Vojske Srbije i SAD na međunarodnoj vojnoj vežbi u Nišu

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Međunarodna vojna vežba u Nišu
Međunarodna vojno-medicinska vežba "Medceur" (Medical Central and Eastern Europe Exercise) na kojoj učestvuju vojnici iz 14 zemalja počela je u Nišu.
Vežba "Medceur" traje do 13. septembra i to je prvi put da je Srbija domaćin vežbe posvećene pružanju pomoći civilima u prirodnim katastrofama i drugim nesrećama.
Vežbu su planirali i organizovali Vojska Srbije i Evropska komanda Oružanih snaga SAD, kao i pojedine države članice programa NATO Partnerstvo za mir.
U Nišu su, pored pripadnika Vojske Srbije, i predstavnici Albanije, Jermenije, Azerbejdžana, BiH, Hrvatske, Nemačke, Gruzije, Makedonije, Moldavije, Crne Gore, Norveške, Ukrajine i SAD. Vežbu je otvorio državni sekretar u Ministarstvu odbrane Zoran Vesić. Cilj "Medceura" je uvežbavanje medicinskog osoblja vojski zemalja za zbrinjavanje unesrećenih u masovnim katastrofama i drugim nesrećama.
Izvor Mondo
 
Međunarodna vojna vežba u Nišu
Međunarodna vojno-medicinska vežba "Medceur" (Medical Central and Eastern Europe Exercise) na kojoj učestvuju vojnici iz 14 zemalja počela je u Nišu.
Vežba "Medceur" traje do 13. septembra i to je prvi put da je Srbija domaćin vežbe posvećene pružanju pomoći civilima u prirodnim katastrofama i drugim nesrećama.
Vežbu su planirali i organizovali Vojska Srbije i Evropska komanda Oružanih snaga SAD, kao i pojedine države članice programa NATO Partnerstvo za mir.
U Nišu su, pored pripadnika Vojske Srbije, i predstavnici Albanije, Jermenije, Azerbejdžana, BiH, Hrvatske, Nemačke, Gruzije, Makedonije, Moldavije, Crne Gore, Norveške, Ukrajine i SAD[/b]. Vežbu je otvorio državni sekretar u Ministarstvu odbrane Zoran Vesić. Cilj "Medceura" je uvežbavanje medicinskog osoblja vojski zemalja za zbrinjavanje unesrećenih u masovnim katastrofama i drugim nesrećama.
Izvor Mondo

:sad2::sad2::sad2:
 
Međunarodna vojna vežba u Nišu
Međunarodna vojno-medicinska vežba "Medceur" (Medical Central and Eastern Europe Exercise) na kojoj učestvuju vojnici iz 14 zemalja počela je u Nišu.
Vežba "Medceur" traje do 13. septembra i to je prvi put da je Srbija domaćin vežbe posvećene pružanju pomoći civilima u prirodnim katastrofama i drugim nesrećama.
Vežbu su planirali i organizovali Vojska Srbije i Evropska komanda Oružanih snaga SAD, kao i pojedine države članice programa NATO Partnerstvo za mir.
U Nišu su, pored pripadnika Vojske Srbije, i predstavnici Albanije, Jermenije, Azerbejdžana, BiH, Hrvatske, Nemačke, Gruzije, Makedonije, Moldavije, Crne Gore, Norveške, Ukrajine i SAD. Vežbu je otvorio državni sekretar u Ministarstvu odbrane Zoran Vesić. Cilj "Medceura" je uvežbavanje medicinskog osoblja vojski zemalja za zbrinjavanje unesrećenih u masovnim katastrofama i drugim nesrećama.
Izvor Mondo

Samo jos ovo nisu vezbali pa im to fali..Koliko gluposti na jednom malom mestu..a posebno ima da nam pomognu ove zemlje ako ne daj boze bude neka katastrofa..
 
Pa hteo sam, al' nešto neće da krene, pa neće, majku mu... ko na regrutaciji kad sam bio isto.

I ništa, posle 10 minuta odem... :( A trebao sam da popijem 2, 3 piva prvo, lepo mi reče komšija.
zna komsija , doduse meni tek posle cetvrtog krece , al su zato to onda mlazevi ko vatrogasni smrk
zato 4-5 piva , pa onda na zadatak:super: ,imas taman jos 10 dana koliko traju vezbe :cool:
 
Јели бре Сановник како чеш сада на заједничке вежбе.Што ако те неко препозна?Сада сте гуза и гаче са Амере а?

А не хвала ,..
Пемзија је мајка .
Мош мислити , Грузини и Хрвати ... јака моода. Само фале шиптари , па да цела прича буде комплетна .
 

Back
Top