Горану Милићу одузет стан у Београду

Lepo kazu "Gorane, vracamo ti stan, dodji na primopredaju".

I onda kad udje, rezu na vrata, pa udri, udri, udri... Po jedan direkt u njonju za svaki nastup u korist Jugoslavije i Ante Markovica na YUTEL-u, a po dva u burag za svako pljuvanje po Srbima na HRT.

Onda pitaju "jel' ima jos pitanja?" Ako ima, tretman se ponavlja. Ako nema, moze nazad za Zagreb.
 
ЗАГРЕБ – После 17 година суђења у Београду новинар ХТВ Горан Милић је остао без стана у Београду који му је 1986. доделила Радио-телевизија Београд, где је тада био запослен.
У стану од 90 квадратних метара, у Улици Џорџа Вашингтона, у строгом центру Београда, још живи његов посинак из првога брака, који је добио налог за исељењедо 9. октобром, без права жалбе, када ће се у њега уселити судија у чију је корист Четврти општински суд и пресудио, пише загребачки „Јутарњи лист”.
Због целог случаја, Милић намерава да поднесе кривичну пријаву и да се обрати свим надлежним институцијама, и српским, и у Стразбуру, председнику Србије Борису Тадићу, београдском градоначелнику.
Цео текст на:
http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Goranu-Milicu-oduzet-stan-u-Beogradu.sr.html

Не разумем чему толика фрка у Загребу.?
Па хиљаде станова, који су припадали Србима у Хрватској је одузето без икаквог објашњења и о томе се ћути.:dash:

Treba im sve oduzeti,isto kao sto su nama bedni hrvati pootimali onolika imanja po najelitnijim delovima hrvatske..............bednici.
 
Prvo,
tako nemoj da mi se obracas, za guzove se obrati svojoj zeni i devojci.

Drugo,
moj otac je za svoj postenirad dobio taj stan koji mu je drzava (i ne samo njemu) omogucila da kupi za par hiljada eu. Znaci nista nije ilegalno niti protivzakonito. (Necu da ulazim sad u dodatne okolnosti tih god. koje su to omogucile)
I to je jedino sto imamo, taj jbn stan a ''zivimo na guzove'' hahahaha...

P.S


Ma da..''zaradili''..Daj, nemoj da me zasmejavas..Kolesar n.pr zaradio je svoj stan..Hahahah..

Nemoj da se nerviraš mila, Nepobedivi nema pojma da je te stanove gradila radnička klasa ona ista koja je znoj cedila po radnim akcijama, on to ne zna neobavešten je.
Zaboravio je da je ceo Novi Beograd tako nastao i da su stanove dobili oni koji su ih i gradili.
Mani ga neka živi u neznanju to je danas In.
 
Original postavio NEPOBEDIVO SUNCE
Imash prijavu za ovo !!!!
Em sto si zaradila stan za dz. , em ne znash se ponashati .
Tipichan primer titinog pionira i neimara .


Sram te bilo, da si ti bio Titov neimar ne bi ti sada bio tako dugačak jezik a kratka koža iznad dupeta.
Da nije bilo tog neimarstva, znaš šta bi danas mogli da prodaju,gaće svoje za uvijanje sarme, eto to.
 
Poslednja izmena:
Ovo je tacno.....narod koji je tada uspeo da kupi stanove sve je uradio po zakonu...niko tu nista ukrao od njih nije......Sad sto je vlast dala da se otkupi jeftino mada tada je i ona inflacija bila pa najvecim delom njoj treba da zahvale oni koji su tada pazarili stan na tome sto su ga jeftinije pazarili

Moj drugar je kupio stan od 100 i kusur kvadrata za par iljada DEM za vreme inflacije :hahaha:
 
Па ми откупил стан за 14300дм и сви ме у згради гледали ко зликовца ми тада имали они не довољно новца крене хиперинфлација и комшије после 6 месеци исте станове откупили за 150 дм

Да ли је то нормално није ни једно ни друго
да ли је то било дбро за велики део народа јесте

пс и Шведска даје станове на употребу
 
Pa kod tog otkupa sve je legalno i po zakonu .....koliko se secam drzava je odredila cenu kvadrata u dinarima i to je to.....e posto je onda inflacija udarila pa je danas 1marka = 100 dinara a sutra 1 marka =1000 dinara .....ljudi su iskoristili to i pazarili stanove za manje pare.....znam mnoge koji su tada pazarili i kola,namestaj....i sl...na rate cekovima pa im inflacija pojela to i ispalo da su skoro dzabe to dobili.

Ako cemo realno veci je kriminal ovi sto su recimo bez dozvola zidali kuce i lokale a sad bi da ih legalizuju.....oni su recimo krsili zakon .

:tick:

..aj' ne lozhi se vishe...te stanove koje su otkupili za sicu su placeni doprinosima koji su se svima odbijali od plate..dakle zaradjeni su..

:tick:

Ti si izgleda gluplji nego sto sam mislio.

U vreme otkupa stanova tj kada se raspala SFRJ dodeljivanje stanova skoro vise nije ni bilo.....stanovi su se dodeljivali za vreme SFRJ....takav je sistem bio u drzavi.....covek dobije stan od svoje firme i placa kiriju drzavi i to je to.....E sad sto je onda Sloba tamo neke 93-e ili 94-e odlucio da sa tim prekine i da dozvoli ljudima koji su ziveli u tim stanovima da ih otkupe to je druga stvar. Drzava je odredila cenu u dinarima po kvadratu i znam da su neki koji su u samom startu krenuli da otkupe stan prosli losije posto ih je isti daleko vise izasao a oni koji su malo kasnije imali su srecu zvanu inflacija pa posto cena kvadrata nije bila vezana za marku imali su srecu da stanove kupe daleko jeftinije .

I to je to....Nista nezakonito tu bilo nije.....ti ljudi su radili u svojim firmama,dobili stan ...dobili priliku da ga kupe i to uradili.Nikoga nisu prevarili ni pokrali.
To mu doslo ko poslovanje na berzi...ti si danas kupio 100 deonica za po 1000 evra a Pera posle mesec dana kupio isto 100 deonica ali za 100 evra posto imao srece da im padne cena.

Plus ..onaj link iz Blica....sta kao Hrvati neradnici...i Srbi su neradnici....... Nema tu neradnika ali ako te Miskovic placa 15000 dinara a tamo nekog Hrvata Todoric isto neku sicu pa sigurno se tom Srbinu i tom Hrvatu nece nesto specijalno raditi...da bi ti radnik radio moras i da ga motivises pre svega platom a zatim i drugim povoljnostima.......da Miskovic i taj Todoric plate svoje radnike 10000 evra znas kako bi isti radili i to sve pevajuci.

:tick:

Слажем се с овим горе и не знам уопште одакле је упетљана прича о легалном откупу станова почетком '90-их, са случајем Горана Милића?! :rtfm:
 
Pa vecinu je tako izaslo.....znam likove koji su recimo kola skoro za DZ kupili......i tako jos neke stvari.....recimo bivse moje komsije su ful spavacu sobu za DZ dobili.....samo valjda prve dve rate su nesto platili i posle nista....

Имала је та хиперинфлација и добрих страна...а сада многи кукају, који се иначе никада не би скућили да
није било хиперинфлације. Исто тако ћуте к'о заливени и сви они који су омлатили невиђене камате код Језде
и Дафине...:zper:

Али тема је Горан Милић.
:mrgreen:
 

Back
Top