MAJONEZ

Uhhh ja majonez obozavam... skoro da nema salate, predjela pa i glavnog jela u koje ili na koje ne dodam malo majoneza .... :D
A recept od mene je: napraviti .... (bilo sta) i dodati majonez :wink:
A sam majonez cesto pomesam sa crvenom paprikom i biberom, nekad belim lukom ... ili nekim drugim zacinima koji mi se nadju pod rukom i eto novog ukusnog preliva...
 
smooth fae:
Je l zna neko neke recepte sa majonezom? Hvala unapred :roll:


Od svih isprobanih recepata ovaj je najbolji.Pravi se u blenderu, ili ako imas mikser sa stopicom.Sastojci su : 2 cela jaja, 2 soljice od kafe zejtina, 1 kasicica secera,pola kasicice soli pola cedjenog limuna i kasicica senfa.To se stavi pa muti oko 2 minuta, a onda se doda 1 ili 2 soljice zejtina.Ako hoces redji, stavi manje, a ako zelis gusci, stavi vise zejtina, ali ne vise od te 2 soljice.Onda se to muti jos minut i to je to.Prijatno
 
Imas na temi salate mnogo istih sa majonezom.

Inace kada smo vec kod majoneza ... Postoje mikseri koji imaju dodatak za pravljenje majoneza. Cak na mom starom Gorenje mikseru jos iz osamdesetih. A ima da se kupi i odvojeno samo mutilica za majonez. Ovo je moj recept.
U veliku teglu sipaju se 2 pune case (od jogurta ili kiselog mleka) ulja, dva jaja, kasicisa senfa, soli po ukusu, i kasicica limuna ili sirceta, kako ko voli.
Stavi se dodatak u teglu i ukljuci se mikser na najbrze. Fantasticno je gledati kako majonez nastaje polako do vrha tegle! Nema maltretiranja i mesanja satima varjjacom i dodavanja ulja i gluposti. Za 3 minuta gotovo! A i super je ukusan.
 
Princeza:
Imas na temi salate mnogo istih sa majonezom.

Inace kada smo vec kod majoneza ... Postoje mikseri koji imaju dodatak za pravljenje majoneza. Cak na mom starom Gorenje mikseru jos iz osamdesetih. A ima da se kupi i odvojeno samo mutilica za majonez. Ovo je moj recept.
U veliku teglu sipaju se 2 pune case (od jogurta ili kiselog mleka) ulja, dva jaja, kasicisa senfa, soli po ukusu, i kasicica limuna ili sirceta, kako ko voli.
Stavi se dodatak u teglu i ukljuci se mikser na najbrze. Fantasticno je gledati kako majonez nastaje polako do vrha tegle! Nema maltretiranja i mesanja satima varjjacom i dodavanja ulja i gluposti. Za 3 minuta gotovo! A i super je ukusan.


Sve ovo isto sto kaze Princeza, samo da se ne mucis sa merenjem, ulje dodas tri prsta od vrha tegle i to je to. Ja pored gore navedenog dodam i malo secera, jednu ravnu kasicicu.
Od zacina dodajem kari, jer ga obozavam i trpam u sve zivo, i dzindzer.Neki put umesto soli stavim vegetu ili neki zacin u tom stilu.Majoran, origano, timijan, bosiljak dodajem kad hocu italijanski smek.Skoro sam kupila u Maxiju Kotany italijansku mesavinu zacina (beli luk,crni luk, bosiljak,so,maslinovo ulje i suve masline) i super je i sa tim.
A majonez je odlican i kad se umuti sa maslinovim uljem, hladno cedjenim,nerafinisanim. Naravno ko voli ukus maslinovog ulja.Pa onda na tost sa tankim koluticima krastavca...mmmmm........pa jos ako imate malo parmezana....

Prijatno!
 

Back
Top