Leksikon čika Rastkovih putovanja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Grunf1942

Domaćin
Poruka
3.333
Kao što rekoh na 352.strani:"Renovirane čaše",doneo sam vam neke stvarčice nakon moje posete Švicarskoj(:mrgreen:)

E,sad uskoro idem u Irak pa napišite listu želja šta ko 'oće da mu kupim,ovde ću da pišem doživljaje sa svih putovanja itd.

Znate,mi ambasadori i poslanici(pogledati:"NeoAmbasada" i "Skupstinska kafana" na pdf Politika),imamo ovakve pasoše...I vi ćete malo sutra:D

225px-Passport_of_Serbia.jpg
 
Dear sir or madam,

We,Iraqis,are now free,after we killed Saddam.Now,America is leading us,and they are ruling us.But,we will like to welcome someone from the new world,so,when we were Saddam's you were Yugoslavia,I need to see that new state,called...mmm...I need to see in the Atlas,wait a minute...Yes,Serbia,Serbia!

P.S.Cool name...:)))

Truly yours,

Jalal Talabani
President of American Iraq
 
4-5.Septembar:Švajcarska
5-6.Septembar:Irak

----------------------------------------------------------------------------------------------
5.Septembar 2009.,21:26

Umalo se uspavao,uz čašu vina,kad prilazi član obezbeđenja da me budi."Šefe,šefe,krećemo za Irak!"veli on."Ae,možemo i za...za..."pokušam ja,ali on me vuče,prišlo ih više i vode me."Koju ćemo danas avio kompaniju,šefe?"pitao me je jedan od članova obezbeđenja dok smo se vozili mojom Cadillac DTS limuzinom."Mmmm...Čekaj...Prva klasa Singapore Airlines-a kao i uvek..."odgovaram ja."A telefon?"upita on."Onaj moj...Znaš onaj iPhone,što uvek nosim."kažem ja."Uredu...Čekajte,ministar transporta Iraka g.Louei Hatim Sultan al-Aris nam je ponudio neki specijalni avion Iraqi Airways-a,šta kažete?"upita on."Ae,dobro..."odgovaram dok nešto kuckam po onom iPhone-u."Čekajte,imamo neku ponudu od kuće...mmm...Sony Ericsson...Ako ih budemo reklamirali,daju besplatno paket Sony Ericsson Black Diamond-a,dali su vam na nedelju dana,pa ako vam se svidi..."kaže on."Ajde,s njim ću u Bagdad."odgovaram.

Kada se crna limuzina parkirala na Beogradski aerodrom,grupa security guard-ova je prišla vozilu i izvukla me iz njega.Avion Iraqi Airways-a je čekao sa mojom besprekornom plazmom-The Yalos Diamond.Ulazim,čeka me lepa crnka,arapkinja,sa kavijarom i parmezanom na poslužavniku."Dobro,dobro...Nije loše,"kažem ja,"Hoću jedan voćni kup,najbesprekorniji koji imate."kažem."Da,gospodine."ona odgovara,i za nepuna 3 minuta jeo sam voćni kup u svojoj sobi,gledajući Miss Universe 2009(imam na DVD-u)i komentarišem svaku.Sati prolaze,uživam u svojoj sobi,kad upada Džoni(jedan od mojih najvernijih...staffova?)i kaže:"Gospodine,šef obezbeđenja predsednika Iraka je poslao ovu listu kako ćete biti dočekani i sve..."Ja uhvatim papir,zgužvam ga i bacim u kantu za đubre."Ja pišem listu."kažem strogo."Da,gospodine."odgovori on.

I evo mog rasporeda:

(Prema šefu obezbeđenja predsednika Iraka trebao sam da stignem u 09:00,debil!)

-12:00-Stižem,naravno crveni tepih,cela vlada,vojni orkestar,svi u honour guradu,himna Srbije,himna Iraka
-14:00-Posećujem srpsku ambasadu,držim neki govor
-15:00-Svečani ručak,ja ću napisati meni!
-17:00-Pijenje čaja sa iračkim predsednikom i ćaskanje
-18:00-20:00-Posećivanje znamenitosti Iraka
-20:05-21:00-Obilaženje predsedničke palate
-21:15-Turneja završena,vraćam se u avion
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top