JE TAKO?
LJUBAV JE INACE SLEPA.
POZDRAV
 
Uh... Sve mi ovo deluje kao pravljenje problema ni oko cega i svesno trazenje necega sto bi pokvarilo ljubav!

Zar ne mozes jednostavno da uzivas u tome sto ste zajedno, volite se i planirate da provedete ostatak zivota zajedno???

Sve ostalo je nebitno, kada dodje vreme, upoznaces njegove...
A pokloni?!? Zar nije lepse da te svaki put kada se vidite zagrli i najlepse na svetu poljubi, nego da ti donosi cvece, cokoladice i ostale gluposti...

Probala sam jedno, probala drugo... i biram neznosti, uvek!
 

Back
Top