Vera u sebe, šta to beše?

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
Pitam vas, šta je to vera u sebe, jer se lako izgubi, a teško stiče...Da li je to slično pojmu sreće, samo navika da se ne veruje tj. ne bude srećan, ili je za veru da se nešto može, najbitnije da to što se želi se i ostvari, a ako se to ne uspe ostvariti, znači da ne vredimo onoliko koliko smo mislili da vredimo.

Ili je bezuslovna sadasnja vera prethodnica svakog budućeg uspeha...Šta mislite o gubitku i pronalaženju vere u sebe?
 
Jel citao neko Mit o ptici od Mike Antica....ima dosta filosofije, ali neki delovi su fascinantni...

...recimo....


Sta sam bio pre mene,
sta sam sad dok sam ja,
i sta cu biti kad ne budem...M.A.


Dosezanje nije nista drugo do
prepoznavanje sopstvene poruke....M.A.

U svakom moru postoji drugo, suprotno more.
U svakoj reci, reka sto tece ka svom pocetku ...M.A.

Letenje je onaj trenutak, kad shvatite
da vas u svemu svako moze zameniti
samo ne u sopstvenoj besmrtnosti....M.A.

........


Svest o sopstvenoj vrednosti dovodi do vere u sebe i suprotno....
 
ms:
Pitam vas, šta je to vera u sebe, jer se lako izgubi, a teško stiče...Da li je to slično pojmu sreće, samo navika da se ne veruje tj. ne bude srećan, ili je za veru da se nešto može, najbitnije da to što se želi se i ostvari, a ako se to ne uspe ostvariti, znači da ne vredimo onoliko koliko smo mislili da vredimo.

Ili je bezuslovna sadasnja vera prethodnica svakog budućeg uspeha...Šta mislite o gubitku i pronalaženju vere u sebe?
Mislim da je vjera u sebe, ako se intonira u svom punom izdanju, najveća prepreka sreći. Jer, vjera u sebe mora podrazumijevati makar primjesu altruizma i onda je sreća bespredmetna. Kao i u većini najznačajnijih ljudskih odlika, i ovdje se valja snalaziti, balansirati i praviti kompromise. Sve u svemu, čovjek je tek pokretni paradoks, nemoćan pred prolaznošću i zgrožen njene spoznaje...
Vjera u sebe, ergo, je suviše izolovan čin i dijagnosticira samo našu sposobost da je ostvarimo.
 
Kakva analiza,pa iceman-e zar nemas pametnija posla?Ne slazem se s`tobom devojka je jednostavno takva ostra jezika i verovatno vaga u horoskopu(ili jak uticaj veginog vladara)a nisam primetio da ikoga sikanira ili povredjuje putem neta.Ona iznosi svoje misljenje o temama na specifican nacin i malo izazovan recnik koristi(mislim izaziva na razmisljanje)sve u svemu pozitivna licnost
 
Вера у себе неминовно затвара човека у зачарани круг егоцентризма. Типичан пример оваквог принципа је змија која сама себи гризе реп, и омиљена је у гностичким круговима - својеврстан облик сатанизма. Насупрот томе, Хришћанство покушава да човека извуче из тог круга самодовољности, и постави га у братски однос према своме Творцу, као и према околини - другим људима. :roll:
 
Mislim da se vera u sebe trajno dobija kada se
u trenutku kad postizete rezultate i zadobijate pohvalu okoline i divljenje, porazmislite koliko ce
kratko sve to da traje i koliko imate od toga sutra.
Sutra kad ostane samo nova borba i nov izazov.
Kad shvatite da kod nekih od juche divljenje prelazi u zavist i pakost.
I kad vash ponos predje u sazaljenje takvih slucajeva.
Tog trenutka pa nadalje u zivotu ce i kad vam bude najteze , biti tu misao da i dobro i zlo prolazi koliko za jedan dan samo ga treba sto bezbolnije preziveti...
A nagrada stize.
Josh jedna je stvar potrebna .
Znanje da lutanjem samo prolazite pored resenja problema.
 
Одлично си описао разлоге за избегавање давања похвала и награда. Јер оне воде у - гордост - праотац свих греха - гордост која је и довела људски род у стање покварене природе која толико нагиње греху. А добро си описао да уздизање неког човека представља велико искушење и за околину која може да падне у грех зависти и пакости. Ђавоља посла како год окренеш. :roll:
 
Vera u sebe nije trajna kategorija, ali isto tako ni nedostizna. Pozeljna je i korisna ako nas jaca, a negativna i beskorisna ako nas slabi. Ne treba svaku ljudsku emociju, ili postupak automatski vezivati za Tvorca i unapred okrivljavati one koji veruju u sebe. Vera u sebe i egoizam ne moraju biti isto, tacnije egoizam nas ogranicava i sputava na neki nacin, a vera oslobadja i hrani iznutra. Ako se izgubi bitka, vera u sebe ti ne da da izgubis i rat.
 
ms:
Vera u sebe i egoizam ne moraju biti isto, tacnije egoizam nas ogranicava i sputava na neki nacin, a vera oslobadja i hrani iznutra. Ako se izgubi bitka, vera u sebe ti ne da da izgubis i rat.

Egoizam i vera u sebe nemaju ništa zajedničko...
Ta dva pojma stoje u medjusobnoj vezi kao zdravo i maligno tkivo...
Moje vidjenje naravno... :wink:
 

Back
Top