,Ako je BOG duh kojeg nitko nije vidio niti čuo,s kime je Adam govorio u vrtu edena?

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Ako BOGA nitko niti vidio niti čuo po ev Ivanu je li onda došlo vrijeme da se zapitate
tko je bio u edenskom vrtu i tko vas je stvorio u fizičkom tjelu???


Ivan 4
24 Bog je duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i u istini."

Ivan 1
18 Boga nitko nije vidio nikada

37 Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeliIvan 5


Postanak 3
8 A kad začuše sušanj koraka Gospoda Boga, koji je hodio po vrtu za dnevnog vjetrića, skriju se oni, Adam i žena njegova, pred Gospodom Bogom među grmenjem u vrtu.
9 A Gospod Bog viknu Adama i upita ga: "Gdje si?"
10 On odgovori: "Kad začuh sušanj koraka tvojih u vrtu, uplaših se, jer sam gol, pa sam se skrio."
11 Tada upita on: "Tko ti je rekao, da si gol? Da nijesi možda jeo s drveta, s kojega ti zabranih jesti?"
 
Bog je toliko čist, da ga ne smemo direktno videti jer bismo odmah bili uništeni.

Možda je Adam bio isprva bezgrešan, pa ga je video.

To "nikad niko nije video", možda znači od početka sveta, koji u tom smislu počinju izlaskom Adama i Eve iz vrta.

Haha
Znači grešnici ga mogu vidjeti a oni koji nisu ne.
Super.

Dalje pošto vidim da ne poznaješ dovoljno stari zavjet,imaš u njemu na 100 ine mjesta
da je Bog pričao s ljudima i da su g vidjeli i čak i jede i pije.

Što je ovde poanta ove teme vi to zemljani izgleda nikako da niti pomislite a kamoli da prihvatite da vas nije nikakvi BOG stvorio već tvorci sliči vašem izgledu kako kaže bilijski postanak.Bića naprednija od vas i ništa drugo.
BOG je iznad svih tih prizemnih stvaranja u materiji to rade razni tvorci.
Ti tvorci su vas stvorili mješanjem gena homoerektusa i njihovih gena i gena čovjeka odozgor i bili ste u njihovim gornjim sferama u njihovom "raju" dok ih niste neposluhom naljutili i bili se zbačeni nazad na zemlju odakle ste bili i uzeti prije manipulacije.
Oni su vam se cjelo vrijeme prikazivali kao da su Bog.
I cjeli stari zavjet vrvi od dokaza u tome.
To su agresivna bića koja nemaju duha u sebi već žive po slijepom zakonu kojeg su i nametnuli i u biblijskom starom zavjetu zemljanima primjerice Mojsijevi zakoni gdje se kamenije za sve is svašta je odraz takvih koji su vam to i donijeli.
Neki zemljani ovde su dobro primjetili da su ti zakoni demonsko djelo što i jest.

Priča se nastavlja u Novom Zavjetu,slijedi rasplet tko je Bog a tko su tvorci(bogovi).
 
Poslednja izmena:
A koji ga je to gresnik video?

Greška nesporazum.
Krivo sam vidio Alex što je napisao jer Adam je bio navodno grešnik a Alex je napisao nije bio grešnik.
Pa sam se nasmijao tome.
A krivo sam vidio.
Desi se
My fault .
No svjedno ni grešnik ni bezgrešnik nije ga nikada vidio ako ćemo vjerovati ev po Ivanu.
A ja vjerujem.
 
Poslednja izmena:
ЛИЦЕ Господа Бога нико ЖИВ не може видети, јер би одмах умро, односно ЖИВИ људи га не могу видети, тек када пређу у онај свет.

Зато је рецимо Мојсије Бога видео са леђа, а не лице.

Daaaaaaaaa.
Ali ga je i čuo Mosije njegov glas.

A u ev po Ivanu nitko niti čuo niti vidio.
Jasno nam želi reći nešto što vi ne vidite a to je čiki pogodi..........??
Zaključak??
Tko su onda ti koje su vidjeli ili čuli???
 
Poslednja izmena:
Greška nesporazum.
Krivo sam vidio Alex što je napisao jer Adam je bio navodno grešnik a Alex je napisao nije bio grešnik.
Pa sam se nasmijao tome.
A krivo sam vidio.
Desi se
My fault .
No svjedno ni grešnik ni bezgrešnik nije ga nikada vidio ako ćemo vjerovati ev po Ivanu.
A ja vjerujem.

Nemas ti pojma sta pises.Vazno da znas da izneses HA HA.
A ne znas ni cemu se smejes.
 
Ako BOGA nitko niti vidio niti čuo po ev Ivanu je li onda došlo vrijeme da se zapitate
tko je bio u edenskom vrtu i tko vas je stvorio u fizičkom tjelu???


Ivan 4
24 Bog je duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i u istini."

Ivan 1
18 Boga nitko nije vidio nikada

37 Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeliIvan 5


Postanak 3
8 A kad začuše sušanj koraka Gospoda Boga, koji je hodio po vrtu za dnevnog vjetrića, skriju se oni, Adam i žena njegova, pred Gospodom Bogom među grmenjem u vrtu.
9 A Gospod Bog viknu Adama i upita ga: "Gdje si?"
10 On odgovori: "Kad začuh sušanj koraka tvojih u vrtu, uplaših se, jer sam gol, pa sam se skrio."
11 Tada upita on: "Tko ti je rekao, da si gol? Da nijesi možda jeo s drveta, s kojega ti zabranih jesti?"

Boga niko nije video u njegovoj suštini i slavi, ali se on pokazuje na razne načine - Avramu u vidu tri čoveka koji ga sreću u polju, Mojsiju u vidu plamtećeg grma, a za Edenski vrt postoji tumačenje da je Adam govorio sa sinom Božijim, tj Isusom
 
Bogovi? Bogovi su pali na teme!!! :zcepanje:

http://wwwyu.com/biblija/011mo003.htm

5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.

22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.

:whistling::whistling::whistling:
 
Хоћеш да кажеш да Бог из Новог Завета није исти онај Бог из Старог Завета?

Између осталог....

@тема

Тврђење да су Адам и Мојсије и многи други чули Бога је супротно од оног што Јован (или Иван) тврди.... то значи да неко лаже, па се ви сад определите.....
 
Између осталог....

@тема

Тврђење да су Адам и Мојсије и многи други чули Бога је супротно од оног што Јован (или Иван) тврди.... то значи да неко лаже, па се ви сад определите.....

Izgleda da u njih može jedno s drugim zajedno.
 
Ako BOGA nitko niti vidio niti čuo po ev Ivanu je li onda došlo vrijeme da se zapitate
tko je bio u edenskom vrtu i tko vas je stvorio u fizičkom tjelu???


Ivan 4
24 Bog je duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i u istini."

Ivan 1
18 Boga nitko nije vidio nikada

37 Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeliIvan 5


Postanak 3
8 A kad začuše sušanj koraka Gospoda Boga, koji je hodio po vrtu za dnevnog vjetrića, skriju se oni, Adam i žena njegova, pred Gospodom Bogom među grmenjem u vrtu.
9 A Gospod Bog viknu Adama i upita ga: "Gdje si?"
10 On odgovori: "Kad začuh sušanj koraka tvojih u vrtu, uplaših se, jer sam gol, pa sam se skrio."
11 Tada upita on: "Tko ti je rekao, da si gol? Da nijesi možda jeo s drveta, s kojega ti zabranih jesti?"

Adam je govorio sa Onim kroz Koga je stvoren svijet: sa Logosom, Sinom Bozjim, potonjim Isusom Hristom.
 
Adam je govorio sa Onim kroz Koga je stvoren svijet: sa Logosom, Sinom Bozjim, potonjim Isusom Hristom.

Lijepo je što ti vjeruješ u Logos i ja nešto slično vjerujem.
No Logos ne šeta i ne govori i ne proklinje kao što je bilo u edenskom vrtu.
Na koga mislim ja pod tvorcima su oni koji jedu i piju kao ljudi.
I biblija je prepuna toga.
Evo u prilog jedno od mnogobrojnih iz biblije.
Kakve veze ovo ima s jednim BOGOM koji je početak svega i duh pa da voli miris životinja
ovo meni liči na djavla koji traži poslije da se žrtvuju životinje njemu u čast.
Je li i ovo Logos genijalni Hrastovniče?????

postanak 8
18 I tako izađe Noa is njim sinovi njegovi, njegova žena i žene sinova njegovih.
19 Sve zvijeri, sve sitne životinje i sve ptice, sve, što se samo miče na zemlji, po vrstama svojim, izađe iz kovčega.
20 Tada Noa podiže Gospodu žrtvenik, uze po komad od svih čistih životinja i od svih čistih ptica i prinese na žrtveniku žrtvu paljenicu.

21 Kad omirisa Gospod miris ugodni, reče u sebi: "Nikada više neću prokleti zemlje zbog ljudi; i makar je mišljenje srca čovječjega zlo od njegove mladosti, neću ipak više uništiti sva živa bića, kao što učinih.

22 Od sada, dok bude zemlje, neće više nestajati sjetve ni žetve, studeni ni vrućine, ljeta ni zime, dana ni noći."
 
ЛИЦЕ Господа Бога нико ЖИВ не може видети, јер би одмах умро, односно ЖИВИ људи га не могу видети, тек када пређу у онај свет.

Зато је рецимо Мојсије Бога видео са леђа, а не лице.

A kako znas da bi odmah umro? Niko ga nije video, tako da ne mozes da znas da li bi umro...
 
Smeta mi sto iznosis cinicne komentare,u stilu vi nista ne znate samo ja znam.Eto u tome je stvar.Volim da budem iskren,i od mene ces cuti samo ono sto zaista mislim.
A mislim da imas malo veci ego.
Чекај мало, зар није Мојсије видио Бога, али у облику ватре?
И зар га није доста људи видјело у облику голуба на крштењу у реци Јордан?
Бог се јавља у многим облицима, па би можда виђење Бога у правом облику било смртоносно. :dontunderstand::think:
 

Back
Top