NATO bombardovanje povecalo obolevanje od raka kod Srba!!!

daxt

Elita
Poruka
17.079
Крајем прошле године објављена је у Београду књига Дарови Милосрдног анђела др Мирјане Анђелковић-Лукић, експерта за експлозиве, више деценија запослене у Војнотехничком институту у Београду, пензионисане пре три године.

Већ на корицама књиге наведене су потресне чињенице: њен супруг, пуковник Мирко Лукић, пуковник мр Драган Васиљевић, начелник Ваздухопловног института у Београду, и мр Милош Вујачић, начелник Одсека за пиротехнику Војнотехничког института у Београду, преминули су после обављања заједничког задатка јер су на терену извиђали и процењивали количину и врсту загађења изазваног НАТО бомбардовањем 1999. године. Сва тројица су радила на отклањању последица, поготово оних које су настале употребом муниције са ОУ.

Пуковник Мирко Лукић је доспео на ВМА у лето 2002. с дијагнозом карцинома плућа, а преминуо је 9. априла следеће године. Његова супруга, упркос доживљеној трагедији, смогла је снаге да о свом мужу и његовим пријатељима и сарадницима, тек штуро саопшти наведене податке, баш као што је свој научни и истраживачки резултат изнела без много емоција, поготово оних претераних, пуштајући да говоре сурове чињенице.

Европска и светска јавност одавно су усковитлане расправама о муницији са ОУ. Захваљујући напорима Мирјане Анђелковић-Лукић и њеној узнемирујућој књизи, вероватно ће и у Србији бити покренут талас јавног суочења с тим проблемом.

kim-zagadjenje-uranijum.jpg


broj-slucajeva-karcinoma.jpg
 
На жалост :(

Него, прорадиће једном тужба и милиони одштете за то, кад тад.

Sumljam jer kada se jedared odbaci tužba kao neosnovana, presedan je napravljen i slučaj stavljen ad acta.
No još se nadam da grešim i da razlog nije bio neosnovanost tužbe već nenadležnost ili nešto tome slično, pa bi u tom slučaju stvari mogle da krenu i drugim tokom.
 
Sumljam jer kada se jedared odbaci tužba kao neosnovana, presedan je napravljen i slučaj stavljen ad acta.
No još se nadam da grešim i da razlog nije bio neosnovanost tužbe već nenadležnost ili nešto tome slično, pa bi u tom slučaju stvari mogle da krenu i drugim tokom.

Знам, знам, али не мора данас, ко зна шта ће бити кроз 20 година... Само, треба то стално помињати и чекати прилику...
 
Знам, знам, али не мора данас, ко зна шта ће бити кроз 20 година... Само, треба то стално помињати и чекати прилику...

Kazaću ti ja šta će da bude, biće napravljena neka kompenzacija kao u slučaju ratne odštete sa Nemačkom posle 2.sv.rata i opet će slučaj biti metnut ad akta.
 

Back
Top