Svaki, koji pogleda na ženu požudno, već je u srcu svojemu učinio s njom preljubu!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Kako se hrišćani odnose prema slijedećemu??
Je li se ovo i odnosi i za ženski spol ako muškarca pogledaju?
Je li vi doslovce shvatate to kao neki grijeh???
I jeste li oko iskopali radi toga???
Ne znam jeste li iskopali jer dovoljno vam je i jedno da čitate na forumu pa vas pitam?
No šalu na stranu želim čuti mišljenje u svezi ovoga.
Je li u ljudksome tijelu moguće biti takav da nikada ne pogledaš ženu požudno ili muškarca požudno??
I što je to požudni pogled na nekoga?

Matj 5
27 Čuli ste, da je bilo rečeno: Ne čini preljube!
28 A ja vam kažem: Svaki, koji pogleda na ženu požudno, već je u srcu svojemu učinio s njom preljubu. 29 Ako te dakle sablažnjava oko tvoje desno, iskopaj ga i baci ga od sebe, jer je bolje za te, da propadne jedan od udova tvojih, negoli da se sve tijelo tvoje baci u pakao.
 
Cinjenica je da smo sagresili svi po ovom pitanju, ali mozemo raditi na sebi i moliti se da ne upadnemo u iskusenje da gledamo (tudju) zenu s pozudom.

Je li preljub smrtni grijeh??
Ima u 10 zapovjedi Ne čini preljub..

Kako se vi hrišćani nosite s time???
Da ste u teško grijehu skoro svaki dan kad guzice i sise odmjerite kojoj ženi ili dobre noge.
Kako ćete se spasiti ako žene ne možete nego da gledate na takav način ???
Izgleda homoseksualci su po tom pitanju spašeni.
 
Je li preljub smrtni grijeh??
Ima u 10 zapovjedi Ne čini preljub..

Kako se vi hrišćani nosite s time???
Da ste u teško grijehu skoro svaki dan kad guzice i sise odmjerite kojoj ženi ili dobre noge.
Kako ćete se spasiti ako žene ne možete nego da gledate na takav način ???
Izgleda homoseksualci su po tom pitanju spašeni.

Pa greh je greh. Da li mislis da ce onaj koji 'prevrne' tudju zenu u dan suda biti manje kriv od onog koji je ruke okrvavio? Covek ili zgresi ili ne zgresi. Ne moze malo da zgresi. Kao sto devojka jeste ili nije trudna. Ne moze da bude malo trudna :mrgreen:
 
Pa greh je greh. Da li mislis da ce onaj koji 'prevrne' tudju zenu u dan suda biti manje kriv od onog koji je ruke okrvavio? Covek ili zgresi ili ne zgresi. Ne moze malo da zgresi. Kao sto devojka jeste ili nije trudna. Ne moze da bude malo trudna :mrgreen:

Ne mislim ja ništa o tome jer nisam kršćanin.
Samo me interesira kako se nosite s time jer svakodnevno svaki muškarac mjeri žene pogledom ako je naravno heteroseksualac.
 
Sto ti misliš tko stoji iza toga???
Generalno Isus je uspostavio zaista visoke standarde za spasenje.
Govorio je"Budite savseni kao sto je savrsen vas Otac",sto je realno jako tesko da budemo savrseni kao Bog.Dalje,ko zeli da bude pravi njegov ucenik mora da se odrekne svega sto ima i krene za Isusom.Ko stoji iza ovoga ne znam,ako ti kazes da je bio dvostruka licnost,gde su onda od ovog pravog zakoni,i sta je on poucavao?
 
Možeš li ti to???

ma kako da ne...

evo vam sestrice pa vežbajte...:zcepanje:

22833-187454.jpg
 
Generalno Isus je uspostavio zaista visoke standarde za spasenje.
Govorio je"Budite savseni kao sto je savrsen vas Otac",sto je realno jako tesko da budemo savrseni kao Bog.Dalje,ko zeli da bude pravi njegov ucenik mora da se odrekne svega sto ima i krene za Isusom.Ko stoji iza ovoga ne znam,ako ti kazes da je bio dvostruka licnost,gde su onda od ovog pravog zakoni,i sta je on poucavao?

Tko traži naći će.
Nema toga što je sakriveno da neće biti otkriveno kad tad.
 
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Vidis ti te 'pametne' teorije. :rotf:
Po tome bi
Otac Tadej trebalo da przi sve pred sobom. Jer je rano postao monah.

Nije pametna čim ima nekih kojima nije.

Ti si bio u njegovom umu pa mu znaš misli????
Što je on pržio a što ne.
Ne treba pržiti monah ništa ako sebe prži.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top