Deca i religija

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.845
Pa.. pišite šta hoćete...:lol:

Počev od ''zombiranja'' dece od malih nogu, preko organizovanog zbrinjavanja napuštene dece, rasprave koliko je detetu roditelja potrebno i da li je neophodno da oba budu strejt, pa dokle stignete...
 
Kad dete malo odraste, roditelji mu saopshte da nema Deda Mraza i da su u stvari to bili oni koji su donosili poklone(ako je dete bilo dobro).

Da li se deci vernika ikada kaze da Bog mozda i ne postoji?
 
Kad dete malo odraste, roditelji mu saopshte da nema Deda Mraza i da su u stvari to bili oni koji su donosili poklone(ako je dete bilo dobro).

Da li se deci vernika ikada kaze da Bog mozda i ne postoji?

Dete mora samo da uzveruje i podje u potragu za Bogom u svom srcu. Neko Boga pronadje, neko ne... U svakom slucaju i deca vernika takodje istrazuju i zele da se uvere.
 
Ja mislim da dosta krstene dece prezre veru i otpadne od nje.
A dosta nekrstene dece spozna veru i pridje joj.

Mene su od detinjstva ubedjivali i podkrepljivali dokazima da je sve to sarena laza
, a eto...izrod sam i crna ovca familije. :)

Tako da ne mozes ti nesto nametnuti nekom ako to nije za njega.Niti to treba da se namece ako neko ne zeli.

Ali mi je interesantno sta je uradila moja majka,posle sahrane njene,tj moje babe koja je bila partizanka prvoborac.
Majka mi i dan danas nije krstena , ipak je otisla u crkvu i zapalila svecu. Iako mislim da nikad pre toga mozda nije u zivotu to uradila.
 
Poslednja izmena:
Moje starije dete ima drugara čiji su roditelji malko fanatici. Pravoslavci su, al ne ki čudni...
Oboje su veoma obrazovani, al vera je jača od razuma...:lol:

Te tako to dete, ne sme da igra igrice, ne sme sve crtaće da gleda jer u neim crtaćima ima đavola i sl.
I što je najcrnje. Ovi moji baš i nisu ludi za igricama iako nemaju nikakva ograničenja.
Više vole da uzmu loptu, bicikl ili teniske rekete i da izađu napolje.
Nisu im crtaći razvrstani na zabranjene/one u kojima su đavoli i dozvoljene/one u kojima nema đavola, ali nekako uvek biraju crtaće u kojima nema nasilja.
A ovo jadno u procesu zombiranja, kako uđe kod nas prvo sedne za računar, pa trči da vidi da li je crtani sa đavolom na tv-u.. prosto ne zna gde će pre...
Moja deca ga vuku da izađe napolje, ali on neće. Meni neprijatno da dete teram iz kuće.
Malo porazgovaram sa njim da bi bilo lepo da izađe da se igra sa drugarima, ali to ne pomaže...:lol:

I šta su sada ti ljudi postigli???? :dontunderstand:
 
Primetio sam da izvestan broj ''snobova'' i sumnjivih novobogataša insistira na odvratnoj perverziji srpstva i pravoslavlja koju zovu ''privrženost starim uzorima''...
 
@kojica

... carrie

uvijek me je zanimalo, pod pretpostavkom da ce gladan covjek biti taj koji ce prvi bilo gdje primjetiti i namirisati hranu
kakvi stu ti "demonima" opsjednuti ljudi
izunutra? koju to potrebu zadovoljavaju?
 
Ja znam vishe asocijalne dece neverujucih nego verujucih. Kad se roditelji previshe vrte oko deteta i gushe ga , dobije se takvo dete. I kod vernika i kod ateista.
Nije u pitanju asocijalno dete. Dete je veoma živahno i komunikativno. Ima puno drugara.
U školi ne mogu da ga obuzdaju.

Dete od 8 godina je opterećeno đavolima. Gledao bi crtać, jer mu se dopada, ali sav je u grču/strahu.
I sada se ja pitam, da li da moje dete pustim da ode kod njih u kuću. Šta ako ga isprepadaju nekim nebulozama?
 
Primetio sam da izvestan broj ''snobova'' i sumnjivih novobogataša insistira na odvratnoj perverziji srpstva i pravoslavlja koju zovu ''privrženost starim uzorima''...
Masa ljudi nije sposobna da odvoji srpstvo od pravoslavlja. U velikom su strahu da će nestankom pravoslavlja nestati i srbi.

Roditelji ovog deteta koje sam pomenula, pripadaju nekoj organizaciji pri SPC, dal zvaničnoj il neznvaničnoj ne znam, a ne znam ni kako se zove.
Samo znam da su svi obrazovani i na visokim položajima. Da svi imaju preko troje dece.
Vikendom obavezno obilaze manastire i decu vaspitavaju na veoma čudan način.

Nemam ništa protiv očuvanja tradicije. Ali decu treba pustiti da budu deca.
Neka idu na folklor.. neka pevaju u horu neke pesme kojima preti zaborav...
neka im pričaju priče o tome kako se nekad živelo...
Dovoljno? :lol:
 
@kojica

... carrie

uvijek me je zanimalo, pod pretpostavkom da ce gladan covjek biti taj koji ce prvi bilo gdje primjetiti i namirisati hranu
kakvi stu ti "demonima" opsjednuti ljudi
izunutra? koju to potrebu zadovoljavaju?
Samo pokušavaju da prožive ono što im je zabranjeno. Da steknu vlastito iskustvo.

možda...:think:
 
Nije u pitanju asocijalno dete. Dete je veoma živahno i komunikativno. Ima puno drugara.
U školi ne mogu da ga obuzdaju.

Dete od 8 godina je opterećeno đavolima. Gledao bi crtać, jer mu se dopada, ali sav je u grču/strahu.
I sada se ja pitam, da li da moje dete pustim da ode kod njih u kuću. Šta ako ga isprepadaju nekim nebulozama?

Ako smatraš da tako nešto može da utiče, nemoj ga pustiti...ja mislim da može, da ga na nekin način uplaši....ipak je on dete.
I ne mora sa 8 godina da sazna šta je fanatizam....
 
I sada se ja pitam, da li da moje dete pustim da ode kod njih u kuću. Šta ako ga isprepadaju nekim nebulozama?

Vidis npr. ja nikad ne pokusavam nicim da uticem na drugu decu. Ili da im pricam bilo sta u vezi vere da ih ucim,jer to nisu moja deca.Prosto imam takav osecaj i stav da nemam ja prava to da radim. Jedino ako me nesto pitaju ja kazem kako ja gledam na stvari.

Ne znam kakvi su ti ljudi,ja bih svoju decu pustio kod njih,ali bi ih posle pitao sta su pricali.
I ako su im rekli nesto sto ja smatram losim , onda bih im to objasnio da je lose. S svojom decom treba razgovarati mnogo,a strpljenja tek treba mnogo.
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju asocijalno dete. Dete je veoma živahno i komunikativno. Ima puno drugara.
U školi ne mogu da ga obuzdaju.
Mislish hiperaktivno?
Dete od 8 godina je opterećeno đavolima. Gledao bi crtać, jer mu se dopada, ali sav je u grču/strahu.
I sada se ja pitam, da li da moje dete pustim da ode kod njih u kuću. Šta ako ga isprepadaju nekim nebulozama?
Da li je dete zastrasheno kaznom Bozijom, ili kaznom ovozemaljskom(batine od strane roditelja)?
Ako pustish, sigurno ce doci do priche o religiji, jer tvoje dete recimo ne zna za zabrane gledanja "crtaca u kojima je djavo".
Ako poprichash sa detetovim roditeljima oko njihovog propovedanja, mogu da se uvrede.
Ako popuste i pristanu, nihovo dete ce primetiti duple standarde: shto tvoj sin moze da radi stvari koje on ne moze. Posle ce morati da objashnjavaju njihovom detetu kako tvoje dete ne zna za Boga, i onda ide ona pricha ko su i shta su nevernici.
 
Ako smatraš da tako nešto može da utiče, nemoj ga pustiti...ja mislim da može, da ga na nekin način uplaši....ipak je on dete.
I ne mora sa 8 godina da sazna šta je fanatizam....

ali najbolji su drugari...
Ovo je već treća godina kako se druže. Našli su se po mnogo čemu.
Deca se međusobno traže po sposobnostima.. biraju društvo onih sa kojima je interesantno takmičiti se...

I gledam ih tako i razmišljam.. koliko će biti tužno što će religija biti ta koja će ih razdvojiti...:(
 

Back
Top