Centrali zvucnik na 5.1.sistemu

Lično ne koristim 5.1 zvučnike, ali skoro sam siguran da centralni zvučnik standardno ne funkcioniše kada je u pitanju reprodukcija stereo signala preko 5.1 sistema. Svi zvučnici rade osim (pogađaš) centralnog. Viđao sam neke zvučnike kod kojih radi i centralni, ali je to (koliko je meni poznato) raritet.

Ako je u pitanju funkcionisanje centralnog zvučnika uopšte, onda to već zahteva detaljniju analizu.

Probaj da li ti radi centralni zvučnik kada pustiš neki DVD ili DivX sa 5.1 zvukom. Ako ne funkcioniše ni onda, javi pa da vidimo šta ćemo dalje :)
 
Baksuz:
Ne radi mi centralni zvucnik na soround-u. Imam Creative Live karticu,rade mi svi osim centralnog.
Pokusao sam da podesim u Control Panelu,ali opet nece.Sta da radim?!
Ako hoces da ti proradi centralni(virtuelno stereo ce raspodeliti na svih 5 zvucnika ali to nije 5.1 pretpostavljam da znas) otvori creative play centar idi na smanjenu verziju i pod cmss cekiraj on.Posle ovoga ce raditi u svim plejerima.
 
Za Storma: Kada pustim DVD sve je OK,na testovima se cuje centralni,ali kod muzike i filmova ne! Znam da je to normalno,ali me zanima da li postoji neki Plug-in ili nesto slicno da prebacim zvuk i na njega.

Za Dr.No-a:Ja sam stvarno konj! Uopste ne mogu da nadjem gde bih mogao da cekiram cmss!Molim te ako mozes da mi odgovoris detaljnije!

!!!HVALA!!!
 
Baksuz:
Za Storma: Kada pustim DVD sve je OK,na testovima se cuje centralni,ali kod muzike i filmova ne! Znam da je to normalno,ali me zanima da li postoji neki Plug-in ili nesto slicno da prebacim zvuk i na njega.

Za Dr.No-a:Ja sam stvarno konj! Uopste ne mogu da nadjem gde bih mogao da cekiram cmss!Molim te ako mozes da mi odgovoris detaljnije!

!!!HVALA!!!
Otvoris creative playcenter, ako ti se otvara veca verzija plejera onda idi na mali hd sa strelicom nadole pored znaka ? (ako ti se otvara manja verzija na njoj imas isto mali hd sa strelicom nagore),znaci prebacis na manju verziju i ides na strelicu iznad Znaka CREATIVE i kad dodjes iznad pojavice ti se "Open Tray Window" klikni i pojavice ti se cmss i ON.
Nadam se da ce ti ovo pomoci.
Pozdrav
 
Bizaro:
Baksuz:
Ne radi mi centralni zvucnik na soround-u. Imam Creative Live karticu,rade mi svi osim centralnog.
Pokusao sam da podesim u Control Panelu,ali opet nece.Sta da radim?!
Kada slusas muziku centralni zvucnik ni netreba da ti radi, on jedino radi kada pustas DVD film ili muziku sa DVD.
Kad slusas muziku centralni treba da bude bas (sto bi matori rekli tuc, tuc).
Ovako sam ga ja isprobavao, pocupaj sve prikljucke koji idu u njega i bas do kraja (ili bar toliko da se cuje), ako cujes da ispusta zvuke sve je OK (to sto ispusta sigurno te nece asocirati na pesmu koja se reprodukuje)
 
Nisi napisao koji OS koristis.

U XP-u mora da radi i centralni zvucnik, ako slusas muziku iz win ampa.

Nemam live karticu, ali pretpostavljam da si uz nju dobio i neki mp3 plejer. Taj plejer bi trebao da ti omoguci da slusas muziku na svim zvucnicima bez obzira na verziju windowsa (ukljucujuci i centralni i sub).
 
PRIJATELJI SVAKA CAST NA ODGOVORIMA AL NIKAKO NESTO POZITIVNO EVO OVAKO:
JA KORISTI PROGRAM ZA KONTROLU ZVUKA:
SOUND MAX.ZATIM ZA SLUSANJE MUZIKE KORISTIM MEDIA PLAYER 9 KOJI JE PO MOJIM NEKIM ISKUSTVIMA MNOGO BOLJI OD WIN APA ITD..
DRAJVER JE NVIDIA
SISTEM 5.1 RADI PERFEKTNO I SA FILMOVIMA DVD I DVX+MEDIA PLAYER 9 MUZIKA EFEKAT JE BRUKAA..
GRAFICKA KARTA JE G FORCE 4
POKUSAJ TE OVU KOMBINACIJU.
PS SOUND MAX KAD SE PODESI NA 5.1 MORA DA SE RESTARTUJE!!
SRECNO
[/b] :roll:
 
Centralni je bolje da ti ne radi u WINAMP-u za muziku, a za DivX ces problem resiti instalacijom MatrixMixer-a (to ti je inace filter koji super radi u MV2player-u) A za muziku si vec dobio odgovor u nekim od predjasnjih poruka u play centru.
P.S.
I ja imam Creative Live! 5.1 Digital i 5.1 sistem zvucnika i to tako nekako radi!
 
FROZEN:
Centralni je bolje da ti ne radi u WINAMP-u za muziku, a za DivX ces problem resiti instalacijom MatrixMixer-a (to ti je inace filter koji super radi u MV2player-u) A za muziku si vec dobio odgovor u nekim od predjasnjih poruka u play centru.
P.S.
I ja imam Creative Live! 5.1 Digital i 5.1 sistem zvucnika i to tako nekako radi!

Matrix filteri kontrolisu input. Dakle ako ne zelis da ti OS sam odredjuje kakav je input, onda to jednostavno promenis u Matrixu. Izlaz kontrolisu AC3 filteri i zvuk na izlazu ce biti onakav kakav odaberes tamo. Dakle, ako zelis da ti radi svih 6 zvucnika, onda u AC3-u odaberes 5.1 zvucnike.

Sto se tice muzike, to je ukoliko se radi o mp3-u potpuno isto kao i za divx. Dakle, glas ce ici sa centralnog, a instrumenti sa ostalih. Ovo zvuci sasvim ok i bolje nego obican stereo. A potpuno je svejedno da li je winamp ili neki drugi plejer.
 

Back
Top