plikovi od nervoze

jdragana:
dr:
jdragana:
da li je moguce da od nervoze izbiju mali plikovi od koji se dobija svrab i crvenilo? to traje nekih 5 minuta i prodje? da li je to prolazno?
A gde se javljau plikovi?I jesu li bas plikovi ili vise izgleda kao ujed komarca?


Da. Izgleda vise kao ujed komarca!
To moze biti alergijska manifestacija na znoj, vrucinu,sunce... fizicke agense...urade se alergijske kozne probe da se utvrdi tacan uzrok ali po opisu izgleda da je u pitanju alergija na fizicke agense.Kad se utvrdi uzrok onda se ordinira terapija.
 
jdragana:
da li je moguce da od nervoze izbiju mali plikovi od koji se dobija svrab i crvenilo? to traje nekih 5 minuta i prodje? da li je to prolazno?
Ako si ti to povezala sa nervozom tako što si pratila kada ti izlaze, onda verovatno i jeste tako. Meni se to dešava takođe i obavezno kada sam napeta celog dana ili mi se dogodilo nešto što me je trenutno veoma uznemirilo. Izlaze mi čak uvek na istim mestima (tj. na nekoliko mesta se pojavljuju, na drugim ne) i to više liči na koprivnjaču, zasvrbi, otekne malo i posle kratkog vremena se potpuno izgubi.
 
Ja imam slican problem...

Pojavljuju mi se plikovi na rukama(unutrasnji deo) kao ubodi komaraca samo mnogo izrazeniji,nestaju posle 30min...

Takodje mi se u isto vreme pojavljuju pecati po stomaku i grudima,a na licu mi se pojavi crvenilo u obliku pescanog sata od cela preko nosa do brade...

Sumnjam na nikotin ili alergiju neku za koju ne znam...
 

Back
Top