Konačno razočarenje demokratijom

Da Srbi treba da se vrate Bogu i prirodi! Ne zapadnom zlom novcu!

  • Tako je! Ua zapadni kapitalizam! Necemo da budemo robovi!

  • Ne. Ja mislim da ako se uklipimo u zapadni sistem da ce nam biti ok.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Droid2

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
147
Demokratija je prevara! nama nista dobro nije donela niti ce !! Fora da nas orobe i opljackaju !! Uzas!! Treba sto pre nesto poduzeti !! Treba sto pre promeniti nacin zivota jer propast i pad ovoga sistema i sveta bice uskoro veliki !!

Da li ste za korenite promene ili verujete da ima nade sa ovakvim kolosekom Srbije??

Da li je vreme da se okrenemo Bogu i prirodi?

Da li je vreme da kazemo NE novcu?
 
Lopurde i zli ljudi koji samo misle kako ce da otmu i koru leba iz usta naroda, radnika i seljaka! To vam je ta zapadna demokratija hebala vas ona.

Da mleko kupuju od stocara po 20 dinara a prodaju za 80 !!

Olos!

Na sledecim izborima mene nece biti na glasanju..
 
demokratija u svetu je velika iluzija...a u srbiji je izgubila svaki smisao...
pazi samo apsurda---demokratija je vladavina naroda---i onda narod svojom vladavinom sebe opljacka i ubi sve moralne norme koje su bile na zavidnom nivou....
ali istina je sasvim druga---pod plastom demokratije i ljudskih prava dodjose neki ljudi koji nametnuse svoje stavove i vidjenje sveta zbunjenom narodu zeljnom boljeg zivota....taj narod poverova slatkorecivima koji iskoristise naivnost naroda i narod ih izabra za vodje....i samo do ovde je demokratija...kad vodja zasedne na vlast demokratija je suspendovana...ona postoji jos samo u govoru vodje koji je sve manje slatkoreciv,osim za manju grupu zaslepljenih vodjinih sledbenika koji poltronskom odanoscu vodji imaju indirekne koristi zato sto su blizu vodji.cisto kad vodji nesto ispadne iz tanjira da se neko nadje da to pokupi.....
A NAROD....NAROD SE NADA OPET NEKOJ DEMOKRATIJI ---DO SLEDECIH IZBORA---I TAKO U KRUG....nada zadnja umire,ali je u srbiji i nada na samrti....
 
Odgovori u anketi su vrlo glupi što se tiče izbora.
Zato neću da glasam.
Demokratija je iluzija. Ali šta je alternativa ? Anarhija ? Komunizam ? Totalizam ?
Sve mi miriše da upravo to priželjkuju ove kvazi-patriote ! Komunjare !

niti sam kvazi patriota niti *********....ali budi dobar pa mi objasni sta je trenutno od pomenutog u srbiji....samo nemoj parole molim te vec argumentovano obrazlozi...
sto se ankete tice slazem se---ne nalazim sebe ni u jednom odgovoru...
 
niti sam kvazi patriota niti *********....ali budi dobar pa mi objasni sta je trenutno od pomenutog u srbiji....samo nemoj parole molim te vec argumentovano obrazlozi...
sto se ankete tice slazem se---ne nalazim sebe ni u jednom odgovoru...
Englezi kažu da treba tri generacije da bi postao pravi džentlmen.
Tako i demokratija kod nas ne može da zaživi u vremenski kratkom periodu.
Jednostavno nismo spremni na takvu promenu posle teških trauma komunizma koje su trajale decenijama i ostavile duboke tragove i u mentalitetu naroda.
Da bi se to promenilo u glavama ljudi - potrebno je vreme.
Jedino mi je malo čudno kako su narodi u bivšim komunističkim zemljama, a i Rusi , relativno lako se kurtalisali tog zla iz glave.
Kod nas to nekako sporo i teško ide. Broz i Sloba su uspeli da deformišu i slude Srbe.
Zato demokratija (kakva god bila), teško ovde pušta koren.

p.s. Izvini ako si se osetio prozvanim.
 
Poslednja izmena:
Demokratija je prevara! nama nista dobro nije donela niti ce !! Fora da nas orobe i opljackaju !! Uzas!! Treba sto pre nesto poduzeti !! Treba sto pre promeniti nacin zivota jer propast i pad ovoga sistema i sveta bice uskoro veliki !!

Da li ste za korenite promene ili verujete da ima nade sa ovakvim kolosekom Srbije??

Da li je vreme da se okrenemo Bogu i prirodi?

Da li je vreme da kazemo NE novcu?

sve tje biti uredu sinak
ne kloni duhom
samo da se donogatamo do EU
jer
tamo su prozori od marmelade,tamo svako radi ono shta hotje,tamo raste razno votje
 
Problem sa demokratijom je sto je kod nas nikada nije ni bilo...Malo mi dodje tuzno kad neko(neobrazovan) kaze: pa evo vam je vasa demokratija.
Da bi je prepoznao moras da znas kako izgleda.
Mislim da je nije bilo ni u tzv zlatno doba tamo od 1903. Mozda je bilo malo liberalnije nego li pre pucha, ali su puchisti bili preuzeli sve vodece uloge i konce..Posle balkanskih i I sv. vlast i moc su manje vishe ratni profiteri, a onda pocinje diktatura..,pa II sv.Pa opet diktatura...Malo je popustilo pred kraj Titove vladavine,onda rasulo(guske u magli) pa opet diktatura....
Stvarno ni slamke demokratije da se za nju uhvatimo....
Drugi problem sa demokratijom je sto je daleko od idealnog uredjenja ,ali narodi koji su je gradili nekolicinu vekova , ipak su postigli zavidan nivo kontrole javnih sluzbenika (koji ne podrazumevaju salterske sluzbenike vec sve funkcije u tzv vlasti.
Opet kod nas nisu (90%) u stanju da shvate koncept javnog servisa-drzava je tu da brine o gradjanima u smislu zastite prava, a ne da im bude otac i majka i maceha i gazda...
 
Демократија у Србији постала неподношљива од када је уведоше ови са предзнаком -"демократска", ски, ске, ско ...

а у ствари ЕУропска, ски, ско , и уопште почиње да ми се гади све што почиње на Е.

Нека изгласају да нам се назовидржава зове Ербија и да завршимо агонију.
 
Poslednja izmena:
Демократија је као и политички појмови до сада жвака за лудаке или боље рећи за наивце који живе од празних речи.Пре ње су темељно потрошени социјализам као блажа варијанта комунизма и капитализам.Данашње капиталистичке земље запада у време кризе користе неке механизме из социјализма да би очувале јавна предузећа,предузећа од стратешког интереса и банкарски сектор.
Циљ измишљања бесмислених појмова је кроз историју увек исти,измишљају их они који су богати и ништа не раде да би несметано контролисали и крали већину обичних људи која се одувек задовољава празним причама о идеологији и идејама.
 
Демократија је утопија.

У сваком друштву постоји мањина богатих и моћних, они стварају илузију да демократија постоји, а иза ње се све више богате и постају све моћнији.

Они не умиру, њихово богатство и моћ се преноси са колена на колено. Демократски избори су шарада за народ, ионако се све одвија по вољи моћника.

Американци су дали рецепт како се спроводи диктатура под плаштом демократије. Елита која представља војску америчких моћника у сенци се школије на Харварду.

Прочитајте нешто од Ноама Чомског па ће те пасти у депресију ако сте поборник демократије и најдемократичније државе у свету - Америке.
 
Odgovori u anketi su vrlo glupi što se tiče izbora.
Zato neću da glasam.
Demokratija je iluzija. Ali šta je alternativa ? Anarhija ? Komunizam ? Totalizam ?
Sve mi miriše da upravo to priželjkuju ove kvazi-patriote ! Komunjare !

prica o demokratiji i pravima je samo uvod u novi totalitarizam, pogledajte gde su nas dovele zesove eUropske bajalice o ljudskim pravima??? ovaj zakon o informisanju je gori od gebelsovog, unistili su zemlju i sada sprovode represiju nad strajkacima,zabranjuju okupljanja i strajkove!! cista diktatura, tito i slobo su za ove lopurde mala deca:sad2:
 
Vidim da ima dosta izgubljenih dusa ovde. Dosta onih koji veruju u pljackasku i robovlasnicku EU. Ima dosta onih koji ne znaju sta bi drugo izabrali.

E pa braco znajte da je nama potrebna cvrsta i pravedna ruka! Pogledajte koliko se na defileu u Tripoliju postuje Gadafi. Od svog naroda i od cele planete.

Nama treba neko ko ce da nas vodi jer smo mi kao deca od 3 godine. Nesposobni kao narod za samostalni život.
 
Демократија је као и политички појмови до сада жвака за лудаке или боље рећи за наивце који живе од празних речи.Пре ње су темељно потрошени социјализам као блажа варијанта комунизма и капитализам.Данашње капиталистичке земље запада у време кризе користе неке механизме из социјализма да би очувале јавна предузећа,предузећа од стратешког интереса и банкарски сектор.
Циљ измишљања бесмислених појмова је кроз историју увек исти,измишљају их они који су богати и ништа не раде да би несметано контролисали и крали већину обичних људи која се одувек задовољава празним причама о идеологији и идејама.

potpuno se slazem....
 
Демократија је као и политички појмови до сада жвака за лудаке или боље рећи за наивце који живе од празних речи.Пре ње су темељно потрошени социјализам као блажа варијанта комунизма и капитализам.Данашње капиталистичке земље запада у време кризе користе неке механизме из социјализма да би очувале јавна предузећа,предузећа од стратешког интереса и банкарски сектор.
Циљ измишљања бесмислених појмова је кроз историју увек исти,измишљају их они који су богати и ништа не раде да би несметано контролисали и крали већину обичних људи која се одувек задовољава празним причама о идеологији и идејама.

:ok::ok::ok::ok:
 

Back
Top