Da, da, manga uskoro i na srpskom!

John Marston

Domaćin
Poruka
3.717
Kako smo sa brojm prodavaca stripova ( na ovaj ili onaj nacin) odavno prevazisli broj citatelja stripa, pa to vise nije aktuelno, vreme je za novo takmicenje.

Trci ko ce biti pobednik, sa otvaranjem 1001 izdavacke kuce u odnosu na 1000 ljudi koji citaju strip, prikljucuje se i jedna firma iz Italije. Opredelili su se za sada samo za Mange. Kupili su trenutno prava na tri naslova i polovinom ovog meseca bi trebalo da startuju sa prve dve sveske, a po njihovim recima, ubrzo i sa trecom. Bude li iole prihvatljiv odziv, pozurice, kako kazu, da otkupe nove naslove i sve ubrzaju.

Cena bi trebalo da bude prihvatljiva za broj strana, a za kvalitet garantuju (da vidimo).
Javice mi kada mogu da stavim i zvanicnu najavu za start na kioscima sa tacnim datumom.


I pored straha da se sve ne urusi zbog prevelikog broja izdanja na vise ne tako plodnom trzistu stripa, radujem se sve vecem izboru.

Nadam se da ce uspeti u ovome, jer ovo realno ima potencijal ako se sve dobro organizuje i adekvatno proprati reklamom, da kod mladjih generacija ozbiljnije ispopularizuje strip.
 
Imate u mamutu u originalu od Dark horsa mnoge mange:

Naruto
Berserk
Apleseed
helsing
Kurosaki neshto
Ima i mnoshtvo knjiga how to draw a manga onda neka erotic manga knjiga
Ima josh puuuno stvari.
U darkvudu imaju skoro sve od algoritma.
A to je:
World of Warcraft
Starcraft
Peach Girl:Momo
Blade Of Immortall(ovo ja kupujem)
Negima

Shto se mangi na srpskom tiche kada dobijem novi info cu reknem.
 
Update Update Update !!!!


Po mojim saznanjima mange ce biti u nekom vidu kolekcionarskih izdanja 192 strane svaka, uz cenu koja ce otprilike biti oko 800-900 dinara (za ovo nije provereno)
Bice u originalnom formatu

Evo teksta od tog izvora.
Nije sa stripovi.com

“Dukrees Communications” DOO je nova realnost u izdavačkom sektoru na teritoriji Srbije. Firma “Dukrees” pravo u ruke čitalaca donosi MANGA crtane romane.

Sama reč MANGA iz dana u dan postaje sve popularnija jer su trenutno najpopularniji crtani filmovi koji se prikazuju na televizijama širom sveta derivati upravo MANGA crtanih romana.Oni se obraćaju čitaocima svih godišta, a zbog raznovrsnosti tema koje obrađuju (sport, avantura, komedija, akcija, borilacke vestine, ljubav…) svaki čitalac... (read more)производи:Crtani romani koje vam nudi “ Dukrees“ biće, kao što su i sami fanovi tražili, verodostojni originalnim japanskim i koreanskim publikacijama, što moze da se zaključi po klasičnim orjentalnim formatima od 11 x 17 cm i 12 x 18 cm. MANGA crtani romani imaju u proseku 192 stranice koje su ukoričene u tvrde i luksuzne tristagramske korice štampane hibridnom tehnologijom.
MANGA romani nisu publikacije za jednokratnu upotrebu već su pravi kolekcionarski predmeti.
Svi MANGA romani su prevedeni sa originalnog jezika na srpski jezik. Tekst je prilagođen našem govornom području tako da čitalac može da uživa u čitanju bez ikakvog napora. Gde je potrebno postoje napomene sa objašnjenjima koja omugućavaju čitaocu da upozna i shvati bolje orjentalnu kulturu.

Nece izlaziti na kioske, vec po stripotekama i knjizarama(na zalost) Smor
Do kraja septembra izlaze.
E sad, drugar mi reche da je chuo kako se sushka da ce biti neshto Onikaza biggrin
Koliko sam ja preveo trebao bi Onizuka ali NISAM SIGURAN TO JE SAMO SUSKANJE!

TAKO JE RADUJTE SEEE XD
 
ya sam uMakarskoj kupila neku posranu mangu BIZENGHAST -.- uzhas...treba kao da bude horror/drama a u stw. ... :SsSsSsSsS ...a i nisu japancu prawili nego neka iz Amerike ili odakle wec >.> nemam pojma,ma nishta ne walja....a owo za BG nisam znala XD ima swe da uzmem XD u swt. widecu XD
 
Znachi za sada izlaze Archlord i Hero izlaze sredinom oktobra.
Archlord je radjen po mmorpgu dok je Hero ustvari manga o tinejdzerima.
Zapravo(prepisujem sa flajera) to je akcioni manga roman o grupi tinejdzera koji se suochavaju sa problemima nasilja u njihovoj skoli i rivalitetu izmedju bandi.

Hero ima 4 volumea dok archlord ima 6 volumea.
Rekli su takodje da ce cena biti zaista super iznenadjenje i da je rekao da mange nece kostati ko ove sada(sada da li je mislio na algoritmove, ako je tako onda super)
Isto tako(shto me malo nasmejalo) rekao je da zna da MI ochekujemo najvishe naruta confused biggrin biggrin XD
Isto tako je pomenuo Bleach, Death Note, i josh neka izdanja, i rekao je da ce verovatno ugledati svetlost dana 2010(ti bestseleri).
Rekao je takodje da zavisi od prodaje ova dva izdanja, tj ako se prodaju dobro, izbacice josh neshto u novembru.
Takodje oni koji su zainteresovani za crtanje treba da odu na njihov sajt i da salju svoje radove.
 

Back
Top