Rasprodaja Dražinih kokardi

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
hebi ga... dobra suma za nesto sto je navodno drazino. jedino sto mi se dopada je, nema naivaca koji su potrcali da ponude malo bogastvo za te "relikvije"

Rasprodaja Dražinih kokardi

Na aukciji


Piše: M. Kovačević
Prethodnih dana na jednom od najposećenijih sajtova za aukcijsku prodaju, pojavio se izuzetno neobičan oglas. Oglašivač, pod pseudonimom Mikele, nudi za svotu od 10.000.000 dinara, ili konverovano 106.269,93 evra, šest predmeta koji su, navodno, nekada pripadali generalu Dragoljubu Draži Mihailoviću.
Interesantno je to da se oglas pojavio u trenutku kada je najjača kampanja za otkrivanje mesta gde je ubijen i sahranjen prvi gerilac porobljene Evrope. Pokušali smo da stupimo u kontakt sa prodavcem, ali nam on do zaključenja ovog broja nije odgovorio.
Oglas na sajtu, uz dve fotografije je sledeće sadržine:
“Šest ličnih predmeta generala Draže Mihailovića
- Ikona, ručno pravljena od monahinje Tekle, iz manastira Studenica, sa blagoslovom generalu, bakar na tisovini.
- Mali srebrni privezak kog je general nosio na koncu oko vrata sa minijaturnim slikama tj. likovima, Kralja Petra, Kalabića i pop Djujića.
- Srebrna tabakera za duvan sa ugraviranim krstom
- Rucno vezen grb kraljevine Srbije kojeg je general nosio na levom rukavu
- Svečana i radna kokarda.
Pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću tvrdim da je predmet original.
Svestan sam da je piraterija kažnjiva novčano/zatvorom i spreman sam da prihvatim posledice i prosledjivanje mojih podataka organima gonjenja ukoliko se dokaže da je predmet
moje aukcije piratska kopija originala.”
Ako su ove stvari zaista autentične, bio bi to jedan od ključeva koji bi vodili i prema Dražinom grobu. Ako je reč o falsifikatu, onda bi prodavac morao da odgovara zbog prevare. Inače, da bi neko na ovom portalu aukcijski prodavao stvari, mora da se registruje i tom prilikom mora da ostavi mobilni i fiksni telefon. Jedan od uslova je i da se pošalje fotokopija lične karte što je ovaj Mikle i uradio. Oglas pod rednim bojem 1472612, na dan završetka aukcije pogledalo je 382 korisnika sajta. Nije bilo ponuda za kupovinu predmeta. Verovatno je cena visoka ili prodavac nije ubedio kuce da je reč o orginalnim stvarima. Možda se “Mikele” samo poigrava sa poštovaocima dela generala Mihailovića, možda je neko poharao arhive, takođe je moguće da neko hoće prevarom do leke zarade. Sve je moguće, valja proveriti...
 
Kakve veze ima patriotizam sa bizhuterijom?:eek::confused:

kod adema rijec patriotizam ima siroko znacenje i ona u siptarskoj (ne)kulturi obuhvata sve: gadjanje djece automatskom puskom, rusenje i paljenje manastira,crkvi i kuca, rusenje grobalja, kamenovanje zena i vozila vjernika koji posjecuju bogomolje i grobove najmilijih....ovo samo iz siptarskog patriotizma unazad 5,6 godina. npr. kod njih je patriotski bilu klintonu shitipu q i uvuci mu se u paksu a rijec poltronstvo i dupeuvlacenje u njihovom rijecniku ne postoji. sirok je pojam siptarskog patriotizma pa je adem pomjesao prodaju antikviteta iskljucivo sa patriotizmom...
 

Back
Top