Jumbo lovac

Odustalo se do sada u USA od mnogih dobrih projekata kada je vojna avijacija u pitanju. Najbolje projekte Amerikanci nikada ne prodaju drugim zemljama, nekada ih cak i ne pokazuju. Ako se u datom trenutku zakljucilo da ne postoji potreba za takvim lovcem (ili je moguce zameniti isti nekim drugim koji bi bio dovoljno efikasan a kostao daleko manje = mogucnost proizvodnje u vecem broju), naravno da ce odustati. Ne treba zaboraviti da odustajanje od projekta ne znaci i zaborav na sva saznanja koja nam je doneo. Uostalom, taj projekat je nastavio da "zivi" u vidu SR-71, a to je daleko od beznacajnog.

Sto se TU-160 tice...neuporedivo je sa A-12 (ne kazem da uporedjujes), to je samo primer zanatski odradjenog krajnje neinventivnog projekta...zastareo pre nego sto je i poceo da se proizvodi.

Pazi Tu-160 predstavlja mnogo vecu pretnju od B-1B, ali i mnogo manju od B-2, uglavnom zbog stealth tehnologije, jer je mnogo bolje opremljen avion, samo je problem, sto kao i sve dobre i moderne avione, Rusi imaju u malom broju...
 
These results were that in simulated combat, 4.5 Su-35s were shot down for every Typhoon lost, and 10.1 Su-35's were downed for every F-22 lost.
A ti stvarno verujes u ovu propagandu, isto kao sto su i Rusi uradili simulacije za Su-35, pa je on oborio 5 Rafala... To su sve gluposti, jer u takvim simulacijama, protivnicke pilote prave idiotima koji ne znaju da okrenu avion.
 
heh i ja sam se do skoro pitao zasto je konkordu "polomljen" "kljun" dok je na pisti..

inace koliko ja znam konkordu je maksimalna brzina 2400km/h a neko je ovde napisao da je leteo 3 maha ?!?!?!?!!?

mah je negde oko 1200km/h na 0 stepeni celzijusovih , znaci da je 3 maha 3600km/h .

...ili mozda ja nisam u pravu , neka objasni ovo neko ako zna.
 
heh i ja sam se do skoro pitao zasto je konkordu "polomljen" "kljun" dok je na pisti..

inace koliko ja znam konkordu je maksimalna brzina 2400km/h a neko je ovde napisao da je leteo 3 maha ?!?!?!?!!?

mah je negde oko 1200km/h na 0 stepeni celzijusovih , znaci da je 3 maha 3600km/h .

...ili mozda ja nisam u pravu , neka objasni ovo neko ako zna.


Ja sam napisao za XB-70 da je leteo preko M3 vec 1966. godine, mozda si to video.

Mahov broj zavisi i od gustine vazduha, tako da se podatak koji si naveo odnosi na nivo mora.
 

Back
Top