Filmovi o politicarima,istorijskim dogadjajima 20.veka

Grunf1942

Domaćin
Poruka
3.333
Pošto obožavam filmove kao što su Frost/Nixon(2008),Nixon(1995),W.(2008),

Kakvi su JFK(1991),planiram da gledam,a sramota nisam gledao ni Svi predsednikovi ljudi(1978).

Volim temu:"Watergate",ali moglo bi i nešto novo...Samo nemojte one gluposti koje ne smatramo za filmove kao što su npr."My blood,my compromise"(2007)i "Kosovo:Can you imagine?"(2009).Takođe neću ono February 17,nemojte mi Kosovo i srpske i albanske filmove,oću nešto strano...

Mada mogu filmovi o Balkanu,izbegavajte da budu na tu foru,npr.Behind the Enemy Lines je dobar film,ali nešto što je manje war...Shvatate?
 
Pošto obožavam filmove kao što su Frost/Nixon(2008),Nixon(1995),W.(2008),

Kakvi su JFK(1991),planiram da gledam,a sramota nisam gledao ni Svi predsednikovi ljudi(1978).

Volim temu:"Watergate",ali moglo bi i nešto novo...Samo nemojte one gluposti koje ne smatramo za filmove kao što su npr."My blood,my compromise"(2007)i "Kosovo:Can you imagine?"(2009).Takođe neću ono February 17,nemojte mi Kosovo i srpske i albanske filmove,oću nešto strano...

Mada mogu filmovi o Balkanu,izbegavajte da budu na tu foru,npr.Behind the Enemy Lines je dobar film,ali nešto što je manje war...Shvatate?

JFK je jedan od najboljih filmova Olivera Stouna...film je ultra brz i ima verovatno najbolju montazu koju sam video u americkim filmovima ...

Ovaj film je o ekipi koja je orkestrirala holokaust,pun brzih dijaloga -

Conspiracy.jpg


I po meni najbolji film sa tom temom -

51DZjVnev5L._SS500_.jpg
 
Šta bre Z?

Kakav je taj Il Divo?(Nemojte prepričavati priču,samo da me navuče da gledam...)

Odličan. Iz 2008. je... o Đuliju Andreotiju. Posebna paznja je posvećena događajima oko otmice i ubistva Alda Mora, odn. Andreotijevom odnosu prema istom.

http://www.imdb.com/title/tt1023490/

Kad smo već kod Alda Mora, ovaj mi je posebno dobar, čak šta više - genijalan:

http://www.imdb.com/title/tt0377569/

(Buongiorno, notte)

A ''Z'' je najbolji politički film svih vremena. :)

http://www.imdb.com/title/tt0065234/
 
Poslednja izmena:
Wag the Dog ... комедија са дастином хофманом и робертом де ниром. како се уз помоћ филмских трикова и добре пропаганде може заташкати секс скандал америчког председника. код нас је овај филм премијерно приказан за време бомбардовања на државној телевизији.

Being There..... комедија са питером селерсом. благо ретардирани баштован изненада постаје веома утицајан у високим политичким круговима САД. није истинити догађај али има евзе са политиком.

Последњи кинески цар....

Патон....
 
Being There..... комедија са питером селерсом. благо ретардирани баштован изненада постаје веома утицајан у високим политичким круговима САД. није истинити догађај али има евзе са политиком.

Fenomenalan film :)
 
2 i 3 gledao.... prvi, pa vex sam gledao Kvini i Crnoj guji... a zadnji cu pogledati...

... nego Saro ko ti je ta na avataru... bas je prava... sigurno neka francuskinja... a, a?
samo da napomenem da ima oko 13 godina na toj slici :mrgreen:
ne znam dal 'zhelim da otkrijem , bicje morbidno sto je drzim na avataru...al ajde...1970ih u El Eju, nashli su dijete zatvoreno u sobi sa tutom...s 13 godina, totalni wild one, ni da govori, ni da hoda kako valja...potpuni blank state...psiholozi su se aktivirali oko dijeteta, nauchili je polako da pricha, grli, voli, pleshe,crta, however...jedan psiholog je vise vodila rachuna o svojoj slavi htijela da postane sledeca anne sullivan ( sa wikipedie) pochela sa overexposurom,ambicija je sve sjebala,nobody cared ,kad je prestala da im bude zvecka... poslali su je u razne foster homeove, kod raznih nutjobova i kripova...njen napredak je vidno stagnirao, vise ni rijec nije izustila i otisla na odredjeno mjesto...kako god, njen sluchaj je pomogao u utvrdjivanju da u odredjenom periodu svog zhivota, kad si klinac, primash sve kao sundjer, jezik posebno, dakle , mozes do 10,11 godine postati ebeni poliglota...posle...prozor se zatvara....

...ahem, posto ja ne znam da pricham priche, evo
 
Poslednja izmena:

Back
Top